Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Pals4 έγραψε: Παρ Ιούλ 09, 2021 2:05 am Οι λαιβ ηχογραφήσεις πριν λίγα χρόνια στην πύλη κλπ που είχαν ακουστεί φήμες ίσχυαν και δεν βγήκε ποτέ ή δεν υπήρχε ποτέ ηχογράφηση;
Ισχύουν κανονικότατα.
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
noti_kos
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Δευ Δεκ 12, 2016 10:14 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από noti_kos »

Το πρόβλημα είναι ότι κάποιοι μέσω του Νότη, προωθούν τις δικές τους απόψεις. Εύστοχο το σχόλιο από τον σκορπιό. Όμως, ας είμαστε ειλικρινείς. Ο Νότης μια χαρά συνωμοσιολόγος είναι σε αρκετά θέματα. Δεν είναι ότι δεν τους έδωσε και πάτημα δηλαδή. Από την άλλη μια χαρά ανοιχτός είναι σε συζητήσεις, κι αν έχεις επιχειρήματα, προβληματίζεται. Άρα, ας του μιλάνε ανοιχτά και σοβαροί άνθρωποι, γιατί από ψεκασμένους έχει πήξει.
Επίσης, αν είναι να βγει να πει για το νέο εργασιακό, οκ, καλύτερα ας μην βγει. Ποιες ευκαιρίες και τί κακό πέρασε με ευκαιρία την πανδημία? Άλλη κουβέντα αυτή, αλλά κάτι τέτοια τσιτάτα του πετάνε οι γύρω του και τον φυτιλιάζουν.
Στην τελική μια χαρά χρόνο έχει λόγω των συγκυριών.. Γιατί να μην τσεκάρει τί λένε οι ''επίσημοι'' με ταμπέλα το όνομά του, μπας και μαζευτούν λίγο; Είναι ωραίο, που διάφοροι νομίζουν ότι είναι απόψεις του Νότη, επειδή βλέπουν το ''notis official'' ; Αν δεν το τσεκάρει αυτός, ποιός θα το τσεκάρει; Και χρόνο για να κυκλοφορήσει ζωντανό δίσκο έχει, μιας και είναι επετειακή η φετινή χρονιά, και χρόνο για νέο δίσκο έχει . Το θέμα είναι να έχει όρεξη. Μάλλον ακόμη δεν έχει όμως και είναι σεβαστό.
Οι Ερινύες θα΄ρθουνε, όπου κι αν πας..
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »

Οι περισσότεροι μαζί και γω θέλουμε λάιβ δίσκο
Καλά και τα νέα τραγούδια
Αλλά θέλουμε φρέσκες εκτελέσεις στα δυνατά του και σε κάποια τα οποία δεν είχαν μπει σε παλαιότερους δίσκους.
Επιτρέπεται ρε Νότη να μην έχεις κυκλοφορήσει λάιβ εκτέλεση νταβατζη με τη φωνάρα που είχες τοτε με μηδέν ψεγάδι?
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
Άβαταρ μέλους
Arxontasss
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 23, 2020 11:16 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arxontasss »

Έχω την εντύπωση ότι η φωνή του τώρα με την ξεκούραση που βίωσε θα είναι εξαιρετική. Ωστόσο, θα ήθελα να αναφέρω το εξής. Το ιδιαίτερο χαρακτηριστικό του Νοτη πέρα από το ταλέντο, είναι ότι ενδιαφέρεται από την αρχή και εκφράζεται για την κοινωνία και τα προβλήματα της. Το αν συμφωνεί κάποιος η όχι είναι προσωπική άποψη. Επίσης όσες φορές και να βγει να μιλήσει κάτι θα βρει να πει, διότι είναι θαρραλέος πρώτον και επειδή τίποτα δεν είναι όπως θα έπρεπε κατά δεύτερον. Αν θέλετε να συζητήσουμε τις απόψεις του ας τις συζητήσουμε. Μην μου λέτε όμως ας μην βγει να μιλήσει και πει το ένα ή το άλλο διότι αυτός μια χαρά κάνει και τα λέει. Εμείς να δουμε τι θα κάνουμε, που δεχομαστε τα πάντα. Φιλικά πάντα... Καλό απόγευμα
Πάλι χαράματα ξυπνάς, με δάκρυα στα μάτια σου ~
Pals4
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τετ Ιαν 27, 2021 3:59 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pals4 »

Σίγουρα έχει απαντηθεί παλαιότερα αλλά ποιες χρονιές και σε ποια μαγαζιά έχουν γίνει ηχογραφήσεις από όσο ξέρετε;
Άβαταρ μέλους
Dimitris96
Δημοσιεύσεις: 862
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 28, 2007 12:16 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dimitris96 »

Notis21 έγραψε: Πέμ Ιούλ 08, 2021 7:46 pm Εγώ πάντως έχω μια πληροφορία ότι ο Νότης έχει εμβολιαστεί κανονικά(χωρίς βέβαια να είμαι 100% σίγουρος) άρα δεν νομίζω να έχει τιποτα τρομερό να πει..Ενταξει το ότι κάποιες φορές έχει πει πράγματα αλλόκοτα δεν σημαίνει ότι πρέπει να τον θεωρούμε και για άνθρωπο που τα έχει εντελώς χαμένα και να "φοβόμαστε" να βγεί να μιλήσει..
100% δεν ισχύει αυτο με το εμβόλιο !
Notis Sfakianakis
Notis21
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2020 9:11 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis21 »

Dimitris96 έγραψε: Σάβ Ιούλ 10, 2021 9:33 pm
Notis21 έγραψε: Πέμ Ιούλ 08, 2021 7:46 pm Εγώ πάντως έχω μια πληροφορία ότι ο Νότης έχει εμβολιαστεί κανονικά(χωρίς βέβαια να είμαι 100% σίγουρος) άρα δεν νομίζω να έχει τιποτα τρομερό να πει..Ενταξει το ότι κάποιες φορές έχει πει πράγματα αλλόκοτα δεν σημαίνει ότι πρέπει να τον θεωρούμε και για άνθρωπο που τα έχει εντελώς χαμένα και να "φοβόμαστε" να βγεί να μιλήσει..
100% δεν ισχύει αυτο με το εμβόλιο !
Μπορεί να έχεις και δίκιο φίλε.. Ένας φίλος μου είχε πει ότι εμβολιαστηκε στο Θριασιο..Γι αυτό κιολας είπα ότι δεν είμαι 100% σίγουρος γιατί δεν τον έχω δει εγω..Βέβαια λίγη σημασία έχει για εμάς, αυτά είναι προσωπικά θέματα
zerrind
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 12, 2021 11:44 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zerrind »

Καλησπέρα, κάτι σχετικό-άσχετο.

Το Youtube από 23 Ιουλίου, θα βγάλει εκτός λίστας* όλα τα βίντεο που έχουν ανέβει μέχρι τις 31/12/2016, εκτός αν ο κάτοχος του καναλιού δηλώσει το αντίθετο, οπότε συνεχίζουν όλα κανονικά όπως πριν. Το γράφω γιατί ξέρω ότι κάποιοι που γράφουν εδώ έχουν κανάλια με βίντεο του Νότη να το κοιτάξουν αν δεν έχουν ενημερωθεί, αλλά και για να κρατήσει αρχείο κάποιος αν θέλει, σε περίπτωση που χαθούν βιντεάκια από κανάλια που ο κάτοχος μπορεί να μην ασχολείται πια ή ο,τιδήποτε άλλο, μιας και υπάρχει πάρα πολύ υλικό του Νότη από αρκετά παλιά βίντεο (από live από τηλεοπτικούς σταθμούς και κινητά μέχρι συνεντεύξεις). Εγώ έχω κρατήσει κάποια ήδη, θα τα ανεβάσω αν δω ότι χάνονται τελικά.

*Εκτός λίστας σημαίνει ότι τα βίντεο δε θα εμφανίζονται στην αναζήτηση, μπορείς να τα βρεις μόνο αν τα έχεις ξαναδεί πιο παλιά (συνδεδεμένος εννοείται στο λογαριασμό σου στο youtube) ή αν έχεις το ακριβές λινκ.
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

zerrind έγραψε: Δευ Ιούλ 12, 2021 11:59 am Καλησπέρα, κάτι σχετικό-άσχετο.

Το Youtube από 23 Ιουλίου, θα βγάλει εκτός λίστας* όλα τα βίντεο που έχουν ανέβει μέχρι τις 31/12/2016,=
Σε εμενα δεν μου εχει ερθει καποια ειδοποιηση στο καναλι μου
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Νότης Σφακιανάκης : Δε θα κάνει κάποια συναυλία το καλοκαίρι ο αγαπημένος καλλιτέχνης !

Δε θα κάνει κάποια συναυλία τελικά ο Νότης Σφακιανάκης το φετινό καλοκαίρι μετά τα όσα συμβαίνουν με τον κορονοιό και την αβεβαιότητα που υπάρχει στον χώρο των μαγαζιών. Υπήρχαν προτάσεις και από την Κύπρο αλλά κάτι τέτοιο δε φαίνεται να προχωράει. Ο Νότης σύμφωνα με ασφαλής πληροφορίες θα επιστρέψει τον χειμώνα σε νυχτερινή σκηνή αν όλα πάνε καλά με τα μέτρα που θα δώσει η κυβέρνηση και θα ηχογραφήσει και νέο κομμάτι.
https://www.newspistol.gr/article/14124 ... E9uFMuk46c
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Θα πω ένα "ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ... :tourta: " για να μην βγάλω χολή πάλι.
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Notis21
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2020 9:11 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis21 »

ilias16 έγραψε: Παρ Ιούλ 16, 2021 12:29 pm Θα πω ένα "ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ... :tourta: " για να μην βγάλω χολή πάλι.
Δικαιώθηκες πάντως Ηλία...Ο συγκεκριμένος σίγουρα διαβάζει το φόρουμ ή γενικά αφουγκράζεται το κλίμα των νοτικων και γράφει αυτά που θέλουμε να ακούσουμε για να πάρει "κλικ"..Αυτο είναι το επίπεδο της συντριπτικής πλειοψηφίας των δημοσιογράφων(😂) στην Ελλάδα.
Άβαταρ μέλους
J&B
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 1:40 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J&B »

SFAKattack10 έγραψε: Παρ Ιούλ 16, 2021 11:55 am Νότης Σφακιανάκης : Δε θα κάνει κάποια συναυλία το καλοκαίρι ο αγαπημένος καλλιτέχνης !

Δε θα κάνει κάποια συναυλία τελικά ο Νότης Σφακιανάκης το φετινό καλοκαίρι μετά τα όσα συμβαίνουν με τον κορονοιό και την αβεβαιότητα που υπάρχει στον χώρο των μαγαζιών. Υπήρχαν προτάσεις και από την Κύπρο αλλά κάτι τέτοιο δε φαίνεται να προχωράει. Ο Νότης σύμφωνα με ασφαλής πληροφορίες θα επιστρέψει τον χειμώνα σε νυχτερινή σκηνή αν όλα πάνε καλά με τα μέτρα που θα δώσει η κυβέρνηση και θα ηχογραφήσει και νέο κομμάτι.
https://www.newspistol.gr/article/14124 ... E9uFMuk46c
Μπράβο ρε μπιπ Λέμπι από τα καλαμπαλίκια σου κρεμόμασταν... Τώρα όμως γίναμε σοφότεροι... :clap: :clap: :clap:
Κανείς δεν περιμένει ζωντανές εμφανίσεις όπως έχουν τα πράγματα...
Όχι τώρα φαντάζεστε τον "φασίστα" Νότη να κάνει επιλογή ποιος θα πάει να τον ακούσει;;;
Τέσπα, τουλάχιστον όσον αφορά τις ζωντανές εμφανίσεις από όλο αυτό θα βγει κερδισμένος μην τα λέμε συνέχεια...
Το θέμα είναι να κυκλοφορούσε κάτι έστω και σαν single... υποθέτω δεν έχει γίνει η δίκη οπότε τον "φίμωσαν"...
Εννοείται πως πλέον δεν περιμένουμε χορευτικά και γλυκανάλατες χαζομάρες...
Κοιμόμουνα και ξύπνησα μονάχα που τα αντίκρυσα...
noti_kos
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Δευ Δεκ 12, 2016 10:14 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από noti_kos »

Σε ένα παράλληλο σύμπαν, ο Νότης θα μπορούσε να κυκλοφορήσει ως single το ''νησί'' ή να κυκλοφορήσει κλιπ του ή να κάνει ένα λάιβ σε έναν ραδιοφωνικό σταθμό με 7-8 τραγούδια και συνέντευξη, που θα πει -εκτός της επανεκτέλεσης του νησιού- καμιά σοβαρή κουβέντα λόγω των πουστιών του Ερντογάν στην Αμμόχωστο..

Βέβαια,ας καταλάβει πρώτα ότι ένας καλλιτέχνης πρέπει να είναι υπερκομματικός και όχι λαικιστής, για να φτιάξει τις δημόσιες σχέσεις του, και μετά θα του έρθουν και ωραίες ιδέες.. Σενάρια επιστημονικής φαντασίας μεν, αλλά δεν ξέρεις ποιος διαβάζει το φόρουμ δε..
Οι Ερινύες θα΄ρθουνε, όπου κι αν πας..
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Χρειάζονται φρέσκες, καινούριες ιδέες. Φαντάζομαι τόσο καιρό έχει μαζέψει κάποια δυνατά τραγούδια.
Πάντως δίνει την εντύπωση ότι δεν θα βγει πριν υπάρξει κάποια εξέλιξη με τις δικαστικές του περιπέτειες. Γενικά ας ελπίσουμε πρώτα απ’ όλα ότι είναι καλά ο άνθρωπος και μετά βλέπουμε. Σίγουρα οι συνθήκες ευνοούν για να κερδίσει τον κόσμο, αλλά προσωπικά προτιμώ να το κάνει με κάποιο νέο τραγούδι και όχι με δηλώσεις σχετικά με τα όσα ζούμε ή οτιδήποτε άλλο.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

SFAKattack10 έγραψε: Τρί Αύγ 03, 2021 3:20 am
Σπίτι με το Mega before it was cool...και η ερμηνεία 99.9% πιστότητα στον Εμπειριών Συλλέκτη.
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »

Υπάρχει ολόκληρο το πρόγραμμα?
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
Panagiotis Apost
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Αύγ 11, 2021 3:07 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Panagiotis Apost »

Ξέρουμε τίποτε για καινουριο δίσκο Σφακιανακη;
GiannisGr
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 22, 2018 6:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiannisGr »

Panagiotis Apost έγραψε: Τετ Αύγ 11, 2021 3:10 pm Ξέρουμε τίποτε για καινουριο δίσκο Σφακιανακη;
Σφακιανακης ;
Ποιος είναι αυτός κάποτε υπήρξε ένας τραγουδιστής θυμάμαι με αυτό το όνομα .... δυστυχώς
στο χώμα σου Ελλάδα μα εσυ δεν είσαι εδώ
Απάντηση