Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
sotirakos
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2016 11:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sotirakos »

Ψοφανε να ασχολουνται με το brand Σφακιανακης. Παντως παλι καλα που αναπαραγονται και τετοια αρθρα να ξεστραβονονται μερικοι...

https://www.google.com/amp/s/www.ethnos ... stei%3famp
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Για τον sfakattack δουλεύουν προκειμένου να πάρει views στα βιντεο και το κανάλι του στο youtube. Να τα λέμε όλα... :fan:

https://www.sdna.gr/politiko-deltio/lif ... oys-antres

https://www.pronews.gr/lifestyle/celebr ... as-me-noti

https://www.fthis.gr/videos/h-kaith-gar ... n-noth-kai
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Το fthis έβαλε δικό του βίντεο. :biggrin:
Βασικά αυτές τις μέρες δεν είδα να γράφουν πουθενά για αυτά που είπε η Γαρμπή για τον Νότη αλλά αυτά που είπε για τον Φοίβο.
Ευτυχώς που το έγραψε το έθνος γιατί κανένα από τα group του Νοτη δεν το έκανε θέμα.
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

Το πιο εκνευριστικό είναι πως το παρουσιάζουν σαν να τους κάνει εντύπωση αυτό που είπε η Γαρμπή ένω οι νοτικοί είναι κάτι που το ξέρουμε εδώ και 30 χρόνια για τον Νότη και το πόσο ευγενικός είναι. Βασικά ότι καλό ακούγεται για τον Νότη το παρουσιάζουν με μια έκπληξη σαν να μην το περιμένανε ενώ εμείς τα γνωρίζουμε όλα τα καλά του γι' αυτό και τον ακολουθούμε τόσα χρόνια.

Υ.Γ. Ξαφνικά έμαθε όλος ο κόσμος το ''Όπως σε θέλω σε ονειρεύομαι'' από Μαζώ και έχει γίνει viral και όλοι ψάχνουν να βρούνε και την πρώτη εκτέλεση της Ελπίδας. Αν το είχε τσιμπήσει νωρίτερα ο Νότης και το είχε χώσει στο δισκάκι θα το είχαν μάθει από τον Νότη.
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
GUNNER_10
Δημοσιεύσεις: 13408
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:31 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GUNNER_10 »

Υπάρχει μια πιθανότητα ο Νοτης να συμμετέχει σε ντουέτο στον επετειακό δίσκο της Καιτης για τα 30 χρόνια της στη δισκογραφία αλλα σε τραγούδι του Φοιβου.

Δεν είναι κάτι σίγουρο απλά σας το αναφέρω.
sotirakos
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2016 11:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sotirakos »

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους. Να ζήσει η Ελλάδα μας και καλη λευτεριά...

Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

GUNNER_10 έγραψε: Δευ Μαρ 25, 2019 10:17 am Υπάρχει μια πιθανότητα ο Νοτης να συμμετέχει σε ντουέτο στον επετειακό δίσκο της Καιτης για τα 30 χρόνια της στη δισκογραφία αλλα σε τραγούδι του Φοιβου.

Δεν είναι κάτι σίγουρο απλά σας το αναφέρω.
Πολύ ενδιαφέρον.. Μακαρι να γίνει
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

GUNNER_10 έγραψε: Δευ Μαρ 25, 2019 10:17 am Υπάρχει μια πιθανότητα ο Νοτης να συμμετέχει σε ντουέτο στον επετειακό δίσκο της Καιτης για τα 30 χρόνια της στη δισκογραφία αλλα σε τραγούδι του Φοιβου.

Δεν είναι κάτι σίγουρο απλά σας το αναφέρω.
Ωραία! Ευχαριστούμε για την πληροφορία.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

Θυμήθηκα το "Ένταλμα συλλήψεως" της Καίτης που έκανε δεύτερη φωνή ο Νότης πριν ακόμα κάνει δισκογραφία ο ίδιος. Χτες το βράδυ σκεφτόμουν πως ο Νότης δεν έχει πει Φοίβο και σήμερα είδα γραμμένη στο φόρουμ αυτή την σκέψη μου. Μακάρι να γινόταν.
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

Δεν ξέρω γιατί αλλά κάτι μου λέει ότι αν γίνει πράγματι ντουέτο Νοτη με την Καιτη θα γίνει τεράστια επιτυχία
ΥΓ Η Καιτη είναι στην Panik;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Tsachno21 την Δευ Μαρ 25, 2019 5:37 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Notis7Arxontas
Δημοσιεύσεις: 400
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2018 1:39 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis7Arxontas »

Tsachno21 έγραψε: Δευ Μαρ 25, 2019 5:26 pm Δεν ξέρω γιατί αλλά κάτι μου λέει ότι αν γίνει πράγματι ντουέτο Νοτη με την Καιτη θα γίνει τεράστια επιτυχία;
ΥΓ Η Καιτη είναι στην Panik;
Ναι φίλε.Όσο για την επιτυχία...Μακάρι
Άβαταρ μέλους
ΜΑΓΔΑ
Δημοσιεύσεις: 9121
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:05 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜΑΓΔΑ »

Tsachno21 έγραψε: Δευ Μαρ 25, 2019 5:26 pm Δεν ξέρω γιατί αλλά κάτι μου λέει ότι αν γίνει πράγματι ντουέτο Νοτη με την Καιτη θα γίνει τεράστια επιτυχία;
ΥΓ Η Καιτη είναι στην Panik;

Εδώ και περίπου 4 χρόνια.
Life is a RollerCoaster...
GUNNER_10
Δημοσιεύσεις: 13408
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:31 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GUNNER_10 »

Θα ήταν ωραίο (εαν τελικά τα βρουνε και την τιμησει και ο Νοτης) να λεγανε καποιο τραγούδι του Φοιβου που εχει ξεχαστει.

Πχ ηλιος που έγινε βροχη(δισκος ατοφιο χρυσαφι)
Η διαφορετικα την Πατριδα μου που ειχε τραγούδησει με το αξέχαστο Βαρδη.

Μακάρι. Παραπονο το εχω 2 φορες επι σκηνης που δεν ειπαν ντουετα ποτε. Ειδικα αν αναλογιστουμε οτι μιλάμε για τον αντρα και την γυναίκα που εφτιαξαν μια απο τις καλύτερες περιοδους της Ελληνικής δισκογραφιας.
giannis21
Δημοσιεύσεις: 387
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 14, 2016 3:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giannis21 »

GUNNER_10 έγραψε: Δευ Μαρ 25, 2019 6:56 pm Θα ήταν ωραίο (εαν τελικά τα βρουνε και την τιμησει και ο Νοτης) να λεγανε καποιο τραγούδι του Φοιβου που εχει ξεχαστει.

Πχ ηλιος που έγινε βροχη(δισκος ατοφιο χρυσαφι)
Η διαφορετικα την Πατριδα μου που ειχε τραγούδησει με το αξέχαστο Βαρδη.

Μακάρι. Παραπονο το εχω 2 φορες επι σκηνης που δεν ειπαν ντουετα ποτε. Ειδικα αν αναλογιστουμε οτι μιλάμε για τον αντρα και την γυναίκα που εφτιαξαν μια απο τις καλύτερες περιοδους της Ελληνικής δισκογραφιας.
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΝΤΟΥΕΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ...ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΛΟΓΟ ΝΤΟΥΕΤΟΥ ΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΟΥΝ ΠΑΛΙ ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ...ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ...ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΡΕΜΟ...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

81argus έγραψε: Δευ Μαρ 25, 2019 2:37 amΥ.Γ. Ξαφνικά έμαθε όλος ο κόσμος το ''Όπως σε θέλω σε ονειρεύομαι'' από Μαζώ και έχει γίνει viral και όλοι ψάχνουν να βρούνε και την πρώτη εκτέλεση της Ελπίδας. Αν το είχε τσιμπήσει νωρίτερα ο Νότης και το είχε χώσει στο δισκάκι θα το είχαν μάθει από τον Νότη.
Ε όχι και viral φίλε. Προσωπικά δεν συμμερίζομαι τον ενθουσιασμό για το συγκεκριμένο κομμάτι, ερμηνευμένο ακόμα και από το Νότη. Θεωρώ ότι περισσότερο ήθελε να τιμήσει την Ελπίδα για τη συνεργασία τους παρά να το συμπεριλάβει στο δίσκο του. Τώρα το ότι ο Νότης αρνείται πεισματικά να τραγουδήσει live στην οποιαδήποτε εκπομπή έχει προφανώς και τα καλά και τα κακά του..
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Αυτήν την φορά το τραγούδι που έγινε κλιπ δεν το απέσυρε η εταιρεία σαν απλό τραγούδι με τους στίχους και παραμένει ενεργό στην αναζήτηση και πάει να πιάσει τα 700.000 views. Σε αντίθεση με "Τα πιο μεγάλα σ' αγαπώ" που αποσύρθηκαν ως απλό τραγούδι με στίχους μόλις βγήκε το κλιπ.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
ΜΑΓΔΑ
Δημοσιεύσεις: 9121
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:05 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜΑΓΔΑ »

giannis21 έγραψε: Δευ Μαρ 25, 2019 8:15 pm ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΝΤΟΥΕΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ...ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΛΟΓΟ ΝΤΟΥΕΤΟΥ ΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΟΥΝ ΠΑΛΙ ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ...ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ...ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΡΕΜΟ...
Φοβάμαι πως δεν κατάλαβες, φίλε.
Δε θα είναι καινούργιο τραγούδι.
Θα ' ναι τραγούδι της Καίτης από την 7ετία 1993-2000 που συνεργαζόταν ξανά με το Φοίβο.
Θα γίνει μια καινούργια διασκευή όπου θα τραγουδηθεί ως ντουέτο με το Νότη (αν εκείνος δεχτεί, ασφαλώς).

Είμαι περίεργη να δω ποιό θα του κάνει "κλικ" για να το τραγουδήσει, όπως επίσης αν θα έχει χημεία και με το Φοίβο.
Πάντα πίστευα πως τα τραγούδια του Φοίβου ήταν πολύ ελαφρά για το τραγουδιστικό εκτόπισμα του Νότη.
Life is a RollerCoaster...
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

ΜΑΓΔΑ έγραψε: Τρί Μαρ 26, 2019 12:16 am Είμαι περίεργη να δω ποιό θα του κάνει "κλικ" για να το τραγουδήσει, όπως επίσης αν θα έχει χημεία και με το Φοίβο.
Πάντα πίστευα πως τα τραγούδια του Φοίβου ήταν πολύ ελαφρά για το τραγουδιστικό εκτόπισμα του Νότη.
Αν όντως γίνει πιστεύω πως ο Νότης θα πάει απευθείας στο ''Πατρίδα μου'' που είχε πει με τον Βαρδή. Όσο για το αν είναι ελαφρά τα τραγούδια του Φοίβου για τον Νότη θα σου πω πως ακριβώς το ίδιο ισχύει και για τον Οικονομόπουλο μέχρι που του έγραψε το ''Ε και τι έγινε'' το οποίο προσωπικά το θεωρώ το κορυφαίο κομμάτι που έχει ερμηνεύσει μέχρι σήμερα.
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

Tsachno21 έγραψε: Δευ Μαρ 25, 2019 5:26 pm ΥΓ Η Καιτη είναι στην Panik;
Από το 2015. Ο Νότης πήγε το 2016.
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
sotirakos
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2016 11:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sotirakos »

Απορω πως αυτος ο τυπος εχει ακομη το δικαιωμα να γραφει τετοια ψεματα και αισχη...

https://nassosblog.gr/2019/03/26/δύσκολ ... νάκη-άκυρ/
Απάντηση