Αντώνης Ρέμος

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Σπασμένα Κομμάτια Της Καρδιάς-Ο Καθένας Μονάχος Του, τα 2 κομμάτια που ξεχώρισα με την πρώτη ακρόαση και σίγουρα θα τα λιώσω.Υπέροχα.
Τα υπόλοιπα ίσως τα συμπαθήσω περισσότερο με τον καιρό.Καλή επιτυχία και στον Αντώνη. :thumbup:
I like people too much or not at all.
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Τελικά του Κιντάτου δεν επέλεξε κανένα :lol: :lol: :lol:
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Spyky10
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 29, 2016 9:25 am

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spyky10 »

Περιμενα πως και πως τον δισκο και ήταν αυτος; Δυστυχως απογοητευθηκα. Λιγα κομματια θα μου μείνουν. :022:
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42620
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Ευτυχώς τα τραγούδια που προηγήθηκαν της κυκλοφορίας του album είναι και τα πιο μέτρια.
Μου αρέσουν πολύ τα Σπασμένα κομμάτια της καρδιάς,Ο καθένας μονάχος του,Με τον κόσμο και με τον Θεό και Από το χθες στο σήμερα.Αρκετά καλό και το Πράγματα.
Αν και γενικά είναι ωραία δουλειά δεν καταφέρνει να ξεπεράσει τους δύο προηγούμενους,ειδικά το Κλειστά τα στόματα που για μένα είναι μέσα στους 3-4 καλύτερους δίσκους του.
tgoj18
Δημοσιεύσεις: 4425
Εγγραφή: Δευ Ιαν 25, 2010 1:18 am

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tgoj18 »

Το "Τα σπασμένα κομμάτια της καρδιάς" νομίζω ήθελε πιο δυνατή ερμηνεία. Δηλαδή αν το έλεγε ο Σαμπάνης, θα το σκιζε πιστεύω.
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

2 singles προβλέπω να βγαίνουν "Σπασμένα κομμάτια της καρδιάς" & "Ο καθένας μοναχός του".Αν και θα ήθελα το "Μα δεν είναι αρκετό" είναι υπέροχο κομμάτι.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Άβαταρ μέλους
Morelo
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2015 4:47 pm

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Morelo »

Μόλις ξεκίνησα την ακρόαση, πολύ ωραίο το ομώνυμο κομμάτι... Αν και με χαλάει λίγο ο Μωραϊτης.
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

fylakas_aggelos έγραψε:Τελικά του Κιντάτου δεν επέλεξε κανένα :lol: :lol: :lol:
Καλυτερα
Άβαταρ μέλους
Morelo
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2015 4:47 pm

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Morelo »

Ωραίες ερμηνείες, έκανε υπερπροσπάθεια ο Ρέμος να αναδείξει όσο μπορεί τα τραγούδια... αλλά τα τραγούδια δεν... Πωπω απογοητεύτηκα.
Slim_Shady
Δημοσιεύσεις: 29508
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2007 3:13 pm

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Slim_Shady »

Καλή η προσπάθεια αλλά το αποτέλεσμα απογοητευτικό.
Kάποιος ζωγράφος θεϊκός μας ζωγραφίζει...
Luben
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Τρί Απρ 12, 2016 10:41 pm

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Luben »

Προσεγμενη δουλεια! Χαλάλι η αναμονή των 3,5 χρόνων!Ας του δωσουμε χρόνο να αφομειωθεί και έπειτα το συγκρίνουμε με το κλειστά τα στοματα και το η καρδια με πηγαίνει εμένα!
Άβαταρ μέλους
nikospaok
Δημοσιεύσεις: 10776
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2008 3:52 pm
Τοποθεσία: thessaloniki

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikospaok »

Βαρύς δίσκος , δε μου έμεινε κάποιο κομμάτι...
Και σε ορισμένα ο στίχος δε κολλάει με την ερμηνεία...
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

Ε τουλαχιστον το ομωνυμο πρεπει να σου μεινει..εμενα αυτο μου κολλησε ολη μερα κ πιστευω θα ειναι το επομενο σινγκλ new year..
Άβαταρ μέλους
paidaki
Δημοσιεύσεις: 1409
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:33 am

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paidaki »

Μου αρέσει ο δίσκος. Κλασσικός Ρέμος. Θα ήθελα να έχει κάποια τραγούδια πιο ιδιαίτερα αλλά γενικά είναι ένας καλός δίσκος.
ellhfan
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 30, 2011 12:21 pm

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ellhfan »

Περίμενα πιο ωραία τραγούδια... Ο Μωραΐτης γράφει στίχους, το καταλαβαίνω. Αυτοί που τους τραγουδάνει πως δέχονται; Τους αρέσουν;;;;;;;;; :071:
Άβαταρ μέλους
Morelo
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2015 4:47 pm

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Morelo »

ellhfan έγραψε:Περίμενα πιο ωραία τραγούδια... Ο Μωραΐτης γράφει στίχους, το καταλαβαίνω. Αυτοί που τους τραγουδάνει πως δέχονται; Τους αρέσουν;;;;;;;;; :071:
+1
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Γενικά έκανε πολύ safe επιλογές από άποψη δημιουργών.
Τραγουδιστές που έχουν την στήριξη του κόσμου και των ραδιοφώνων θα μπορούσαν
να ρισκάρουν,να ψάχνονται περισσότερο και να δίνουν ευκαιρίες και σε νεότερους δημιουργούς.
Όταν όλοι απευθύνονται στους ίδιους 4-5 δημιουργούς,μοιραία κάποια στιγμή το αποτέλεσμα θα αρχίσει να μην είναι και το καλύτερο για όλους. :smile:
I like people too much or not at all.
Spyky10
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 29, 2016 9:25 am

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spyky10 »

Έχου κουρασει ο Μωραίτης, έχει κουρασει η Βραχάλη τείνει να κουράσει και η Γιαννατσούλια. Θέλουμε κάτι άλλο. Αυτη τη στιγμή η ελληνικη μουσικη ανακυκλώνεται με Σαμπανη Σταν Γαβιηλίδη στη μουσικη και αυτους τους 3 στον στιχο κατα κυριο λογο. Ενταξει οχι και καποιοι αλλοι ειναι καλυτεροι (περιμενω πως και πως της Παπαριζου και ηταν τοσο αγευστο και γλυκαναλατο). Φτανει πια. Δωστε κατι παραπανω στη μουσικη. :fryingpan: Με απογοητευσε ο Ρεμος και ηθελα κατι τοσο καλο. Το τελευταιο κομματι που ακουσα και μου αρεσε πραγματικα ηταν του Ροκκου...Και εμενα δε μου αρεσει καθολου ο Ροκκος
Spyky10
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 29, 2016 9:25 am

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spyky10 »

ellhfan έγραψε:Περίμενα πιο ωραία τραγούδια... Ο Μωραΐτης γράφει στίχους, το καταλαβαίνω. Αυτοί που τους τραγουδάνει πως δέχονται; Τους αρέσουν;;;;;;;;; :071:
Δεν ειναι αν τους αρεσουν η οχι. ο Μωραιτης καποτε εγραφε καλα. Παρα πολυ καλα. Πλεον ομως (αν δεις και την αναρτηση του στο Facebook) αυτο που τους νοιαζει ειναι οι πωλησεις. Και οταν μπαινεις σε αυτον τον κυκλο πρεπει να πουλας για να παιρνεις λεφτα.Εχει κανει εναν κυκλο και δινει σε ολους κομματια του,ασχετα αν ειναι καλα η κακα. Και οσα περισσοτερα δινεις τοσα περισσοτερα θα παρεις.
Krouela
Δημοσιεύσεις: 10285
Εγγραφή: Παρ Απρ 20, 2007 7:59 pm
Τοποθεσία: Cosmo-City
Επικοινωνία:

Re: Αντώνης Ρέμος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Krouela »

Exo varethi pia. Oloi ballades pia. Ma ti sto kalo, iste oloi ena vima prin to thanato ? :fan: Xathikame na kounithoume ligo :fan:
Krouela agapes mou, Krouela
Απάντηση