Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
ΜΑΓΔΑ
Δημοσιεύσεις: 9083
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:05 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜΑΓΔΑ »

Scorpion86 έγραψε:
Υ.Γ.: Βρε takis13, αφού συνεχίζεις να διαβάζεις που διαβάζεις το φόρουμ, φτιάξε ένα προφίλ με άλλο όνομα και μπες. Το να κάθεσαι και να μου απαντάς στο youtube, στο εντελώς άσχετο, για πράγματα που ρωτάω στο φόρουμ είναι λίγο κουλό, χωρίς παρεξήγηση. Μπες με άλλο ψευδώνυμο., π.χ. periklis7 :wave:
Με 500 διαφορετικά ψευδώνυμα έχει μπει τα τελευταία δύο χρόνια, τον ίδιο σκοπό έχει πάντα (να σας ανεβάζει την πίεση), και την ίδια κατάληξη θα έχει (είτε θα κληθώ εγώ, είτε ο admin του forum).
Life is a RollerCoaster...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

ΜΑΓΔΑ έγραψε:
Scorpion86 έγραψε:
Υ.Γ.: Βρε takis13, αφού συνεχίζεις να διαβάζεις που διαβάζεις το φόρουμ, φτιάξε ένα προφίλ με άλλο όνομα και μπες. Το να κάθεσαι και να μου απαντάς στο youtube, στο εντελώς άσχετο, για πράγματα που ρωτάω στο φόρουμ είναι λίγο κουλό, χωρίς παρεξήγηση. Μπες με άλλο ψευδώνυμο., π.χ. periklis7 :wave:
Με 500 διαφορετικά ψευδώνυμα έχει μπει τα τελευταία δύο χρόνια, τον ίδιο σκοπό έχει πάντα (να σας ανεβάζει την πίεση), και την ίδια κατάληξη θα έχει (είτε θα κληθώ εγώ, είτε ο admin του forum).
Δεν ξέρω πόσα προφίλ έχει αλλάξει ο takis13 αλλά όσον αφορά τον auster που κάποτε τον κοροϊδεύαμε επειδή άλλαζε συνεχώς ψευδώνυμα, κάποιοι διαχειριστές του φόρουμ τον είχαν μπανάρει επειδή τόλμησε να ασκήσει κριτική σε κάποια επαγγελματικά του Μαζωνάκη. Μάλιστα αυτά τα σχόλια που μου είχε δείξει ήταν πολύ πιο light από κάποια που έχουν γραφτεί πριν χρόνια σε αυτό το thread και τα οποία ήταν ιδιαίτερα υβριστικά για τον Νότη και τα οποία ακόμα δεν έχουν σβηστεί και όποιος ψάξει μπορεί να τα βρει. Για παράδειγμα ο auster δεν αποκάλεσε ποτέ τον Μαζωνάκη ούτε μαλ..α, ούτε φασίστα, ούτε του είπε να φάει σκατά και να βάλει τους δίσκους στον πωπουδάκο του, όπως γράφτηκαν εδώ μέσα από fans της Βίσση, της Βανδή κατά κύριο λόγο και κάποιους ψευτοέντεχνους και ροκάδες. Γι' αυτό και θεωρώ υπερβολικό το μπανάρισμα οποιουδήποτε εφόσον δεν βρίζει. Όσο για την πίεση εδώ μέσα ανέβαινε και προ takis13. Είχαμε γίνει μπουρδ... και χωρίς αυτόν. Δεν θέλει να ξαναμπεί όπως μου είπε. Τέσπα, στο χέρι μας είναι να μην γίνει ξανά χαμός εδώ και να τηρηθεί η ηρεμία που επικρατεί αυτές τις μέρες.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
ΜΑΓΔΑ
Δημοσιεύσεις: 9083
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:05 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜΑΓΔΑ »

Κι εγώ υπέρ της ηρεμίας είμαι, και θα προσπαθήσω να τη διατηρήσω.
Πιστεύω πως όλοι όσοι έβρισαν στο παρελθόν, έχουν αποχωρήσει. Είτε οικειοθελώς (για να βρίζουν αλλού ανενόχλητοι), είτε με ban.

Συνεχίζουμε το πρόγραμμά μας... :smile:
Life is a RollerCoaster...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Σωστά. Συνεχίζουμε το πρόγραμμα μας και θέλω να ρωτήσω όποιον θυμάται. Τελευταία φορά που έδωσε ακυκλοφόρητο κομμάτι ο Νότης σε ραδιόφωνο ήταν το "Είδα στον Ύπνο μου" στον Real fm και τον Χατζηνικολάου το 2012? Και πάλι τότε την πρώτη εκτέλεση είχε πάει. Τον "οδηγό". Πριν πέντε χρόνια. Εχει δώσει άλλο από τότε, πριν το χθεσινό?
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Scorpion86 έγραψε:Σωστά. Συνεχίζουμε το πρόγραμμα μας και θέλω να ρωτήσω όποιον θυμάται. Τελευταία φορά που έδωσε ακυκλοφόρητο κομμάτι ο Νότης σε ραδιόφωνο ήταν το "Είδα στον Ύπνο μου" στον Real fm και τον Χατζηνικολάου το 2012? Και πάλι τότε την πρώτη εκτέλεση είχε πάει. Τον "οδηγό". Πριν πέντε χρόνια. Εχει δώσει άλλο από τότε, πριν το χθεσινό?
Αυτό έψαξα και γω σκορπιέ.Δεν θυμάμαι άλλο κομμάτι.Να επισημάνω ότι ο οδηγός εκείνου του τραγουδιού έσκιζε σε σχέση με την τελική του μορφή.
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
notisfan
Δημοσιεύσεις: 334
Εγγραφή: Δευ Σεπ 07, 2015 12:52 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από notisfan »

Scorpion86 έγραψε:Σωστά. Συνεχίζουμε το πρόγραμμα μας και θέλω να ρωτήσω όποιον θυμάται. Τελευταία φορά που έδωσε ακυκλοφόρητο κομμάτι ο Νότης σε ραδιόφωνο ήταν το "Είδα στον Ύπνο μου" στον Real fm και τον Χατζηνικολάου το 2012? Και πάλι τότε την πρώτη εκτέλεση είχε πάει. Τον "οδηγό". Πριν πέντε χρόνια. Εχει δώσει άλλο από τότε, πριν το χθεσινό?
Και εγω σε τετοια φαση τραγουδι μονο αυτο θυμαμαι...αν και ο οτοτε οδηγος μου αρεσε περισσοτερο απο το τελικο αποτελεσμα...
manosb77
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 03, 2009 7:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από manosb77 »

ναι αυτο ηταν και ηταν πολυ καλο αλλα και σε πιο προχωρημενο σταδιο. αλλωστε το χε παει να το παιξουν προγραμματισμενα. Εδω προφανως δεν ειχε τπτ αλλο να δωσει για δωρο και ετυχε να χει μαζι του αυτη την εγγραφη και απο το να μην δωσει τπτ εδωσε αυτο.
Άβαταρ μέλους
E-Notikos7
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: Πέμ Απρ 20, 2017 7:37 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από E-Notikos7 »

Έκανα ένα πρόχειρο ψάξιμο για την στιχουργό Αγγελική Μακρυνιώτη. Μεταξύ άλλων έχει γράψει το Μη φύγεις τώρα, Ακου να δεις, Ποιον κοροιδεύω και κάποια ακόμα του Οικονομόπουλου, Τα καλύτερα ταξίδια του Καρρά, Τα αυτονόητα του Πλούταρχου που είναι νέο κομμάτι, Αυτό μου φταιει του Γιαννιά, έχει γράψει για Γονίδη, Μακρόπουλο, Βανδή, Γαρμπή, Σάκη Αρσενίου, Μαντώ, Μαριάντα, Καραφώτη και κάποιους ακόμα. Λίγα πράγματα βρήκα για τον Χρήστο Χιώνη που είναι σχετικά νέος στα πράγματα.
Σε ότι πιστεύω κι αγαπώ, στοιχηματίζω πάνω...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Της Αγγελικής Μακρυνιώτη το κομμάτι είναι ένα από αυτά που τα παρέλαβε o Νότης πριν κάνα μήνα όταν πήγαινε και παρακολουθούσε τις εργασίες και πρόβες στο Fever. Όπως είχα γράψει πολλοί είχαν πάει και του είχαν δώσει στο Fever τα demo.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

Η Αγγελική Μακρυνιώτη είναι από τις πλέον πιο γνωστές και ενεργές νέες στιχουργούς της γενιάς που υπάρχουν αυτή την στιγμή στο προσκήνιο (και πολύ ωραία κοπέλα) και έχει γράψει ένα μεγάλο ποσοστό των μεγαλύτερων επιτυχιών τα τελευταία χρόνια. Είναι μια σύγχρονη Γερμανού ή η επόμενη Γεροθόδωρου (θεωρώ πως γράφει ακόμα καλύτερα κομμάτια).
Ο Χρήστος Χιώνης έχει γράψει στον Τσαλίκη και σε κάποιους τριτοτέταρτους. Έχω πετύχει 5-6 κομμάτια του.
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

81argus έγραψε:Η Αγγελική Μακρυνιώτη είναι από τις πλέον πιο γνωστές και ενεργές νέες στιχουργούς της γενιάς που υπάρχουν αυτή την στιγμή στο προσκήνιο (και πολύ ωραία κοπέλα) και έχει γράψει ένα μεγάλο ποσοστό των μεγαλύτερων επιτυχιών τα τελευταία χρόνια. Είναι μια σύγχρονη Γερμανού ή η επόμενη Γεροθόδωρου (θεωρώ πως γράφει ακόμα καλύτερα κομμάτια).
Ο Χρήστος Χιώνης έχει γράψει στον Τσαλίκη και σε κάποιους τριτοτέταρτους. Έχω πετύχει 5-6 κομμάτια του.
Ο Χιώνης συνήθως έχει παρτενέρ στις δημιουργίες του τον επίσης νεαρό στιχουργό Γρηγόρη Βαξαβανέλη, γιο του Νίκου Βαξαβανέλη που έχει γράψει τα "Αγάλματα", τον "Μπόγια", "Πως γίνεται αυτό", "Τ' αθάνατο νερό", "Στο κρεβάτι της καρδιάς μου". Με την Μακρυνιώτη έχουν γράψει τα "Κόκκινα Φανάρια" του Αρσενίου.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
giannis21
Δημοσιεύσεις: 387
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 14, 2016 3:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giannis21 »

Scorpion86 έγραψε:
81argus έγραψε:Η Αγγελική Μακρυνιώτη είναι από τις πλέον πιο γνωστές και ενεργές νέες στιχουργούς της γενιάς που υπάρχουν αυτή την στιγμή στο προσκήνιο (και πολύ ωραία κοπέλα) και έχει γράψει ένα μεγάλο ποσοστό των μεγαλύτερων επιτυχιών τα τελευταία χρόνια. Είναι μια σύγχρονη Γερμανού ή η επόμενη Γεροθόδωρου (θεωρώ πως γράφει ακόμα καλύτερα κομμάτια).
Ο Χρήστος Χιώνης έχει γράψει στον Τσαλίκη και σε κάποιους τριτοτέταρτους. Έχω πετύχει 5-6 κομμάτια του.
Ο Χιώνης συνήθως έχει παρτενέρ στις δημιουργίες του τον επίσης νεαρό στιχουργό Γρηγόρη Βαξαβανέλη, γιο του Νίκου Βαξαβανέλη που έχει γράψει τα "Αγάλματα", τον "Μπόγια", "Πως γίνεται αυτό", "Τ' αθάνατο νερό", "Στο κρεβάτι της καρδιάς μου". Με την Μακρυνιώτη έχουν γράψει τα "Κόκκινα Φανάρια" του Αρσενίου.
Η ΜΑΚΡΥΝΙΩΤΗ ΘΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ..ΚΑΙ ΕΝΑ Ο ΧΙΩΝΗΣ;Η ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ;ΣΤΑ ΤΡΙΑ ΠΟΥ ΑΠΟΜΕΝΟΥΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥΚΙΔΗΣ,ΧΡΥΣΟΒΕΡΓΗΣ,ΓΙΑΤΡΑΣ Η ΣΑΠΟΥΝΤΖΑΚΗΣ;
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

giannis21 έγραψε:
Scorpion86 έγραψε:
81argus έγραψε:Η Αγγελική Μακρυνιώτη είναι από τις πλέον πιο γνωστές και ενεργές νέες στιχουργούς της γενιάς που υπάρχουν αυτή την στιγμή στο προσκήνιο (και πολύ ωραία κοπέλα) και έχει γράψει ένα μεγάλο ποσοστό των μεγαλύτερων επιτυχιών τα τελευταία χρόνια. Είναι μια σύγχρονη Γερμανού ή η επόμενη Γεροθόδωρου (θεωρώ πως γράφει ακόμα καλύτερα κομμάτια).
Ο Χρήστος Χιώνης έχει γράψει στον Τσαλίκη και σε κάποιους τριτοτέταρτους. Έχω πετύχει 5-6 κομμάτια του.
Ο Χιώνης συνήθως έχει παρτενέρ στις δημιουργίες του τον επίσης νεαρό στιχουργό Γρηγόρη Βαξαβανέλη, γιο του Νίκου Βαξαβανέλη που έχει γράψει τα "Αγάλματα", τον "Μπόγια", "Πως γίνεται αυτό", "Τ' αθάνατο νερό", "Στο κρεβάτι της καρδιάς μου". Με την Μακρυνιώτη έχουν γράψει τα "Κόκκινα Φανάρια" του Αρσενίου.
Η ΜΑΚΡΥΝΙΩΤΗ ΘΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ..ΚΑΙ ΕΝΑ Ο ΧΙΩΝΗΣ;Η ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ;ΣΤΑ ΤΡΙΑ ΠΟΥ ΑΠΟΜΕΝΟΥΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥΚΙΔΗΣ,ΧΡΥΣΟΒΕΡΓΗΣ,ΓΙΑΤΡΑΣ Η ΣΑΠΟΥΝΤΖΑΚΗΣ;
Είχαν πάει μαζί Μακρυνιώτη και Χιώνης στο Fever εκεινη την ημέρα που δόθηκε το κομμάτι. Θα μάθω και θα επανέλθω...
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
nikosp
Δημοσιεύσεις: 535
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2014 7:05 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikosp »

Συγγνώμη ξέρει κανείς γιατί εδώ και λίγες εβδομάδες δεν μου εμφανίζει τα βίντεο που ανεβάζετε από youtube;
Τώρα η δικιά σου η φωνή κατάντησε κραυγή!!!
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

nikosp έγραψε:Συγγνώμη ξέρει κανείς γιατί εδώ και λίγες εβδομάδες δεν μου εμφανίζει τα βίντεο που ανεβάζετε από youtube;
Έχεις πρόβλημα με τον browser μάλλον,ή θέλει το adobe player να το ξαναεγκαταστήσεις.Έχει συμβεί και σε μένα,ειδικά αν μπαίνεις από chrome ή opera.Δοκίμασε να μπεις κι από Firefox.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
notakis
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 04, 2014 9:03 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από notakis »

Αποκλειει ο browser σου την φορτωση μη ασφαλων σεναριων. Εμφανιζει ενα προειδοποιητικο εικονιδιο πανω δεξια (νομιζω ασπιδα) και πατας εκει για να το επιτρεψεις. Μολις το κανεις κ ξαναφορτωσεις τη σελιδα, εμφανιζονται
nikosp
Δημοσιεύσεις: 535
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2014 7:05 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikosp »

Το βρήκα ευχαριστώ πολύ!
Τώρα η δικιά σου η φωνή κατάντησε κραυγή!!!
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2087
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

SFAKattack10 έγραψε:Καλα αυτος ο Θωμας Κωνστας εκανε πρωτα μια γυρα στο δικο μου βιντεο και με γεμισε και εμενα με μ@λ@κιες. Καλο ρομποτακι πρεπει να ειναι. :biggrin:
Τελικα ισως να μην ειναι ρομποτακια αλλα καποιοι λαλακες που εχουν κολλησει ιο. Δεν εξηγειται αλλιως, καθε μερα εμφανιζονται και καινουργιοι.
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Όταν ο Νότης συνάντησε τον Γιώργο Σαμπάνη.


Υ.Γ.: Οι στίχοι που ανέβασε η Αγγ.Μακρυνιώτη στο προφίλ της από ένα ερωτικό τραγούδι με τίτλο "Σαν Ενήλικες", είναι ένα τραγούδι που θα βρίσκεται στο νέο δίσκο της Γαρμπή. Γιατί κάποιοι κατάλαβαν ότι είναι για Νότη.

Υ.Γ.2: Σήμερα το αργότερο αύριο θα βγει το πρόγραμμα των εορτών για τις εμφανίσεις στο Fever.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
notakis
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 04, 2014 9:03 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από notakis »

Δυο ερωτησεις (κουβεντα να γινεται):
Α) με αφορμη την ερωτηση στο Νοτη για τους Αρβυλα, πιστευετε οτι πραγματικα δεν γνωριζει τι ειπωθηκε απο αυτους, δεν το ειδε, δεν του το ανεφερε καποιος κτλ ή προσπαθησε τεχνιεντως να αποφυγει την ερωτηση?
Β) το τραγουδι που εδωσε στο σφερα, μηπως ειναι για το δισκο με τα χορευτικα, ως κλασικο ζειμπεκικο?
Απάντηση