Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

jdarmody έγραψε:
Scorpion86 έγραψε:
panosif έγραψε:
Scorpion86 έγραψε:Καλά μία κουβέντα έκανε με Γονίδη. Ο Χατζηγιάννης παραμένει το μεγάλο φαβορί για φέτος.
Και καλά θα κάνει να παραμείνει.
Ο Γονίδης έχει γράψει την ιστορία του,έχει πει πολλά ωραία τραγούδια,έχει το κοινό του αλλά live είναι τραγικός.
Τον είχα δει παλιά στον Βοτανικό με την Θεοδωρίδου και δεν παλευόταν με τίποτα.
Δεν θα ταίριαζε καθόλου με το Νότη.
Τον είχα δει πριν χρόνια με Μακρόπουλο. Δεν ήταν κακός απλά πολύ βαρύ λαικό πρόγραμμα. Ο Νότης θέλει κάτι πιο φρέσκο δίπλα του αλλά να είναι και λίγο λαικό. Απορώ τι συνεργασία μπορεί να γίνει με τον Χατζηγιάννη. Μουσικά είναι δύο διαφορετικοί κόσμοι. Η ιδανικότερη συνεργασία που θα έσπαγε ταμεία και θα χρειαζόταν γήπεδο για να χωρέσει τον κόσμο θα ήταν με Οικονομόπουλο. Τα εμπόδια για να γίνει όμως είναι γνωστά και...αδιαπέραστα. Ελπίζω μόνο στο τέλος μην καταλήξει με καμία Κοκκίνου ή Παπαρίζου. :shifty:
Ε καλά όσο αταίριαστοι και να είναι ο καθένας θα έχει το μέρος του. Ταίριαζε με τους Goin'through ας πούμε; Κι ας κάνει κάτι διαφορετικό επιτέλους να δει και το κοινό του κάτι άλλο πια. Μιας που λέτε ονόματα, Νότη με καμιά Πάολα το αποκλείουμε τελείως; Αναφέρετε συνέχεια ονόματα του παρελθόντος λες και ο Νότης θα βγάλει κάποιον από τη ναφθαλίνη φέτος. Δεν υπάρχουν Κοκκίνου και Παπαρίζου στο προσκήνιο πλέον τι συζητάμε; Όπως λέγατε και για την Ελεάννα. Πιστεύω θα επιλέξει κάποιον πιο ενεργό στα πράγματα.
Πέρσι δεχόταν μεγάλη πίεση από τον άντρα-μάνατζερ της Πάολα με τον οποίο είναι φίλοι. Δεν ενέδωσε όμως γιατί δεν την θεωρεί κάτι ποιοτικό αλλά παρακμή. Θα είναι τρελή έκπληξη εάν αλλάξει αποψη μέσα σε ένα χρόνο. Με άνδρα θα γίνει φέτος συνεργασία. Έτσι φαίνεται...
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2088
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Απο την μια εχει συνεργαστει με Goin'through που δεν εχουν καμια σχεση με λαικο τραγουδι οπως και ο χατζηγιαννης και απο την αλλη εχει συνεργαστει με Ευα Μιλλη που και αυτη δεν ειναι πιο ποιοτικη απο την Παολα.
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Scorpion86 έγραψε:Πέρσι δεχόταν μεγάλη πίεση από τον άντρα-μάνατζερ της Πάολα με τον οποίο είναι φίλοι. Δεν ενέδωσε όμως γιατί δεν την θεωρεί κάτι ποιοτικό αλλά παρακμή. Θα είναι τρελή έκπληξη εάν αλλάξει αποψη μέσα σε ένα χρόνο. Με άνδρα θα γίνει φέτος συνεργασία. Έτσι φαίνεται...
Εδώ έχει συνεργαστεί με τη Μάρω Λύτρα, η Πάολα τον πείραξε; Ή μήπως η Λένα Παπαδοπούλου δεν είναι ''σκυλί''; Η Πάολα έχει και μια φωνή τέλος πάντων, δεν είναι Παντελίδης..Επίσης δε νομίζω ότι εκφράζεται έτσι ο Νότης, άσε που περίπου τα ίδια έλεγαν και γι' αυτόν όταν ξεκίνησε. Καλώς ή κακώς η Πάολα είναι το πιο hot γυναικείο όνομα αυτή τη στιγμή, θα ήταν μια δυνατή συνεργασία..Προσωπικά δε ξέρω αν θα μου άρεζε, αλλά θα ήταν στο πνεύμα των καιρών και θα την προτιμούσα από κάτι απαρχαιωμένες που προσπαθούμε να αναστήσουμε εδώ πέρα.
Κι από τους άντρες βέβαια δεν είναι να τρελαίνεσαι..Διαφορετικός ο Χατζηγιάννης οκ, αλλά ξέρουμε αν μπορεί να τραγουδήσει και γενικότερα να σταθεί σε σχήμα; Άλλος άνθρωπος έχει γίνει κι αυτός. Γονίδης κλπ ασχολίαστοι. Ε καταλήγουμε πάντα να λέμε πόσο ωραία θα ήταν με Οικονομόπουλο.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

SFAKattack10 έγραψε:Απο την μια εχει συνεργαστει με Goin'through που δεν εχουν καμια σχεση με λαικο τραγουδι οπως και ο χατζηγιαννης και απο την αλλη εχει συνεργαστει με Ευα Μιλλη που και αυτη δεν ειναι πιο ποιοτικη απο την Παολα.
Να θυμίσω ότι αρχικά ήταν να συνεργαστεί με Βανδή και αφού ναυάγησε αναγκάστηκε να συνεργαστεί με Βουρλιώτη γιατι εκείνη την περίοδο είχαν κλείσει όλα τα σχήματα. Και ο Βουρλιώτης έχει ποπ κομμάτια που θα τα άκουγες και από Βανδή. Ο Χατζηγιάννης είναι περισσότερο συναυλιακός καλλιτέχνης όπως επίσης ο Κότσιρας κ.α. Το ότι έκανε και 2-3 ποπ χιτάκια δεν τον κάνει ποπ καλλιτέχνη. Με τον Ρέμο είχε ταιριάξει γιατί εδώ και πολλλά χρόνια ο Ρέμος έπαψε να εκπροσωπεί το λαικό τραγούδι.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

SFAKattack10 έγραψε:Απο την μια εχει συνεργαστει με Goin'through που δεν εχουν καμια σχεση με λαικο τραγουδι οπως και ο χατζηγιαννης και απο την αλλη εχει συνεργαστει με Ευα Μιλλη που και αυτη δεν ειναι πιο ποιοτικη απο την Παολα.
Με την Εύα Μιλλή ή την Ελεάνα Παπαιωάνου δούλευε σε χρυσές εποχές του όπου δεν εμφανιζόταν μόνο δύο φορές την εβδομάδα και γέμιζε για πλάκα τα μαγαζιά μόνος του. Εποχές που δεν σε ενδιέφερε εάν δίπλα στο Νότη θα είναι η Γαρμπή ή ο...Φλορινιοτης. Καμία σύγκριση με το σήμερα...
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2088
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

jdarmody έγραψε: Εδώ έχει συνεργαστεί με τη Μάρω Λύτρα, η Πάολα τον πείραξε;
Καλα η μαρω Λυτρα δεν εβγαινε στην πιστα και φωναζε "Της πο#τανας γινεται". Η αλλη ειναι σκυλι και δεν μπορει να το κρυψει. Βεβαια αν αποφασισει να συνεργαστει ο κοντος μαζι της μπορει ανετα να της βαλει φιμωτρο και να γινει σοβαρο το σχημα. :biggrin:
Scorpion86 έγραψε: Με την Εύα Μιλλή ή την Ελεάνα Παπαιωάνου δούλευε σε χρυσές εποχές του όπου δεν εμφανιζόταν μόνο δύο φορές την εβδομάδα
Με την Μιλλη 2 φορες την βδομαδα ηταν. Και γενικα η Μιλλη δεν εχει καμια σχεση με την Παπαιωαννου ή με την Παπαδοπουλου, η Μιλλη ηταν η πιο αφωνη που εεχει συνεργαστει.
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42522
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Ψήνεται συνεργασία βόμβα Σφακιανάκη - Χατζηγιάννη.

Εικόνα

Τέλος να σας πω ότι αυτό που ακούγεται τις τελευταίες μέρες και έχει έρθει στο αυτί μου είναι ότι ψήνεται συνεργασία Σφακιανάκη - Χατζηγιάννη που ναι μεν έχει εμπόδια αλλά βρίσκει πρόσφορο έδαφος.Για να δούμε τι θα γίνει και εάν γίνει μ' αυτό που βγαίνει στην επικαιρότητα για πρώτη φορά ως πληροφορία.

http://www.newspistol.com/article.php?i ... gory_id=61
johnytzitzi
Δημοσιεύσεις: 776
Εγγραφή: Τετ Σεπ 18, 2013 1:14 am

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από johnytzitzi »

Με τον Χατζηγιάννη βρίσκεται και στην ίδια δισκογραφική κι ίσως υποκινείται και από εκεί η συνεργασία!
Κρύβομαι απ’ τα παιχνίδια τα στημένα
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

johnytzitzi έγραψε:Με τον Χατζηγιάννη βρίσκεται και στην ίδια δισκογραφική κι ίσως υποκινείται και από εκεί η συνεργασία!
Λες δηλαδή ότι δεν αποκλείεται να δούμε δισκογραφική συνεργασία των δύο μελλοντικά;
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
filcollins
Δημοσιεύσεις: 263
Εγγραφή: Τρί Οκτ 05, 2010 2:41 pm

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από filcollins »

O Bo (Mην πλησιαζεις κ.α) δηλωσε μεταξυ αλλων οτι γραφει για τον Νοτη για τον επερχομενο δισκο του. Αρα, σε κανα 6μηνο αναμενεται νεα κυκλοφορια.
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Και ο Μουκίδης βρίσκεται σε δημιουργικό οίστρο όπως φαίνεται από το προφίλ του στο facebook..Δύσκολα θα βγάλει τόσο σύντομα δίσκο ο Νότης πάντως..
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Kαι η Ντιανα Τζοβολου πηγε Κω για να δώσει τραγούδια στον Νότη, όπως είχε κάνει και πέρσι. Βέβαια τότε δεν είχε επιλέξει κάποιο ο Νότης.
Μέχρι και από το Ισραήλ έχουν στείλει τραγούδια στην Cobalt.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2088
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

filcollins έγραψε:Αρα, σε κανα 6μηνο αναμενεται νεα κυκλοφορια.
Η λογικη λεει οτι θα ειναι πανω απο 6μηνο για ολοκληρο δισκο. Αλλιως μπορει να βγαλει single και να υπαρχει καποια νεα δουλεια συντομα.
Scorpion86 έγραψε:Kαι η Ντιανα Τζοβολου πηγε Κω για να δώσει τραγούδια στον Νότη, όπως είχε κάνει και πέρσι.
Και καθε χρονο βασικα. :biggrin:
jdarmody έγραψε:Και ο Μουκίδης βρίσκεται σε δημιουργικό οίστρο όπως φαίνεται από το προφίλ του στο facebook..
Ελπιζω μονο αν ειναι καλα τραγουδια να παρει απο Μουκιδη.
johnytzitzi
Δημοσιεύσεις: 776
Εγγραφή: Τετ Σεπ 18, 2013 1:14 am

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από johnytzitzi »

Scorpion86 έγραψε:Kαι η Ντιανα Τζοβολου πηγε Κω για να δώσει τραγούδια στον Νότη, όπως είχε κάνει και πέρσι. Βέβαια τότε δεν είχε επιλέξει κάποιο ο Νότης.
Η Ντιάνα του έχει πάει με τους πάντες τραγουδια αλλά τύχη δεν βλέπω (σε μουσική Δήμα, Γερμενή, Μέξα, Κορδατζή).
Προσωπικά ότι έχω ακούσει δικό της εκτός απο τα Κλεμμένα δεν μου εχει αρέσει ιδιαίτερα.
Κι αυτό το περσινό που είχε γράψει σε μουσική ενός δεν θυμάμαι το όνομα του παιδιού με τίτλο Ν.Ο.Τ.Η.Σ. δεν έλεγε και πολλά.
Κρύβομαι απ’ τα παιχνίδια τα στημένα
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

Θέλω να σχολιάσω σχετικά με την συνεργασία Νότη - Χατζηγιάννη που ακούγεται τελευταία.
Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει. Σε μαγαζί δεν πιστεύω να ταιριάζανε είναι 2 εντελώς διαφορετικές προσωπικότητες και με διαφορετικό ρεπερτόριο, δεν έχουν κάτι κοινό ούτε καν χημεία μεταξύ τους.
Παρ' όλα αυτά δισκογραφικά θα γούσταρα να του έγραφε μια μπαλάντα ο Χατζηγιάννης μιας και ανήκουνε στην ίδια δισκογραφική, πιστεύω πως θα του ταίριαζε πολύ του Νότη. Μην ξεχνάμε πως ο Χατζηγιάννης έχει δώσει στο παρελθόν και τραγούδια σε Καρρά, Μαζωνάκη και Θεοδωρίδου.
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
johnytzitzi
Δημοσιεύσεις: 776
Εγγραφή: Τετ Σεπ 18, 2013 1:14 am

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από johnytzitzi »

Και το "Μια φορά" που έχει πει ο Τερζήα κι ειναι του Μιχάλη είναι κομματάρα.

Πάντως ο Χατζηγιάννης όταν τον είχα δει στο Αρένα με τον Ρέμο 2ο προγραμμα έλεγε λαϊκά κομμάτια μέχρι και το "Δεν κοιμάμαι τώρα πια τα βράδια" είπε.
Κρύβομαι απ’ τα παιχνίδια τα στημένα
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

johnytzitzi έγραψε:Και το "Μια φορά" που έχει πει ο Τερζήα κι ειναι του Μιχάλη είναι κομματάρα.

Πάντως ο Χατζηγιάννης όταν τον είχα δει στο Αρένα με τον Ρέμο 2ο προγραμμα έλεγε λαϊκά κομμάτια μέχρι και το "Δεν κοιμάμαι τώρα πια τα βράδια" είπε.
Έχεις απόλυτο δίκιο το είχα ξεχάσει του Τερζή όπως και το ''Κρυφτο'' και το ''Δεν έχω πολλά'' της Γλυκερίας.
Με τον Τερζή είχαν συνεργαστεί κιόλας την περίοδο 2004-2005 στην Ιερά Οδό ένα σχήμα που έτυχε να το δω οπού στο δεύτερο πρόγραμα έβγαιναν μαζί και έλεγε ο ένας κομμάτια του άλλου.
Ο Χατζηγιάννης τότε έλεγε τα ''Παλιόκαιρος'', ''Έχω μια αγάπη'', ''Ο δικός μου ο δρόμος'', ''Θα' θελα να 'σουν εδώ'', ''Είμαι μόνος μου'', ''Εννέα όγδοα'' και 2-3 τσιφτετέλια του Τερζή τα οποία δεν θυμάμαι.
Του πήγαιναν πάρα πολύ πάντως και έκανε χαμό στο μαγαζί.
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Μειώνονται οι πιθανότητες να γίνει η συνεργασία με Χατζηγιάννη, επειδή ο δεύτερος δεν ψήνεται να δουλέψει χειμώνα σε μαγαζί (όχι πως πέρσι και πρόπερσι δούλεψε) και ιδιαίτερα μετά από μία μεγάλη καλοκαιρινή περιοδεία σε Ελλάδα και Κύπρο.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Άνοδος 20 θέσεων (!) στα charts σε σχέση με την προηγούμενη εβδομάδα, για τον δίσκο "ΜΑΖΙ".
Στο #47 πλέον.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
johnytzitzi
Δημοσιεύσεις: 776
Εγγραφή: Τετ Σεπ 18, 2013 1:14 am

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από johnytzitzi »

Όταν λες "charts" εννοείς τον επίσημο δείκτη πωλήσεων της IFPI;
Αν ναι μπράβο μας 8,5 μήνες μετά την κυκλοφορία!!!
Κρύβομαι απ’ τα παιχνίδια τα στημένα
Απάντηση