Μικρά - μικρά κι ενδιαφέροντα μουσικά νέα!

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
minerboh

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από minerboh »

Ether έγραψε:Maresei omws paidia poy den kserete proswpika oyte ton ena oyte ton allo. Alla eisaste sigoyroi oti o psaltakhs kati den kanei swsta
th stigmh poy 2 dikasthria (efeteio) apofasisan to idio pragma. Ellhnares re paidi moy olh thn wra (den exw kati proswpiko me Danth alla sth sygkekrimenh periptwsh kaneis apo emas den kserei kati perissotero apo ta idia ta dikasthria poy apofasisan to mono poy exoyme einai kapoioys poy apla epeidh sympathoyn ton danth lene: a den paizei, kai den mas ta leei kala o psaltakhs kai trixes. Ante na paei ayth h xwra mprosta....
Gia mena h kloph pneymatikhs idiokthsias einai kataptisth kai einai megalh kseftila toy danth
Kαι που το ξέρεις μιας και εσύ δεν ξέρεις προσωπικά τον Ψαλτάκη και μιας και δεν έχει παρουσιάσει κάτι ανάλογο αργότερα οτι ο Ψαλτάκης είναι ο συνθέτης του Number One? Tη στιγμή μάλιστα που μπορούν κάλλιστα να παρουσιάστουν κατασκευασμένα στοιχεία? Αυτό που υποννοείς μπορεί μια χαρά να ισχύει και για το Ψαλτάκη.
Και απο που ως που θα πάει μπροστά η χώρα αν επιλέγουμε κάποια πλευρά? :eh:
Ether
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 22, 2010 2:05 pm

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ether »

εγω δεν ξέρω κανέναν αυτο με τον ψαλτάκη το έμαθα μόλις σήμερα ούτε που ήξερα οτι υπήρχε. ξέρω τι είπαν όμως ΔΥΟ δικαστήρια ΑΠΛΟ. προφανως ψάξανε περισσότερο απο εμάς που απλά κρίνουμε απο συμπαθειες και αντιπάθειες.
Αν τώρα μιλάς για λαδώματα και τέτοια, φαντάζομαι ότι το star system και τα λεφτά είναι με το Δάντη άρα ακόμη και έτσι θα ήταν πιο εύκολο να δημιουργήσει θέμα στη δικαιοσύνη ο Δαντης και να μπορέσει να βγει λάδι, παρά το αντίθετο
Μας λες το εξής παράλογο εδώ: Ο Δάντης είναι καλός πχ άνθρωπος και έχει παρουσιάσει και άλλα τραγούδια στην καριέρα του. Άρα ό Ψαλτάκης πολύ πιθανών να έχει κάνει κατασκευασμένα στοιχεία. Δηλαδή είναι πιο εύκολο να πουμε ότι 2 δικαστήρια τα κοροιδέψανε μόνο και μόνο επειδή εσένα ο Δάντης σου είναι συμπαθής (ωραία δικαιοσύνη σύμφωνα με συμπάθειες) παρά ότι ο ένας κακομοίρης για ακόμη μία φορά χρησιμοποιηθηκε με το χειρότερο τρόπο απο έναν πιο ισχυρό του.
Living for the dawn keeps me hanging on
minerboh

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από minerboh »

Ether έγραψε:εγω δεν ξέρω κανέναν αυτο με τον ψαλτάκη το έμαθα μόλις σήμερα ούτε που ήξερα οτι υπήρχε. ξέρω τι είπαν όμως ΔΥΟ δικαστήρια ΑΠΛΟ. προφανως ψάξανε περισσότερο απο εμάς που απλά κρίνουμε απο συμπαθειες και αντιπάθειες.
Αν τώρα μιλάς για λαδώματα και τέτοια, φαντάζομαι ότι το star system και τα λεφτά είναι με το Δάντη άρα ακόμη και έτσι θα ήταν πιο εύκολο να δημιουργήσει θέμα στη δικαιοσύνη ο Δαντης και να μπορέσει να βγει λάδι, παρά το αντίθετο
Μας λες το εξής παράλογο εδώ: Ο Δάντης είναι καλός πχ άνθρωπος και έχει παρουσιάσει και άλλα τραγούδια στην καριέρα του. Άρα ό Ψαλτάκης πολύ πιθανών να έχει κάνει κατασκευασμένα στοιχεία. Δηλαδή είναι πιο εύκολο να πουμε ότι 2 δικαστήρια τα κοροιδέψανε μόνο και μόνο επειδή εσένα ο Δάντης σου είναι συμπαθής (ωραία δικαιοσύνη σύμφωνα με συμπάθειες) παρά ότι ο ένας κακομοίρης για ακόμη μία φορά χρησιμοποιηθηκε με το χειρότερο τρόπο απο έναν πιο ισχυρό του.
To λέω έτσι αγαπητέ μου Εθέρ γιατί ο εν λόγω συνθέτης ξεκίνησε την όλη διαδικασία (οτι είναι κλεμμένο και τα λοιπά) μετά την ανακήρυξη του τραγουδιού ως νικητήριο. Αν όντως κάτι τέτοιο παιζόταν, γιατί δεν ξεκίνησε το θεματάκι του πιο πριν? Και να μην το είχαν μυριστεί τα κανάλια πριν, σίγουρα θα το είχε μυριστεί η ΕΡΤ ή τα μεγάλα κεφάλια της Eurovision (οτι κάτι παίζεται εδω) που αυτά τα προσέχουν πολύ και να βάλουν φρένο στην όλη διαδικασία όπως είχαν κάνει και με το τραγούδι του Μπίγαλη (για αυτό το λόγο το ανέφερα και πιο πριν).
Και τα πειστήρια που παρουσίασε, εμένα δεν με πείθουν, ο κάθε συνθέτης μπορεί να αναπαράγει ενα μουσικό θέμα και να το παρουσιάσει για δικό του. Δεν ξερω αν παρουσίασε κάποια άλλα στοιχεία που δεν τα γνωρίζει η δημοσιότητα (ας βγει να μας τα παρουσιάσει και εμας μιας και η διαδικασία τελείωσε) πάντως εγω δεν δέχομαι να κολλήσω στην επιφάνεια που μας παρουσιάζει ο Ψαλτάκης.
Η χώρα δεν προχωράει και οταν κολλάμε στα εμφανή και αφήνουμε τα υπόγεια στη σκιά ξέρεις.
Και δεν θυμάμαι να έγραψα πουθενά οτι ο Δάντης είναι ο καλύτερος άνθρωπος του κόσμου. Αυτό το συμπέρασμα το έβγαλες εσυ για μένα.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Ψαλτάκης “Ο Δάντης θα πληρώνει 1.000 ευρώ κάθε φορά που λέει ότι το τραγούδι είναι δικό του”!

Χθες η πρωτόδικη απόφαση δικαίωσε τον Μάνο Ψαλτάκη
Ο Μάνος Ψαλτάκης έκανε γνωστή χθες την απόφαση του Πολυμελούς Πρωτοδικείου, το οποίο τον δικαίωσε στην χρόνια διαμάχη που έχει με τον Χρήστο Δάντη, σχετικά με την…πατρότητα του τραγουδιού “My number one”! O συνθέτης με δηλώσεις που έκανε στην “Espresso” δίνει και λεπτομέρειες:
“Εμένα με ενδιέφερε η πρωτόδικη απόφαση του Πολυμελούς Πρωτοδικείου, το οποίο με δικαίωσε. Αναφέρει ότι είναι καθαρά, κλεμμένο το τραγούδι και κάθε φορά που ο Χρήστος Δάντης λέει πως είναι δικό του, θα πληρώνει 1.000 ευρώ.

Και στο Εφετείο να πάει, κακό δικό του θα κάνει. Αν θυμάστε στις συνεντεύξεις μου από τότε έλεγα κακό της κεφαλής του, γιατί δεν επιθυμούσα να κάνω τίποτα, αυτός ήθελε να κάνει μαγκιές.
“Εμένα δεν με ενδιαφέρουν τα λεφτά, γιατί είμαι αρκετά μάγκας και έξυπνος να ζω και χωρίς αυτά…”

http://sfygmosradio.gr/psaltakis-o-dant ... -diko-tou/
I like people too much or not at all.
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42575
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Συμφωνώ με τον Ether.Μια ζωή κατηγορούμε τη δικαιοσύνη ότι μεροληπτεί υπέρ των διασήμων και τώρα που δεν
συμβαίνει αυτό λέμε ότι παραπλανήθηκαν τα δικαστήρια από τον Ψαλτάκη.Ότι μας βολεύει κάθε φορά.
Και κάτι άλλο.Η περίπτωση Μπίγαλη δεν είναι ίδια με αυτή των Δάντη-Ψαλτάκη.Το τραγούδι του Μπίγαλη
κόπηκε γιατί είχε ακουστεί στο παρελθόν από άλλη τραγουδίστρια και όχι γιατί ήταν κλεμμένο.
Μην συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα.
yakinthos
Δημοσιεύσεις: 15533
Εγγραφή: Τρί Αύγ 08, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από yakinthos »

Ether έγραψε:Maresei omws paidia poy den kserete proswpika oyte ton ena oyte ton allo. Alla eisaste sigoyroi oti o psaltakhs kati den kanei swsta
th stigmh poy 2 dikasthria (efeteio) apofasisan to idio pragma. Ellhnares re paidi moy olh thn wra (den exw kati proswpiko me Danth alla sth sygkekrimenh periptwsh kaneis apo emas den kserei kati perissotero apo ta idia ta dikasthria poy apofasisan to mono poy exoyme einai kapoioys poy apla epeidh sympathoyn ton danth lene: a den paizei, kai den mas ta leei kala o psaltakhs kai trixes. Ante na paei ayth h xwra mprosta....
Gia mena h kloph pneymatikhs idiokthsias einai kataptisth kai einai megalh kseftila toy danth
Συμφωνώ μαζί σου... και διαβάζοντας τα σχόλια εδώ, αυτό είναι που με σόκαρε περισσότερο κι από το κλέψιμο του Δάντη. Το ότι έχουμε αποδεχτεί σαν ένα υγιές πράγμα την κλεψιά, τη λαμογιά, τη ρουφιανιά, την προδοσία στον φίλο μας. Είναι και φυσικό μιας και τα μέλη μεγαλώσαμε στις πρόσφατες δεκαετίες, όπου αυτές τις "αξίες" προωθούσε όλο το πολιτικό σύστημα, μα και το καλλιτεχνικό πολύ συχνά... αλλά και η κρίση; Τίποτα δε μας έχει διδάξει τελικά... Αλήθεια, θλίβομαι με τα σχόλια...

Δεν έχω διάθεση να μπω σε προσωπική διαφωνία με κανέναν, ο καθένας ακούει αυτά που θέλει ν' ακούσει, που λέει και ο Κοέλιο, οπότε οι λογομαχίες δεν ωφελούν.
τι είμαι για ν' αρέσω σε όλους; Μερέντα;
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42575
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

yakinthos έγραψε:
Ether έγραψε:Maresei omws paidia poy den kserete proswpika oyte ton ena oyte ton allo. Alla eisaste sigoyroi oti o psaltakhs kati den kanei swsta
th stigmh poy 2 dikasthria (efeteio) apofasisan to idio pragma. Ellhnares re paidi moy olh thn wra (den exw kati proswpiko me Danth alla sth sygkekrimenh periptwsh kaneis apo emas den kserei kati perissotero apo ta idia ta dikasthria poy apofasisan to mono poy exoyme einai kapoioys poy apla epeidh sympathoyn ton danth lene: a den paizei, kai den mas ta leei kala o psaltakhs kai trixes. Ante na paei ayth h xwra mprosta....
Gia mena h kloph pneymatikhs idiokthsias einai kataptisth kai einai megalh kseftila toy danth
Συμφωνώ μαζί σου... και διαβάζοντας τα σχόλια εδώ, αυτό είναι που με σόκαρε περισσότερο κι από το κλέψιμο του Δάντη. Το ότι έχουμε αποδεχτεί σαν ένα υγιές πράγμα την κλεψιά, τη λαμογιά, τη ρουφιανιά, την προδοσία στον φίλο μας. Είναι και φυσικό μιας και τα μέλη μεγαλώσαμε στις πρόσφατες δεκαετίες, όπου αυτές τις "αξίες" προωθούσε όλο το πολιτικό σύστημα, μα και το καλλιτεχνικό πολύ συχνά... αλλά και η κρίση; Τίποτα δε μας έχει διδάξει τελικά... Αλήθεια, θλίβομαι με τα σχόλια...

Δεν έχω διάθεση να μπω σε προσωπική διαφωνία με κανέναν, ο καθένας ακούει αυτά που θέλει ν' ακούσει, που λέει και ο Κοέλιο, οπότε οι λογομαχίες δεν ωφελούν.
Συμφωνώ απόλυτα Υάκινθε. :thumbup:
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Ο Δάντης να κοιτάξει να γράψει κανένα τραγούδι για τον εαυτό του,και στην πρώην του τη Λίτσα Γιαγκούση,και να αφήσει τις βλακείες,με τη νέα εταιρεία που γράφει τραγούδια για άγνωστους τραγουδιστές.Πολύ μέτρια και αυτά που έγραψε στην Ελεάνα Παπαιωάννου και την Αθηνά Βελισσάρη.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
minerboh

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από minerboh »

yakinthos έγραψε:
Ether έγραψε:Maresei omws paidia poy den kserete proswpika oyte ton ena oyte ton allo. Alla eisaste sigoyroi oti o psaltakhs kati den kanei swsta
th stigmh poy 2 dikasthria (efeteio) apofasisan to idio pragma. Ellhnares re paidi moy olh thn wra (den exw kati proswpiko me Danth alla sth sygkekrimenh periptwsh kaneis apo emas den kserei kati perissotero apo ta idia ta dikasthria poy apofasisan to mono poy exoyme einai kapoioys poy apla epeidh sympathoyn ton danth lene: a den paizei, kai den mas ta leei kala o psaltakhs kai trixes. Ante na paei ayth h xwra mprosta....
Gia mena h kloph pneymatikhs idiokthsias einai kataptisth kai einai megalh kseftila toy danth
Συμφωνώ μαζί σου... και διαβάζοντας τα σχόλια εδώ, αυτό είναι που με σόκαρε περισσότερο κι από το κλέψιμο του Δάντη. Το ότι έχουμε αποδεχτεί σαν ένα υγιές πράγμα την κλεψιά, τη λαμογιά, τη ρουφιανιά, την προδοσία στον φίλο μας. Είναι και φυσικό μιας και τα μέλη μεγαλώσαμε στις πρόσφατες δεκαετίες, όπου αυτές τις "αξίες" προωθούσε όλο το πολιτικό σύστημα, μα και το καλλιτεχνικό πολύ συχνά... αλλά και η κρίση; Τίποτα δε μας έχει διδάξει τελικά... Αλήθεια, θλίβομαι με τα σχόλια...

Δεν έχω διάθεση να μπω σε προσωπική διαφωνία με κανέναν, ο καθένας ακούει αυτά που θέλει ν' ακούσει, που λέει και ο Κοέλιο, οπότε οι λογομαχίες δεν ωφελούν.
Το θέμα είναι όμως οτι μιλάτε και δεν καταλαβαίνετε αυτά που γράφω.
Ούδεποτε υποστήριξα ούτε τη κλεψιά και φυσικά ούτε τη ρουφιανιά, κάτι που πάτε να μου προσάψετε έμμεσα. Απλά αυτό που λέω είναι κομματάκι ύποπτο που ο Ψαλτάκης δεν κινητοποίησε τις νόμιμες διαδικασίες εφόσον είχε καταλάβει οτι υπάρχουν δικές του μελωδίες στο τραγούδι και μη μου πείτε οτι τις είχε ξεκινήσει ήδη γιατί το τραγούδι δεν θα πήγαινε Γιουροβίζιον όπως ακριβώς έγινε με το κομμάτι του Μπίγαλη με το που αποκαλύφθηκε οτι κάτι έχει παιχτεί, για αυτό και το έβαλα σα παράδειγμα. Είδατε που δεν υπάρχει και τόσο μεγάλη ανομοιότητα?
Εμένα αυτό που με σοκάρει είναι οτι πάτε αβέρτα να δικάσετε κάποιον και να τον καταδικάσετε χωρίς καν να μπείτε στο κόπο να τον ρωτήσετε τι ακριβώς εννοεί λες και είμαι υποχρεωμένος να χάψω σα παπαγαλάκι το τι μου σερβίρει ο κάθε Ψαλτάκης επειδή τον δικαίωσαν δυο, τρία, χίλια δεκατρία δικαστήρια, λες και η δικαιοσύνη δεν μπορεί να μεροληπτεί για κάθε πλευρά. Αν έχει χειροπιαστά και αδιάσειστα στοιχεία, ας τα παρουσιάσει, και τότε (και μόνο τότε) θα πιστέψω τους ισχυρισμούς του.
Αυτά έχω να πω και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε! :039:
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42575
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Τα στοιχεία παρουσιάζονται εκεί που πρέπει.Σιγά μην πηγαίνει και από πόρτα σε πόρτα για να πείσει ότι λέει αλήθεια.
minerboh

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από minerboh »

Αυτό όμως δεν με πείθει οτι πρέπει σώνει και καλά να πιστέψω τα λεγόμενα του Ψαλτάκη. :039:
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42575
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Οι πιθανότητες να έγραψε ο Δάντης το My number one είναι όσες και η Άννα να βγάλει σε dvd τους Δαίμονες. :fan:
minerboh

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από minerboh »

panosif έγραψε:Οι πιθανότητες να έγραψε ο Δάντης το My number one είναι όσες και η Άννα να βγάλει σε dvd τους Δαίμονες. :fan:
Ιηηηηη! ΣΕ ΜΙΣΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!! :hysterical: :hysterical: :hysterical: :fan:
Stavros
Δημοσιεύσεις: 17445
Εγγραφή: Παρ Αύγ 28, 2009 10:35 pm

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stavros »

Καλά δεν πιστεύω ότι τίθεται θέμα μεροληψίας της δικαιοσύνης για το My number one... Τον Δάντη δικάζουν όχι τον Τσοχατζόπουλο. Μην τρελαθούμε κιόλας :fan:
minerboh

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από minerboh »

Stavros έγραψε:Καλά δεν πιστεύω ότι τίθεται θέμα μεροληψίας της δικαιοσύνης για το My number one... Τον Δάντη δικάζουν όχι τον Τσοχατζόπουλο. Μην τρελαθούμε κιόλας :fan:
Όσα χρόνια φυλακή να τον δικάσουν το κωλόγερο, λίγο μου κάνει!
Σε αυτή τη περίπτωση, αυτό που πρέπει να κάνουν είναι να κατασχέσουν όλα τα σπίτια του, να μαζέψουν όλα τα λεφτά του απο όποιες τράπεζες και να τα έχει χώσει και να τα χρησιμοποιήσουν για το καλό της Ελλάδας.
Οποιαδήποτε άλλη ποινή θα είναι άδικη. Δεν θα πληρώνω φόρο για να τον ταίζω κιόλας το πουστρόγερο και το πορνίδιο τη γυναίκα του!
Stavros
Δημοσιεύσεις: 17445
Εγγραφή: Παρ Αύγ 28, 2009 10:35 pm

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stavros »

minerboh έγραψε:
Stavros έγραψε:Καλά δεν πιστεύω ότι τίθεται θέμα μεροληψίας της δικαιοσύνης για το My number one... Τον Δάντη δικάζουν όχι τον Τσοχατζόπουλο. Μην τρελαθούμε κιόλας :fan:
Όσα χρόνια φυλακή να τον δικάσουν το κωλόγερο, λίγο μου κάνει!
Σε αυτή τη περίπτωση, αυτό που πρέπει να κάνουν είναι να κατασχέσουν όλα τα σπίτια του, να μαζέψουν όλα τα λεφτά του απο όποιες τράπεζες και να τα έχει χώσει και να τα χρησιμοποιήσουν για το καλό της Ελλάδας.
Οποιαδήποτε άλλη ποινή θα είναι άδικη. Δεν θα πληρώνω φόρο για να τον ταίζω κιόλας το πουστρόγερο και το πορνίδιο τη γυναίκα του!
Άλλο ήταν το νόημα της φράσης αλλά καλουδεχούμενη και η έξαρσή σου :fan:
minerboh

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από minerboh »

Stavros έγραψε:
minerboh έγραψε:
Stavros έγραψε:Καλά δεν πιστεύω ότι τίθεται θέμα μεροληψίας της δικαιοσύνης για το My number one... Τον Δάντη δικάζουν όχι τον Τσοχατζόπουλο. Μην τρελαθούμε κιόλας :fan:
Όσα χρόνια φυλακή να τον δικάσουν το κωλόγερο, λίγο μου κάνει!
Σε αυτή τη περίπτωση, αυτό που πρέπει να κάνουν είναι να κατασχέσουν όλα τα σπίτια του, να μαζέψουν όλα τα λεφτά του απο όποιες τράπεζες και να τα έχει χώσει και να τα χρησιμοποιήσουν για το καλό της Ελλάδας.
Οποιαδήποτε άλλη ποινή θα είναι άδικη. Δεν θα πληρώνω φόρο για να τον ταίζω κιόλας το πουστρόγερο και το πορνίδιο τη γυναίκα του!
Άλλο ήταν το νόημα της φράσης αλλά καλουδεχούμενη και η έξαρσή σου :fan:
Το έπιασα το νόημα! Απλά ήθελα να εκραγώ! :fan:
Άβαταρ μέλους
stathis2b_
Δημοσιεύσεις: 4641
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 20, 2011 2:13 am

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stathis2b_ »

minerboh έγραψε:
yakinthos έγραψε:
Ether έγραψε:Maresei omws paidia poy den kserete proswpika oyte ton ena oyte ton allo. Alla eisaste sigoyroi oti o psaltakhs kati den kanei swsta
th stigmh poy 2 dikasthria (efeteio) apofasisan to idio pragma. Ellhnares re paidi moy olh thn wra (den exw kati proswpiko me Danth alla sth sygkekrimenh periptwsh kaneis apo emas den kserei kati perissotero apo ta idia ta dikasthria poy apofasisan to mono poy exoyme einai kapoioys poy apla epeidh sympathoyn ton danth lene: a den paizei, kai den mas ta leei kala o psaltakhs kai trixes. Ante na paei ayth h xwra mprosta....
Gia mena h kloph pneymatikhs idiokthsias einai kataptisth kai einai megalh kseftila toy danth
Συμφωνώ μαζί σου... και διαβάζοντας τα σχόλια εδώ, αυτό είναι που με σόκαρε περισσότερο κι από το κλέψιμο του Δάντη. Το ότι έχουμε αποδεχτεί σαν ένα υγιές πράγμα την κλεψιά, τη λαμογιά, τη ρουφιανιά, την προδοσία στον φίλο μας. Είναι και φυσικό μιας και τα μέλη μεγαλώσαμε στις πρόσφατες δεκαετίες, όπου αυτές τις "αξίες" προωθούσε όλο το πολιτικό σύστημα, μα και το καλλιτεχνικό πολύ συχνά... αλλά και η κρίση; Τίποτα δε μας έχει διδάξει τελικά... Αλήθεια, θλίβομαι με τα σχόλια...

Δεν έχω διάθεση να μπω σε προσωπική διαφωνία με κανέναν, ο καθένας ακούει αυτά που θέλει ν' ακούσει, που λέει και ο Κοέλιο, οπότε οι λογομαχίες δεν ωφελούν.
Το θέμα είναι όμως οτι μιλάτε και δεν καταλαβαίνετε αυτά που γράφω.
Ούδεποτε υποστήριξα ούτε τη κλεψιά και φυσικά ούτε τη ρουφιανιά, κάτι που πάτε να μου προσάψετε έμμεσα. Απλά αυτό που λέω είναι κομματάκι ύποπτο που ο Ψαλτάκης δεν κινητοποίησε τις νόμιμες διαδικασίες εφόσον είχε καταλάβει οτι υπάρχουν δικές του μελωδίες στο τραγούδι και μη μου πείτε οτι τις είχε ξεκινήσει ήδη γιατί το τραγούδι δεν θα πήγαινε Γιουροβίζιον όπως ακριβώς έγινε με το κομμάτι του Μπίγαλη με το που αποκαλύφθηκε οτι κάτι έχει παιχτεί, για αυτό και το έβαλα σα παράδειγμα. Είδατε που δεν υπάρχει και τόσο μεγάλη ανομοιότητα?
Εμένα αυτό που με σοκάρει είναι οτι πάτε αβέρτα να δικάσετε κάποιον και να τον καταδικάσετε χωρίς καν να μπείτε στο κόπο να τον ρωτήσετε τι ακριβώς εννοεί λες και είμαι υποχρεωμένος να χάψω σα παπαγαλάκι το τι μου σερβίρει ο κάθε Ψαλτάκης επειδή τον δικαίωσαν δυο, τρία, χίλια δεκατρία δικαστήρια, λες και η δικαιοσύνη δεν μπορεί να μεροληπτεί για κάθε πλευρά. Αν έχει χειροπιαστά και αδιάσειστα στοιχεία, ας τα παρουσιάσει, και τότε (και μόνο τότε) θα πιστέψω τους ισχυρισμούς του.
Αυτά έχω να πω και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε! :039:
Μια εξήγηση που θα έδινα γιατί ο Ψαλτάκης δεν τα έκανε όλα νωρίτερα είναι ότι δεν ήθελε να ρισκάρει αν μπορω να το πω ετσι ωστε να μην μπλεχτεί το ονομά του σε μια ενδεχόμενη αποτυχία της συμμετοχής.Αν η Ελλάδα δεν πήγαινε καλά θα τα ακουγε ο Δαντης η Γερμανού και η Ελενα και ο ίδιος "μην τον ειδατε".Τόσο κότα και δειλός λοιπόν.Αφού κέρδισε, λογικό να φωνάζει, μυρίστηκε χρήμα δόξα κλπ κλπ κι ας κάνει τον υπεράνω τώρα ότι δεν τον ενδιαφέρουν τα χρήματα.
Σαφώς δεν δικαιολογώ τον Δάντη, δεν είναι όντως ό,τι καλύτερο αλλά δεν με πείθουν και οι αγνές προθέσεις του Ψαλτάκη
SpaceDog
Δημοσιεύσεις: 3681
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 12, 2013 1:47 pm

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SpaceDog »

τελικα το τραγουδι του ψαλτακη υπαρχει καπου να το ακουσουμε ή οχι;;;;; :tease:
There’s Colonel
Dirtyfishydishcloth
Ether
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 22, 2010 2:05 pm

Re: ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΝΕΑ!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ether »

paidia h dikastikh odos apo ton psaltakh ksekinhse lene apo th 1h mera toy ellhnikoy telikoy, den ksekinhse dikastika apo th nikh ths Eurovision kai meta.
Living for the dawn keeps me hanging on
Απάντηση