Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
KeepNoting
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 02, 2015 4:16 pm

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KeepNoting »

Ναι νταξει αυτο τελος παντων :lol: Στο περιπου ειναι οι ωρες...
Ένα γράμμα να μου στείλεις...
bebest
Δημοσιεύσεις: 870
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 5:35 pm

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bebest »

KeepNoting έγραψε:Ναι νταξει αυτο τελος παντων :lol: Στο περιπου ειναι οι ωρες...
Nαι άλλα όταν προηγείται Πωλίνα και Ειρήνη Παπαδοπούλου δεν είναι να παίζεις με αυτά :lol: ..Πέρα από τη πλάκα αφού ο Νότης ετοιμαζει λίγες εμφανίσεις καλό είναι να ανταμείψει το κόσμο με προγραμματάρες όπως κάνει πάντα άλλωστε σε τέτοιες περιπτώσεις(αστέρια,θεσσαλονίκη κάθε χρόνο κλπ)..
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Δύο μήνες είναι ο αρχικός προγραμματισμός. Για την ακρίβεια μέχρι τέλη Γενάρη. Δεν τις λες και λίγες...
Και μετά θα γίνει αλλαξοκολιά, μεταξύ των σχημάτων Fantasia-Πυλη Αξιού.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
KeepNoting
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 02, 2015 4:16 pm

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KeepNoting »

Scorpion86 έγραψε:Δύο μήνες είναι ο αρχικός προγραμματισμός. Για την ακρίβεια μέχρι τέλη Γενάρη. Δεν τις λες και λίγες...
Και μετά θα γίνει αλλαξοκολιά, μεταξύ των σχημάτων Fantasia-Πυλη Αξιού.

Θα ανεβει φεβρουαριο; χμμ...
Ένα γράμμα να μου στείλεις...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Δεν θα ανέβει κι αμέσως μετά το κλείσιμο στο Fantasia. Ασε που εάν πάει καλά στο Fantasia θα πάρει παράταση κάνα μήνα, αυτή η κουβέντα έχει γίνει με Μπερτάκη.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2088
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

bebest έγραψε:E είχε 2-3 χρόνια να βάλει αυτό το λογοτυπο καιρός ήταν :lol:
Μαρεσει που τις διαλεξε και στον διαγωνισμο του fb. :biggrin:
bebest έγραψε:Mε το που το είπαμε για το 1 χρόνο μαζί ανέβηκε και στις σελίδες στο fb..Δεν εξηγείται αλλίως η μας διαβάζουν ή κάποιος από εμάς είναι διαχειριστής στις σελίδες..
Γιαυτο να προσεχουμε τι γραφουμε! :biggrin:

Παντως ξαναβλεποντας την συνεντευξη ειδα πως μπορει να τα πει ολα οσα λεει (και τα ειπε) χωρις να εχει ενταση και να ειναι χαλαρος. Ετσι μπορουν να τον αντιληφθουν και να καταλαβουν αυτα που λεει και καποιοι που δεν ειναι νοτικοι, ενω οταν τα λεει τα πραγματα με ενταση καποιοι ισως και απο αντιδραση δεν θα κατσουν ποτε να τον καταλαβουν. Βεβαια πιστευω οτι ειναι θεμα και σε ποιον δινει συνεντευξη.
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

SFAKattack10 έγραψε:
bebest έγραψε:Παντως ξαναβλεποντας την συνεντευξη ειδα πως μπορει να τα πει ολα οσα λεει (και τα ειπε) χωρις να εχει ενταση και να ειναι χαλαρος. Ετσι μπορουν να τον αντιληφθουν και να καταλαβουν αυτα που λεει και καποιοι που δεν ειναι νοτικοι, ενω οταν τα λεει τα πραγματα με ενταση καποιοι ισως και απο αντιδραση δεν θα κατσουν ποτε να τον καταλαβουν. Βεβαια πιστευω οτι ειναι θεμα και σε ποιον δινει συνεντευξη.
Καλά ναι προφανώς, το είχαμε επισημάνει και πριν τη συνέντευξη στο Έψιλον, τουλάχιστον να είναι ήρεμος και ωραίος. Από την άλλη οι μισοί τον κράζουν γιατί δεν τον γουστάρουν έτσι κι αλλιώς ή γιατί τους ενοχλεί το ύφος του. Σε κάθε περίπτωση τον προτιμάμε έτσι, από τα πες τους να πάνε να..Νομίζω ούτε σήμερα έπαιξε κάπου μέχρι στιγμής, οπότε κάτι παίζει..Ή έχει πέσει προστατευτική γραμμή ή αντιθέτως έχουν αποφασίσει να μην παίξουν δήλωσή του, ''εμπάργκο'' δηλαδή..
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Μάλλον το πρώτο συμβαίνει.Από πότε τα κανάλια δεν θέλουν να ξεσκίσουν τον Νότη. Εδώ καταπιάνονταν από το τίποτα για να τον βλάψουν.
Καιρός ήταν να σταματήσει αυτός ο πόλεμος.

Παίδες άσχετο έψαχνα χθες όλη μέρα το βίντεο κλιπ του "άκουσε με καλά" αλλά δεν το βρίσκω.Τι παίζει και είναι από παντού κατεβασμένο;;;
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Άβαταρ μέλους
MIA ZΩΗ ΝΟΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2015 9:08 pm

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MIA ZΩΗ ΝΟΤΗΣ »

Παίδες άσχετο έψαχνα χθες όλη μέρα το βίντεο κλιπ του "άκουσε με καλά" αλλά δεν το βρίσκω.Τι παίζει και είναι από παντού κατεβασμένο;;

τα πηρε ολα τα video clips η εταιρεια και θα τα ανεβασει σιγα σιγα οπως φαινεται ...γιατι καποια video clips που ειχα στο καναλι μου στο youtube γινονται block παγκοσμια :cry2:
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Εδώ το βίντεο κλιπ.... http://www.metacafe.com/watch/9419627//
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Scorpion86 έγραψε:Εδώ το βίντεο κλιπ.... http://www.metacafe.com/watch/9419627//
Είσαι ωραίος ρε Scorpion,ευχαριστώ... :thumbup:
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
auster
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 25, 2015 9:13 am

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από auster »

Παρατηρώντας τον τρόπο που αντιμετωπίζεται προσφάτως απο τα ΜΜΕ ο Νότης, διαπιστώνω οτι ξαφνικά και περιέργως απο τα συνήθη, ο σχολιασμός των δηλώσεων του (που εξακολουθούν να προσφέρονται για ξέσκισμα αν είσαι εμπαθής) είναι ήπιος αν όχι ανύπαρκτος. Αυτό, φυσικά, και με χαροποιεί και δείχνει βήματα προόδου και ίσως προαναγγέλλει και μια βελτίωση σχέσεων Νότη-ΜΜΕ. Δεν βιάζομαι όμως,περιμένω ακόμα. Ίσως παίζει ρόλο η ενσωμάτωση του Νότη στο πλέγμα Μπερτάκη που απ'ο,τι φαίνεται (χωρίς να είμαι επαΐων) καταλαγιάζει δια μαγείας τον κουρνιαχτό που πάει να δημιουργηθεί. Με τα δεδομένα αυτά, βλέπω να συνεχίζει να μας ''ταλαιπωρεί'' ο Νότης για πολλά χρόνια και φυσικά κι αυτό μας αρέσει.
Ανυπομονώ για νέο δίσκο μέσα στους επόμενους 3-4 μήνες. Θέλω νέα τραγούδια,πως να το κάνουμε δηλαδή; Εκεί έχω παράπονο..δεν βγάζει κάθε χρόνο έναν δίσκο να ακούμε...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Καλά δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται αυτό. Και το 2004 κατά την επιστροφή του μετά από μια διετία-τριετία ανελέητου ξεσκίσματος, είχε καταλαγιάσει λίγο το πράγμα. Βέβαια παίζουν ρόλο και οι εκάστοτε πολιτικές και κοινωνικές συνθήκες, οπότε γιατί να ανασύρουν ένα θέμα προ διετίας, που εν τέλει η τακτική των ΜΜΕ και το κατηγορώ τους, ισχυροποίησε τον εν λόγω χώρο, ίσως είναι γενικότερη γραμμή δηλαδή ανεξαρτήτως Σφακιανάκη. Επίσης, δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό να μην τον παίζουν καθόλου, θα μπορούσαμε να φτάσουμε και στο άλλο άκρο, να ακούσουμε και μια καλή κουβέντα κάποια στιγμή γι' αυτόν γιατί λέει και ωραία πράγματα. Σε κάθε περίπτωση, δεν ξέρω αν υπάρχει πρόθεση να τον τελειώσουν τελείως, αυτή τη στιγμή στα μάτια του καλλιτεχνικού χώρου ο Νότης χαροπαλεύει, βρίσκει μαγαζί τελευταία στιγμή, μ' ένα σχήμα-στοίχημα, τα τραγούδια του δεν παίζουν, οπότε δεν τους χαλάει και τελείως την πιάτσα. Ίσως θέλουν να υπάρχει στα πράγματα γιατί όσο να ναι ακόμα πουλάει. Είναι κρίσιμη η φετινή χρονιά μπορεί να καταφέρει να το γυρίσει τελείως το πράγμα. Ελπίζω μόνο να κάνει δυνατή έναρξη γιατί θα υπάρξουν πλάνα, και όσοι πάτε πρεμιέρα, κάντε και λίγο χαμό να δώσετε το νοτικό στίγμα.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Τώρα μας έχουν ζαλίζει κάθε φορά με το τι λέει για τον Ρέμο. Ελεος δηλαδή, ούτε στημενοι από τον Ρέμο να ήταν για να συντηρούν μία κόντρα που περισσότερο λειτουργεί ως διαφήμιση του σχήματος με Νικολόπουλο-Δάρρα.

Αντε πάλι...http://www.getgreekmusic.gr/sfakianakis ... -apantisi/
και εδώ... http://www.verysorry.gr/ela-na-anavoyn- ... -dilosi-t/

Αλλα με το Ισλαμ... http://sfygmosradio.gr/news/music/o-not ... ko-kratos/

Υπάρχουν βέβαια και σαιτ που επιλέγουν τι θα προβάλλουν επειδη αυτο τους συμφέρει...
http://ethnikismos.net/2015/11/25/ο-νοτ ... γιωργο-φου
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Μπράβο Scorpion, κάνεις καλή δουλειά. Ακριβώς, αυτή τη στιγμή χρησιμοποιείται η ''κόντρα'' ως διαφήμιση για το σχήμα του Ρέμου και γενικότερα για να συντηρείται το όνομά του.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Προς Makis Celica από που είναι η φωτογραφία που υπάρχει στο βίντεο (?) και 2ον την έχεις χωρίς τους στίχους πάνω, να μου την στείλεις? Είμαι συλλέκτης. :fan:
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
MIA ZΩΗ ΝΟΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2015 9:08 pm

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MIA ZΩΗ ΝΟΤΗΣ »

Ειναι απο το Booklet του δισκου 'οι Νοτες ειναι 7ψυχες' και ειναι ετσι...με τους στιχους
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

MIA ZΩΗ ΝΟΤΗΣ έγραψε:Ειναι απο το Booklet του δισκου 'οι Νοτες ειναι 7ψυχες' και ειναι ετσι...με τους στιχους
Ααα οk, δεν το θυμόμουν, κάτσε να το βρω τότε...Ευχαριστώ!
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
bebest
Δημοσιεύσεις: 870
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 5:35 pm

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bebest »

Γενικά από την νέα συνεργασία και μετά σίγουρα υπάρχει μια αλλαγή εδώ αν θέλαν με αυτά που είπε θα διαβάζαμε τα 1000 μύρια εναντιόν του..Επίσης χθές ακούγοντας το sfera έπαιζε συνέχεια το σποτ για τις εμφανίσεις και σχεδόν κάθε ώρα ένα κομμάτι του(δώσε ένα τέλος,μη με ρωτάτε(δεν το παίζει όταν ήταν πρόμο :lol: ),όλα τα σαγαπω,ψύχη μου(!),και δε μπορώ)..Νομίζω αν προσπάθησει με ένα τραγούδι τώρα βρέθηκε ήδη ο 2ος από τους μεγάλους σταθμούς που θα το παίξει..
Άβαταρ μέλους
makis celica
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Παρ Μάιος 22, 2015 1:02 am

Re: ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από makis celica »

Scorpion86 έγραψε:Προς Makis Celica από που είναι η φωτογραφία που υπάρχει στο βίντεο (?) και 2ον την έχεις χωρίς τους στίχους πάνω, να μου την στείλεις? Είμαι συλλέκτης. :fan:
Την εχω ετσι οπως ειναι με τους στιχους αλλα σε πιο καλη αναλυση.Δεν ξερω ομως πως μπορω να την ανεβασω εδω.
Απάντηση