Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
Dimitris96
Δημοσιεύσεις: 862
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 28, 2007 12:16 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dimitris96 »

E-Notikos7 έγραψε: Τρί Απρ 17, 2018 11:01 pm Μόνο το Βασίλισσα μου και το Χίλιες Φορές είναι μέτρια. Τα άλλα μια χαρά κομμάτια είναι και το "Ο αλλος μου εαυτός" έχει πολλούς φανς και το θεωρώ από τα πιο αδικημένα. Κατα τα άλλα, καθαρίζουμε αυτάκια πριν ακούσουμε κάτι. Αν και εσείς είστε ικανοποιημένοι μόνο αν ακούσετε ξανά τον "Αετό" ή το "Αγάπη τι δύσκολο πράγμα". Πατήστε λίγο στην πραγματικότητα. Τέτοια άσματα δεν ξαναβγαίνουν.
Σώπα ρε μάγκα επειδή σου αρέσουν η μετριότητες του Δημα πρεπει να ερεσει και σε όλους ; Σιγα το τραγούδι
Notis Sfakianakis
notakis
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 04, 2014 9:03 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από notakis »

Παντως παιδια διαχωριστε στο μυαλο σας τα μετρια τραγουδια απ'τα τραγουδια που δεν ακουγονται στο ραδιοφωνο
Ο,τι δεν ακουγεται στο ραδιοφωνο, δε σημαινει οτι δεν ειναι και καλο και μπορω να αναφερω απειρα παραδειγματα και απο τραγουδια του Νοτη
Επισης οι προτιμησεις του καθενος ειναι διαφορετικες και λιγες ειναι οι παραδοχες για πραγματικα ωραια κ διαχρονικα τραγουδια...εγω πχ πιανω τον εαυτο μου κολλημενο κατα περιοδους κ με διαφορετικα τραγουδια του Νοτη (τωρα τελευταια πχ απο ενα ερωτικο ποτ πουρι που βρηκα στο youtube κ το ακουω στο αυτοκινητο, κολλησα με το Ολα για σενα φως μου κ το Η ψυχη μου, διαφορετικα τραγουδια απο διαφορετικες εποχες)
Για μενα πιο σημαντικο στο 7αρι ειναι να εχουμε "ποικιλια" ακουσματων, να μην ειναι μονοτονο, αν καταλαβαινετε τι θελω να πω...επισης θα κανω παλι αυτο που συνηθιζω, δλδ ενα δισκακι για το αυτοκινητο κ με τα 14 τραγουδια (σαν ενας δισκος, θυμαμαι οταν το εκανα στο Ματωμενο Δακρυ +4, δε μου χωρουσαν και τα 25 κομματια και ειχα σπαστει :) )
Οσοι ψαχνετε καποιο hit απο το Νοτη για να ακουστει ξανα στα ραδιοφωνα, νομιζω πρεπει να το αναζητησετε αλλου...να θυμαστε ομως κατι, δεν εχει να αποδειξει τιποτε σε κανεναν!
Καλη ακροαση να εχουμε!
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Γούστα και υποκειμενικά είναι όλα. Εγώ προσωπικά δύο κομμάτια του Νότη δεν μπορώ να ακούσω, από αυτά της τελευταίας δεκαετίας.
"Δεν είσαι εντάξει" και "Φτου Ξελευθερία".
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
Siempre
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τρί Δεκ 20, 2016 11:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Siempre »

Ναι Σκορπιέ. Ευχαριστώ! Πήρα χθες το βράδυ και έκανα μια κράτηση.
manosb77
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 03, 2009 7:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από manosb77 »

Siempre έγραψε: Τετ Απρ 18, 2018 10:48 am Ναι Σκορπιέ. Ευχαριστώ! Πήρα χθες το βράδυ και έκανα μια κράτηση.
Περιμένουμε ρεπορτάζ λοιπόν!!!
Άβαταρ μέλους
ΜΑΓΔΑ
Δημοσιεύσεις: 9107
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:05 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜΑΓΔΑ »

Ξέρετε αν θα βγει ο δίσκος στο Spotify τα μεσάνυχτα ή αύριο τα μεσάνυχτα;
Life is a RollerCoaster...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Θα το ξαναπώ: Πολύ ωραία φωτογράφιση του έχουν κάνει και πάλι, όπως και στο προηγούμενο 7αρι.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
johnytzitzi
Δημοσιεύσεις: 776
Εγγραφή: Τετ Σεπ 18, 2013 1:14 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από johnytzitzi »

ΜΑΓΔΑ έγραψε: Τετ Απρ 18, 2018 3:51 pm Ξέρετε αν θα βγει ο δίσκος στο Spotify τα μεσάνυχτα ή αύριο τα μεσάνυχτα;
Νομίζω θα βγει αύριο τα μεσάνυχτα.
Κρύβομαι απ’ τα παιχνίδια τα στημένα
Άβαταρ μέλους
ΜΑΓΔΑ
Δημοσιεύσεις: 9107
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:05 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜΑΓΔΑ »

johnytzitzi έγραψε: Τετ Απρ 18, 2018 5:31 pm
ΜΑΓΔΑ έγραψε: Τετ Απρ 18, 2018 3:51 pm Ξέρετε αν θα βγει ο δίσκος στο Spotify τα μεσάνυχτα ή αύριο τα μεσάνυχτα;
Νομίζω θα βγει αύριο τα μεσάνυχτα.
Ευχαριστώ!
Life is a RollerCoaster...
griniaris
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Δευ Φεβ 01, 2016 11:48 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από griniaris »

Scorpion86 έγραψε: Τετ Απρ 18, 2018 5:16 pm
Θα το ξαναπώ: Πολύ ωραία φωτογράφιση του έχουν κάνει και πάλι, όπως και στο προηγούμενο 7αρι.
μονο που στο προηγουμενο 7αρι το προσωπο του ειχε επεξεργαστει και οπως ειχε πει κ ο ιδιος δε του αρεσε .νομιζω οτι σ αυτο εχουν αποφυγει τις υπερβολες σ αυτο το κομματι.
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

griniaris έγραψε: Τετ Απρ 18, 2018 7:11 pm
Scorpion86 έγραψε: Τετ Απρ 18, 2018 5:16 pm
Θα το ξαναπώ: Πολύ ωραία φωτογράφιση του έχουν κάνει και πάλι, όπως και στο προηγούμενο 7αρι.
μονο που στο προηγουμενο 7αρι το προσωπο του ειχε επεξεργαστει και οπως ειχε πει κ ο ιδιος δε του αρεσε .νομιζω οτι σ αυτο εχουν αποφυγει τις υπερβολες σ αυτο το κομματι.
Μιλάω για όλη την φωτογράφιση γενικότερα, όχι μόνο αυτές που μπήκαν στο βιβλιαράκι. Τις καλύτερες φωτογραφίες δεν τις έβαλε. Είχαμε την ευκαιρία να τις δούμε όσοι ήμασταν στην παρουσίαση του δίσκου, γιατί τις έκαναν προβολή στις οθόνες που είχε εκεί. Πολύ όμορφες φωτογραφίες που δεν μπήκαν πουθενά. Μία μετά χρησιμοποιήθηκε για κάτι Δελτία Τύπου και μόνο. Όπως και στο νέο δίσκο θα έχουν επιλέξει πάλι κάποιες, με διάφορα ντυσίματα. Δεν τις βάζουν όλες.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
griniaris
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Δευ Φεβ 01, 2016 11:48 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από griniaris »

και εχω ερωτηση τωρα.γιατι αφηνουν τις καλυτερες εκτος δισκου?ανωμαλοι ειναι? :lol:
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

griniaris έγραψε: Τετ Απρ 18, 2018 7:38 pm και εχω ερωτηση τωρα.γιατι αφηνουν τις καλυτερες εκτος δισκου?ανωμαλοι ειναι? :lol:
Είναι και τι επιλέγει ο καλλιτέχνης. Στην προηγούμενη φωτογράφιση εμφανιζόταν σε μία φωτο ο Νότης καθιστός με τα χέρια του σε δεσμά να ακουμπάνε στο τραπέζι. Σαν σε ανάκριση. Ισως θεωρήθηκε αρκετά προκλητική. Δεν ξέρω τι να πω.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
notisfan
Δημοσιεύσεις: 334
Εγγραφή: Δευ Σεπ 07, 2015 12:52 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από notisfan »

Αν θυμαμαι καλα...στην κυκλοφορια του ματωμενου δακρυου με το πρωτο θεμα,καποιοι το εχαν στα χερια τους απο το προηγουμενο βραδυ....δλδ διανεμηθηκε απο νωρις σε καποια κεντρικα περιπτερα....ισως δουμε και αποψε κατι αναλογο.
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Σαν σήμερα προ 2ετίας είχε βγει το "Έχει να κάνει".Το οποίο έχει φτάσει παρεπιπτόντως 4,5 μύρια προβολές...περίεργο...
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

ilias16 έγραψε: Τετ Απρ 18, 2018 8:42 pm Σαν σήμερα προ 2ετίας είχε βγει το "Έχει να κάνει".Το οποίο έχει φτάσει παρεπιπτόντως 4,5 μύρια προβολές...περίεργο...
Λόγω Bo,που ακούγεται πολύ μετά το Survivor.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

fylakas_aggelos έγραψε: Τετ Απρ 18, 2018 9:05 pm
ilias16 έγραψε: Τετ Απρ 18, 2018 8:42 pm Σαν σήμερα προ 2ετίας είχε βγει το "Έχει να κάνει".Το οποίο έχει φτάσει παρεπιπτόντως 4,5 μύρια προβολές...περίεργο...
Λόγω Bo,που ακούγεται πολύ μετά το Survivor.
Το κομμάτι είχε ήδη 3.500.000 views πριν ξεκινήσει το Survivor το πέρσινο. Να θυμίσω ότι είχε πιάσει το εκατομμύριο σε 20 μέρες από την κυκλοφορία του. :clap:
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
notisfan
Δημοσιεύσεις: 334
Εγγραφή: Δευ Σεπ 07, 2015 12:52 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από notisfan »

Υπαρχουν πουθενα οι πωλησεις του περιοδικου με το οποιο θα κυκλοφορησει ο δισκος;
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2088
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

notisfan έγραψε: Τετ Απρ 18, 2018 8:09 pm Αν θυμαμαι καλα...στην κυκλοφορια του ματωμενου δακρυου με το πρωτο θεμα,καποιοι το εχαν στα χερια τους απο το προηγουμενο βραδυ....δλδ διανεμηθηκε απο νωρις σε καποια κεντρικα περιπτερα....ισως δουμε και αποψε κατι αναλογο.
Οι κυριακάτικες εφημερίδες πηγαίνουν από το Σάββατο το απόγευμα στα περίπτερα στην ομόνοια, δεν ξέρω αν γίνεται και στα περιοδικά αυτό.
Απάντηση