Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Αύριο να καταθέσετε οι ενδιαφερόμενοι βιογραφικά για μάνατζερ του Νότη.Που ξέρετε τι είναι καλό να λέει ή όχι.Μιλάνε άλλωστε τα 25 χρόνια αποτυχίας στην καριέρα του...
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
sotirakos
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2016 11:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sotirakos »

ενταξει απο πλευρας μου κανω πισω. σταματαω αυτη τη συζητηση εδω. δεν εβρισα ποτε κανεναν. χαρακτηριστηκα χαζος, ανοητος και μαλακας χωρις να εχω βρισει κανεναν. απλως ενιωσα πως αδικηθηκα καπου και δεν συγκρατήθηκα και στη συνεχεια ανταπεδωσα τους χαρακτηρισμους. οπως και να χει δεν συνεχιζω αυτη τη χαζη συζητηση και απ την πλευρα μου ζητω συγνωμη για την αναστατωση...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

ilias16 έγραψε:Αύριο να καταθέσετε οι ενδιαφερόμενοι βιογραφικά για μάνατζερ του Νότη.Που ξέρετε τι είναι καλό να λέει ή όχι.Μιλάνε άλλωστε τα 25 χρόνια αποτυχίας στην καριέρα του...
Καλά δεν είναι κακό να κάνουμε και την αυτοκριτική μας κάποια στιγμή. Δεν υπάρχει αποτυχία μέχρι στιγμής για το Νότη, αλλά κάποιους κλυδωνισμούς τους έχει υποστεί κι αυτός εξαιτίας του κυρίως. Αλλά εντάξει αν εσάς δεν σας απασχολεί πως ο εμπορικότερος έλληνας καλλιτέχνης της δεκαετίας του 90 έχει μια δεκαετία να σταυρώσει μια δυνατή τραγουδάρα, σουξέ όχι με τη φτηνή του όρου έννοια, ας μην σχολιάζουμε ποτέ τίποτα. Ας επαναπαυτούμε στα Πάρτα και στα Τέρμα το Ράδιο.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
ΜΑΓΔΑ
Δημοσιεύσεις: 9098
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:05 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜΑΓΔΑ »

sotirakos έγραψε:ενταξει απο πλευρας μου κανω πισω. σταματαω αυτη τη συζητηση εδω. δεν εβρισα ποτε κανεναν. χαρακτηριστηκα χαζος, ανοητος και μαλακας χωρις να εχω βρισει κανεναν. απλως ενιωσα πως αδικηθηκα καπου και δεν συγκρατήθηκα και στη συνεχεια ανταπεδωσα τους χαρακτηρισμους. οπως και να χει δεν συνεχιζω αυτη τη χαζη συζητηση και απ την πλευρα μου ζητω συγνωμη για την αναστατωση...
Σ' ευχαριστώ πολύ.

Εδώ, όσοι θέλουμε, είμαστε για να κάνουμε διάλογο πολιτισμένο και με επιχειρήματα.
Life is a RollerCoaster...
Άβαταρ μέλους
J&B
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 1:40 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J&B »

ΜΑΓΔΑ έγραψε:
sotirakos έγραψε:ενταξει απο πλευρας μου κανω πισω. σταματαω αυτη τη συζητηση εδω. δεν εβρισα ποτε κανεναν. χαρακτηριστηκα χαζος, ανοητος και μαλακας χωρις να εχω βρισει κανεναν. απλως ενιωσα πως αδικηθηκα καπου και δεν συγκρατήθηκα και στη συνεχεια ανταπεδωσα τους χαρακτηρισμους. οπως και να χει δεν συνεχιζω αυτη τη χαζη συζητηση και απ την πλευρα μου ζητω συγνωμη για την αναστατωση...
Σ' ευχαριστώ πολύ.

Εδώ, όσοι θέλουμε, είμαστε για να κάνουμε διάλογο πολιτισμένο και με επιχειρήματα.
Καλά μην περιμένεις πολλά από χρυσαυγίτες νοτικούς... :lol: :lol: :lol: Χιουμοράκι... :fryingpan:
81argus έγραψε:Φίλε Γιάννη πολύ σωστά τα λες αλλά δεν έχει να κάνει με θέμα ντροπής, έχει να κάνει με θέμα προσωπικών συμφερόντων. Σου εύχομαι να έχεις δουλειά όπως το εύχομαι για όλο τον κόσμο αλλά στο παρελθόν έχω χάσει δουλειές γιατί με παρακολουθούσανε στο φβ και μου είπανε βλέπω ότι στηρίζεις Σφακιανάκη άρα στηρίζεις ΧΑ. Άντε να αποδείξεις πως δεν είσαι ελέφαντας. Κατάλαβες; Δεν είναι θέμα ντροπής.
Δυσκολεύομαι να σε πιστέψω, εγώ στην θέση σου για αρχή θα έκλεινα το FB και θα πήγαινα στην δουλειά με μπλουζάκι Notis... αν πάντως αληθεύουν αυτά που λες, ελπίζω τους τσάκισες στο ξύλο... :mplastri: :mplastri: :mplastri:
Κοιμόμουνα και ξύπνησα μονάχα που τα αντίκρυσα...
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

J&B έγραψε:Δυσκολεύομαι να σε πιστέψω, εγώ στην θέση σου για αρχή θα έκλεινα το FB και θα πήγαινα στην δουλειά με μπλουζάκι Notis... αν πάντως αληθεύουν αυτά που λες, ελπίζω τους τσάκισες στο ξύλο... :mplastri: :mplastri: :mplastri:
Φίλε έτοιμος ήμουν να το κάνω αυτό που λες αλλά δεν έχει φτάσει εκεί το θράσσος μου ακόμα. Κι όμως γίνονται. Μέχρι και το calling tunes με ανάγκασαν να σβήσω γιατί δεν γούσταραν κάθε φορά που με καλούν ν' ακούνε Νότη. Τους χάλαγε την αισθητική.
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
Άβαταρ μέλους
J&B
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 1:40 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J&B »

81argus έγραψε:
J&B έγραψε:Δυσκολεύομαι να σε πιστέψω, εγώ στην θέση σου για αρχή θα έκλεινα το FB και θα πήγαινα στην δουλειά με μπλουζάκι Notis... αν πάντως αληθεύουν αυτά που λες, ελπίζω τους τσάκισες στο ξύλο... :mplastri: :mplastri: :mplastri:
Φίλε έτοιμος ήμουν να το κάνω αυτό που λες αλλά δεν έχει φτάσει εκεί το θράσσος μου ακόμα. Κι όμως γίνονται. Μέχρι και το calling tunes με ανάγκασαν να σβήσω γιατί δεν γούσταραν κάθε φορά που με καλούν ν' ακούνε Νότη. Τους χάλαγε την αισθητική.
Κακώς έπρεπε να ξηγήθείς διαφορετικά...

:give_rose:
!!!
Κοιμόμουνα και ξύπνησα μονάχα που τα αντίκρυσα...
christos
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Τρί Ιαν 26, 2016 6:43 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από christos »

Μάγκες καλησπέρα, πήρε κανείς την εφημερίδα Freddo προχθές;; Ποιο Cd είχε μέσα ξέρουμε;
Πάνω απ' ολα ΕΓΩ, αυτό το εγώ που με σκοτώνει κάθε μέρα
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

christos έγραψε:Μάγκες καλησπέρα, πήρε κανείς την εφημερίδα Freddo προχθές;; Ποιο Cd είχε μέσα ξέρουμε;
Δεν νομίζω να ήταν κάποιο συγκεκριμένο,κάπου είδα να γράφει ότι περιέχει live ερμηνείες,οπότε υποθέτω θα περιείχε κομμάτια από τους δίσκους Εμπειριών Συλλέκτης,Ενθύμιον & Νύχτες Μαγικές.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

jdarmody έγραψε:
ilias16 έγραψε:Αύριο να καταθέσετε οι ενδιαφερόμενοι βιογραφικά για μάνατζερ του Νότη.Που ξέρετε τι είναι καλό να λέει ή όχι.Μιλάνε άλλωστε τα 25 χρόνια αποτυχίας στην καριέρα του...
Καλά δεν είναι κακό να κάνουμε και την αυτοκριτική μας κάποια στιγμή. Δεν υπάρχει αποτυχία μέχρι στιγμής για το Νότη, αλλά κάποιους κλυδωνισμούς τους έχει υποστεί κι αυτός εξαιτίας του κυρίως. Αλλά εντάξει αν εσάς δεν σας απασχολεί πως ο εμπορικότερος έλληνας καλλιτέχνης της δεκαετίας του 90 έχει μια δεκαετία να σταυρώσει μια δυνατή τραγουδάρα, σουξέ όχι με τη φτηνή του όρου έννοια, ας μην σχολιάζουμε ποτέ τίποτα. Ας επαναπαυτούμε στα Πάρτα και στα Τέρμα το Ράδιο.
Εγώ αναφέρθηκα μόνο στο ότι τον κατακρίνουμε για τις απόψεις του φίλε.Νομίζω έχεις διαβάσει το τι προηγήθηκε και εκεί στοχοποίησα.Για το κεφάλαιο τραγούδια προφανώς και επιδέχεται κριτικής την τελευταία δεκαετία.Όλοι το λέμε ότι λείπουν οι Ύμνοι όλα αυτά τα χρόνια.Απλά το μόνο που θέλω εγώ επισημάνω και το γνωρίζουμε όλοι ότι και σουξέ στυλ "Αετού,Γενεθλίων,κτλ" δεν πρόκειται να προβληθεί όπως θα αξίζει σαν τραγούδι.
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

Άκου τα χρόνια που έρχονται...
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Αν και έχει καιρό τώρα είδα αυτό το βίντεο.Τι κάνει ο άνθρωπος στο 2:30...σόρρυ αν κάποιοι το έχετε δει,αλλά μου έκανε εντύπωση μεσημεριάτικα.
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
johnytzitzi
Δημοσιεύσεις: 776
Εγγραφή: Τετ Σεπ 18, 2013 1:14 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από johnytzitzi »

7/11/2000 Απονομή 7πλου πλατινένιου για το Ενθύμιον!
Ανάμεσα στους φοιτητές από τη σχολή ΑΝΤ1 ήταν κι η Σάσα Σταμάτη έκανε κι ερώτηση. Και ο Γιώργος Χρήστου ως ξέμπαρκος φαν νομίζω.
Κρύβομαι απ’ τα παιχνίδια τα στημένα
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

johnytzitzi έγραψε:7/11/2000 Απονομή 7πλου πλατινένιου για το Ενθύμιον!
Ανάμεσα στους φοιτητές από τη σχολή ΑΝΤ1 ήταν κι η Σάσα Σταμάτη έκανε κι ερώτηση. Και ο Γιώργος Χρήστου ως ξέμπαρκος φαν νομίζω.
Μελαχρινή τότε η Σταμάτη εάν θυμάμαι καλά. Πρώτη φορά στην Ελλάδα που ένας καλλιτέχνης επικοινωνεί διαδικτυακά με τους φανς του. Πόσο μπροστά κινήσεις έκανε τότε ο Νότης.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
johnytzitzi
Δημοσιεύσεις: 776
Εγγραφή: Τετ Σεπ 18, 2013 1:14 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από johnytzitzi »

Ναι τον βλέπαμε μέσα από το site του MAD και ερωτήσεις ερχόντουσαν από ολα τα μήκη και τα πλάτη της γης.
Εσύ που είσαι και των αθλητικών, εκείνη τη μερα έπαιζε ο Ολυμπιακός με Λυών επί Ματζουράκη (με τα 2 πέναλτι που δεν σφυρίχτηκαν ποτέ) και ένας τον ρώτησε αν θα το δει (η απονομή ήταν 7 το απόγευμα) κι είπε ότι στην πρόβα τότε στην Ιερά Οδό θα έχουν γιγαντοοθόνη χωρίς ήχο και θα το παρακολουθήσει.
Κρύβομαι απ’ τα παιχνίδια τα στημένα
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

johnytzitzi έγραψε:Ναι τον βλέπαμε μέσα από το site του MAD και ερωτήσεις ερχόντουσαν από ολα τα μήκη και τα πλάτη της γης.
Εσύ που είσαι και των αθλητικών, εκείνη τη μερα έπαιζε ο Ολυμπιακός με Λυών επί Ματζουράκη (με τα 2 πέναλτι που δεν σφυρίχτηκαν ποτέ) και ένας τον ρώτησε αν θα το δει (η απονομή ήταν 7 το απόγευμα) κι είπε ότι στην πρόβα τότε στην Ιερά Οδό θα έχουν γιγαντοοθόνη χωρίς ήχο και θα το παρακολουθήσει.
Μην με πικραίνεις τώρα. :lol: Με τον Αυστριακό διαιτητή, τον Γκίντερ Μπένκο που δεν έδωσε δύο πέναλτι, ακύρωσε γκολ οφσαιντ του Ζιοβάνι, ένα μέτρο κιόλας καλυπτόταν και γενικά είχε σταματήσει με καμιά 10αρια οφσαιντ τον Αλβες, που ούτε τα μισά δεν ήταν. :tomato: Που τα θυμάσαι? Αν και όσο πάω στα πιο παλιά τα θυμάμαι κι εγώ, τα πιο φρεσκα ξεχνάω.

Y.Γ.: Απ' ότι πήρε το μάτι μου, ο Νότης βρίσκεται στην Ρόδο.
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Αρχοντικός!
Εικόνα
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Διαπιστώνω πάντως ότι είμαστε λίγο υπερβολικοί με το Νότη εμείς οι νοτικοί όσον αφορά τις απαιτήσεις μας. Θα μου πει κανείς καλά κάνουμε. Αλλά βλέπω τα live που κάνουν άλλοι τραγουδιστές-στριες και πραγματικά απορώ τι θα λέγαμε αν έκανε κάτι αντίστοιχο ο Νότης. Και μιλάμε για τραγουδιστές με ιστορία, φτασμένους με μεγάλη πορεία όχι τους καινούριους. Φανταστείτε να πήγαινε ο Νότης σαν τη Βίσση να τραγουδάει σε κλαμπάκια στη Χαλκιδική μπροστά σε κανά χιλιάρι (πολλούς βάζω μάλλον) νοματαίους και τους μισούς φυτευτούς αναγκαστικά. Τόση ανάγκη για αρπαχτή πια; Τραγικό.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Εικόνα
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Απάντηση