ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
minerboh

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από minerboh »

axizo_polla έγραψε:
Anemos2006 έγραψε:Εικόνα
Tracklist:
01. ΤΣΙΓΓΑΝΙΚΟ ΑΙΜΑ
02. ΨΑΧΝΩ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ
03. ΜΟΝΗ ΜΟΥ
04. ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ
05. ΠΡΩΤΗ
06. ΜΙΛΑΕΙ Η ΣΙΩΠΗ
07. ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ
08. ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ

TA IDIA TRAGOUDIA EIXAN KIKLOFORISEI KAI PERSI ME TIN ESPRESSO APLA XORIS TO "TSIGGANIKO AIMA" POU EINAI TO KAINOURGIO KAI MALISTA KALO!
TO "PROTI" EINAI SOUPER ZEMPEKIA!
Δυστυχώς όμως είναι καραγραμμένα τα τραγούδια απο τα ραδιόφωνα. Το 'πρώτη'' το έπαιξε καναδύο φορές ο Ντέρτι!
axizo_polla
Δημοσιεύσεις: 3329
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 19, 2005 12:15 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axizo_polla »

e kala ta teleutaia xronia i stanisi den kanei epityxies den tin stirizei kai kaneis
έχω βάρκα τα παράπονα
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

axizo_polla έγραψε:e kala ta teleutaia xronia i stanisi den kanei epityxies den tin stirizei kai kaneis
Δε νομίζω να φταίει αποκλειστικά η στήριξη...
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
axizo_polla
Δημοσιεύσεις: 3329
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 19, 2005 12:15 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axizo_polla »

afn έγραψε:
axizo_polla έγραψε:e kala ta teleutaia xronia i stanisi den kanei epityxies den tin stirizei kai kaneis
Δε νομίζω να φταίει αποκλειστικά η στήριξη...

i stanisi exei tromeri apixisi sto koino pou akouei laika tragoudia
opou tragoudaei exei epityxia apla ftaine polla pragmata
1. oti ta radiofona de tha paizane nea stanisi...de fantazomai ton rithmo px na noiazotane gia nea stanisi
2.exei xalasei aisthita i foni tis
3.den eipe meta to "Tote" kapoio allo dinato tragoudi gia na kanei aisthisi
pisteuo diladi pos kai simera an evgaze ena dinato tragoudi san to " s'exo kanei Theo" pali tha ekane epityxia megali
4.exei piso tis apisteuta tragoudia,pou eidika oi latreis tou eidous ta latreoun,pou oti ki an pei simera tha einai ipodeestero auton!

opos kai na exei i stanisi einai mia diaxroniki axia!
έχω βάρκα τα παράπονα
supernatural22

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από supernatural22 »

Το νέο cd του Κώστα Μαρτάκη θα περιέχει συνολικά 14 τραγούδια.Μερικοί από τους τίτλους σύμφωνα με το επίσημο fanclub είναι "Η αγκαλιά μου","Ένταση","Άγριες διαθέσεις","Ναι στα απλά","Ζήσε τη στιγμή".Επίσης θα υπάρχει το "Ως τα χριστούγεννα" και ένα dance mix του κομματιού "Η αγκαλιά μου"
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

axizo_polla έγραψε:
afn έγραψε:
axizo_polla έγραψε:e kala ta teleutaia xronia i stanisi den kanei epityxies den tin stirizei kai kaneis
Δε νομίζω να φταίει αποκλειστικά η στήριξη...

i stanisi exei tromeri apixisi sto koino pou akouei laika tragoudia
opou tragoudaei exei epityxia apla ftaine polla pragmata
1. oti ta radiofona de tha paizane nea stanisi...de fantazomai ton rithmo px na noiazotane gia nea stanisi
2.exei xalasei aisthita i foni tis
3.den eipe meta to "Tote" kapoio allo dinato tragoudi gia na kanei aisthisi
pisteuo diladi pos kai simera an evgaze ena dinato tragoudi san to " s'exo kanei Theo" pali tha ekane epityxia megali
4.exei piso tis apisteuta tragoudia,pou eidika oi latreis tou eidous ta latreoun,pou oti ki an pei simera tha einai ipodeestero auton!

opos kai na exei i stanisi einai mia diaxroniki axia!
Συμφωνώ μαζί σου!!! :thumbup:
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

supernatural22

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από supernatural22 »

Ο Sanjuro είναι ένας Θεσσαλονικιός ράπερ που έχει γνωρίσει τον τελευταίο χρόνο τεράστια επιτυχία με το τραγούδι του "ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ", που έχει ήδη περισσότερα από 4.300.000 views στο ΥouTube , χωρίς να έχει καν κυκλοφορήσει σε CD η ηλεκτρονικά !

Η απογείωση του ήρθε , μετά την τρομερά επιτυχημένη εκτέλεση του "ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ" με τους ΟΝΙΡΑΜΑ στα βραβεία MAD . Η εκτέλεση αυτή γνωρίζει τεράστια επιτυχία στα ραδιόφωνα και τα club όλο το καλοκαίρι και αυτή την εβδομάδα είναι στο Νο 5.του ραδιοφωνικού chart .

Ο Sanjuro είναι ένας πολυτάλαντος καλλιτέχνης , αφού εκτός από την ερμηνεία και την σύνθεση των τραγουδιών του , έχει μεγάλο ταλέντο στις εικαστικές τέχνες . Ας σημειωθεί ότι το εξώφυλλο του CD του το φιλοτέχνησε μόνος του !


Εικόνα


1 ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ (feat. Anima)
2 ΦΟΒΑΜΑΙ (feat. Nat)
3 ΗΜΟΥΝΑ ΚΑΠΟΤΕ ΠΑΙΔΙ (feat. Annie)
4 ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΩ, ΝΑ ΠΕΤΑΞΩ
5 Ο ΑΓΓΕΛΟΣ ΜΟΥ (feat. Anima)
6 ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ - ONIRAMA REMIX (feat. Onirama)
7 ΕΣΥ ΕΣΥ (feat. Nat)
8 ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΩ (feat. Annie)
9 ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΔΩ (feat. Annie)
10 ΔΥΟ ΛΕΞΕΙΣ (feat. Άγγελος Δοβλέτογλου)
11 ΑΝΤΙΟ (feat. Antonis)
12 ΦΟΒΑΜΑΙ – EMPTY SPACE REMIX (feat. Annie)
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

I like people too much or not at all.
spiderman1974
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Ιαν 13, 2009 7:20 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από spiderman1974 »

axizo_polla έγραψε:e kala ta teleutaia xronia i stanisi den kanei epityxies den tin stirizei kai kaneis
Kapote ichane pi oti o foivos theli para polli na thulepsi me tin stanisi - ipirxan meres pou to sizitousan pantou....
Ti egine me aftin tin thoulia? Olo me xrysowergi/giatra kiklofori tora teleftea....
Efchome na tin stirixoun pio poli tis epomenes mines - giati ine kali tragoudistria ke tis axizi pio poli enthiaferon....
Giati then tin pezoun sta radiofona ke sto madgreekz???
Iparchoune kati tsoules poy tis thichnoyn pio poli - alla pou na wris to thikio soy.....
axizo_polla
Δημοσιεύσεις: 3329
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 19, 2005 12:15 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axizo_polla »

spiderman1974 έγραψε:
axizo_polla έγραψε:e kala ta teleutaia xronia i stanisi den kanei epityxies den tin stirizei kai kaneis
Kapote ichane pi oti o foivos theli para polli na thulepsi me tin stanisi - ipirxan meres pou to sizitousan pantou....
Ti egine me aftin tin thoulia? Olo me xrysowergi/giatra kiklofori tora teleftea....
Efchome na tin stirixoun pio poli tis epomenes mines - giati ine kali tragoudistria ke tis axizi pio poli enthiaferon....
Giati then tin pezoun sta radiofona ke sto madgreekz???
Iparchoune kati tsoules poy tis thichnoyn pio poli - alla pou na wris to thikio soy.....
giati einai apla vlakes file mou
den leo pos kai i katerina den exei pei kai merikes vlakeies alla exei pei merika spoudaia tragoudia
kai -mporei tora na min exei tin fonara pou eixe kapote- alla theoro pos einai apo tis spoudaioteres fones pou eixame pote
kati pou exoun anagnorisei apo ton stamati kraounaki pou tis exei grapsei 3 tragoudia mexri kai ton dimitri papadimitriou -pou episis exei tragoudisei tragoudi tou- alla kai ton maxairitsa pou anane ntoueto
έχω βάρκα τα παράπονα
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

kala tou sarbel den to sxoliazw kan.. mexri to misw mporesa n'akousw.. ti tis 8elei tis ballandes.. kanena xorophdixto k polu tou einai. :lol:
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

I like people too much or not at all.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

I like people too much or not at all.
supernatural22

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από supernatural22 »

Εικόνα

Η Ηρώ επιστρέφει μετά από τρία χρόνια δισκογραφικής απουσίας, με μια πολύ προσωπική δουλειά, με ένα τίτλο επίκαιρο που αποτελεί ταυτόχρονα και ευχή σε μια πραγματικά δύσκολη εποχή για τους Έλληνες. "ΨΥΧΡΑΙΜΑ".



Δυναμική, άμεση, δραστήρια, ειλικρινής και αισιόδοξη, με ταλέντο, όχι μόνο της ερμηνείας της αλλά και της γραφής μουσικής και στίχου, έχει ήδη κατακτήσει την αγάπη και την εμπιστοσύνη του κοινού. Με τέσσερις προσωπικούς δίσκους (Άτιμα Τα Πράγματα, Έτσι Είμαι Εγώ, Απογείωση, Κοίτα Με Αντέχω) και πολλές επιτυχημένες εμφανίσεις η Ηρώ έχει καταφέρει να παγιώσει ένα μεγάλο δικό της κοινό. Με τον πέμπτο δίσκο της, με τίτλο "Ψύχραιμα"... συνεχίζει στο ύφος του προηγούμενου αλλά εξελίσσεται. ο δίσκος περιλαμβάνει οκτώ τραγούδια, επτά καινούρια και μία διασκευή.



"Ψύχραιμα", ένα άλμπουμ που έχει περισσότερο από κάθε άλλη φορά την υπογραφή της, ενορχηστρωτικά και δημιουργικά. Τη μουσική των τραγουδιών έχει γράψει η ίδια καθώς και τους στίχους στο κομμάτι "Μόνο Εμείς". Στίχους επίσης έγραψαν οι: Γεράσιμος Ευαγγελάτος, Κώστας Φασουλάς και η πρωτοεμφανιζόμενη Λουσίλ Πετρίδου.



Τραγούδια που διαλέχτηκαν με βάση το συναίσθημα συναρμολογούν ένα μικρό μουσικό παζλ. Το καθένα από αυτά είναι μια μικρή ιστορία. Συνδετικός κρίκος όλων κι έκπληξη του άλμπουμ είναι η χρησιμοποίηση φυσικών οργάνων στην παραγωγή και την ενορχήστρωση. Η αμεσότητα της ζωντανής ακρόασης, σ΄ένα δίσκο που έχει "κλασική" αισθητική και μοντέρνα εικόνα.



Δίπλα στα επτά καινούρια τραγούδια συναντάμε και μια διασκευή, το τραγούδι των Μίμη Πλέσσα και Λευτέρη Παπαδόπουλου "Απόψε Σε Θέλω". Στο τραγούδι "Το Έγκλημα" ένα απροσδόκητο ντουέτο με τον Χρήστο Λούλη. Στο τραγούδι "Μεθυσμένη Διαφορά" συμμετέχει η "Πολυφωνική Χορωδία Πατρών" με διεύθυνση του μαέστρου Σταύρου Σολωμού.



"Ψ'υχραιμα". Ένα μουσικό υλικό που η Ηρώ αγάπησε πολύ και προσπάθησε να του δώσει τον καλύτερό της ευατό. Η ίδια υπογράφει την ενορχήστρωση ενώ καθοριστική ήταν η βοήθεια των σπουδαίων μουσικών που έπαιξαν τα τραγούδια.


1. ΨΥΧΡΑΙΜΑ

(μουσική: Ηρώ Λεχουρίτη, στίχοι: Γεράσιμος Ευαγγελάτος)

2. ΜΕΘΥΣΜΕΝΗ ΔΙΑΦΟΡΑ

(μουσική: Ηρώ Λεχουρίτη, στίχοι: Γεράσιμος Ευαγγελάτος)

3. ΦΕΥΓΩ (είμαι πάλι εγώ)

(μουσική: Ηρώ Λεχουρίτη, στίχοι: Λουσίλ Πετρίδου)

4. ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ

(μουσική-στίχοι: Ηρώ Λεχουρίτη)

5. ΟΜΗΡΟΣ

(μουσική: Ηρώ Λεχουρίτη, στίχοι: Κώστας Φασουλάς)

6. ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΥ

(μουσική: Ηρώ Λεχουρίτη, στίχοι: Γεράσιμος Ευαγγελάτος)

7. ΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ (ντουέτο με τον Χρήστο Λούλη)

(μουσική: Ηρώ Λεχουρίτη, στίχοι: Γεράσιμος Ευαγγελάτος)

8. ΑΠΟΨΕ ΣΕ ΘΕΛΩ

(μουσική: Μίμης Πλέσσας, στίχοι: Λευτέρης Παπαδόπουλος)
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

Καινούργιο? :surprised:
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
supernatural22

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2011!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από supernatural22 »

afn έγραψε:Καινούργιο? :surprised:
Του Μουκίδη είναι,και απορρίφθηκε από τον προηγούμενο δίσκο,αλλά δεν θα κυκλοφορήσει!
Απάντηση