"Mε εκνευριζουν οι gay που ντυνονται γυναικεια"-Π.

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
nitrothess
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 14, 2008 2:29 am

"Mε εκνευριζουν οι gay που ντυνονται γυναικεια"-Π.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nitrothess »

Η ΠΕΓΚΥ ΖΗΝΑ ΣΤΟΝ 92,8 ΕΛΛΗΝΙΚΟ FM:

«Ο πρωθυπουργός μας δεν είναι τόσο τσαμπουκάς όσο χρειάζεται»

Οι επιτυχίες της διαδέχονται η μία την άλλη και οι εμφανίσεις της συζητιούνται πολύ: η Πέγκυ Ζήνα ήταν καλεσμένη στο στούντιο του 92,8 Ελληνικού Fm και έδωσε μια συνέντευξη – ποταμό στον Γιώργο Χαριζάνη.

Για πρώτη φορά η δημοφιλής τραγουδίστρια απάντησε σε ένα καταιγισμό ερωτήσεων από τον Mr music Γιώργο Χαριζάνη και προκάλεσε αίσθηση με όσα είπε για σημαντικά θέματα, όπως το σκοπιανό και ο γάμος μεταξύ ομοφυλόφιλων.
ια το γάμο των ομοφυλοφίλων:

«Είμαι υπέρ. Νομίζω ότι ο καθένας μπορεί να κάνει ό,τι θέλει στη ζωή του, αρκεί να μη θίγει τους γύρω του, να μην προσπαθεί να γίνει πρότυπο.... Θα με εκνεύριζε ένας γκέι που ντύνεται γυναικεία, βγαίνει στο δρόμο, χορεύει και «κουνιέται». Δεν με πειράζει όποιος έχει αξιοπρεπή εμφάνιση. Από τους δέκα φίλους μου οι επτά είναι γκέι γιατί είναι απίστευτα χαρισματικά άτομα, με τρομερό χιούμορ και κοφτερό μυαλό... Έχουν δικαίωμα να ζήσουν τη συντροφικότητα και να μοιράζονται τις περιουσίες τους. Στο θέμα υιοθεσίας παιδιού έχω μόνο μια αμφιβολία, όπως είχα δηλώσει και παλαιότερα... Μπορεί να είναι άξιοι να μεγαλώσουν ένα παιδί αλλά το παιδί πρέπει να γνωρίσει έναν πατέρα και και μια μητέρα ι. Από την άλλη, μπορεί να αντιμετωπίσει προβλήματα στο σχολείο και να του την πουν κάποιοι «καθυστερημένοι» σε εισαγωγικά.
Με ποιους θα ήθελε να συνεργαστεί;

«Δεν συμφωνώ με τον Νότη Σφακιανάκη που σου είπε ότι συνεργασίες κάνουν αυτοί που δε γεμίζουν μαγαζιά... Θα ήθελα με χίλια να συνεργαστώ με την Άννα Βίσση. Πριν από ένα χρόνο που είχαμε μιλήσει, είχαμε πει ότι κάποια στιγμή θα το κάνουμε, νομίζω ότι το θέλει και εκείνη. Τελευταία δεν έχουμε μιλήσει αλλά ούτως ή άλλως, την αγαπώ πολύ και της στέλνω πάντα τη θετική μου ενέργεια γιατί την θαυμάζω.... Γενικά, δεν είμαι ανταγωνιστική. Θα ήθελα να πω τραγούδια του Χατζηγιάννη. Ήταν στα πλάνα μας να μου δώσει ένα τραγούδι, αλλά δεν συνέπεσαν οι χρόνοι μας. Όσο για τον Φοίβο, 4- 5 κομμάτια του τα έχω αγαπήσει πολύ. Αν ερχόταν στα χέρια μου τραγούδια σαν το «Άπονη καρδιά» του Πάριου ή
ή σαν το «Στα ‘δωσα όλα» ή το «Χαμένα»»...
www.ellinikosfm.gr
GUNNER_10
Δημοσιεύσεις: 13408
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:31 am

Re: "Mε εκνευριζουν οι gay που ντυνονται γυναικεια"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GUNNER_10 »

nitrothess έγραψε:Η ΠΕΓΚΥ ΖΗΝΑ ΣΤΟΝ 92,8 ΕΛΛΗΝΙΚΟ FM:

«Ο πρωθυπουργός μας δεν είναι τόσο τσαμπουκάς όσο χρειάζεται»

Οι επιτυχίες της διαδέχονται η μία την άλλη και οι εμφανίσεις της συζητιούνται πολύ: η Πέγκυ Ζήνα ήταν καλεσμένη στο στούντιο του 92,8 Ελληνικού Fm και έδωσε μια συνέντευξη – ποταμό στον Γιώργο Χαριζάνη.

Για πρώτη φορά η δημοφιλής τραγουδίστρια απάντησε σε ένα καταιγισμό ερωτήσεων από τον Mr music Γιώργο Χαριζάνη και προκάλεσε αίσθηση με όσα είπε για σημαντικά θέματα, όπως το σκοπιανό και ο γάμος μεταξύ ομοφυλόφιλων.
ια το γάμο των ομοφυλοφίλων:

«Είμαι υπέρ. Νομίζω ότι ο καθένας μπορεί να κάνει ό,τι θέλει στη ζωή του, αρκεί να μη θίγει τους γύρω του, να μην προσπαθεί να γίνει πρότυπο.... Θα με εκνεύριζε ένας γκέι που ντύνεται γυναικεία, βγαίνει στο δρόμο, χορεύει και «κουνιέται». Δεν με πειράζει όποιος έχει αξιοπρεπή εμφάνιση. Από τους δέκα φίλους μου οι επτά είναι γκέι γιατί είναι απίστευτα χαρισματικά άτομα, με τρομερό χιούμορ και κοφτερό μυαλό... Έχουν δικαίωμα να ζήσουν τη συντροφικότητα και να μοιράζονται τις περιουσίες τους. Στο θέμα υιοθεσίας παιδιού έχω μόνο μια αμφιβολία, όπως είχα δηλώσει και παλαιότερα... Μπορεί να είναι άξιοι να μεγαλώσουν ένα παιδί αλλά το παιδί πρέπει να γνωρίσει έναν πατέρα και και μια μητέρα ι. Από την άλλη, μπορεί να αντιμετωπίσει προβλήματα στο σχολείο και να του την πουν κάποιοι «καθυστερημένοι» σε εισαγωγικά.
Με ποιους θα ήθελε να συνεργαστεί;

«Δεν συμφωνώ με τον Νότη Σφακιανάκη που σου είπε ότι συνεργασίες κάνουν αυτοί που δε γεμίζουν μαγαζιά... Θα ήθελα με χίλια να συνεργαστώ με την Άννα Βίσση. Πριν από ένα χρόνο που είχαμε μιλήσει, είχαμε πει ότι κάποια στιγμή θα το κάνουμε, νομίζω ότι το θέλει και εκείνη. Τελευταία δεν έχουμε μιλήσει αλλά ούτως ή άλλως, την αγαπώ πολύ και της στέλνω πάντα τη θετική μου ενέργεια γιατί την θαυμάζω.... Γενικά, δεν είμαι ανταγωνιστική. Θα ήθελα να πω τραγούδια του Χατζηγιάννη. Ήταν στα πλάνα μας να μου δώσει ένα τραγούδι, αλλά δεν συνέπεσαν οι χρόνοι μας. Όσο για τον Φοίβο, 4- 5 κομμάτια του τα έχω αγαπήσει πολύ. Αν ερχόταν στα χέρια μου τραγούδια σαν το «Άπονη καρδιά» του Πάριου ή
ή σαν το «Στα ‘δωσα όλα» ή το «Χαμένα»»...
www.ellinikosfm.gr
POSO SIMFONO MAZI THS STO KOMMATI GIA TO SFAKIANAKI...
Entek
Δημοσιεύσεις: 17203
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2004 12:26 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Entek »

me eknevrizei autos o diaxorismos tipou

"oi gay einai xarismatika atoma"

oi gay den einai katigoria an8rwpwn, einai an8rwpoi opws oloi, apla ta sexualika tous gousta diaferoun.

ara den einai enas "tipos" an8rwpwn.

iparxoun toso xarismatikoi gay, oso kai vlakes.
opws iparxoun xarismatikoi str8, oso kai vlakes.
Κάτι μου λέει ότι σύντομα θα 'ρθουν καλύτερες μέρες!!!
axizo_polla
Δημοσιεύσεις: 3329
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 19, 2005 12:15 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axizo_polla »

a na xathei i vlaxara i konti pou exei kai gay filous
hakkinen
Δημοσιεύσεις: 2977
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 07, 2004 11:51 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hakkinen »

:roll: :roll: :roll:

Άλλαξε τους χαρακτηρισμούς σου άμεσα.


@νδρέας
Light a fire, drop a bomb
just feel
Δημοσιεύσεις: 28623
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 11, 2007 7:47 pm
Τοποθεσία: κυκλαδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από just feel »

KAΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΝΑ..ΓΙΑΤΙ ΔΝ ΘΑ ΤΙΣ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ!! :lol:
λίγα και πολλά
όλα είναι στο πλάνο..
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Re: "Mε εκνευριζουν οι gay που ντυνονται γυναικεια"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

nitrothess έγραψε:
«Είμαι υπέρ. Νομίζω ότι ο καθένας μπορεί να κάνει ό,τι θέλει στη ζωή του, αρκεί να μη θίγει τους γύρω του, να μην προσπαθεί να γίνει πρότυπο.... Θα με εκνεύριζε ένας γκέι που ντύνεται γυναικεία, βγαίνει στο δρόμο, χορεύει και «κουνιέται». Δεν με πειράζει όποιος έχει αξιοπρεπή εμφάνιση. Από τους δέκα φίλους μου οι επτά είναι γκέι γιατί είναι απίστευτα χαρισματικά άτομα, με τρομερό χιούμορ και κοφτερό μυαλό... Έχουν δικαίωμα να ζήσουν τη συντροφικότητα και να μοιράζονται τις περιουσίες τους. Στο θέμα υιοθεσίας παιδιού έχω μόνο μια αμφιβολία, όπως είχα δηλώσει και παλαιότερα... Μπορεί να είναι άξιοι να μεγαλώσουν ένα παιδί αλλά το παιδί πρέπει να γνωρίσει έναν πατέρα και και μια μητέρα ι. Από την άλλη, μπορεί να αντιμετωπίσει προβλήματα στο σχολείο και να του την πουν κάποιοι «καθυστερημένοι» σε εισαγωγικά.

mallon re pedia ennouse kapion pou to kanei epitides i to kanei me poli asximo tropo oxi afton pou ''kouniete'' epeidi etsi gennithike. meta o logos pou tous leei xarismatika atoma ine mallon giati fovate na min pareksigithei giati ontos exei pollous gay filous i Zina.simfwnw me xilia gia tin yiothesia - mporei na ine aksioi oi gay gia goneis alla h koinwnia den ine etoimh.
Παρε ανασα και παμε...
masilnto
Δημοσιεύσεις: 1772
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 22, 2006 12:35 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από masilnto »

just feel έγραψε:KAΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΝΑ..ΓΙΑΤΙ ΔΝ ΘΑ ΤΙΣ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ!! :lol:
Και η Βίσση τάπα είναι? :shock:
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

masilnto έγραψε:
just feel έγραψε:KAΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΝΑ..ΓΙΑΤΙ ΔΝ ΘΑ ΤΙΣ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ!! :lol:
Και η Βίσση τάπα είναι? :shock:
e den ine kai proto mpoi :lol: :lol: :lol:
Παρε ανασα και παμε...
fan
Δημοσιεύσεις: 644
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 01, 2005 1:09 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fan »

Swsta,oi gay den einai xarismatikoi epeidi einai gay...oute kai vlakes gia ton idio logo.

Mi zitate omws na antimetwpizoume tin "epilogi" tis omofylofylias ws fysiologiki katastasi.Toulaxiston osoi den endiaferomaste na ta xoume kala me olous,den eimaste ypoxrewmenoi na to kanoume.

Egw proswpika de tha evaza enan anthrwpo gay "sto perithwrio" efoson den symperiferetai pio koritsistika kai apo mena,fernontas me se dyskoli thesi. :lol: .Alla den to anagnwrizw ws fysiologiki sexoualiki protimisi.Yparxoun polles provlimatikes sexoualikes symperifores kai nomizw oti kai i omofylofylia einai mia apo aftes. :o

Sorry guys(or gays :lol: )
ΕΓΩ ΝΑ ΖΩ,ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ..ΜΑ ΗΤΑΝ ΣΤΗΜΕΝΟΣ Ο ΑΓΩΝΑΣ
Alexoukos
Δημοσιεύσεις: 736
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 31, 2008 1:04 pm
Τοποθεσία: Β.Π

Re: "Mε εκνευριζουν οι gay που ντυνονται γυναικεια"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alexoukos »

antidoto έγραψε:
nitrothess έγραψε:
«Είμαι υπέρ. Νομίζω ότι ο καθένας μπορεί να κάνει ό,τι θέλει στη ζωή του, αρκεί να μη θίγει τους γύρω του, να μην προσπαθεί να γίνει πρότυπο.... Θα με εκνεύριζε ένας γκέι που ντύνεται γυναικεία, βγαίνει στο δρόμο, χορεύει και «κουνιέται». Δεν με πειράζει όποιος έχει αξιοπρεπή εμφάνιση. Από τους δέκα φίλους μου οι επτά είναι γκέι γιατί είναι απίστευτα χαρισματικά άτομα, με τρομερό χιούμορ και κοφτερό μυαλό... Έχουν δικαίωμα να ζήσουν τη συντροφικότητα και να μοιράζονται τις περιουσίες τους. Στο θέμα υιοθεσίας παιδιού έχω μόνο μια αμφιβολία, όπως είχα δηλώσει και παλαιότερα... Μπορεί να είναι άξιοι να μεγαλώσουν ένα παιδί αλλά το παιδί πρέπει να γνωρίσει έναν πατέρα και και μια μητέρα ι. Από την άλλη, μπορεί να αντιμετωπίσει προβλήματα στο σχολείο και να του την πουν κάποιοι «καθυστερημένοι» σε εισαγωγικά.

mallon re pedia ennouse kapion pou to kanei epitides i to kanei me poli asximo tropo oxi afton pou ''kouniete'' epeidi etsi gennithike. meta o logos pou tous leei xarismatika atoma ine mallon giati fovate na min pareksigithei giati ontos exei pollous gay filous i Zina.simfwnw me xilia gia tin yiothesia - mporei na ine aksioi oi gay gia goneis alla h koinwnia den ine etoimh.
den nomizo kapios na kouniete epidi etsi genithike!!den yparxoun tetoi gay...nomizo :wink:
fan
Δημοσιεύσεις: 644
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 01, 2005 1:09 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fan »

katarxas ti tha pei "etsi gennithike"...vgike apo tin koilia kai ekleise to mati sto maieftira? :lol:

Ta paidia den exoun sexoualikes ormes mexri kapoia ilikeia...twra to na paizei ena agoraki me koukles de leei kai polla...enas symmathitis mou px ithele panta na paizei ti noikokyra mazi mas kai pote den epaize mpala me ta agoria..alla mia xara tis rixnei tis gkomenitses twra pou egine 20fevga.. :wink: :lol:
ΕΓΩ ΝΑ ΖΩ,ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ..ΜΑ ΗΤΑΝ ΣΤΗΜΕΝΟΣ Ο ΑΓΩΝΑΣ
Alexoukos
Δημοσιεύσεις: 736
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 31, 2008 1:04 pm
Τοποθεσία: Β.Π

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alexoukos »

fan έγραψε:katarxas ti tha pei "etsi gennithike"...vgike apo tin koilia kai ekleise to mati sto maieftira? :lol:

Ta paidia den exoun sexoualikes ormes mexri kapoia ilikeia...twra to na paizei ena agoraki me koukles de leei kai polla...enas symmathitis mou px ithele panta na paizei ti noikokyra mazi mas kai pote den epaize mpala me ta agoria..alla mia xara tis rixnei tis gkomenitses twra pou egine 20fevga.. :wink: :lol:
e kita an ine ormoniko to thema mpori na symvi kai ayto!! :lol:
NARKOTIKO
Δημοσιεύσεις: 7107
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 29, 2005 1:56 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NARKOTIKO »

kala i peggy fetos kanei 'kariea' me tis dhlwseis ths.. :lol:
Ψυχή για τα σίδερα...
fan
Δημοσιεύσεις: 644
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 01, 2005 1:09 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fan »

Alexoukos έγραψε:
fan έγραψε:katarxas ti tha pei "etsi gennithike"...vgike apo tin koilia kai ekleise to mati sto maieftira? :lol:

Ta paidia den exoun sexoualikes ormes mexri kapoia ilikeia...twra to na paizei ena agoraki me koukles de leei kai polla...enas symmathitis mou px ithele panta na paizei ti noikokyra mazi mas kai pote den epaize mpala me ta agoria..alla mia xara tis rixnei tis gkomenitses twra pou egine 20fevga.. :wink: :lol:
e kita an ine ormoniko to thema mpori na symvi kai ayto!! :lol:

an einai ormoniko to thema,therapevetai..

pas ston endokrinologo kai meta kaneis manoules na stenazoun.. :lol:
ΕΓΩ ΝΑ ΖΩ,ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ..ΜΑ ΗΤΑΝ ΣΤΗΜΕΝΟΣ Ο ΑΓΩΝΑΣ
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

xriste mou

eftixos pou egw den ime sxetikos - de to exw psaksei to thema....

opote ok eseis kserete kalitera
Παρε ανασα και παμε...
sweetbear
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 26, 2007 9:48 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sweetbear »

antidoto έγραψε:xriste mou

eftixos pou egw den ime sxetikos - de to exw psaksei to thema....

opote ok eseis kserete kalitera

+1 ANTI MOY!!!

NIΣΑΦΙ...
TASTE MY DUST!!!
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

sweetbear έγραψε:
antidoto έγραψε:xriste mou

eftixos pou egw den ime sxetikos - de to exw psaksei to thema....

opote ok eseis kserete kalitera

+1 ANTI MOY!!!

NIΣΑΦΙ...
ase Niko ok apo ellines kai kyprious exw akousei APISTEFTES atakes peri omofylofilias - merikes akoma apla me diaskedazoun :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Παρε ανασα και παμε...
CelineManiac
Δημοσιεύσεις: 1983
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:53 pm
Τοποθεσία: Παρίσι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από CelineManiac »

Δε θα μπω στη διαδικασία να εξηγήσω αν η ομοφυλοφιλία είναι "φυσιολογική" σεξουαλική επιλογή, το βρίσκω γελοίο.

Αυτό που θα πω μόνο είναι ότι το σκεπτικό της Ζήνα είναι ρατσιστικό πέρα ως πέρα. Τι πάει να πει "δε με ενοχλούν αρκεί να μην πολυκουνιούνται";

Με κραγμένους ομοφυλόφιλους που υιοθετούν ακραίες συμπεριφορές δε θα μπορούσα ούτε εγώ να κάνω παρέα. Ούτε θα γινόμουν ποτέ εγώ έτσι, γιατί δεν ταιριάζει στην αισθητική μου και απεχθάνομαι τη γκετοποίηση. ΟΜΩΣ:To ότι εγώ δε συμφωνώ με τον τρόπο ζωής τους δεν τους απαγορεύει να φέρονται όπως θέλουν. Κι απ'τη στιγμή που κάποιος σέβεται την ελευθερία των άλλων, τη δικιά του ελευθερία μπορεί να τη φτάσει ως εκεί που θέλει (στα άκρα κι άκομα παραπέρα).

Η λογική "οι gay δε με ενοχλούν αρκεί να μην είναι προκλητικοί ή αρκεί να μην τους βλέπω (δηλαδή να κρυφτούν στη φωλιά τους ; )"αποτελεί έκφραση συγκεκαλυμμένου ρατσισμού. Κι αυτό είναι το χειρότερο και πιο επικίνδυνο είδος ρατσισμού.
SD54
Δημοσιεύσεις: 2932
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:34 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SD54 »

CelineManiac έγραψε:
Η λογική "οι gay δε με ενοχλούν αρκεί να μην είναι προκλητικοί ή αρκεί να μην τους βλέπω (δηλαδή να κρυφτούν στη φωλιά τους ; )"αποτελεί έκφραση συγκεκαλυμμένου ρατσισμού. Κι αυτό είναι το χειρότερο και πιο επικίνδυνο είδος ρατσισμού.
+10000000000000

όπως επίσης... ναι, βλέπω θετικά τους μετανάστες αρκεί να μην μένω σε γειτονιά που υπάρχουν πολλοί....
...το εδώ πουθενά, το τώρα ποτέ...
Κλειδωμένο