MAD VIDEO MUSIC AWARDS 2013 - 10 YEARS VMA!

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
chris3m
Δημοσιεύσεις: 3253
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:44 pm

Re: MAD VIDEO MUSIC AWARDS 2013 - 10 YEARS VMA!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από chris3m »

SpaceDog έγραψε:
stathis2b_ έγραψε: Και ότι η Ελενα θα στενοχωριόταν αν δεν το έπαιρνε; Δεν την έχω να κολλάει σε τέτοια θέματα ή να ασκεί βέτο.Άλλο θέμα πως συμπεριφέρεται το καναλι.Αλλες χρονιές βραβέυονταν και οι δύο με την παρουσία Σακη και Ελενα.Δεν χει να κανει πιστευω μ'αυτό.Εχει να κανει με το ότι δεν παρευρέθησαν αλλά σαφώς αυτό δεν θα πρεπε να ειναι κριτηριο για να μη δωσουν το βραβειο
Συμφωνώ πως δεν είναι θέμα Ελενας ή Σάκη.. Εμένα περισσότερο μου κάνει ''εκβιασμός'' των διοργανωτών.. Δεν έρχεσαι; Δεν παίρνεις..
και επειδή η Δέσποινα τα έχει στηρίξει πάρα πολύ τα βραβεία..κάτι μου λέει πως βγήκε η Αννα κι αποφασισαν να μην το δωσουν..
μπορεί να πέφτω κι εξω όμως, δεν ξέρω. :give_rose:
Συγνώμη για να καταλάβω.... είχαν βραβείο για την Βανδή (ποιό???) της το είπαν κιόλας και εκείνη παρόλα αυτά δεν πήγε???
Μου φαίνεται πολύ τραβηγμένο....

Για την Άννα οκ...μπορώ να το καταλάβω!
Ether
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 22, 2010 2:05 pm

Re: MAD VIDEO MUSIC AWARDS 2013 - 10 YEARS VMA!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ether »

Egw pantws symfwnw me thn taktikh den sebesai kati den tha pareis kai brabeio apo ayto lol
eksalloy apo th stigmh poy den pareyrethisan shmainei oti den dinoyn kai idiaiterh shmasia sto brabeio
eidika se mia periodo poy yparxei kai h krish prepei na dinetai prosektikh shmasia se ayta. sto telos kako ston eayto toys kanoyn makroprothesma me thn ennoia oti apodynamonoyn 1- 2 pragmata poy psiloyposthrizoyn th moysikh biomhxania
Living for the dawn keeps me hanging on
Nick_Man
Δημοσιεύσεις: 5500
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:36 am

Re: MAD VIDEO MUSIC AWARDS 2013 - 10 YEARS VMA!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nick_Man »

Δε ξέρω για ποιο λόγο δε δόθηκε αλλά θέλω να ελπίζω ότι κανένας τους δεν είναι τόσο ρηχός ώστε να στεναχωρηθεί που δεν πήρε ένα βραβείο
λες και αν το έπαιρνε η Βίσση θα μειωνόταν η αξία της Έλενας, της Δέσποινας και του Σάκη ή το αντίθετο
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Re: MAD VIDEO MUSIC AWARDS 2013 - 10 YEARS VMA!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

Nick_Man έγραψε:Δε ξέρω για ποιο λόγο δε δόθηκε αλλά θέλω να ελπίζω ότι κανένας τους δεν είναι τόσο ρηχός ώστε να στεναχωρηθεί που δεν πήρε ένα βραβείο
λες και αν το έπαιρνε η Βίσση θα μειωνόταν η αξία της Έλενας, της Δέσποινας και του Σάκη ή το αντίθετο

eleos den nomizo na simvenei kati tetio
Παρε ανασα και παμε...
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42585
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: MAD VIDEO MUSIC AWARDS 2013 - 10 YEARS VMA!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

H αξία τους μπορεί να μην μειωνόταν (αν και δεν υπάρχει καν θέμα σύγκρισης) αλλά δεν νομίζω
ότι θα έδινε το mad το βραβείο σε μία τραγουδίστρια που δεν στηρίζει τα βραβεία όταν εκεί κάθε
χρόνο βρίσκονται η Έλενα και ο Σάκης και βραβεύονται είτε το αξίζουν είτε όχι.
Το ότι δεν δόθηκε το βραβείο είναι η μεγαλύτερη απόδειξη.Το κάνανε γαργάρα.Χαρισμά τους λοιπόν.
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Re: MAD VIDEO MUSIC AWARDS 2013 - 10 YEARS VMA!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

panosif έγραψε:.Το κάνανε γαργάρα.Χαρισμά τους λοιπόν.
:hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical:
Παρε ανασα και παμε...
Liakoman
Δημοσιεύσεις: 21768
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 18, 2011 6:32 pm

Re: MAD VIDEO MUSIC AWARDS 2013 - 10 YEARS VMA!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Liakoman »

Ether έγραψε:Egw pantws symfwnw me thn taktikh den sebesai kati den tha pareis kai brabeio apo ayto lol
eksalloy apo th stigmh poy den pareyrethisan shmainei oti den dinoyn kai idiaiterh shmasia sto brabeio
eidika se mia periodo poy yparxei kai h krish prepei na dinetai prosektikh shmasia se ayta. sto telos kako ston eayto toys kanoyn makroprothesma me thn ennoia oti apodynamonoyn 1- 2 pragmata poy psiloyposthrizoyn th moysikh biomhxania
Σιγά καλέ τα ιερά και τα όσια που δεν σέβονται. :fan:
Κι έτσι να είναι όπως τα λες δεν μπορείς να βάζεις το κοινό στη διαδικασία να ψηφίσει κάτι εις διπλούν (καθώς η πεντάδα βγήκε από άλλη ψηφοφορία) και επειδή ο νικητής δεν παρευρέθηκε να κάνεις γαργάρα το όλο θέμα χωρίς μισή αναφορά.Σνομπάρουν/δεν σνομπάρουν τα βραβεία,έχεις την υποχρέωση σαν κανάλι προς το κοινό που ψήφισε και μάλιστα επώνυμα,να το σεβαστείς και να ανακοινώσεις τα αποτελέσματα όλης της ψηφοφορίας στη διαδικασία της οποίας το έβαλες. :wink:
ARTP0P
Δημοσιεύσεις: 17606
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 20, 2012 6:30 pm

Re: MAD VIDEO MUSIC AWARDS 2013 - 10 YEARS VMA!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ARTP0P »

Κι εγω νομιζω οτι η βισση θα το πηρε. Η βανδη εφοσον παει καθε χρονο δε μπορω να φανταστω για ποιο λογο να μη πηγαινε να το παραλαβει εφοσον δεν ηταν απλα ενα βραβειο για μια κατηγορια της χρονιας αλλα επετειακο των 10 χρονων. Εχει αλλη βαρυτητα και για μενα θα ηταν ο μονος λογος να παει και η Αννα αν οντως το κερδισε.
Εμενα παντως δε μου κανει τοσο εντυπωση που δε πηγε οποια το κερδισε να το παραλαβει αλλα το γεγονος οτι δε το εδωσαν ειτε στην ελενα ειτε στο σακη ειτε σε οποιον αλλον ηταν υποψηφιος και παρευρεθηκε.
Αυτο δηλαδη σημαινει οτι τα βραβεια εχουν πληρη διαφανεια (;) :crazy: :lol:
Yoü make my heart stop
Nick_Man
Δημοσιεύσεις: 5500
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:36 am

Re: MAD VIDEO MUSIC AWARDS 2013 - 10 YEARS VMA!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nick_Man »

Βέβαια δεν σκέφτηκε κανείς το γεγονός ότι ίσως πάνω στον πανικό και την ταραχή τους απλά να το ξεχάσαν.
Να τους διέφυγε ρε παιδί μου. Να χαιρέτησε ο Θέμης και μετά να το θυμηθήκαν. :525807: :fan:
manos
Δημοσιεύσεις: 6440
Εγγραφή: Παρ Ιουν 15, 2007 3:37 am

Re: MAD VIDEO MUSIC AWARDS 2013 - 10 YEARS VMA!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από manos »

GUNNER_10 έγραψε:Μονο εγω λεω πως η ντεμυ ειναι εντελως κρυοκωλη γκομενα? Ντεκαβλε πως το λενε :fan:

symfono kai egw..... den th thewrw kati idiaitero emfanisiaka...
Mamma Mia..πως να αντισταθώ;
SpaceDog
Δημοσιεύσεις: 3681
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 12, 2013 1:47 pm

Re: MAD VIDEO MUSIC AWARDS 2013 - 10 YEARS VMA!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SpaceDog »

Liakoman έγραψε: Σιγά καλέ τα ιερά και τα όσια που δεν σέβονται. :fan:
Κι έτσι να είναι όπως τα λες δεν μπορείς να βάζεις το κοινό στη διαδικασία να ψηφίσει κάτι εις διπλούν (καθώς η πεντάδα βγήκε από άλλη ψηφοφορία) και επειδή ο νικητής δεν παρευρέθηκε να κάνεις γαργάρα το όλο θέμα χωρίς μισή αναφορά.Σνομπάρουν/δεν σνομπάρουν τα βραβεία,έχεις την υποχρέωση σαν κανάλι προς το κοινό που ψήφισε και μάλιστα επώνυμα,να το σεβαστείς και να ανακοινώσεις τα αποτελέσματα όλης της ψηφοφορίας στη διαδικασία της οποίας το έβαλες. :wink:
Aκριβώς αυτό. απο την στιγμή που βάζεις τον κόσμο να ψηφίζει επι 2μήνες οφείλεις τουλάχιστον να ανακοινώσεις το αποτέλεσμα. το οτι δεν το ανακοίνωσαν δείχνει πως δεν θέλουν να σπαταλήσουν τον πολύτιμο τους χρόνο (2 λεπτά; 3;;) για να τιμήσουν τον νικητή και την επιλογή του κοινού. και μεταξύ μας αν έλειπαν οι μασκότς των MAD (Σάκης - Ελενα) δεν πιστεύω οτι θα το κάνανε γαργάρα το βραβείο.. προσωπική μου εκτίμηση, που δεν έχει να κάνει με τους ίδιους τους καλλιτέχνες αλλά με τις συμπάθειες των MAD :thumbup: .
Anyway, πολύς λόγος για το τίποτα. και του χρόνου με υγεία και καλλιτέχνη της χρονιάς τον Παντελή :party:
There’s Colonel
Dirtyfishydishcloth
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: MAD VIDEO MUSIC AWARDS 2013 - 10 YEARS VMA!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

Πολύ συζήτηση για κάτι που δεν την αξίζει τόσο... :give_rose:
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
manos
Δημοσιεύσεις: 6440
Εγγραφή: Παρ Ιουν 15, 2007 3:37 am

Re: MAD VIDEO MUSIC AWARDS 2013 - 10 YEARS VMA!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από manos »

ego lew mias k ekleisan ta deka xronia na kleisei k autos o kyklos :tease: as vgaloun kainourgia kai swsta mousika vraveia k oxi me vash tis metadoseis tou mad....
Mamma Mia..πως να αντισταθώ;
Entek
Δημοσιεύσεις: 17203
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2004 12:26 am

Re: MAD VIDEO MUSIC AWARDS 2013 - 10 YEARS VMA!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Entek »

Vodafone Greece
Η αυξημένη συμμετοχή καλλιτεχνών στη φετινή διοργάνωση είχε ως αποτέλεσμα η διάρκεια του event να μεγαλώσει σε πολύ μεγάλο βαθμό. Με δεδομένη την αδυναμία του καλλιτέχνη που κέρδιζε το βραβείο να παραστεί, αποφύγαμε να κάνουμε μια αδιάφορη απονομή με video η οποία θα επιβάρυνε ακόμα περισσότερο τη διάρκεια μιας ήδη μεγάλης βραδιάς, χωρίς να προσθέτει κάτι σε αυτή. Ο νικητής της Vodafone ανέβηκε on stage και έδωσε το βραβείο του Τραγουδιού της Χρονιάς" στον Κωνσταντίνο Αργυρό. Ο νικητής της κατηγορίας αυτής θα ανακοινωθεί τις επόμενες ημέρες μέσα από το site των βραβείων.

https://www.facebook.com/vodafonegreece?fref=ts


Tragic... Εντελώς ηλίθια δικαιολογία

Αν και ξέρουμε ότι είναι μεταξύ Άννας και Δέσποινας!!! :fan:
Κάτι μου λέει ότι σύντομα θα 'ρθουν καλύτερες μέρες!!!
Entek
Δημοσιεύσεις: 17203
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2004 12:26 am

Re: MAD VIDEO MUSIC AWARDS 2013 - 10 YEARS VMA!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Entek »

manos έγραψε:ego lew mias k ekleisan ta deka xronia na kleisei k autos o kyklos :tease: as vgaloun kainourgia kai swsta mousika vraveia k oxi me vash tis metadoseis tou mad....
+1000

Να γίνουν κάτι μεταξύ PopCorn-Αρίων-Grammy, γενικά βραβεία που να συμπεριλαμβάνονται όλοι οι καλλιτέχνες, ανεξαρτήτως των video clips που βάζουν και παίζουν στο MAD TV, και να έχει κατηγορείες album of the year, song of the year κλπ κλπ κλπ

Να έχει σωστά κριτήρια, να έχει και ένα μέρος τα στατιστικά, όπως για παράδειγμα πωλήσεις (!) στα albums, μεταδόσεις στα videos, airplay και digital sales στα τραγούδια... ένα μέρος σε ειδικούς (πχ σκηνοθέτες video clips έλληνες και -κυρίως- ξένους σκηνοθέτες στο video clip of the year), ώστα να βραβεύονται τα όντως καινοτομικά clips κλπ κλπ κλπ και πολύ βαρύτητα στη ψηφοφορία του κοινού!!!!
Κάτι μου λέει ότι σύντομα θα 'ρθουν καλύτερες μέρες!!!
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: MAD VIDEO MUSIC AWARDS 2013 - 10 YEARS VMA!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

Δεν θα πουλούσε κάτι τέτοιο... :give_rose:
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
Entek
Δημοσιεύσεις: 17203
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2004 12:26 am

Re: MAD VIDEO MUSIC AWARDS 2013 - 10 YEARS VMA!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Entek »

afn έγραψε:Δεν θα πουλούσε κάτι τέτοιο... :give_rose:

Με το σωστό pr και σωστούς καλεσμένους θα πουλούσε μία χαρά!!!
Κάτι μου λέει ότι σύντομα θα 'ρθουν καλύτερες μέρες!!!
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: MAD VIDEO MUSIC AWARDS 2013 - 10 YEARS VMA!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

Όλα είναι στην μορφή των MTV! Δε νομίζω πως ζητάει και κανείς τέτοια αλλαγή...
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Re: MAD VIDEO MUSIC AWARDS 2013 - 10 YEARS VMA!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

afn έγραψε:Όλα είναι στην μορφή των MTV! Δε νομίζω πως ζητάει και κανείς τέτοια αλλαγή...

+1
Παρε ανασα και παμε...
manos
Δημοσιεύσεις: 6440
Εγγραφή: Παρ Ιουν 15, 2007 3:37 am

Re: MAD VIDEO MUSIC AWARDS 2013 - 10 YEARS VMA!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από manos »

Entek έγραψε:
manos έγραψε:ego lew mias k ekleisan ta deka xronia na kleisei k autos o kyklos :tease: as vgaloun kainourgia kai swsta mousika vraveia k oxi me vash tis metadoseis tou mad....
+1000

Να γίνουν κάτι μεταξύ PopCorn-Αρίων-Grammy, γενικά βραβεία που να συμπεριλαμβάνονται όλοι οι καλλιτέχνες, ανεξαρτήτως των video clips που βάζουν και παίζουν στο MAD TV, και να έχει κατηγορείες album of the year, song of the year κλπ κλπ κλπ

Να έχει σωστά κριτήρια, να έχει και ένα μέρος τα στατιστικά, όπως για παράδειγμα πωλήσεις (!) στα albums, μεταδόσεις στα videos, airplay και digital sales στα τραγούδια... ένα μέρος σε ειδικούς (πχ σκηνοθέτες video clips έλληνες και -κυρίως- ξένους σκηνοθέτες στο video clip of the year), ώστα να βραβεύονται τα όντως καινοτομικά clips κλπ κλπ κλπ και πολύ βαρύτητα στη ψηφοφορία του κοινού!!!!

wraia tha htane..alla pou myala... :roll:
Mamma Mia..πως να αντισταθώ;
Απάντηση