ΚΟΥΡΚΟΥΛΗΣ...ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΑ!!!!!!!!!!

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
MEDIA
Δημοσιεύσεις: 14986
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 29, 2008 5:10 pm
Επικοινωνία:

ΚΟΥΡΚΟΥΛΗΣ...ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΑ!!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MEDIA »

Εικόνα


Ο Νίκος Κουρκούλης συνεργάζεται και πάλι με τον Κυριάκο Παπαδόπουλο και τον Ηλία Φιλίππου στη νέα του δισκογραφική δουλειά με τίτλο "Όπως Παλιά", η οποία πρόκειται να κυκλοφορήσει σύντομα.

Ήδη το πρώτο single από αυτή τη νέα δουλειά, με τίτλο "Σε Περιμένω" παίζει στα ραδιόφωνα ενώ από τις 31 Οκτωβρίου, ο Νίκος έχει ξεκινήσει τις εμφανίσεις του στο Posidonio.


mad
Elenh otan gelas eisai poly xaritwmenh
Krouela
Δημοσιεύσεις: 10285
Εγγραφή: Παρ Απρ 20, 2007 7:59 pm
Τοποθεσία: Cosmo-City
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Krouela »

Kopse mori Provoukla tin Boukla sou, san alvanesa fenese kalhey Εικόνα
Krouela agapes mou, Krouela
MEDIA
Δημοσιεύσεις: 14986
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 29, 2008 5:10 pm
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MEDIA »

enw palia me to konto mallaki htan mia xara...symfwnw na to kopsei.. :lol:
Elenh otan gelas eisai poly xaritwmenh
just feel
Δημοσιεύσεις: 28623
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 11, 2007 7:47 pm
Τοποθεσία: κυκλαδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από just feel »

ΔΕΝ ΣΑΣ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΟ ΑΛΒΑΝΟ ΤΗΣ ΡΟΥΛΑΣ?? :shock: :lol: :lol:
λίγα και πολλά
όλα είναι στο πλάνο..
GUNNER_10
Δημοσιεύσεις: 13408
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:31 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GUNNER_10 »

just feel έγραψε:ΔΕΝ ΣΑΣ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΟ ΑΛΒΑΝΟ ΤΗΣ ΡΟΥΛΑΣ?? :shock: :lol: :lol:
tetoia lege kai ton vlepw na ton kinagaei h vroxopoulou.. :lol:
ADAM2
Δημοσιεύσεις: 92789
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2004 9:29 pm
Τοποθεσία: Internet
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ADAM2 »

Krouela έγραψε:Kopse mori Provoukla tin Boukla sou, san alvanesa fenese kalhey Εικόνα
πρέπει να το κόψει, τόσα χρόνια το έχει έτσι μακρύ, αν και θυμάμαι παλιά με το κοντό φαινόταν γελοίος :lol:
Nothing lasts forever but the earth and sky
cyberfun
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2004 1:50 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από cyberfun »

kai epitelous as papsei na kanei mono diridaxta diskous kai na pei kati tis prokopis,exei foni...
Άβαταρ μέλους
immortal
Δημοσιεύσεις: 16863
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 07, 2004 11:53 pm
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από immortal »

Όπως Παλιά = εμπρος ολοταχώς πίσω... :lol:
in this mad mad world
georges11
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Τρί Απρ 10, 2007 7:27 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georges11 »

Τόσα δειλινά ….,τόσα αμαρτήματα



Ώστε να φτάσει στη κατηγορία των πολύ υψηλών μεροκάματων ο καλλιτέχνης της ιστορίας μας.



Όμως τα φαινόμενα απατούν πολλές φορές όπως και στην προκειμένη περίπτωση. Κάποιοι μην υπολογίζοντας τη σοφή παροιμία του λαού μας «όπου ακούς για πολλά κεράσια, πάρε μικρό καλάθι» την πατούν άσχημα. Αυτό ακριβώς έπαθε και ο επιχειρηματίας νυκτερινού Κέντρου, όταν έδωσε μεροκάματο αέρα ,της τάξης δεκαπέντε χιλιάδες ευρώ9!!) σε γνωστό τραγουδιστή της πίστας, που δεν τα έφερνε ποτέ στα ταμεία ,αφού δεν μπόρεσε ούτε διακόσια άτομα να φέρει ύστερα από ένα μήνα παρουσίας του στο νυχτερινό κέντρο,

οπότε ο επιχειρηματίας προκειμένου να μη συνεχιστεί άλλο η μεγάλη χασούρα, προειδοποίησε τον καλλιτέχνη λέγοντας του τα εξής:

«Δεν μπορώ να σου δίνω στο εξής τόσα λεφτά, παρά μόνο πέντε χιλιάδες ευρώ και αυτά πολλά σου είναι.Έσι όπως πάμε τα έξοδα δεν βγαίνουν για την διαφήμιση του κέντρου και την δική σου δισκογραφία και εσύ να μην μπορείς να φέρεις ούτε μία παρέα».

Ο καλλιτέχνης στο μεταξύ δεν έβγαζε άχνα, και ο επιχειρηματίας συνέχισε με τα παράπονα του «..Τελικά απ τα μαγαζιά που πέρασες, όλα τα έβαλες μέσα όπως και το δικό μου κέντρο. Φυσικά φταίω κι εγώ γι αυτό, αφού κάποια λαμόγια με πείσανε να σε πάρω στο μαγαζί μου, αραδιάζοντας μου ένα σωρό παραμύθια που τα έχαψα όπως τα τρώει και ο απλός κόσμος από την υπερβολική παραζάλη των τηλεοπτικών και άλλων μέσων….

…. Παρόλο που γνώριζα ότι ήσουνα ήδη καμένος στο χώρο της διασκέδασης. Πάντως μία φωνή με είχε προειδοποιήσει για όλα αυτά, άλλα εγώ δεν την άκουσα, πάρα αρεσκόμουνα στα υπερβολικά παραμύθια. Και να που είχε δίκιο σε όλα..».

Μόνο τότε μίλησε ο καλλιτέχνης λέγοντας «..καλά αυθεντικό ότι πεις θα γίνει..»

« Αφού συμφωνείς, τότε στρώσου στη δουλειά, μελέτησε ρεπερτόριο για να φτιάξει το κλίμα στο μαγαζί μπας και πάρουμε όλοι αυτά που μας αναλογούν. Εγώ σου δίνω για μια άλλη φορά την ευκαιρία στο μαγαζί μου αλλά, πρόσεξε μόνο να μη μου τα χαλάσεις, γιατί οι φουσκωτή σου μαγκιά θα ξεφουσκώσει απότομα. Η τελευταία σου ευκαιρία είναι λοιπόν, για να δούμε τι θα κάνεις….» είπε τελειώνοντας την συζήτηση ο επιχειρηματίας με τον καλλιτέχνη του .

Το γεγονός είναι σε εξέλιξη και πράγματι έχει ενδιαφέρον να δούμε κι εμείς την συνέχεια.

Κοντός ψαλμός αλληλούια όπως λέει και ο Βάνης κύριε επιχειρηματία και κύριε καλλιτέχνη μου.


http://www.elliniko-fenomeno.gr/?p=4168




για καποιο ... posidonio χτυπαει η καμπανα :roll:
lindinho
Δημοσιεύσεις: 795
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 23, 2004 11:58 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lindinho »

«..καλά αυθεντικό ότι πεις θα γίνει..»
:lol: :lol: :lol:

το ότι μιλάει για τον Κουρκούλη το καταλάβαμε από τον τίτλο ε; 8)
brancas, azuis, amarelas e pretas...
GUNNER_10
Δημοσιεύσεις: 13408
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:31 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GUNNER_10 »

georges11 έγραψε:Τόσα δειλινά ….,τόσα αμαρτήματα



Ώστε να φτάσει στη κατηγορία των πολύ υψηλών μεροκάματων ο καλλιτέχνης της ιστορίας μας.



Όμως τα φαινόμενα απατούν πολλές φορές όπως και στην προκειμένη περίπτωση. Κάποιοι μην υπολογίζοντας τη σοφή παροιμία του λαού μας «όπου ακούς για πολλά κεράσια, πάρε μικρό καλάθι» την πατούν άσχημα. Αυτό ακριβώς έπαθε και ο επιχειρηματίας νυκτερινού Κέντρου, όταν έδωσε μεροκάματο αέρα ,της τάξης δεκαπέντε χιλιάδες ευρώ9!!) σε γνωστό τραγουδιστή της πίστας, που δεν τα έφερνε ποτέ στα ταμεία ,αφού δεν μπόρεσε ούτε διακόσια άτομα να φέρει ύστερα από ένα μήνα παρουσίας του στο νυχτερινό κέντρο,

οπότε ο επιχειρηματίας προκειμένου να μη συνεχιστεί άλλο η μεγάλη χασούρα, προειδοποίησε τον καλλιτέχνη λέγοντας του τα εξής:

«Δεν μπορώ να σου δίνω στο εξής τόσα λεφτά, παρά μόνο πέντε χιλιάδες ευρώ και αυτά πολλά σου είναι.Έσι όπως πάμε τα έξοδα δεν βγαίνουν για την διαφήμιση του κέντρου και την δική σου δισκογραφία και εσύ να μην μπορείς να φέρεις ούτε μία παρέα».

Ο καλλιτέχνης στο μεταξύ δεν έβγαζε άχνα, και ο επιχειρηματίας συνέχισε με τα παράπονα του «..Τελικά απ τα μαγαζιά που πέρασες, όλα τα έβαλες μέσα όπως και το δικό μου κέντρο. Φυσικά φταίω κι εγώ γι αυτό, αφού κάποια λαμόγια με πείσανε να σε πάρω στο μαγαζί μου, αραδιάζοντας μου ένα σωρό παραμύθια που τα έχαψα όπως τα τρώει και ο απλός κόσμος από την υπερβολική παραζάλη των τηλεοπτικών και άλλων μέσων….

…. Παρόλο που γνώριζα ότι ήσουνα ήδη καμένος στο χώρο της διασκέδασης. Πάντως μία φωνή με είχε προειδοποιήσει για όλα αυτά, άλλα εγώ δεν την άκουσα, πάρα αρεσκόμουνα στα υπερβολικά παραμύθια. Και να που είχε δίκιο σε όλα..».

Μόνο τότε μίλησε ο καλλιτέχνης λέγοντας «..καλά αυθεντικό ότι πεις θα γίνει..»

« Αφού συμφωνείς, τότε στρώσου στη δουλειά, μελέτησε ρεπερτόριο για να φτιάξει το κλίμα στο μαγαζί μπας και πάρουμε όλοι αυτά που μας αναλογούν. Εγώ σου δίνω για μια άλλη φορά την ευκαιρία στο μαγαζί μου αλλά, πρόσεξε μόνο να μη μου τα χαλάσεις, γιατί οι φουσκωτή σου μαγκιά θα ξεφουσκώσει απότομα. Η τελευταία σου ευκαιρία είναι λοιπόν, για να δούμε τι θα κάνεις….» είπε τελειώνοντας την συζήτηση ο επιχειρηματίας με τον καλλιτέχνη του .

Το γεγονός είναι σε εξέλιξη και πράγματι έχει ενδιαφέρον να δούμε κι εμείς την συνέχεια.

Κοντός ψαλμός αλληλούια όπως λέει και ο Βάνης κύριε επιχειρηματία και κύριε καλλιτέχνη μου.


http://www.elliniko-fenomeno.gr/?p=4168




για καποιο ... posidonio χτυπαει η καμπανα :roll:
giati prepei egw tora na katsw na empisteuthw ena arthro pou mas parousiazei kai ton dialogo ipotithetai..ymarton re paidia.. :roll:
MusicLover
Δημοσιεύσεις: 7163
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2008 1:30 pm
Τοποθεσία: KRHTH

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MusicLover »

Ma se parakalw, den pisteveis oti eipwthikan etsi ta pragmata??? Ntroph! Aisxos! :roll: :roll: :lol:
Μαλλί, βάτα συμπεθέρα, ντέφι-ντέφι.
lindinho
Δημοσιεύσεις: 795
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 23, 2004 11:58 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lindinho »

GUNNER_10 έγραψε:giati prepei egw tora na katsw na empisteuthw ena arthro pou mas parousiazei kai ton dialogo ipotithetai..ymarton re paidia.. :roll:
αν διαβάσεις ποτέ το 'ελληνικό φαινόμενο' έχει πάντα διαλόγους ανάμεσα στα 'άγνωστα' πρόσωπα στα οποία αναφέρεται :lol:
brancas, azuis, amarelas e pretas...
ouffou
Δημοσιεύσεις: 12333
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 29, 2004 3:43 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ouffou »

GUNNER_10 έγραψε:
just feel έγραψε:ΔΕΝ ΣΑΣ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΟ ΑΛΒΑΝΟ ΤΗΣ ΡΟΥΛΑΣ?? :shock: :lol: :lol:
tetoia lege kai ton vlepw na ton kinagaei h vroxopoulou.. :lol:
poios sti xari tou. na ton valei kato na pei to despoti panagioti!!!
Ouffou has just signed in....
Απάντηση