Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Ψιλοτραγωδία η μέρα η χθεσινή.Το τεχνικό πρόβλημα με την υδρόγειο(τραγούδαγε ο Νότης και απο πίσω έκοβαν σίδερα με τροχό,σοβαρά !)επηρέασε την όλη φάση αλλά...Δεν γίνεται να λες το Μα εγώ είμαι Έλληνας 2 φορές σερί χωρίς λόγο.Να τραγουδάς για 2 άτομα στο μαγαζί(Τα γνωστά Χάρε να ήσουν άνθρωπος,Εγώ και η μοναξιά για τους γνωστούςθαμώνες).Να μην θυμάσαι όχι τα λόγια...ούτε καν πως πάνε τα τραγούδια σου.Μετά το φωτογραφικοχορευτικό πρόγραμμα....πετάει Στέλλα,Πιρόγα,Τα πάθη(σκοτωμένους στίχους) και πάει να συνεχίσει με Το ομορφότερο ψέμα.Ε δεν μπήκε ποτέ δεν ήξερε καν πως πάει το τραγούδι.Το έκοψε στα 20 δευτερόλεπτα και απλα έκανε αποφωνηση έξι πάρα τέταρτο....Αυτά τα ωραία.
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

ilias16 έγραψε: Κυρ Δεκ 09, 2018 1:33 pm Ψιλοτραγωδία η μέρα η χθεσινή.Το τεχνικό πρόβλημα με την υδρόγειο(τραγούδαγε ο Νότης και απο πίσω έκοβαν σίδερα με τροχό,σοβαρά !)επηρέασε την όλη φάση αλλά...Δεν γίνεται να λες το Μα εγώ είμαι Έλληνας 2 φορές σερί χωρίς λόγο.Να τραγουδάς για 2 άτομα στο μαγαζί(Τα γνωστά Χάρε να ήσουν άνθρωπος,Εγώ και η μοναξιά για τους γνωστούςθαμώνες).Να μην θυμάσαι όχι τα λόγια...ούτε καν πως πάνε τα τραγούδια σου.Μετά το φωτογραφικοχορευτικό πρόγραμμα....πετάει Στέλλα,Πιρόγα,Τα πάθη(σκοτωμένους στίχους) και πάει να συνεχίσει με Το ομορφότερο ψέμα.Ε δεν μπήκε ποτέ δεν ήξερε καν πως πάει το τραγούδι.Το έκοψε στα 20 δευτερόλεπτα και απλα έκανε αποφωνηση έξι πάρα τέταρτο....Αυτά τα ωραία.
Τόσο χάλια ήταν; Τι ατυχία να πέσεις σε τέτοια βραδιά. Στα βίντεο φαίνεται ότι οκ απλά τραγούδησε πάνω στην υδρόγειο. Τι να πω ο ίδιος δεν αισθάνεται άσχημα, τόσο τελειομανής άνθρωπος, να μην θυμάται τα τραγούδια του;
Συγγνώμη κιόλας εσείς που γνωρίζετε, ο Νότης στις πρόβες τι κάνει; Απλά περνάει τα δυο-τρία καινούρια και αυτά του μπαλέτου;
Θα το ξαναπώ, για πολλούς λόγους δεν θεωρώ εφικτή πλέον αυτήν την ευελιξία του προγράμματος, που ούτως ή άλλως δεν υπάρχει. Ας περάσει 50 τραγούδια να τα λέει βρέξει-χιονίσει να τα θυμάται και ας ηρεμήσουμε όλοι.
Και στο ''Δυο βοριάδες'' την Παρασκευή έκανε τελικά τα λαθάκια του. Το θέμα είναι ότι όταν θυμάται κάποιο ξεχασμένο, δεν το ερμηνεύει και πολύ καλά αφού έχει τόσο καιρό να το πει.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

jdarmody έγραψε: Κυρ Δεκ 09, 2018 1:51 pm
ilias16 έγραψε: Κυρ Δεκ 09, 2018 1:33 pm Ψιλοτραγωδία η μέρα η χθεσινή.Το τεχνικό πρόβλημα με την υδρόγειο(τραγούδαγε ο Νότης και απο πίσω έκοβαν σίδερα με τροχό,σοβαρά !)επηρέασε την όλη φάση αλλά...Δεν γίνεται να λες το Μα εγώ είμαι Έλληνας 2 φορές σερί χωρίς λόγο.Να τραγουδάς για 2 άτομα στο μαγαζί(Τα γνωστά Χάρε να ήσουν άνθρωπος,Εγώ και η μοναξιά για τους γνωστούςθαμώνες).Να μην θυμάσαι όχι τα λόγια...ούτε καν πως πάνε τα τραγούδια σου.Μετά το φωτογραφικοχορευτικό πρόγραμμα....πετάει Στέλλα,Πιρόγα,Τα πάθη(σκοτωμένους στίχους) και πάει να συνεχίσει με Το ομορφότερο ψέμα.Ε δεν μπήκε ποτέ δεν ήξερε καν πως πάει το τραγούδι.Το έκοψε στα 20 δευτερόλεπτα και απλα έκανε αποφωνηση έξι πάρα τέταρτο....Αυτά τα ωραία.
Τόσο χάλια ήταν; Τι ατυχία να πέσεις σε τέτοια βραδιά. Στα βίντεο φαίνεται ότι οκ απλά τραγούδησε πάνω στην υδρόγειο. Τι να πω ο ίδιος δεν αισθάνεται άσχημα, τόσο τελειομανής άνθρωπος, να μην θυμάται τα τραγούδια του;
Συγγνώμη κιόλας εσείς που γνωρίζετε, ο Νότης στις πρόβες τι κάνει; Απλά περνάει τα δυο-τρία καινούρια και αυτά του μπαλέτου;
Θα το ξαναπώ, για πολλούς λόγους δεν θεωρώ εφικτή πλέον αυτήν την ευελιξία του προγράμματος, που ούτως ή άλλως δεν υπάρχει. Ας περάσει 50 τραγούδια να τα λέει βρέξει-χιονίσει να τα θυμάται και ας ηρεμήσουμε όλοι.
Και στο ''Δυο βοριάδες'' την Παρασκευή έκανε τελικά τα λαθάκια του. Το θέμα είναι ότι όταν θυμάται κάποιο ξεχασμένο, δεν το ερμηνεύει και πολύ καλά αφού έχει τόσο καιρό να το πει.
Ο Νότης ήταν ορεξάτος για κουβέντα και παρέα(όχι για πρόγραμμα)και φωνητικά ο άνθρωπος είναι αλλού...ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ.Απλά το θέμα είναι ότι έτσι όπως το πας θα ξενερώσεις τους Νοτικούς.Παρεπιπτόντως νεκρό από Νοτικούς το μαγαζί αλλά από κόσμο όπως το έκοψα πρέπει να ήταν sold out.Να επαυξάνω επίσης με προλαλήσαντες ότι ο ήχος μετά και το Ακρωτήρι είναι τέλειος.Respect στον Βλάχο.
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Άβαταρ μέλους
E-Notikos7
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: Πέμ Απρ 20, 2017 7:37 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από E-Notikos7 »

Σε ότι πιστεύω κι αγαπώ, στοιχηματίζω πάνω...
Άβαταρ μέλους
E-Notikos7
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: Πέμ Απρ 20, 2017 7:37 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από E-Notikos7 »

Στα βιντεάκια που ανέβασε στο ινσταγκραμ ο Δημήτρης Κασσάμπαλης και γράφει 2300 άτομα φαίνεται μεγαλύτερη η συμμετοχή του κόσμου στο Μετανιώνω, σε σχέση με την Παρασκευή.
Σε ότι πιστεύω κι αγαπώ, στοιχηματίζω πάνω...
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

Πάντως η φωνή του είναι σε τρομερή κατάσταση.. Βοηθάει και η τρομερή ακουστική.. Ελπίζω σιγά σιγά τώρα που έφυγε και το άγχος των πρώτων ημερών να κάνει καλύτερα προγράμματα...
Υ.Γ. Δεν ξέρω για εσας αλλά εμένα θα μου άρεσε να ξεκινάει ο Νοτης με ένα πιο δυναμικό και χορευτικό τραγούδι έτσι ώστε να παίρνει φωτιά το μαγαζί.. Τελευταία φορά ήτανε το Δώσε ένα τέλος που έμπαινε και γινότανε πραγματικά χαμός.. Τωρα το Καμία είναι πολύ ωραία μπαλάντα αλλά εντάξει...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Tsachno21 έγραψε: Κυρ Δεκ 09, 2018 2:38 pmΥ.Γ. Δεν ξέρω για εσας αλλά εμένα θα μου άρεσε να ξεκινάει ο Νοτης με ένα πιο δυναμικό και χορευτικό τραγούδι έτσι ώστε να παίρνει φωτιά το μαγαζί.. Τελευταία φορά ήτανε το Δώσε ένα τέλος που έμπαινε και γινότανε πραγματικά χαμός.. Τωρα το Καμία είναι πολύ ωραία μπαλάντα αλλά εντάξει...
Για μένα είναι από τις πιο ωραίες του ενάρξεις. Έχεις δίκιο βέβαια σε αυτό που λες. Και το Τσιγγανάκι μπαλάντα ήταν, αλλά όταν βγήκε με αυτό την επόμενη χρονιά γινόταν χαμός. Είναι κι ότι δεν έχει ακουστεί το τραγούδι. Αν έβγαινε και φέτος για παράδειγμα με το ''Τα πιο μεγάλα σ' αγαπώ'' θα ήταν πιο θερμό το κοινό σε σχέση με πέρυσι.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

jdarmody έγραψε: Κυρ Δεκ 09, 2018 2:46 pm
Tsachno21 έγραψε: Κυρ Δεκ 09, 2018 2:38 pmΥ.Γ. Δεν ξέρω για εσας αλλά εμένα θα μου άρεσε να ξεκινάει ο Νοτης με ένα πιο δυναμικό και χορευτικό τραγούδι έτσι ώστε να παίρνει φωτιά το μαγαζί.. Τελευταία φορά ήτανε το Δώσε ένα τέλος που έμπαινε και γινότανε πραγματικά χαμός.. Τωρα το Καμία είναι πολύ ωραία μπαλάντα αλλά εντάξει...
Για μένα είναι από τις πιο ωραίες του ενάρξεις. Έχεις δίκιο βέβαια σε αυτό που λες. Και το Τσιγγανάκι μπαλάντα ήταν, αλλά όταν βγήκε με αυτό την επόμενη χρονιά γινόταν χαμός. Είναι κι ότι δεν έχει ακουστεί το τραγούδι. Αν έβγαινε και φέτος για παράδειγμα με το ''Τα πιο μεγάλα σ' αγαπώ'' θα ήταν πιο θερμό το κοινό σε σχέση με πέρυσι.
Αυτό ακριβώς εννοώ.. Ένα πιο δυναμικό τραγούδι.. Η έναρξη είναι απίστευτη δεν το συζητάμε και όλο αυτό που γίνεται με τα βιολιά πριν.. Απλά δεν παίρνει φωτιά το μαγαζί κάτι που ίσως θα "έφτιαχνε" και τον Νοτη..
7Psuxos
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Κυρ Απρ 15, 2018 9:22 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 7Psuxos »

Tsachno21 έγραψε: Κυρ Δεκ 09, 2018 2:52 pm
jdarmody έγραψε: Κυρ Δεκ 09, 2018 2:46 pm
Tsachno21 έγραψε: Κυρ Δεκ 09, 2018 2:38 pmΥ.Γ. Δεν ξέρω για εσας αλλά εμένα θα μου άρεσε να ξεκινάει ο Νοτης με ένα πιο δυναμικό και χορευτικό τραγούδι έτσι ώστε να παίρνει φωτιά το μαγαζί.. Τελευταία φορά ήτανε το Δώσε ένα τέλος που έμπαινε και γινότανε πραγματικά χαμός.. Τωρα το Καμία είναι πολύ ωραία μπαλάντα αλλά εντάξει...
Για μένα είναι από τις πιο ωραίες του ενάρξεις. Έχεις δίκιο βέβαια σε αυτό που λες. Και το Τσιγγανάκι μπαλάντα ήταν, αλλά όταν βγήκε με αυτό την επόμενη χρονιά γινόταν χαμός. Είναι κι ότι δεν έχει ακουστεί το τραγούδι. Αν έβγαινε και φέτος για παράδειγμα με το ''Τα πιο μεγάλα σ' αγαπώ'' θα ήταν πιο θερμό το κοινό σε σχέση με πέρυσι.
Αυτό ακριβώς εννοώ.. Ένα πιο δυναμικό τραγούδι.. Η έναρξη είναι απίστευτη δεν το συζητάμε και όλο αυτό που γίνεται με τα βιολιά πριν.. Απλά δεν παίρνει φωτιά το μαγαζί κάτι που ίσως θα "έφτιαχνε" και τον Νοτη..
Κατά την ταπεινή μου άποψη ..
Ξεκάθαρα Δεν φταίει το τραγούδι αλλά το γεγονός πως ( για κάποιο λόγο ;) δεν έχει βγει ακόμη το κλιπ και δεν έχει δοθεί στους αθηναϊκούς σταθμούς .. γιατί επαρχία παίζει ..
από τις πιο ωραίες ενάρξεις του Νοτη
Βόλτα στα στενά ...
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

7Psuxos έγραψε: Κυρ Δεκ 09, 2018 3:24 pm
Tsachno21 έγραψε: Κυρ Δεκ 09, 2018 2:52 pm
jdarmody έγραψε: Κυρ Δεκ 09, 2018 2:46 pm
Tsachno21 έγραψε: Κυρ Δεκ 09, 2018 2:38 pmΥ.Γ. Δεν ξέρω για εσας αλλά εμένα θα μου άρεσε να ξεκινάει ο Νοτης με ένα πιο δυναμικό και χορευτικό τραγούδι έτσι ώστε να παίρνει φωτιά το μαγαζί.. Τελευταία φορά ήτανε το Δώσε ένα τέλος που έμπαινε και γινότανε πραγματικά χαμός.. Τωρα το Καμία είναι πολύ ωραία μπαλάντα αλλά εντάξει...
Για μένα είναι από τις πιο ωραίες του ενάρξεις. Έχεις δίκιο βέβαια σε αυτό που λες. Και το Τσιγγανάκι μπαλάντα ήταν, αλλά όταν βγήκε με αυτό την επόμενη χρονιά γινόταν χαμός. Είναι κι ότι δεν έχει ακουστεί το τραγούδι. Αν έβγαινε και φέτος για παράδειγμα με το ''Τα πιο μεγάλα σ' αγαπώ'' θα ήταν πιο θερμό το κοινό σε σχέση με πέρυσι.
Αυτό ακριβώς εννοώ.. Ένα πιο δυναμικό τραγούδι.. Η έναρξη είναι απίστευτη δεν το συζητάμε και όλο αυτό που γίνεται με τα βιολιά πριν.. Απλά δεν παίρνει φωτιά το μαγαζί κάτι που ίσως θα "έφτιαχνε" και τον Νοτη..
Κατά την ταπεινή μου άποψη ..
Ξεκάθαρα Δεν φταίει το τραγούδι αλλά το γεγονός πως ( για κάποιο λόγο ;) δεν έχει βγει ακόμη το κλιπ και δεν έχει δοθεί στους αθηναϊκούς σταθμούς .. γιατί επαρχία παίζει ..
από τις πιο ωραίες ενάρξεις του Νοτη
Μπορεί να φταίει και αυτό..
johnytzitzi
Δημοσιεύσεις: 776
Εγγραφή: Τετ Σεπ 18, 2013 1:14 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από johnytzitzi »

Κάπου είχε ανέβει ένα απόσπασμα από το Low ;
Το είδα μια φορά στο πέρασμα και τώρα δεν το βρίσκω.
Κρύβομαι απ’ τα παιχνίδια τα στημένα
Notisking
Δημοσιεύσεις: 173
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 09, 2018 11:36 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notisking »

Καλησπέρα παλιόπαιδα.. καλή σεζόν να εχουμε!!!

Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2088
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

ilias16 έγραψε: Κυρ Δεκ 09, 2018 1:59 pm Ψιλοτραγωδία η μέρα η χθεσινή.Το τεχνικό πρόβλημα με την υδρόγειο(τραγούδαγε ο Νότης και απο πίσω έκοβαν σίδερα με τροχό,σοβαρά !)επηρέασε την όλη φάση αλλά...

Ολα αυτα φαινονται απο πισω.
sotirakos
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2016 11:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sotirakos »

Παρακολουθησαν και τσαμπα προγραμμα τα μαστορια :lol: :lol:
manosb77
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 03, 2009 7:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από manosb77 »

Εντάξει επικό το σκηνικό να τραγουδάει ο Νότης και να πετάγονται σπίθες πίσω απ τους τροχους!! Νομίζω τα χουμε δει όλα πια!!
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Ένας εξ αυτών ήταν ο Μαροσούλης,φαίνεται και στο βίντεο.Ανέβηκε να βοηθήσει και πέταγε και κάνα αστείο στο αυτί του Νότη που και που για να μην φουρτουνιάσει ο δικός μας...δικαίως θα πω εγώ.
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
sotirakos
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2016 11:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sotirakos »

Τουλαχιστον ας εβαζαν ενα παραβαν μπροστα να μην φαινεται αυτο το θεαμα Και γιατι ρε παιδια επρεπε να γινει εκεινη τη στιγμη αυτο και δεν το παρατησαν για την επομενη μερα;
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

sotirakos έγραψε: Δευ Δεκ 10, 2018 3:08 pm Τουλαχιστον ας εβαζαν ενα παραβαν μπροστα να μην φαινεται αυτο το θεαμα Και γιατι ρε παιδια επρεπε να γινει εκεινη τη στιγμη αυτο και δεν το παρατησαν για την επομενη μερα;
Μάλλον επειδή θα έπρεπε να βγει και η παολα μετά
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

Τι ρομαντικό θέαμα... Να έχεις πάει με γκόμενα να ερωτευτείς στον Νότη και να βλέπεις και να ακούς τους τροχούς :lol:
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
Απάντηση