Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
notisfan
Δημοσιεύσεις: 334
Εγγραφή: Δευ Σεπ 07, 2015 12:52 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από notisfan »

81argus έγραψε:
notisfan έγραψε:Εγω που δεν εχω fb πως μπορω να παρω μια γευση απο το νεο τραγουδι;
Πάτα στο Google George Moukidis Facebook λογικά θα στο βγάλει.
Δυστυχως δεν το βγαζει...οπως κι να'χει...σ'ευχαριστω.
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Τελικά, αυτό το τραγούδι με τον Σκουλά, είναι απλά ένα κόλλημα ενός Νοτικού να το πει ο Νότης και έχει πάρει σβάρνα τα προφιλ, τις σελιδες του Νοτη, του Teatro και το γράφεις ως κομμενο και ραμμενο για Νότη. Κι έχουν τσιμπήσει ορισμενοι που εχουν σελιδες του Νοτη, το αναπαράγουν κι έχει δημιουργηθεί θέμα από το πουθενά.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
johnytzitzi
Δημοσιεύσεις: 776
Εγγραφή: Τετ Σεπ 18, 2013 1:14 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από johnytzitzi »

Σήμερα πρόβα: Δεν μου αρκεί, Ένα γράμμα, Μεσόγειος, Μη ζητάς πολλά, Και Χριστός κι αλήτης, Και δεν μπορώ, Μην πλησιάζεις, Κράτησε με, Έρωτα με την αγρύπνια. Δοκίμαζαν τραγούδια κι οι τραγουδιστές μας.

Υ.Γ. Επιβεβαιώνω τον Scorpion ότι γυρίζει Δευτέρα από Δαλματικές ακτές και θα πάει απευθείας στο μαγαζί γιατί έχει ραντεβού με Ρήγο και όλους τους τεχνικούς για το πως θα διαμορφωθεί η σκηνή και το background που θα πέφτουν πάνω του οι προβολές.

Σημ: Υποψήφια ντουέτα έχει πάρει και από Γιαννούλη αλλά και από Δαραμούσκα.
Κρύβομαι απ’ τα παιχνίδια τα στημένα
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2088
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι μερικα τραγουδια τα κανει προβα αφου ποτε δεν τα λεει?
johnytzitzi
Δημοσιεύσεις: 776
Εγγραφή: Τετ Σεπ 18, 2013 1:14 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από johnytzitzi »

Ξέχασα και το "Με τα μάτια μιλάμε", "Ένα με τη νύκτα" , "Λαβωματιά".
Κρύβομαι απ’ τα παιχνίδια τα στημένα
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

O Νότης Σφακιανάκης την Δευτέρα 26 Σεπτεμβρίου σε μια συνέντευξη οπως δε τον εχουμε συνηθίσει! Θυμάται, κρίνει και μιλάει για σωστές και λάθος κινήσεις που εχει κάνει! Και όχι μόνο !! Στην εκπομπή Happy Day στον Alpha λίγο μετά τις 10.00 το πρωί..
https://www.facebook.com/Teatro.athens/ ... =3&theater
Εικόνα

Y.Γ.: Λίγο μετά τις 10:00, οπότε καταλάβατε, θα προβληθεί λίγο πριν τελειώσει η εκπομπή. :lol:
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Η μόνη βλακεία του είναι ότι θα μιλήσει για τον Παντελίδη. Καλό θα ήταν να μην πει τίποτα σχετικό.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
giannis21
Δημοσιεύσεις: 387
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 14, 2016 3:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giannis21 »

ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΗ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΛΕΜΠΙΔΑΚΗ ΤΟΝ ΚΟΛΗΤΟ ΤΟΥ ΠΑΝΤΕΛΙΔΗ..ΣΙΓΟΥΡΑ Ο ΧΑΡΗΣ ΘΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΕ...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

giannis21 έγραψε:ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΗ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΛΕΜΠΙΔΑΚΗ ΤΟΝ ΚΟΛΗΤΟ ΤΟΥ ΠΑΝΤΕΛΙΔΗ..ΣΙΓΟΥΡΑ Ο ΧΑΡΗΣ ΘΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΕ...
Ε ναι έχει πει ήδη ο Λεμπιδάκης ότι θα μιλήσει για τον Παντελίδη. Θα μπορούσε να μην το σχολιάσει καν, αυτό λέω.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Καλά ο Μουκίδης πλάκα μας κάνει; Έχει γράψει τόσους ύμνους στο Νότη, όλοι σε χαμηλό τόνο δεδομένου ότι και οι χαμηλές είναι το φόρτε του Νότη και τα τελευταία χρόνια όλο κάτι χαζοκορώνες βάζει όπως και στο ντουέτο, το οποίο το έχει δουλέψει περισσότερο στο στίχο σε σχέση με άλλα. Αν και πιστεύω θα το στρώσουν το κομμάτι στο τέλος.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

jdarmody έγραψε:Η μόνη βλακεία του είναι ότι θα μιλήσει για τον Παντελίδη. Καλό θα ήταν να μην πει τίποτα σχετικό.
Συμφωνώ. Ημαρτον πλέον με το θέμα Παντελίδη σε όλες του τις συνεντεύξεις. Παει τελείωσε, στην συνείδηση αυτών των μαλακισμένων δεν θα συγχωρεθεί ποτέ ο Νοτης γι αυτά που ειχε πει εν ζωή για τον Παντελίδη, τα οποία καλά έκανε και τα είπε και δίκιο είχε σε όλα. Οπότε τι επιμένει;
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
notisfan
Δημοσιεύσεις: 334
Εγγραφή: Δευ Σεπ 07, 2015 12:52 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από notisfan »

Scorpion86 έγραψε:
jdarmody έγραψε:Η μόνη βλακεία του είναι ότι θα μιλήσει για τον Παντελίδη. Καλό θα ήταν να μην πει τίποτα σχετικό.
Συμφωνώ. Ημαρτον πλέον με το θέμα Παντελίδη σε όλες του τις συνεντεύξεις. Παει τελείωσε, στην συνείδηση αυτών των μαλακισμένων δεν θα συγχωρεθεί ποτέ ο Νοτης γι αυτά που ειχε πει εν ζωή για τον Παντελίδη, τα οποία καλά έκανε και τα είπε και δίκιο είχε σε όλα. Οπότε τι επιμένει;
Ελα μου ντε...αφου ολοι ξερουμε οτι απο ολοκληρη συνεντευξη πςλι θα πιαστουν απο αυτο και θα προβαλουν μονο το στιγμιοτυπο που σχολιαζει τον Παντελοδη!!!Σα να το βλεπω μπροστα μου....ΤΙ ΕΙΠΕ Ο ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΤΕΛΟΔΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΧΕΔΟΝ ΕΝΑ ΕΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΑΝΑ ΤΟ ΤΟΥ...ΠΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦ
johnytzitzi
Δημοσιεύσεις: 776
Εγγραφή: Τετ Σεπ 18, 2013 1:14 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από johnytzitzi »

Καθίστε μην τραγουδήσει και τραγούδι για τον Παντελίδη μιας και του δειγματίστηκε ένα που αναφέρεται σε αυτόν και στην ημέρα του δυστυχήματος.
Κρύβομαι απ’ τα παιχνίδια τα στημένα
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

johnytzitzi έγραψε:Καθίστε μην τραγουδήσει και τραγούδι για τον Παντελίδη μιας και του δειγματίστηκε ένα που αναφέρεται σε αυτόν και στην ημέρα του δυστυχήματος.
Εντάξει μην λέμε και ότι να ναι πια. Πάει ο καθένας και του δίνει ότι τραγούδι του κατέβει.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

johnytzitzi έγραψε:Καθίστε μην τραγουδήσει και τραγούδι για τον Παντελίδη μιας και του δειγματίστηκε ένα που αναφέρεται σε αυτόν και στην ημέρα του δυστυχήματος.
Δεν ξέρω αν λέμε τον ίδιο, αλλά κάποιος του είχε δειγματίσει ένα τέτοιο τραγούδι, όταν ακόμα τραγουδούσε στην Fantasia και το είχε απορρίψει, γι' αυτό και τραγούδησε το "Για Μενα" και του το αφιέρωσε από πίστας.

Υ.Γ.: Και σε αγώνα kick boxing o Αρχοντας.
https://www.instagram.com/p/BKwfqfHDAFc ... fakianakis
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

Scorpion86 έγραψε:Δεν ξέρω αν λέμε τον ίδιο, αλλά κάποιος του είχε δειγματίσει ένα τέτοιο τραγούδι, όταν ακόμα τραγουδούσε στην Fantasia και το είχε απορρίψει, γι' αυτό και τραγούδησε το "Για Μενα" και του το αφιέρωσε από πίστας.
Το "Είχα κάποτε μια αγάπη" λες;
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

81argus έγραψε:
Scorpion86 έγραψε:Δεν ξέρω αν λέμε τον ίδιο, αλλά κάποιος του είχε δειγματίσει ένα τέτοιο τραγούδι, όταν ακόμα τραγουδούσε στην Fantasia και το είχε απορρίψει, γι' αυτό και τραγούδησε το "Για Μενα" και του το αφιέρωσε από πίστας.
Το "Είχα κάποτε μια αγάπη" λες;
Οχι. Εννοώ όταν τραγουδούσε ο Νότης στην Fantasia λίγο καιρό μετά το θάνατο του Παντελίδη.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
johnytzitzi
Δημοσιεύσεις: 776
Εγγραφή: Τετ Σεπ 18, 2013 1:14 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από johnytzitzi »

Scorpion86 έγραψε:
johnytzitzi έγραψε:Καθίστε μην τραγουδήσει και τραγούδι για τον Παντελίδη μιας και του δειγματίστηκε ένα που αναφέρεται σε αυτόν και στην ημέρα του δυστυχήματος.
Δεν ξέρω αν λέμε τον ίδιο, αλλά κάποιος του είχε δειγματίσει ένα τέτοιο τραγούδι, όταν ακόμα τραγουδούσε στην Fantasia και το είχε απορρίψει, γι' αυτό και τραγούδησε το "Για Μενα" και του το αφιέρωσε από πίστας.

Υ.Γ.: Και σε αγώνα kick boxing o Αρχοντας.
https://www.instagram.com/p/BKwfqfHDAFc ... fakianakis
Όχι το τραγούδι του δόθηκε πριν ένα μήνα και τη μουσική την έχει γράψει ένας εκ των μουσικών του Νότη.

Προσωπικά είμαι της άποψης να μην το πει για τους γνωστούς λόγους και το ίδιο του λένε και πολλοί συνεργάτες του. Δεν ξερω αν το επέλεξε, πάντως σαν πρώτο άκουσμα του άρεσε, αλλά εύχομαι στο τελικό "κοσκινισμα" να το άφησε απ' έξω.
Κρύβομαι απ’ τα παιχνίδια τα στημένα
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Ότι και να κάνει με το τραγούδι (που σαφώς και θα είναι σφάλμα του να το πει και πιστεύω δεν θα το κάνει), καλό είναι να του γίνει μάθημα όλο αυτό γιατί εκείνη την περίοδο μας είχε ζαλίσει με τον Πασχαλίδη, τη Μαλέα και τον Παντελίδη. Θα μου πείτε τον ρωτούσαν, αλλά θα μπορούσε να το κόψει κι αυτός. Καλώς ή κακώς έκανε επιτυχία ο Παντελίδης και όσο και να συμφωνώ με όσα έλεγε δεν υπήρχε λόγος καλλιτέχνης του βεληνεκούς του να ασχολείται με τον κάθε Παντελίδη. Δε φτάνει που άνευ λόγου και αιτίας μας πλασάρει πάλι κοινωνικό δίσκο, θα έχουμε ένα ακόμα κομμάτι-αφιέρωση, χαμένο κομμάτι δηλαδή, και μάλιστα για τον Παντελίδη. Ντροπή.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

Ελπίζω να απαντήσει έξυπνα και διπλωματικά αυτή την φορά και μην αρχίσει να λέει πάλι για δάκρυα στα μάτια. Ας τους το κόψει μαχαίρι στην τελική να μην τους επιτρέπει να του κάνουν τέτοιες ερωτήσεις για Παντελίδη, Πασχαλίδη, Μαλέα και ΧΑ.
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
Απάντηση