Ευρυδίκη

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42558
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Πέγκυ-Ευρυδίκη... έρχεται τραγουδάρα και δισκάρα και είμαι τοοοοοσο χαρούμενη!!! #peggyzina #evridiki #newalbum #inseptember #covers #duets #25giapanta
Εικόνα
chris3m
Δημοσιεύσεις: 3253
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:44 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από chris3m »

sweetbear έγραψε: Θα'θελα πολύ και μια Μαντώ να συμμετέχει, το τότε αντίπαλον δέοσ της!
Δεν υπήρξε ποτέ η Μαντώ το αντίπαλον δέος της. Διέφεραν στα βήματα τους και δεν συμβάδιζαν. Ακόμη και στα ποπ πρώτα χρόνια τους.
Το αντίπαλον δέος της Μαντώς (ή Μαντούς) υπήρξε η Αλέξια. Σχεδόν μαζί ξεκίνησαν, παράλληλη πορεία, ίδιοι δημιουργοί.
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42558
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Καλημέραααα!
Το quiz της ημέρας: Η Demy γεννήθηκε τη χρονιά που κυκλοφόρησε το τραγούδι που μοιραζόμαστε στο άλμπουμ "25 για πάντα"! Ποιό είναι το τραγούδι; @demy_official σε ευχαριστώ και σ' αγαπώ πολύ! #evridiki #demy #newalbum #inseptember #duets #covers #music #love #friends #excited

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Το 1991 γεννήθηκε η Demy,άρα θα είναι από τον πρώτο της δίσκο.Πιθανότατα "Το μόνο που θυμάμαι".
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Άβαταρ μέλους
killbill
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2009 1:14 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killbill »

Τι τέλειο project ετοιμάζει η Εύρη περιμένω πως κ πως.. λογικά ή το μόνο που θυμάμαι ή την πυξίδα θα πουν, θέλω να δω τι θα πει η Πέγκυ και τι η Καίτη.. :biggrin:
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Η Πυξίδα είναι του 1992,οπότε "Το μόνο που θυμάμαι".
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42558
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

#backstage #photoshooting #25giapanta
Save the date! 13 Σεπτεμβρίου στο Βεάκειο θέατρο Πειραιά. Ανατρεπτικές μουσικές συναντήσεις σε μια μαγική παράσταση γεμάτη με τα τραγούδια μου και όχι μόνο.
Νεότερα και πληροφορίες σχετικά με τη συναυλία και τους υπέροχους καλεσμένους μου πολύ πολύ σύντομα!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42558
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Μελίνα και Ευρυδίκη. Μαζί τον Σεπτέμβριο σε ένα αγαπημένο τραγούδι που είμαι σίγουρη ότι θα λατρέψετε!
Αγαπημένη μου @officialaslanidoumelina σε ευχαριστώ πολύ, για την αγάπη και τα τόσο όμορφα σου λόγια. Για την αποβολή και μόνο...πεθαίνω! Repost from @officialaslanidoumelina using @RepostRegramApp - Για χάρη σου έφαγα και μια αποβολή στο σχολείο # δεν γινόταν εγώ να λείπω #αυτό το τραγούδι ένα από τα πολύ πολύ αγαπημένα μου #τέτοια χαρά και τέτοια ευλογία #για πάντα 25 φίλη μου @evridikiofficial γιατί έτσι είναι !!!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42558
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Με το αγαπημένο μου κορίτσι με την αγαπημένη βελούδινη φωνή! Girls just wanna have fun...@officialtamta #25giapanta #newalbum #coming #inseptember #covers #duets #friends #music #love #share #moments #tamta #evridiki
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Leonidas1234
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 21, 2016 1:50 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leonidas1234 »

Πόσο ανυπομονώ!
Μες στο σπίτι δεν μένει κανείς
vangellakos
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 04, 2013 1:52 am

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vangellakos »

Εν τω μεταξύ Πέγκυ και Ευρυδίκη έχουν συνεργαστεί ξανά δισκογραφικά πριν λίγα χρόνια στο ντουέτο "Ένα τραγούδι",τα κουπλέ του οποίου ειδικά ήταν τέλεια.Θυμάμαι όταν το άκουσα είχα σκεφτεί "γιατί να μην το λέει η Πέγκυ μόνη της" ίσως με ένα άλλο ρεφρέν.Πάντως όντως είναι πολύ ενδιαφέρον το project που ετοιμάζει η Ευρυδίκη.
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Το είχε κάνει demo η Πέγκυ μόνη της για το "Σου χρωστάω ακόμα ένα κλάμα" που θα έβγαινε την επόμενη χρονιά.Η Ευρυδίκη έχει πει την ιστορία του κομματιού,αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42558
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Με την αγαπημένη μου Ραλλία στο στούντιο! 25 για πάντα...Girls power!
Ειναι πολύ μικρή ακόμα για το συγκεκριμένο τραγούδι (θεματικά πάντα) αλλά κι εγώ πολύ μικρή ήμουν όταν το τραγούδησα. Είμαστε οι γυναίκες πάντα πιο ώριμες βρε παιδί μου...Ποιό το τραγούδι;

Εικόνα
vangellakos
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 04, 2013 1:52 am

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vangellakos »

fylakas_aggelos έγραψε:Το είχε κάνει demo η Πέγκυ μόνη της για το "Σου χρωστάω ακόμα ένα κλάμα" που θα έβγαινε την επόμενη χρονιά.Η Ευρυδίκη έχει πει την ιστορία του κομματιού,αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς.
Αλήθεια;;;Δεν το γνώριζα αυτό.Λογικό μου ακούγεται γιατί ταίριαζε πολύ στη φωνή της Πέγκυς.
sweetbear
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 26, 2007 9:48 am

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sweetbear »

Η Ευρυδίκη αποδεικνύει για μια ακόμη φορά πόσο ακομπλεξάριστη είναι.. Από Πέγκυ και Καίτη μέχρι Ραλλία κ'Ασλανίδου, το κάλεσμά της στα "hot" ονόματα του ελληνικού πενταγράμμου, φαίνεται να πετυχαίνει! Για να δούμε ποιες αλλες κυρίες θα προσκαλέσει στη γιορτή της...
TASTE MY DUST!!!
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42558
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Ευρυδίκη & friends
«25 για πάντα»

Βεάκειο Θέατρο Πειραιά

Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου 2017
Ώρα έναρξης: 21.00


Εικόνα

Η Ευρυδίκη γίνεται «25» και το γιορτάζει με μία μεγάλη συναυλία την Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου στο Βεάκειο θέατρο του Πειραιά.

Το κορίτσι από την Κύπρο μας συστήθηκε to 1991 με το "Το μόνο που θυμάμαι" και κέρδισε αμέσως μία θέση στην καρδιά μας.

Από τότε μέχρι και σήμερα μας έχει χαρίσει υπέροχα τραγούδια, μεγάλες επιτυχίες καθώς και ξεχωριστές ερμηνείες που συγκινούν και καθηλώνουν σε κάθε ζωντανή της εμφάνιση.

Ανήσυχο πνεύμα, αέρινη, εύθραυστη και δυναμική παράλληλα, με μία μοναδική σκηνική παρουσία, μας εκπλήσσει κάθε φορά με τα διαφορετικά πρόσωπα που παρουσιάζει σε κάθε παράσταση της συνδυάζοντας την ποπ και ροκ πλευρά της με τη θεατρικότητα και την ερμηνευτική ευαισθησία που τη χαρακτηρίζουν.

Στις 13 Σεπτεμβρίου η αγαπημένη ερμηνεύτρια μας δίνει ραντεβού στο θέατρο όπου πρωτοεμφανίστηκε ξεκινώντας δυναμικά την καριέρα της στις αρχές της δεκαετίας του '90.

Έχοντας στις αποσκευές της τα πιο αγαπημένα της τραγούδια, από το "Για πρώτη φορά" μέχρι το τελευταίο "Μια μέρα ξύπνησα", θα μοιραστεί τη σκηνή με τους πιο αγαπημένους φίλους και συνεργάτες της.

Θα απολαύσουμε ανατρεπτικές μουσικές συναντήσεις σε μια μαγική παράσταση όπου θα ακούσουμε τραγούδια της Ευρυδίκης και όχι μόνο, σε ντουέτα έκπληξη.

Στα highlights της βραδιάς η παρουσίαση, για πρώτη φορά ζωντανά, της ολοκαίνουργιας δουλειάς που κυκλοφορεί από την Panik Records και που αποτελείται από διασκευές των πρώτων τραγουδιών της, αυτών που έδωσαν σήμα εκκίνησης μιας κοινής πορείας με τον Γιώργο Θεοφάνους στις αρχές της δεκαετίας του '90 και αποτέλεσαν τη βάση μιας δυναμικής διαχρονικής παρουσίας στη μουσική σκηνή της χώρας. Μαζί της στα τραγούδια αυτά, αγαπημένες γυναικείες φωνές, ξεχωριστές και μοναδικές η καθεμία στο χώρο της, θα μας ταξιδέψουν στα πιο γλυκά μονοπάτια της καρδιάς μας.

Ένα μουσικό ταξίδι στο χρόνο, μία διαδρομή 25 ετών, μία ζωή γεμάτη τραγούδια.

Η Ευρυδίκη και οι φίλοι της!

Στο Βεάκειο Θέατρο Πειραιά, Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου στις 21:00.

25 χρόνια γιορτή!

25 για πάντα!

Συμμετέχουν οι:
Μελίνα Ασλανίδου, Σοφία Βόσσου, Χρήστος Δάντης, Πέγκυ Ζήνα, Γιώργος Θεοφάνους, Γιώργος Παπαδόπουλος, Χάρις Σάββα, Τάμτα, Ραλλια Χρηστίδου, Κωνσταντίνος Χριστοφόρου, Demy, Bob Katsionis.

ΤΙΜΗ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟΥ
Πρώτα 500: 12€
Κανονικό: 14€

ΠΡΟΠΩΛΗΣΗ
TICKET SERVICES
- Εκδοτήριο: Πανεπιστημίου 39
- Τηλεφωνικά: 2107234567
- Online: http://www.ticketservices.gr
και σε όλα τα καταστήματα PUBLIC

https://www.ticketservices.gr/event/evr ... a/?lang=el
Άβαταρ μέλους
killbill
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2009 1:14 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killbill »

Η Καίτη δεν θα είναι; :read: γιατί ήταν η πρώτη που διαφήμισε :fryingpan:
ADAM2
Δημοσιεύσεις: 92789
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2004 9:29 pm
Τοποθεσία: Internet
Επικοινωνία:

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ADAM2 »

Θέλω να πάω! :cry2:
Nothing lasts forever but the earth and sky
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

killbill έγραψε:Η Καίτη δεν θα είναι; :read: γιατί ήταν η πρώτη που διαφήμισε :fryingpan:
Γιατί σβήστηκε το μήνυμά μου?Έγραψα ότι μπορεί η Καίτη να είναι στους καλλιτέχνες-έκπληξη που αναφέρει το δελτίο τύπου.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Άβαταρ μέλους
ΜΑΓΔΑ
Δημοσιεύσεις: 9116
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:05 am

Re: Ευρυδίκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜΑΓΔΑ »

Να ' ναι καλά η γυναίκα, να κάνει τη συναυλία της, δε μας πειράζει αν δε θα είναι η Καίτη εκεί, το θέμα είναι ότι η Ευρυδίκη την εμπιστεύτηκε με τραγούδι στο δίσκο και τέλος.
Life is a RollerCoaster...
Απάντηση