Ελεωνόρα Ζουγανέλη

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
gtm13
Δημοσιεύσεις: 9544
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 03, 2013 2:00 pm

Re: EΛΕΩΝΟΡΑ ΖΟΥΓΑΝΕΛΗ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gtm13 »

Slim_Shady έγραψε:
panosif έγραψε:Sold out και η τρίτη συναυλία.
http://www.viva.gr/tickets/music/elewno ... u-megarou/
ΘΕΑΡΑ :yahoo:

μπράβο της :clap: :clap: :clap: :clap:
Popframes.gr
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 18, 2014 6:30 pm
Επικοινωνία:

Re: EΛΕΩΝΟΡΑ ΖΟΥΓΑΝΕΛΗ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Popframes.gr »

http://www.popframes.gr/2014/09/blog-post_8.html ΕΛΕΩΝΟΡΑ ΖΟΥΓΑΝΕΛΗ ΝΕΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ - ΑΠΟ ΕΡΩΤΑ :give_rose:
Άβαταρ μέλους
billakos24
Δημοσιεύσεις: 12540
Εγγραφή: Σάβ Απρ 04, 2009 4:34 am

Re: EΛΕΩΝΟΡΑ ΖΟΥΓΑΝΕΛΗ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από billakos24 »

panosif έγραψε:Sold out και η τρίτη συναυλία.
http://www.viva.gr/tickets/music/elewno ... u-megarou/
billakos24 έγραψε:
Και απο ότι μου είπε ο υπάλληλος στα Public αν συνεχίσει έτσι είναι θέμα ωρών να μπει το ''sold out'' και στην τρίτη συναυλία. Μωρέ δεν κάνουν ένα εβδομαδιαίο αφιέρωμα στο Μέγαρο? Να πηγαίνουμε με την άνεση μας! :lol: :clap:
Μπράβο υπάλληλε! Επιβεβαιώθηκες άμεσα! :clap: :fan:
All of our endings can be found in our beginnings...
Άβαταρ μέλους
billakos24
Δημοσιεύσεις: 12540
Εγγραφή: Σάβ Απρ 04, 2009 4:34 am

Re: EΛΕΩΝΟΡΑ ΖΟΥΓΑΝΕΛΗ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από billakos24 »

billakos24 έγραψε:''Η επιμονή σου'' - Πορεία μέχρι σήμερα...


Μικτό

...no28 - no16 - no8 - no2 - no2 - no2 - no2 - no2 - no2 - no2 - no3 - no3 - no3 - no3 - no4 - no4 - no4 - no3 - no3 - no2 - no3 - no3 - no3 - no3 - no3 - no4 - no3 - no3 - no5 - no5

Ελληνικά μόνο

...no21 - no17 - no19 - no18 - no8 - no4 - no1 - no1 - no1 - no1 - no1 - no1 - no1 - no1 - no1 - no1 - no1 - no1 - no1 - no1 - no1 - no1 - no1 - no2 - no2 - no2 - no2 - no2 - no2 - no2 - no2 - no2 - no2


27 εβδομάδες στις δύο κορυφαίες θέσεις απο ελληνικά και μέσα στο top5 σε ελληνικά και international. Τα αποτελέσματα της πρώτης σελίδας στην αναζήτηση του τραγουδιού με βάση τα views έχουν περάσει εδώ και μήνες πια τα 10.000.000 συνολικά. Μόνο τα δύο πρώτα videos ξεπερνούν τα 3.500.000 και τα 2.500.000 views αντίστοιχα.

Και 1,5 χρόνο μετά συνεχίζει. Είναι επίμονο ομολογουμένως! :fan: :clap:


Απίστευτο! Ποιο ελληνικό τραγούδι βρίσκεται στα 2 πρώτα του airplay εδώ και 27 εβδομάδες;

Εικόνα


Υπάρχει ένα ελληνικό τραγούδι που δεν το κουνάει εύκολα από τις πρώτες θέσεις των charts…

Πρόκειται φυσικά για το “Η Επιμονή Σου” της Ελεωνόρας Ζουγανέλη. Το τραγούδι σε ό,τι αφορά το ελληνικό airplay, βρίσκεται εδώ και 27 συνεχόμενες εβδομάδες στα δύο πρώτα. Πιο συγκεκριμένα, τις 17 πρώτες εβδομάδες ήταν στο #1, ενώ τις υπόλοιπες 10, μέχρι και σήμερα, είναι στο #2!

Ίσως είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει κάτι τέτοιο με ένα τραγούδι στην Ελλάδα. Και μάλιστα με ένα τραγούδι το οποίο κυκλοφόρησε αρκετό καιρό πριν γίνει επιτυχία και πριν αποκτήσει το δικό του βίντεο κλιπ. Αυτό δείχνει πως όταν ο κόσμος αγαπήσει ένα τραγούδι, το αγαπάει για τα καλά!

Αξίζει να σημειωθεί πως στο μεικτό airplay chart (ελληνικά και ξένα τραγούδια) δεν κατάφερε να φτάσει ποτέ στην κορυφή, ωστόσο πέρασε 8 εβδομάδες στο #2! Ήδη θεωρείται ένα από τα πιο κλασσικά και χαρακτηριστικά τραγούδια της νέας δεκαετίας, και συνεχίζει ακάθεκτο…

[youtube]vw3tpYhAEnE[/youtube]


http://www.getgreekmusic.gr/blog/tragoudi-airplay/



'Ετσι μπράβο να μπαίνουν και τα σωστά θέματα με τους σωστούς καλλιτέχνες στα sites! :525807:
All of our endings can be found in our beginnings...
Slim_Shady
Δημοσιεύσεις: 29508
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2007 3:13 pm

Re: EΛΕΩΝΟΡΑ ΖΟΥΓΑΝΕΛΗ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Slim_Shady »

Αυτο που έχει καταφέρει η Ελεωνόρα είναι απίστευτο!
Και φυσικά της αξίζει κάθε επιτυχία.Να συνεχίζει πάντα να σκίζει :thumbup:
Kάποιος ζωγράφος θεϊκός μας ζωγραφίζει...
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42525
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: EΛΕΩΝΟΡΑ ΖΟΥΓΑΝΕΛΗ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Ελεωνόρα Ζουγανέλη: "Είμαι πολύ πιο ευαίσθητη από την εικόνα που δίνω"

Εικόνα

Πιστεύει στην ειλικρίνεια, αγαπάει την ελληνική μουσική, έχει μελετήσει πολλά γι' αυτή και δουλεύει σκληρά για να τα καταφέρει. Η Ελεονώρα Ζουγανέλη μοιάζει να έχει χτίσει βήμα βήμα όλα όσα σήμερα μεταδίδει στο κοινό της. Με αφορμή τα live που ακολουθούν στον κήπο του Μεγάρου Μουσικής, που πήραν παράταση λόγω της μεγάλης ζήτησης, μιλήσαμε μαζί της για τη μέχρι σήμερα διαδρομή της, την αλλαγμένη χάρη στη μουσική ζωή της και τον καινούργιο, ξεχωριστό δίσκο που έρχεται μέσα στο 2015.

Συνέντευξη στην Ιωάννα Κρανιώτη

Ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή: Πότε, πώς και γιατί ξεκινήσατε να ασχολείστε με τη μουσική; Ήταν «αναπόφευκτο» λόγω της οικογενειακής σας παράδοσης στον καλλιτεχνικό χώρο;
Δεν θα έλεγα ότι ήταν αναπόφευκτο. Μου άρεσε πάντα να τραγουδάω, δοκίμαζα διάφορα πράγματα στο σπίτι. Eίχα την τάση να ηχογραφώ σε κασετόφωνα για να ακούω την φωνή μου. Όταν τελείωσα το λύκειο σπούδασα σε δραματική σχολή και γιατί μ' αρέσει το θέατρο αλλά κυρίως επειδή θεωρούσα πως θα με βοηθήσει στο τραγούδι. Ούτως η άλλως θεωρώ ότι αυτά τα δυο συνδέονται σε πολλά επίπεδα. Μετά ξεκίνησα να τραγουδάω με την δεύτερη ακρόαση δισκογραφικά, όπου συμμετείχα σε αυτή την όμορφη διαδικασία οντισιόν και βγήκε ένα cd από νέους μουσικούς. Σαν τραγουδίστρια επαγγελματικά η πρώτη φορά μου ήταν με το Γιώργο Νταλάρα και τον Αντώνη Ρέμο, στην Αρένα, σ' ένα τότε καινούργιο χώρο.

Εικόνα

Ποια "ονόματα" αποτέλεσαν πηγή έμπνευσης για εσάς;

Πάρα πολλοί. Λατρεύω την ελληνική μουσική, έχω ακούσει και μελετήσει πολύ, πολλά και διαφορετικά είδη. Όλοι οι άνθρωποι που έχω μελετήσει έχουν παίξει καθοριστικό ρόλο στην διαμόρφωση της αισθητικής και της ιδιοσυγκρασίας μου. Όλοι οι Έλληνες καλλιτέχνες. Δεν νιώθω πολύ όμορφα να κάνω διαχωρισμούς, δεν είμαι άνθρωπος που επιλέγω φανατικά κάτι, αλλά αν πρέπει οπωσδήποτε να αναφέρω κάποιον, θα έλεγα τη Βίκυ Μοσχολιού.

Ποια συστατικά πιστεύετε πως χρειάζεται ένας νέος καλλιτέχνης για να έρθει και να μείνει;

Εγώ δεν τα ξέρω αυτά τα συστατικά γιατί έχω έρθει τώρα και δεν ξέρω αν θα μείνω, οπότε σίγουρα δεν είμαι η κατάλληλη για να αναφέρω κάποια συστατικά, αν και πιστεύω πως δεν υπάρχουν συγκεκριμένα. Το μόνο που μπορώ να πω είναι πως οι άνθρωποι έχουν ανάγκη από την ειλικρίνεια. Με την ειλικρίνεια είναι πιο εύκολο και να ταυτιστούν και να εντυπωσιαστούν και να αγαπήσουν και να γοητευτούν. Αλλά συστατικά δεν μπορώ να δώσω. Είναι πολύ στα πρώτα βήματα η καριέρα μου, οπότε προσπαθώ να απολαμβάνω το ότι ο κόσμος με αποδέχτηκε, το ότι ήρθα και μακάρι να συνεχιστεί για να με προχωράει τόσο πολύ.

Ποιο είναι το μεγαλύτερο "όχι" που έχετε πει στην καριέρα σας;
Δεν έχει τύχει να περάσω από μια τέτοια διαδικασία. Δεν υπάρχει ένα τρανταχτό "όχι" που έχω πει στη ζωή μου. Σαφώς έχω πει όχι σε συνεργασίες και προτάσεις που θεωρούσα πως δεν θα είμαι καλή και ήταν έξω από τις προτιμήσεις τις δικές μου και τις προτιμήσεις του κοινού μου. Εννοώ πως θα λειτουργούσα και εγώ καλά μέσα σε αυτό. Έχω συνεργάτες και ανθρώπους γύρω μου που σαφώς δέχομαι τη γνώμη τους και την άποψη τους, αλλά την τελική απόφαση την έχω πάρει εγώ.

Υπάρχει κάποιο από τα τραγούδια σας που ξεχωρίζετε για κάποιο συγκεκριμένο λόγο;

Αυτή τη στιγμή της ζωής μου ξεχωρίζω με μεγάλη διαφορά την "Επιμονή" γιατί έχει αλλάξει κορυφαία τη διαδρομή μου. Με με έχει βάλει στις καρδιές ανθρώπων που δεν με γνώριζαν, με έχει βάλει στα σπίτια τους. Τραγουδούν το τραγούδι μικρά παιδάκια πράγμα πολύ συγκινητικό. Και αυτή την περίοδο της ζωής μου θα ήτανε αχάριστο να μην έχει πάρει αυτό το τραγούδι ξεχωριστή θέση μέσα μου.

Εικόνα

Κάποια συνεργασία-απωθημένο που εύχεστε να έρθει;
Είχα την χαρά όταν ξεκίνησα να τραγουδήσω και να συνεργαστώ με πολύ σημαντικούς για εμένα ανθρώπους. Με ανθρώπους που έχω θαυμάσει πολύ στο παρελθόν σαν ακροάτρια και οι δρόμοι μας, μας έφεραν κοντά. Δεν έχω απωθημένα νομίζω. Θέλω να συνεργαστώ και με άλλους καλλιτέχνες αλλά και με ανθρώπους της γενιάς μου, πέρα από κάποιες φιλικές συμμετοχές που έχω κάνει μαζί τους. Αλλά γενικώς είμαι πολλή ευχαριστημένη από το πώς η ζωή μου τα έφερε, ποιους ανθρώπους μου έφερε και ποια στιγμή.

Ποια επαγγελματική εμπειρία σας έκανε να νιώσετε περήφανη;

Ένιωσα πολύ όμορφα με το αφιέρωμα που έγινε στη Μελίνα Μερκούρη στο Ηρώδειο. Ήταν μια πολλή σημαντική στιγμή, ένα διαφορετικό project στο οποίο έπρεπε να δώσω την ψυχή μου, το σώμα μου και πολλές ώρες δουλειάς, αλλά το αποτέλεσμα με έκανε να νιώσω περήφανη και για τις επιλογές μου, για το πώς ο κόσμος το δέχτηκε και για το τι πίστεψα πως είμαι. Είμαι ένας άνθρωπος που δεν φοβάται τη δουλειά και όταν προκύπτει κάτι μπαίνω σε αυτό εκατό τοις εκατό, ασχέτως αν θα έχει επιτυχημένο αποτέλεσμα ή όχι. Αυτό είναι κάτι που το αισθάνεσαι εσύ.

Τα τελευταία χρόνια είστε σε μια συνεχή ανοδική πορεία. Πόσο σας έχει αλλάξει αυτό ως άνθρωπο;

Αυτή είναι μια ερώτηση που συνήθως μπορεί να παρεξηγηθεί με την έννοια ότι την αλλαγή δεν την θεωρούμε σαν κάτι καλό. Έμενα μου έχει αλλάξει τη ζωή μου εκατό τοις εκατό, αλλά προς το καλύτερο. Με έχει κάνει πιο συνειδητό άνθρωπο και απέναντι στους ανθρώπους και σε εμένα την ίδια. Με αφορμή αυτή τη δουλειά και με την αποδοχή που έχω λάβει από τον κόσμο νιώθω πως και εγώ η ίδια έχω απαιτήσει από τον εαυτό μου να είμαι πιο συνειδητή, πιο κεντραρισμένη, να είμαι εντάξει απέναντι στους ανθρώπους. Να συνειδητοποιήσω πως χρειάζομαι ανθρώπους γύρω μου για να προχωρήσω. Οπότε αυτό μου έχει φέρει μια τεραστία αλλαγή, την οποία άσχετα από τη δουλειά και την ώρα του live την απολαμβάνω πολύ.

Και τρίτη ημέρα στον κήπο του Μεγάρου. Τι να περιμένουμε να ακούσουμε;

Θα ακούσουμε το πρόγραμμα της καλοκαιρινής περιοδείας μου που αποτελείται από τραγούδια δικά μου, αλλά και άλλων ερμηνευτών που είναι στα αυτιά και στη ψυχή μου χαραγμένα, που μου αρέσει να τα παίρνω να τα διασκευάζω ή αν όχι, να τα επικοινωνώ στους νεότερους και να τα θυμίζω στους παλιότερους. Επειδή τελειώνει ο κύκλος των συναυλιών μου και επειδή θα αργήσω να ξαναεμφανιστώ με δικό μου πρόγραμμα στην Αθήνα, τα live στον κήπο είναι κάτι σαν πάρτι γι' αυτό θα παρουσιάσω και κάποια δικά μου τραγούδια από τη νέα δισκογραφική μου δουλειά.

Εικόνα

Μιλήστε μας λίγο για την καινούργια δουλειά.

Είμαι στο στούντιο και αν όλα πάνε καλά, θα κυκλοφορήσει με τον καινούργιο χρόνο. Είναι μια δουλειά πολύ ξεχωριστή και πολύ σημαντική για εμένα. Συνεργάζομαι και εγώ για πρώτη φορά αποκλειστικά με ένα συνθέτη, το Μίνω Μάτσα, και στίχους της Ελένης Φωτάκη, αλλά και κάποια κομμάτια του Μίνου. Είναι μια διαδικασία καινούργια για εμένα γιατί πρώτη φορά έρχομαι σε επαφή αποκλειστικά με ένα συνθέτη και ένα στιχουργό χωρίς να είναι συλλεκτικός δίσκος. Ήθελα πολύ να συνεργαστώ πολύ μαζί του μετά το τραγούδι από την τηλεοπτική σειρά "Το Νησί". Ένιωσα ότι μου ταιριάζει ο τρόπος που εκφράζεται και ήθελα πολύ να βρω το δικό μου τρόπο για να εκφραστώ μέσα στα τραγούδια του. Χαίρομαι πολύ που το συναντώ επιτέλους.

Την Ελεωνόρα Ζουγανέλη πώς την ονειρεύεστε σε 10 χρόνια;
Δεν μ' αρέσει να φαντάζομαι τους ανθρώπους, μ' αρέσει να με εκπλήσσουν. Μ' αρέσει η αλλαγή σίγουρα αυτό που θα ήθελα να συμβεί είναι να είμαι αρκετά αλλαγμένη, και σίγουρα προς το καλύτερο.

Μοιραστείτε με το κοινό του monopoli.gr κάτι που δεν έχετε παραδεχτεί ποτέ...
Δεν είμαι γενικώς άνθρωπος που δεν παραδέχομαι αυτά που συνειδητοποιώ, οπότε ίσως υπάρχουν πράγματα που μπορεί να μην τα έχω συνειδητοποιήσει γι' αυτό δεν τα έχω παραδεχτεί. Σίγουρα αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι είμαι πολύ πιο ευαίσθητη από την εικόνα που δίνω. Και ως τραγουδίστρια αλλά και στους πιο κοντινούς μου ανθρώπους σε πρώτη επαφή. Νομίζω ότι δίνω την εικόνα μιας πιο δυναμικής παρουσίας, αλλά ίσως μόνο στην όψη και όχι στην πράξη. Προσπαθώ να κρατώ το δυναμισμό μου σε κάποιες εκδηλώσεις της προσωπικής μου ζωής, αλλά κυρίως νομίζω πως είμαι εσωτερική, πιο ευαίσθητη και εύθραυστη.

http://www.monopoli.gr/interviews/item/ ... a-poy-dinw
Slim_Shady
Δημοσιεύσεις: 29508
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2007 3:13 pm

Re: EΛΕΩΝΟΡΑ ΖΟΥΓΑΝΕΛΗ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Slim_Shady »

Τι ωραία συνέντευξη!
Kάποιος ζωγράφος θεϊκός μας ζωγραφίζει...
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42525
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: EΛΕΩΝΟΡΑ ΖΟΥΓΑΝΕΛΗ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Σήμερα η πρώτη συναυλία. :belly-dance:

Eleonora Zouganeli
Επιτέλους έφτασε η μέρα που θα συναντηθούμε!
Σας ευχαριστώ και πάλι για όλα.......
Slim_Shady
Δημοσιεύσεις: 29508
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2007 3:13 pm

Re: EΛΕΩΝΟΡΑ ΖΟΥΓΑΝΕΛΗ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Slim_Shady »

Τι ευγενικό άτομο,μπράβο ρε Ελεωνόρα!
Kάποιος ζωγράφος θεϊκός μας ζωγραφίζει...
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42525
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: EΛΕΩΝΟΡΑ ΖΟΥΓΑΝΕΛΗ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Χθες πήγα στην πρώτη sold out συναυλία της Ελεωνόρας που φυσικά επικρατούσε το αδιαχώρητο. :belly-dance:
Κάθε συναυλία αυτής της κοπέλας και μία καινούρια εμπειρία αφού γνωρίζω καινούριους συναυλιακούς χώρους.
Σειρά αυτή τη φορά είχε ο Κήπος του Μεγάρου Μουσικής.Πραγματικά υπέροχος χώρος που σου δίνει την αίσθηση πως
είσαι σε κάποιο φεστιβάλ εκτός Αθηνών.Καθεσαι στο γρασίδι και απολαμβάνεις τη μουσική. :007:
Είναι έτσι διαμορφωμένος που χωράει πάρα πολύ κόσμο.Πάρα πολύ όμως.
Έχει και video wall που μπορείς να παρακολουθείς και από εκεί τη συναυλία.
Βέβαια όσοι έχετε σκοπό να πάτε καλό θα ήταν να πάρετε μαζί σας μια ψάθα να στρώσετε,ένα σεντονι,μια σπαστή καρέκλα έστω. :fan
Αλλιώς κάθεσαι σε πεζουλάκι ή όρθιος όπως εμείς χθες που πήγαμε χωρίς να έχουμε ενημερωθεί. :fan:
Η Ελεωνόρα όπως πάντα ήταν υπέροχη. :girl_in_love:
Από τη χθεσινή συναυλία ξεχωρίζω τις εξαιρετικές ερμηνείες της στο Καλοκαίρια και χειμώνες (με διαφορετική ενορχήστρωση),
στο Θα με θυμηθείς του Πάριου :007: και σε ένα άλλο παλιό τραγούδι που δεν μπορώ να θυμηθώ τον τίτλο.
Επίσης το τελευταίο μέρος με Επιμονή (έγινε κακός χαμός),νησιώτικα,Ακρογιαλιές δειλινά κ.α.
Είπε και ένα καινούριο τραγούδι από το album που ετοιμάζει με τον Μίνωα Μάτσα.
Η συναυλία ξεκίνησε ακριβώς στις 21:00 και τελείωσε στις 23:20 γιατί όπως είπε η Ελεωνόρα είναι αυστηρό το πρόγραμμα
επειδή ο χώρος βρίσκεται σε πυκνοκατοικημένη περιοχή.
Bγάλαμε και αναμνηστική φωτογραφία. :belly-dance:
Όσοι χάσατε την παράσταση στο Ηρώδειο μην ανησυχείτε γιατί σας έχω ωραία νέα.Λεπτομέρειες στο επόμενο post. :smile:
Καλά να περάσετε όσοι πάτε σήμερα και αύριο.Αν τα καταφέρω ίσως πάω και αύριο. :give_rose:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος panosif την Δευ Σεπ 22, 2014 12:56 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42525
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: EΛΕΩΝΟΡΑ ΖΟΥΓΑΝΕΛΗ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Πέμπτη 7 & Παρασκευή 8 Νοεμβρίου η παράσταση ''Να με θυμάσαι και να μ' αγαπάς - Τα τραγούδια της Μελίνας'' με την Ελεωνόρα Ζουγανέλη στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών.
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42525
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: EΛΕΩΝΟΡΑ ΖΟΥΓΑΝΕΛΗ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

[youtube]nUp9ft8zrOA[/youtube]
happy_end
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 05, 2005 6:54 pm

Re: EΛΕΩΝΟΡΑ ΖΟΥΓΑΝΕΛΗ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από happy_end »

Η Ελεονώρα μου αρέσει πολύ και χαίρομαι με όλο αυτό που συμβαίνει γύρω από τη δουλειά της. Χάρηκα όμως ακόμα περισσότερο που διάβασα πως θα απέχει για λίγο από τις εμφανίσεις. Δε θέλω να τη δω σε 6-7 χρόνια όπως το Χατζηγιάννη (και πιστεύω πως δεν θα τη δω). Θέλει λίγο αποστασιοποίηση μετά από τοσο μεγάλη επιτυχία. :give_rose:
Τώρα το βλέπω καθαρά ...
gtm13
Δημοσιεύσεις: 9544
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 03, 2013 2:00 pm

Re: EΛΕΩΝΟΡΑ ΖΟΥΓΑΝΕΛΗ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gtm13 »

Spoiler:
Εικόνα
πόσο ωραία φωτογράφιση :girl_in_love:
markella
Δημοσιεύσεις: 2526
Εγγραφή: Δευ Ιουν 07, 2010 2:32 pm

Re: EΛΕΩΝΟΡΑ ΖΟΥΓΑΝΕΛΗ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από markella »

Με την Ελεωνορα ποτε δεν ειχα ασχοληθει ιδιαιτερα.
στο ξεκινημα της μου ηταν απο αδιαφορη εως συμπαθητικη...

πρωτη φορα της εδωσα μια καποια μικρη προσοχη οταν βγηκε το "μετακομιση τωρα"

αναγνωριζα οτι εχει καλη φωνη και ηθελα να τη δω απο κοντα
να καταλαβω τελικα ποια ειναι,τι λεει,πως τα λεει κλπ

πριν τη δω απο κοντα, ειχα δει αρκετα αποσπασματα απο συνεντευξεις της
και ομολογω εκτιμησα το ποσο σεμνη και προσγειωμενη φαινοταν.. και οχι επιτηδευμενα..
φαινοταν η καλλιεργεια της.

σημερα λοιπον ημουν κι εγω στον κηπο του μεγαρου.

χαρηκα πρωτα απο ολα που ειδα ενα νεο κοριτσι με χιουμορ και ιδιαιτερα επικοινωνιακη με τον κοσμο.
δεν το περιμενα..

η φωνη φωναρα πραγματικα...απο τις περιπτωσεις που για μενα η ηχογραφηση την αδικει.
το προσωπικο της ρεπερτοριο ποτε δε με αγγιξε..γνωριζα αρκετα απο τα δικα της τραγουδια
χωρις με κανενα να εχω κολλημα..
εξαιρεση ενα και μοναδικο
ο "ομηρος" των Καραμουρατιδη-Ευαγγελατου, που χαρηκα παρα πολυ που το ειχε στο προγραμμα.

γενικα, οπως δηλωσε και η ιδια, δεν της αρεσουν τα χαρουμενα τραγουδια, και αυτο φανηκε.
εμενα ομως τα πρωτα 80 λεπτα μπαλλαντας με κουρασαν πολυ,.
το μερος με τα λαικα και ειδικα τα νησιωτικα ηταν απολαυση.

γενικα ηταν μια καλη συναυλια για τους λατρεις του ειδους..

εγω προσωπικα απολαυσα πιο πολυ τη φωνη,τις ερμηνειες και την αμεσοτητα της με το κοινο.

ωραιο το νεο τραγουδι "μεινε"

εντυπωση μου εκανε οτι ενω η συναυλια ηταν να αρχισει 9, αρχισε 8.56... πρωτη φορα το ζω αυτο

στα συν της βραδιας το τραγουδι "μετακομιση τωρα"...ειναι γιατι μερικα τραγουδια τα ξερεις,δεν τα εχεις προσεξει καθολου
και ξαφνικα τα ακους και λες "ρε αυτο μιλαει για μενα"

αυτα απο εμενα
Θέλω να είμαι ελεύθερος κι ας τερματίζω δεύτερος!
Άβαταρ μέλους
killbill
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2009 1:14 pm

Re: EΛΕΩΝΟΡΑ ΖΟΥΓΑΝΕΛΗ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killbill »

Αδυνάτισε απίστευτα :007:

[youtube]cP2OW1C-6eY[/youtube]
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42525
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: EΛΕΩΝΟΡΑ ΖΟΥΓΑΝΕΛΗ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Eleonora Zouganeli
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΟΝ ΚΗΠΟ ΤΟΥ ΜΕΓΑΡΟΥ.
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42525
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: EΛΕΩΝΟΡΑ ΖΟΥΓΑΝΕΛΗ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42525
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: EΛΕΩΝΟΡΑ ΖΟΥΓΑΝΕΛΗ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

[youtube]By7oAbCvwiM[/youtube]
Slim_Shady
Δημοσιεύσεις: 29508
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2007 3:13 pm

Re: EΛΕΩΝΟΡΑ ΖΟΥΓΑΝΕΛΗ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Slim_Shady »

Και ναί πήγα έστω στην τελευταία εμφάνιση της Ελεωνόρας :dance3: :dance3: :dance3:
Ήταν εκπληκτική.Φωνητικά άψογη,είχε κέφι,μας ξεσήκωσε,μας έκανε να μελαγχολήσουμε...Ειδικα στο "Τις κυριακές θα με ζήτας στις εκκλησιές" στο τέλος με έλιωσε.
Είχε πολύ κόσμο,όμορφο φωτισμό,ωραία ατμόσφαιρα.Πήγα και με special άτομα οπότε περάσαμε διπλά καλά!
Δεν ξερω τι άλλο να πω που δεν το έχει πεί κάποιος άλλος πριν απο εμένα.Είναι εκπληκτική απλά :biggrin:
Αγαπάμε Ελεωνόρα :clap: :clap: :clap:
Kάποιος ζωγράφος θεϊκός μας ζωγραφίζει...
Απάντηση