Πέγκυ Ζήνα

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
neereaux
Δημοσιεύσεις: 12276
Εγγραφή: Παρ Ιουν 28, 2013 4:22 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΓΚΥ ΖΗΝΑ (Songs & more)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neereaux »

panosif έγραψε:
killbill έγραψε:
billakos24 έγραψε:
stelios έγραψε:Λίγο περίεργες οι δηλώσεις του Σαμπάνη. :10-pleko:
Πολύ περίεργες θα έλεγα εγώ... :10-pleko: :whistle: :fan:
Περίεργες για ποιον λόγο τις βρίσκεται τις δηλώσεις του.. :crazy: απλά πράγματα λέει το παιδί θέλει να τον σέβονται ως συνθέτη όχι Γιωργάκη δώσε μου ένα τραγούδι..
παράπονο εκφράζει και μπορώ να καταλάβω τι εννοεί και τι θέλει να πει..
Αν οι δηλώσεις του αφορούν την Πέγκυ τότε είναι φάουλ.
Θα πάει η τραγουδίστρια που πριν από 5 χρόνια του ανέθεσε να υπογράψει τα 2/3 του τότε album της (μετά από δική του προσέγγιση βέβαια) και χάρη στην οποία έγινε αυτή τη στιγμή ο πιο περιζήτητος συνθέτης και θα του πει ''κύριε Σαμπάνη μήπως θα μπορούσατε να μου δώσετε ένα τραγούδι''; :read:
Καλά δεν ξέρουμε και τι ακριβώς έγινε και αν ειπώθηκαν κι άλλα μεταξύ τους (αν όλα αυτά αφορούν την Πέγκυ βέβαια) ή αν πρόκειται μόνο για το "ρε Γιώργο για πιάσε κανα τραγούδι ρε..άντε τέλειωνε" :fan: το οποίο θεώρησε ασεβές ο Σαμπάνης.
Και συγγνώμη, αλλά σεβασμός απαιτείται από όλους προς όλους, δεν πάει ανάλογα μόνο με τα χρόνια καριέρας.
Άβαταρ μέλους
killbill
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2009 1:14 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΓΚΥ ΖΗΝΑ (Songs & more)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killbill »

Ο σεβασμός δεν έχει να κάνει με το ποιος την έχει μεγαλύτερη.. :fan: από τη στιγμή που ένιωσε θιγμένος καλά έκανε δεν μιλάμε για την Αλεξίου και η Πέγκυ ακόμα νέα είναι στον χώρο :wink:
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42533
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΓΚΥ ΖΗΝΑ (Songs & more)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

killbill έγραψε:Ο σεβασμός δεν έχει να κάνει με το ποιος την έχει μεγαλύτερη.. :fan: από τη στιγμή που ένιωσε θιγμένος καλά έκανε δεν μιλάμε για την Αλεξίου και η Πέγκυ ακόμα νέα είναι στον χώρο :wink:
Καλά αν στο μέλλον κάνει αντίστοιχες δηλώσεις για την Καίτη να έρθεις να μου τα ξαναπείς αυτά. :10-pleko:
Και όχι.Μετά από σχεδόν 20 χρόνια καριέρας δεν θεωρείσαι καινούριος στον χώρο. :wink:
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42533
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΓΚΥ ΖΗΝΑ (Songs & more)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

neereaux έγραψε: Και συγγνώμη, αλλά σεβασμός απαιτείται από όλους προς όλους, δεν πάει ανάλογα μόνο με τα χρόνια καριέρας.
Επετρεψέ μου να έχω διαφορετική άποψη πάνω σε αυτό και ειδικά στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν είμαι και σίγουρος αν μιλάμε για ασέβεια ή για καβάλημα καλαμιού.
Άβαταρ μέλους
killbill
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2009 1:14 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΓΚΥ ΖΗΝΑ (Songs & more)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killbill »

Και η Πέγκυ κάποτε έσπαγε πράγματα στα καμαρίνια εκεί δεν είχαμε καβάλημα :fan: και αν η Πέγκυ δεν είναι καινούργια και πρέπει να την σεβόμαστε..ε τότε η καημένη η Βανδή τι πρέπει να πει που έχει ακούσει και ακούει τα εξ αμάξης τόσα χρόνια
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42533
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΓΚΥ ΖΗΝΑ (Songs & more)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Άλλο σπάω πράγματα στα καμαρίνια (που και ποιος καλλιτέχνης δεν το έχει κάνει) και άλλο οι παραπάνω δηλώσεις.Αν δεν καταλαβαίνεις την διαφορά λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό. :056:
Καλά το ότι σε πήρε ο πόνος για την Δέσποινα ξαφνικά δεν θα το σχολιάσω. :fan:
neereaux
Δημοσιεύσεις: 12276
Εγγραφή: Παρ Ιουν 28, 2013 4:22 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΓΚΥ ΖΗΝΑ (Songs & more)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neereaux »

panosif έγραψε:
neereaux έγραψε: Και συγγνώμη, αλλά σεβασμός απαιτείται από όλους προς όλους, δεν πάει ανάλογα μόνο με τα χρόνια καριέρας.
Επετρεψέ μου να έχω διαφορετική άποψη πάνω σε αυτό και ειδικά στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν είμαι και σίγουρος αν μιλάμε για ασέβεια ή για καβάλημα καλαμιού.
Τα λέω έχοντας διαβάσει μόνο αυτές τις δηλώσεις που έβαλες παραπάνω..δεν έχω δει ποτέ συνέντευξη του σαμπάνη για να ξέρω τι άνθρωπος είναι :thumbup: μπορεί να έχει καβαλήσει το καλάμι (και όχι άδικα..σε 5 χρόνια έγινε πρώτο όνομα και τον παρακαλάνε για τραγούδια από την ελισάβετ σπανού μέχρι τον νταλάρα)
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΓΚΥ ΖΗΝΑ (Songs & more)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Από την στιγμή που μεγάλα ονόματα του ζητάνε τραγούδια για μένα αυτόματα του δείχνουν πως εκτιμούν το ταλέντο του και την δουλειά του.
Η Καίτη έχει μιλήσει δημόσια για το πόσο ταλαντούχο τον θεωρεί.Η Δέσποινα πήγε εκείνη σπίτι του για να της παίξει τραγούδια.
Καλά για την Πέγκυ συμφωνώ με τον Πάνο είναι αστείο. :fan:
Δεν είναι απλά ένας συνθέτης ο Σαμπάνης είναι και συνάδελφός τους.Φυσικά και η προσέγγιση θα είναι διαφορετική.
Ακόμα και αν θέλεις μια διαφορετική αντιμετώπιση είναι αστείο να βγαίνεις και να το δηλώνεις
δημόσια ουσιαστικά απαιτώντας την από όσους ενδιαφέρονται για συνεργασία.
I like people too much or not at all.
Άβαταρ μέλους
killbill
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2009 1:14 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΓΚΥ ΖΗΝΑ (Songs & more)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killbill »

Μη σου θυμίσω δηλώσεις Πέγκυς στην eurovision..πολύ εύκολα ξεχνάτε μερικοί.. δυστυχώς η συγκεκριμένη όσο και αν την συμπαθώ έχει
κακό παρελθόν και δηλώσεις χωρίς μέτρο για πολλούς συναδέλφους της με μεγαλύτερη καριέρα οπότε πιστεύω Σαμπάνη :tease:
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42533
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΓΚΥ ΖΗΝΑ (Songs & more)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

stelios έγραψε:Από την στιγμή που μεγάλα ονόματα του ζητάνε τραγούδια για μένα αυτόματα του δείχνουν πως εκτιμούν το ταλέντο του και την δουλειά του.
Η Καίτη έχει μιλήσει δημόσια για το πόσο ταλαντούχο τον θεωρεί.Η Δέσποινα πήγε εκείνη σπίτι του για να της παίξει τραγούδια.
Καλά για την Πέγκυ συμφωνώ με τον Πάνο είναι αστείο. :fan:
Δεν είναι απλά ένας συνθέτης ο Σαμπάνης είναι και συνάδελφός τους.Φυσικά και η προσέγγιση θα είναι διαφορετική.
Ακόμα και αν θέλεις μια διαφορετική αντιμετώπιση είναι αστείο να βγαίνεις και να το δηλώνεις
δημόσια ουσιαστικά απαιτώντας την από όσους ενδιαφέρονται για συνεργασία.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Και να συμπληρώσω πως με την Πέγκυ δεν ήταν απλά συνεργάτες αλλά και φίλοι.
Θυμάμαι την περίοδο 2009-2011 που ήταν συνεχώς μαζί με Πέγκυ και Λύρα σε εξόδους.Τους είχα δει κι εγώ με τα μάτια μου.
Τώρα ξαφνικά απαιτεί σεβασμό; :fan:
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42533
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΓΚΥ ΖΗΝΑ (Songs & more)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

killbill έγραψε:Μη σου θυμίσω δηλώσεις Πέγκυς στην eurovision..πολύ εύκολα ξεχνάτε μερικοί.. δυστυχώς η συγκεκριμένη όσο και αν την συμπαθώ έχει
κακό παρελθόν και δηλώσεις χωρίς μέτρο για πολλούς συναδέλφους της με μεγαλύτερη καριέρα οπότε πιστεύω Σαμπάνη :tease:
Δεν χρειάζεται να μου θυμίσεις τίποτα.Τα θυμάμαι όλα πολύ καλά.
Και οι τότε δηλώσεις της Πέγκυς είχαν προκύψει μετά από επιθέσεις που δεχόταν τη μία μετά την άλλη εκείνη την περίοδο από τους έντεχνους συναδέλφους της (Ιωαννίδης,Τσαλιγοπούλου,Θηβαίος).
Μόνο που όλα αυτά είναι εντελώς άσχετα με το θέμα που συζητάμε.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος panosif την Κυρ Νοέμ 09, 2014 10:56 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
killbill
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2009 1:14 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΓΚΥ ΖΗΝΑ (Songs & more)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killbill »

δεν θα ξεχάσω ένα από τα πολλά που έλεγε τότε.. :fan:

markella
Δημοσιεύσεις: 2526
Εγγραφή: Δευ Ιουν 07, 2010 2:32 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΓΚΥ ΖΗΝΑ (Songs & more)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από markella »

η αρχικατιναρα..παντα το επαιζε η καλη "Πεγκουλα"
κακιασμενη και μικροψυχη
Θέλω να είμαι ελεύθερος κι ας τερματίζω δεύτερος!
Άβαταρ μέλους
killbill
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2009 1:14 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΓΚΥ ΖΗΝΑ (Songs & more)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killbill »

markella έγραψε:η αρχικατιναρα..παντα το επαιζε η καλη "Πεγκουλα"
κακιασμενη και μικροψυχη
:lol: ντροπή είναι φίλη μας
markella
Δημοσιεύσεις: 2526
Εγγραφή: Δευ Ιουν 07, 2010 2:32 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΓΚΥ ΖΗΝΑ (Songs & more)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από markella »

χμμμ..ας μη το ανοιξω καλυτερα

οπως και να εχει
εχω την κακιστη αποψη για την "κυρια"
το μονο που της αναγνωριζω ειναι οτι εχει πει -απο μερικα εως πολλα- εξαιρετικα τραγουδια

τιποτα αλλο
Θέλω να είμαι ελεύθερος κι ας τερματίζω δεύτερος!
Άβαταρ μέλους
killbill
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2009 1:14 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΓΚΥ ΖΗΝΑ (Songs & more)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killbill »

Η μάνα της Πέγκυς, η τραγουδίστρια Στέλλα Χρυσικοπούλου έχει συνεργαστεί πολλές φορές στο παρελθόν με την Καίτη και είναι πολύ καλές φίλες :give_rose:
Άβαταρ μέλους
ΜΑΓΔΑ
Δημοσιεύσεις: 9107
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:05 am

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΓΚΥ ΖΗΝΑ (Songs & more)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜΑΓΔΑ »

Έλα, για σταματήστε τώρα ,σας παρακαλώ.

Είτε αρέσει σε κάποιους, είτε όχι, η Πέγκυ είναι ένα όνομα στο χώρο.

Δε θα εξετάσουμε εδώ αν έχει άσχημο χαρακτήρα ή όχι.

Και πιστεύω πως και αυτή και η Έλενα μπορεί να μιλάει στο Σαμπάνη λίγο πιο ελεύθερα.
Εξάλλου, από αυτές τον μάθαμε ως τραγουδοποιό.

Πριν, τον ξέραμε σαν αθλητή.

Ας ρίξει κι αυτός λίγο νερό στο κρασί του.

Αν είναι έτσι όπως τα λέτε, τότε να ρίξουμε και την Καίτη στην πυρά επειδή αποκαλεί το Φοίβο "Φοιβάκι μου" και "αγοράκι μου"...
Life is a RollerCoaster...
happy_end
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 05, 2005 6:54 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΓΚΥ ΖΗΝΑ (Songs & more)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από happy_end »

Ο Σαμπάνης τί είπε ρε παιδιά;
Τώρα το βλέπω καθαρά ...
markella
Δημοσιεύσεις: 2526
Εγγραφή: Δευ Ιουν 07, 2010 2:32 pm

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΓΚΥ ΖΗΝΑ (Songs & more)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από markella »

killbill έγραψε:Η μάνα της Πέγκυς, η τραγουδίστρια Στέλλα Χρυσικοπούλου έχει συνεργαστεί πολλές φορές στο παρελθόν με την Καίτη και είναι πολύ καλές φίλες :give_rose:
ωραια λαικη φωνη η μαμα
Θέλω να είμαι ελεύθερος κι ας τερματίζω δεύτερος!
Άβαταρ μέλους
billakos24
Δημοσιεύσεις: 12540
Εγγραφή: Σάβ Απρ 04, 2009 4:34 am

Re: ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΓΚΥ ΖΗΝΑ (Songs & more)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από billakos24 »

happy_end έγραψε:Ο Σαμπάνης τί είπε ρε παιδιά;
Ο Γιώργος Σαμπάνης σε πρόσφατη συνέντευξή που παραχώρησε μίλησε εφ’ όλης της ύλης!

Μεταξύ άλλων, ο γνωστός τραγουδιστής αναφέρθηκε στο αν έχει έρθει ποτέ σε σύγκρουση με συναδέλφους του, την επιθυμία του να γράψει τραγούδια σε νέους καλλιτέχνες και μίλησε για τα κομμάτια που δεν έχουν κυκλοφορήσει ακόμα.

«Πολλές φορές έχω έρθει σε ρήξη και έχω διακόψει τις σχέσεις μου με κάποιους συναδέλφους ή συνεργάτες που δεν έδειξαν σεβασμό απέναντι στην ιδιότητά μου. Είμαι συνθέτης και ο συνθέτης χρήζει σεβασμού. Δίνω το υλικό μου, το οποίο έχω πονέσει και έχω δυσκολευτεί πολύ για αυτό. Το οικονομικό κίνητρο είναι γελοίο. Το να γράφεις τραγούδια δεν είναι πηγή εσόδων πια. Γι’ αυτό δε μου αρέσει να με αντιμετωπίζουν λες και είμαι “φίλος”, “ο Γιωργάκης” ή κανένας κολλητός τους. Εκεί έρχομαι σε ρήξη. Το χειρότερο είναι ότι χαλάνε οι προσωπικές σχέσεις. Ένα τραγούδι ας μείνει στο ράφι, γράφω κι άλλο. Οι σχέσεις πονάνε».

Όσο για τα κομμάτια που έχει γράψει και δεν κυκλοφόρησαν ποτέ, επισημαίνει: «Έχω αρκετά στο συρτάρι που δε βγήκαν ποτέ. Δεν πειράζει, θα δοθούν αλλού. Αυτό που με στενοχωρεί είναι που ο κόσμος δεν έχει πάρει χαμπάρι κάποια τραγούδια που πίστευα πολύ. Για παράδειγμα, τη Λύκαινα, ένα εξαιρετικό τραγούδι που έγραψα για τον Βασίλη Καρρά. Για μένα είναι από τα καλύτερά μου μουσικά δείγματα. Ή το Βρέχει που έγραψα για τον Γιώργο Νταλάρα.

Τέλος, ο Γιώργος Σαμπάνης εξομολογείται ότι θέλει να γράψει τραγούδια σε νέα παιδιά με ταλέντο. «Σε κάποιον που δεν θα τον ξέρει κανένας. Κάθε μέρα δέχομαι στίχους από ανθρώπους που γράφουν. Δυστυχώς, δεν έχω βρει τίποτα ακόμα που να με συγκλονίσει. Είναι πολλά τα χρόνια –είπα!- για να μην έχω βρει ούτε ένα καλό στίχο να τον βάλω σε δίσκο. Δεν είμαι σνομπ. Τα διαβάζω όλα. Τα περισσότερα όμως δεν είναι καθόλου καλά. Επίσης, το γεγονός ότι γράφω ο ίδιος τραγούδια, δεν σημαίνει ότι δεν λέω τραγούδια άλλων. Δηλαδή, αν έρθει ο Γιώργος Θεοφάνους με μια κομματάρα, θα του πω “όχι δεν το λέω”;», κατέληξε.


Διάβασε, κρίνε, εκτίμησε και στο φινάλε χώσε τα ευρώπουλα όπου θες. :girl_curtsey:
All of our endings can be found in our beginnings...
Απάντηση