Entexnh Peggy...

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
freddaras
Δημοσιεύσεις: 29304
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 25, 2005 12:45 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από freddaras »

SD54 έγραψε:Αυτό μας έλειπε...

μετά από το Αν πας με άλλη θα σου σπάσω στο κεφάλι ή το Είμαι καλά, περνάω μια χαρά θέλω να του πεις ψέματα... να την αναγορεύσουμε και έντεχνη... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Ελευθερία, Γαλάνη και Τσαλιγοπούλου πρέπει να τρέμετε... :lol: :lol: :lol:
eklase το έντεχνο και βγηκε η ζινα...... :lol: :lol:

ωχ θεε μου δεν παμε καλα........
This Is Not Happening
https://youtu.be/FwQhW6jmUsg
pianist

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pianist »

happy_end έγραψε:Ποιά εχει πει του Κραούνάκη;;;
Μια Κυριακή απόγευμα, είχα έναν άνθρωπο...
Είχα έναν άνθρωπο..


Και μόνο πρόβλημα δεν είχαν τα αυτάκια των ακροατών που το άκουσαν! Έλεος με την ασχετοσύνη σας να κρίνετε κάτι που δεν ακούσατε και μετά να μας πείθετε πως η Γαρμπή στο live είναι κάτι απραπάνω από διεκπεραιωτική!!!
Άβαταρ μέλους
immortal
Δημοσιεύσεις: 16863
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 07, 2004 11:53 pm
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από immortal »

freddaras έγραψε:
ADAM2 έγραψε:
freddaras έγραψε:σιγα την φωνη την ζινα....... :roll: :roll:
μπλιαξ......
freddaras έγραψε:και μενα μου αρεσει η φωνη της στανιση......

:lol: :lol: :lol: εεεεε, όχι!!!!!!
ε ναι ρε φιλε 1000 φορες την ντόμπρα την original την "σκυλου" την "λαικια" παρτο οπως θες που όντως ειχει ωραια φωνη παρα την θα σου σπασω την κεφαλα wanna be έντεχνη ..... :lol: :lol:

ασε μας ρε ζινα τωρα......μερικα χρονια πριν εκανες σαν τρελη να πας στην βουροβιζιον....και τωρα μας το παιζεις και έντεχνη...
χαχαχαχαχαχαχα μπου χαχαχαχαχαχα...
βρε με αυτα που διαβαζω θα με κανετε να πω καλη κουβεντα για την αννα βισση..... :lol: :lol:
Τι σε έπιασε παιδακι μου? :lol: :lol:
in this mad mad world
SD54
Δημοσιεύσεις: 2932
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:34 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SD54 »

freddaras έγραψε:
SD54 έγραψε:Αυτό μας έλειπε...

μετά από το Αν πας με άλλη θα σου σπάσω στο κεφάλι ή το Είμαι καλά, περνάω μια χαρά θέλω να του πεις ψέματα... να την αναγορεύσουμε και έντεχνη... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Ελευθερία, Γαλάνη και Τσαλιγοπούλου πρέπει να τρέμετε... :lol: :lol: :lol:
eklase το έντεχνο και βγηκε η ζινα...... :lol: :lol:

ωχ θεε μου δεν παμε καλα........

έκλασε το έντεχνο και βγήκε η Ζήνα..

καταπλτηκτικόόόόόόόόό


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

(ας μας συγχωρέσουν οι φαν της Ζήνα)
...το εδώ πουθενά, το τώρα ποτέ...
Άβαταρ μέλους
freddaras
Δημοσιεύσεις: 29304
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 25, 2005 12:45 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από freddaras »

immortal έγραψε:
freddaras έγραψε:
ADAM2 έγραψε:
freddaras έγραψε:σιγα την φωνη την ζινα....... :roll: :roll:
μπλιαξ......
freddaras έγραψε:και μενα μου αρεσει η φωνη της στανιση......

:lol: :lol: :lol: εεεεε, όχι!!!!!!
ε ναι ρε φιλε 1000 φορες την ντόμπρα την original την "σκυλου" την "λαικια" παρτο οπως θες που όντως ειχει ωραια φωνη παρα την θα σου σπασω την κεφαλα wanna be έντεχνη ..... :lol: :lol:

ασε μας ρε ζινα τωρα......μερικα χρονια πριν εκανες σαν τρελη να πας στην βουροβιζιον....και τωρα μας το παιζεις και έντεχνη...
χαχαχαχαχαχαχα μπου χαχαχαχαχαχα...
βρε με αυτα που διαβαζω θα με κανετε να πω καλη κουβεντα για την αννα βισση..... :lol: :lol:
Τι σε έπιασε παιδακι μου? :lol: :lol:
δυο "αδυναμίες" εχω.....(ολους τους αλλους τους αγαπαω .....):lol:
την mariah και την ζινα......... :lol: :lol: :lol:
This Is Not Happening
https://youtu.be/FwQhW6jmUsg
hakkinen
Δημοσιεύσεις: 2977
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 07, 2004 11:51 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hakkinen »

SD54 έγραψε:Αυτό μας έλειπε...

μετά από το Αν πας με άλλη θα σου σπάσω στο κεφάλι ή το Είμαι καλά, περνάω μια χαρά θέλω να του πεις ψέματα... να την αναγορεύσουμε και έντεχνη... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Ελευθερία, Γαλάνη και Τσαλιγοπούλου πρέπει να τρέμετε... :lol: :lol: :lol:
Σταύρο έχει μια καλή φωνή, γιατί δεν έχει δικαίωμα να τραγουδήσει κάτι πιο προσεγμένο; Εξάλλου αν έκανες τον κόπο να δεις τη δισκογραφία της θα παρατηρούσες ότι είναι πολύ πιο προσεγμένη και αξιοπρεπής από κάθε άλλη λαϊκο ποπ της κατηγορίας της.

@νδρέας
Light a fire, drop a bomb
SD54
Δημοσιεύσεις: 2932
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:34 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SD54 »

hakkinen έγραψε:
SD54 έγραψε:Αυτό μας έλειπε...

μετά από το Αν πας με άλλη θα σου σπάσω στο κεφάλι ή το Είμαι καλά, περνάω μια χαρά θέλω να του πεις ψέματα... να την αναγορεύσουμε και έντεχνη... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Ελευθερία, Γαλάνη και Τσαλιγοπούλου πρέπει να τρέμετε... :lol: :lol: :lol:
Σταύρο έχει μια καλή φωνή, γιατί δεν έχει δικαίωμα να τραγουδήσει κάτι πιο προσεγμένο; Εξάλλου αν έκανες τον κόπο να δεις τη δισκογραφία της θα παρατηρούσες ότι είναι πολύ πιο προσεγμένη και αξιοπρεπής από κάθε άλλη λαϊκο ποπ της κατηγορίας της.

@νδρέας
Τα έχουμε πει από κοντά.. :twisted: :evil: :twisted: :evil: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
...το εδώ πουθενά, το τώρα ποτέ...
hakkinen
Δημοσιεύσεις: 2977
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 07, 2004 11:51 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hakkinen »

Μα ρε Σταύρο κρίνεις δίσκους και επιλογές από το ένα τραγούδι που ακούς να προωθείται στα ραδιόφωνα... Επειδή τα έχουμε πει από κοντά στο (ξανά) λέω ότι οι δίσκοι που έχει κάνει η Ζήνα είναι πολύ πιο προσεγμένοι από άλλους λαικοπόπ. Πιο βαρετοί, ίσως... Αλλά πιο προσεγμένοι.

@νδρέας
Light a fire, drop a bomb
pianist

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pianist »

hakkinen έγραψε:
SD54 έγραψε:Αυτό μας έλειπε...

μετά από το Αν πας με άλλη θα σου σπάσω στο κεφάλι ή το Είμαι καλά, περνάω μια χαρά θέλω να του πεις ψέματα... να την αναγορεύσουμε και έντεχνη... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Ελευθερία, Γαλάνη και Τσαλιγοπούλου πρέπει να τρέμετε... :lol: :lol: :lol:
Σταύρο έχει μια καλή φωνή, γιατί δεν έχει δικαίωμα να τραγουδήσει κάτι πιο προσεγμένο; Εξάλλου αν έκανες τον κόπο να δεις τη δισκογραφία της θα παρατηρούσες ότι είναι πολύ πιο προσεγμένη και αξιοπρεπής από κάθε άλλη λαϊκο ποπ της κατηγορίας της.

@νδρέας
Αυτό όμως δεν αναβαθμίζει τη φωνή της σε κάτι ανώτερο από την κορυφή του είδους το οποίο υπηρετεί. Θέμα πάστας πές το, θέμα ψυχής... ΔΕΝ...
Ego
Δημοσιεύσεις: 925
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:03 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ego »

Kala mi malonete, outos i allos i Pegki tha apexei gia ligo kairo. Perimenei kati euxaristo kai de tha prolavainei! :wink:
Fannatics! Επίσημα πρώτο για την πρώτη!
Άβαταρ μέλους
Sugar
Δημοσιεύσεις: 2018
Εγγραφή: Τρί Σεπ 11, 2007 10:59 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sugar »

ki auth egkuos? :roll: :roll:
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

Ego έγραψε:Kala mi malonete, outos i allos i Pegki tha apexei gia ligo kairo. Perimenei kati euxaristo kai de tha prolavainei! :wink:
:wink:
Παρε ανασα και παμε...
snake
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 25, 2007 12:17 pm
Τοποθεσία: katerini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από snake »

ax thee mou an einai etsi einai oi fwnes,tote prepei na allaksoume repertorio.
ENAS ANTRAS POU AGAPOUSE DIXWS ORIA....
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

snake έγραψε:ax thee mou an einai etsi einai oi fwnes,tote prepei na allaksoume repertorio.
den exei kaki fwni katholou i Pegky fidaki mou 8)
Παρε ανασα και παμε...
hakkinen
Δημοσιεύσεις: 2977
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 07, 2004 11:51 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hakkinen »

pianist έγραψε:Αυτό όμως δεν αναβαθμίζει τη φωνή της σε κάτι ανώτερο από την κορυφή του είδους το οποίο υπηρετεί. Θέμα πάστας πές το, θέμα ψυχής... ΔΕΝ...
Σαφώς. Από τη στιγμή όμως που έχει τουλάχιστον μια επαρκή φωνή και δείχνει ότι θέλει να δοκιμαστεί και σε κάτι πιο αξιόλογο, θα έπρεπε να την επικροτούμε και να την ενθαρρύνουμε. Το κίνητρό της μου είναι αδιάφορο, αλλά την προτιμώ να τραγουδάει τραγούδια όπως η Ιθάκη και να κάνει live παραστάσεις με το Δι Ευχών και το Ηφαίστειο. Αλεξίου δεν είναι, δεν θα γίνει και το γνωρίζει, αλλά τα κομμάτια θα τα πει καλά και με σεβασμό γιατί κατά την ταπεινή μου άποψη μπορεί σαν χαρακτήρας να μην ενθουσιάζει, τη θέση της όμως την ξέρει πολύ καλά και απλά διεκδικεί το καλύτερο που μπορεί να φτάσει. Συνήθως οι άνθρωποι που το κάνουν αυτό φτάνουν τελικά και λίγο παραπάνω. Αυτά να τα βλέπει και η Αννούλα που γνωρίζοντας ότι είναι κορυφαία, επαναπαύτηκε και ξοδεύτηκε.

@νδρέας
Light a fire, drop a bomb
happy_end
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 05, 2005 6:54 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από happy_end »

Ο καθένας έχει δικαίωμα να αλλάξει.. Ας μην είμαστε τόσο αφοριστικοί. Ούτε εμενα με τρελαίνει η Πέγκυ, αλλά το παλεύει πολύ. Την ακούμε πρώτα και μετά κρίνουμε.
Τώρα το βλέπω καθαρά ...
Άβαταρ μέλους
immortal
Δημοσιεύσεις: 16863
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 07, 2004 11:53 pm
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από immortal »

Γιατι να ειμαστε αφοριστικοί ρε παιδιά... Ισως να θελει να άλλαξει υφος σιγά σιγά στο ρεπερτόριο της και στις εμφανισεις της... και ειναι μικρη ακομά μπορει να το παλέψει
in this mad mad world
SD54
Δημοσιεύσεις: 2932
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:34 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SD54 »

hakkinen έγραψε:
pianist έγραψε:Αυτό όμως δεν αναβαθμίζει τη φωνή της σε κάτι ανώτερο από την κορυφή του είδους το οποίο υπηρετεί. Θέμα πάστας πές το, θέμα ψυχής... ΔΕΝ...
Σαφώς. Από τη στιγμή όμως που έχει τουλάχιστον μια επαρκή φωνή και δείχνει ότι θέλει να δοκιμαστεί και σε κάτι πιο αξιόλογο, θα έπρεπε να την επικροτούμε και να την ενθαρρύνουμε. Το κίνητρό της μου είναι αδιάφορο, αλλά την προτιμώ να τραγουδάει τραγούδια όπως η Ιθάκη και να κάνει live παραστάσεις με το Δι Ευχών και το Ηφαίστειο. Αλεξίου δεν είναι, δεν θα γίνει και το γνωρίζει, αλλά τα κομμάτια θα τα πει καλά και με σεβασμό γιατί κατά την ταπεινή μου άποψη μπορεί σαν χαρακτήρας να μην ενθουσιάζει, τη θέση της όμως την ξέρει πολύ καλά και απλά διεκδικεί το καλύτερο που μπορεί να φτάσει. Συνήθως οι άνθρωποι που το κάνουν αυτό φτάνουν τελικά και λίγο παραπάνω. Αυτά να τα βλέπει και η Αννούλα που γνωρίζοντας ότι είναι κορυφαία, επαναπαύτηκε και ξοδεύτηκε.

@νδρέας
Συμφωνώ με αυτά που γράφεις... αλλά έτσι όπως την κόβω τη βλέπω να κάνει κάτι τέτοιο και μετά με τη μια να ξαναγυρνάει στα μπουζούκια... όπως και κάποια άλλη... :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:
...το εδώ πουθενά, το τώρα ποτέ...
hakkinen
Δημοσιεύσεις: 2977
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 07, 2004 11:51 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hakkinen »

SD54 έγραψε:Συμφωνώ με αυτά που γράφεις... αλλά έτσι όπως την κόβω τη βλέπω να κάνει κάτι τέτοιο και μετά με τη μια να ξαναγυρνάει στα μπουζούκια... όπως και κάποια άλλη... :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:
Καλά, χαλαρά... Αλλά και μπουζούκια με μπουζούκια διαφέρουν. Η Άννα πχ αν μετά τη Μάλα έκανε το πρόγραμμα του (πολύ πετυχημένου παρά τις ανακρίβειες που γράφονται σε άλλο θέμα) Βοτανικού δεν θα με ενοχλούσε. Αυτή όμως έκανε το Fever τραγουδώντας "Καταγραφή ηχοκινητικών αντιδράσεων. Έναρξη διαδικασίας μεταφοράς μνήμης". Η Πέγκυ σχεδόν με έχει πείσει ότι δεν θα το έκανε ποτέ αυτό.

@νδρέας
Light a fire, drop a bomb
Ego
Δημοσιεύσεις: 925
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:03 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ego »

SD54 έγραψε:Συμφωνώ με αυτά που γράφεις... αλλά έτσι όπως την κόβω τη βλέπω να κάνει κάτι τέτοιο και μετά με τη μια να ξαναγυρνάει στα μπουζούκια... όπως και κάποια άλλη... :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:
Ta mpouzoukia den einai kati mempto. As eixan oloi ti dinatotita na kanoun kati allo pera apo auto (etsi gia na dokimastoun se kapoio allo eidos) kai meta as epestrefan sto mpouzouki. :wink:
Fannatics! Επίσημα πρώτο για την πρώτη!
Απάντηση