Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
sotirakos
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2016 11:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sotirakos »

scorpion δεν παιρνεις τον δρομο του sfackattack κι εσυ να ξεβρομισει ο τοπος εδω μεσα. δεν ειναι να πει κουβεντα καποιος εδω μεσα, την ειρωνια την εχεις στο τσεπακι. η ifpi ανερτησε τις πωλησεις κι εμεις τις καταγραψαμε. μεχρι προτεινως τι κοκορευομασταν ολοι πως ο νοτης εχει 3 δισκους στην δεκαδα και τωρα ξαφνικα η ifpi δεν ειναι εγκυρη; γιατι δεχομαστε ολες τις πλατινες του νοτη τοτε εφοσον δεν υπαρχει εγκυροτητα; φταιει οτι η ifpi δεν ειναι εγκυρη, φταιει ο τι η ifpi παιζει παιχνιδια εις βαρος του νοτη, φταιει οτι τον νοτη τον πολεμανε και τα μυρμηγκια, φταιει οτι τον ρεμο τον διαφημιζουν, φταινε τα φαντασματα...
Άβαταρ μέλους
J&B
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 1:40 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J&B »

giannis21 έγραψε:Ο ΔΙΣΚΟΣ ΟΤΑΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΟΥΜΕ..ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΗΔΗ 3 ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ ΤΟΥ 2 ΦΟΡΕΣ ΠΛΑΤΙΝΕΝΙΟ...ΛΟΓΙΚΑ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΚΑΙ Η PANIK...
Γιατί δεν περιμένεις να γίνει τότε η απονομή και να τα πούμε τότε; Δεν θέλω να σε αμφισβητήσω ούτε εσένα ούτε κανέναν άλλο απλά είμαι στο συγκεκριμένο φόρουμ από το 2008 πάνε και διάβασε τις πρώτες 10-15 σελίδες που γίνεται αναφορά στον 2πλα και καλά πλατινένιο Μνήμες... Για να μην θυμίσω τα αντίστοιχα από το φορουμ του notis.gr... Απλά περιμένετε να γίνει πρώτα και μετά πείτε ότι θέλετε μην προτρέχετε κουράστηκα τόσα χρόνια να σας διαβάζω... σας ξέρω πως λειτουργείτε...
Κοιμόμουνα και ξύπνησα μονάχα που τα αντίκρυσα...
giannis21
Δημοσιεύσεις: 387
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 14, 2016 3:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giannis21 »

j&B ΕΜΑΘΑ...ΔΕΝ ΠΡΟΤΡΕΧΩ..ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ..ΔΗΛ ΟΤΑΝ ΒΓΑΛΕΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Η PANIK ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ;ΑΠΟΝΟΜΗ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 16 ΑΥΤΟΤΕΛΕΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ..ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ 5 ΦΟΡΕΣ ΠΛΑΤΙΝΕΝΙΕΣ..
Άβαταρ μέλους
J&B
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 1:40 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J&B »

Για τις 16ΑΙ έγινε πολυπλατινένια απονομή. Τα 5P απο που προκύπτουν; Προφανώς και τα αμφισβητώ καθότι η εταιρεία δεν έχει κάνει επίσημα ανακοίνωση για 5P... Όπως δεν έχει κάνει και ανακοίνωση για 7P για τον Μαζί όπως δεν έχει κάνει ανακοίνωση ούτε για 2P τις Μνήμες και πάει λέγοντας. Τεσπα τα ίδια θα λέμε και στον επόμενο και σε κάθε επόμενο δίσκο του κοντού... εγώ το σταματάω εδώ...
Κοιμόμουνα και ξύπνησα μονάχα που τα αντίκρυσα...
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

sotirakos έγραψε:scorpion δεν παιρνεις τον δρομο του sfackattack κι εσυ να ξεβρομισει ο τοπος εδω μεσα.
Ναι να φύγουμε όλοι από εδώ για να έχουμε εσένα να γράφεις σημαντικά θέματα για τον Παντελιδη! Γιατί για τον κοντό μόνο αμπελοφιλοσοφιες!
Αντε χαλάρωσε λιγάκι!
dionisis24
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Μάιος 27, 2016 12:39 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dionisis24 »

https://youtu.be/USALtPr9zjE. Γιατρας για νοτη..........
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

dionisis24 έγραψε:https://youtu.be/USALtPr9zjE. Γιατρας για νοτη..........
Τα είπε όλα ο Γιατράς (κάνοντας κωλοτούμπα μεν)..Ο Νότης έχει αντίπαλο μόνο τον εαυτό του. Ορισμένοι ζείτε σ' ένα νοτικό συννεφάκι. Αλήθεια, όσο και να πουλάει ο Νότης, πόσες πωλήσεις να κάνει ένας κοινωνικός δίσκος 7 τραγουδιών; Δεν θα πρέπει να ξεχνάτε ότι καλλιτέχνης Νότης Σφακιανάκης δεν υφίσταται από το 2013 και εντεύθεν. Στη συνείδηση μεγάλης μερίδας κόσμου ο Νότης είναι ένας Χρυσαυγίτης που δεν κάνει καμιά επιτυχία πλέον. Δυστυχώς ο Νότης έβγαλε μόνος του τα μάτια του και είναι ο μόνος υπαίτιος για όσα του συμβαίνουν. Ακόμα και πολλοί νοτικοί έχουν ξενερώσει. Εξάλλου όπως είπε κι ένας φίλος, χ@στηκε ο κόσμος για το κοινωνικό μήνυμα που έχει να περάσει ο Νότης. Επίσης, πως να αντιπαραβάλλουμε έναν τραγουδιστή που το ίδιο χρονικό διάστημα είναι μονίμως στην τηλεόραση και όλοι στα ΜΜΕ είναι κολλητοί του; Ανέκαθεν η μεγάλη δύναμη του Νότη ήταν τα τραγούδια του. Τα τελευταία χρόνια έχει ρίξει πολύ τον πήχη τι να κάνουμε αυτή είναι η πραγματικότητα. Δεν κάνει και τίποτα να προβάλλει τη δουλειά του. Εδώ πήγε η Πάολα στον Παπαδόπουλο κι όλοι ασχολούνται μαζί της. Η ιδανική εκπομπή για το Νότη κατά τη γνώμη μου. Παρά μια χιλιομασημένη συνέντευξη με τις χιλιοειπωμένες ερωτοαπαντήσεις.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

sotirakos έγραψε:scorpion δεν παιρνεις τον δρομο του sfackattack κι εσυ να ξεβρομισει ο τοπος εδω μεσα. δεν ειναι να πει κουβεντα καποιος εδω μεσα, την ειρωνια την εχεις στο τσεπακι. η ifpi ανερτησε τις πωλησεις κι εμεις τις καταγραψαμε. μεχρι προτεινως τι κοκορευομασταν ολοι πως ο νοτης εχει 3 δισκους στην δεκαδα και τωρα ξαφνικα η ifpi δεν ειναι εγκυρη; γιατι δεχομαστε ολες τις πλατινες του νοτη τοτε εφοσον δεν υπαρχει εγκυροτητα; φταιει οτι η ifpi δεν ειναι εγκυρη, φταιει ο τι η ifpi παιζει παιχνιδια εις βαρος του νοτη, φταιει οτι τον νοτη τον πολεμανε και τα μυρμηγκια, φταιει οτι τον ρεμο τον διαφημιζουν, φταινε τα φαντασματα...
Εικόνα
Καταρχήν, το να μιλάς για ειρωνεία εσύ, έχοντας γράψει αυτό είναι λίγο αστείο.
Οπως να χει, θα μιλήσουμε λιγάκι επί της ουσίας? Άφησες υπόνοια ότι όσοι λέμε ότι ο Νότης πουλάει περισσότερο από τον Ρέμο λέμε μπαρούφες γιατί ο Αντωνάκης σε ένα chart της ifpi είναι δύο θέσεις πάνω από Νότη. Αυτό χαρακτήρισα αστειότητα, το γεγονός ότι προσπαθείτε να πείσετε για την άποψη σας μέσω ενός chart, μίας εβδομάδας.
Αν έχεις στοιχεία που δείχνουν ότι οι τελευταίες δουλειές του Ρέμου πούλησαν περισσότερο από Νότη περιμένω να τα διαβάσω. Οχι ανακοινώσεις της Heaven ή τηλεοπτικά σποτάκια με τα οποία γελάει ο κόσμος όπως ο "πιο πετυχημένος δίσκος της χρονιάς" για Πλούταρχο. Αν σε κάτι παίρνει βραβείο η Heaven είναι για την ικανότητα της να παρουσιάζει το τίποτα ως επιτυχία και μέσω του τηλεοπτικού πατέρα της (ΑΝΤ1) να κάνει πλύση εγκεφάλου γι' αυτό. Διότι πες πες ότι είναι ο πιο πετυχημένος δίσκος, θα το πιστέψουν κάποιοι. Κανείς δεν λέει ότι είναι η ifpi μη έγκυρη (σε ποιο σημείο το έγραψα αλήθεια?), η ένσταση μου είναι στην καθυστέρηση παρουσίασης πωλήσεων δίσκων που έχουν κυκλφορήσει πριν 3 εβδομάδες. Και θέλω να δω τι θα γράψεις την άλλη Δευτέρα σε ενδεχόμενο που ο Νότης είναι πάνω από τον Ρέμο? Θα πετάξεις και τότε σπόντα? Συμβουλή: όταν δεν είσαι σε θέση να αντιμετωπίσεις την απάντηση στα πικρόχολα σχόλια σου, τότε απέφευγε τα. Το "πόλεμος είναι γενικευμένος κι εκ των έσω κι ευθύνη γι' αυτό έχει ο Νότης" έχει πολλούς αποδέκτες και όχι την ifpi. Όποιος κατάλαβε κατάλαβε.

Υ.Γ.: Aν δεν είσαι σε θέση να καταλάβεις ότι ένας δίσκος που διαφημίζεται καθημερινά από ένα μεγάλο κανάλι, πανελλήνιας εμβέλειας, ξεκινάει από πολύ καλύτερη βάση από έναν που δεν διαφημίζεται, τότε ok τι να πω. Τα σχόλια περιττά...
J&B έγραψε:Όπως και το Μαζί είχε πουλήσει σύμφωνα με λεγόμενα κάποιων 160.000 και ήταν το 2ο πιο επιτυχημένο άλμπουμ του 2014 μετά από αυτό του Οικονομόπουλου που πούλησε 200.000... :hysterical:
Τεσπα το θέμα όπως είπα και παραπάνω είναι ότι χάνεται την ουσία..
Και το ένα ισχύει και το άλλο, κι εξηγήσαμε και τότε πως βγαίνουν αυτοί οι αριθμοί. Δεν είναι και οι 160.000 δίσκοι. Είναι 90-100.000 δίσκοι και τα υπόλοιπα βγαίνουν εικονικά σαν δίσκοι από itunes, spotify και views από το κανάλι της εκάστοτε δισκογραφικής. Αν βρεις εκείνα τα σχόλια που είχαμε κάνει, θα το βρεις και το κείμενο με τις δηλώσεις της εκπροσώπου της Μinos EMI που αναλύει πως βγαίνουν οι αριθμοί πωλήσεων δίσκων.
J&B έγραψε:Το θέμα είναι ότι ο scorpion και άλλοι προεξοφλούσαν ότι ο δίσκος θα είναι στο #1, κανείς δεν είπε ότι ο Ρέμος πουλάει περισσότερο αν κι η εταιρεία του ήδη τον διαφημίζει σαν πλατινένιο ενώ ο Νότης επίσημα δηλαδή με στοιχεία και όχι με υποθέσεις δεν είναι όπως δεν ήταν και το Μαζί... Καλώς ή κακώς έτσι έχουν τα πράγματα... Επίσης έχει γίνει αναφορά ότι ο δίσκος θα ξανά κυκλοφορήσει με καλύτερη ηχογράφηση πράγμα που δεν το βλέπω να γίνεται και δεν το περιμένω... απλά μην προτρέχετε και μην λέτε πράγματα που δεν αποδεικνύονται
Με συγχωρείς, δηλαδή πιστεύεις ότι λέει η Heaven επειδή το έκανε τρέιλερ ή πιστεύεις τις πωλήσεις Οικονομόπουλου και δεν πιστεύεις τις 7 Πλατίνες του "ΜΑΖΙ", όπως έχει ειπωθεί από ανθρώπους της Cobalt σε συνεργάτες-συντελεστές του δίσκου. ok, εδώ διαβάσαμε ότι δεν έγινε καν πλατινένιος ο ΜΑΖΙ επειδή δεν έβγαλε ανακοίνωση η Cobalt διότι τον Νότη δεν τον ενδιαφέρουν πλέον οι πωλήσεις και γενικά θεωρείται αστείοτητα-γελοιότητα να βγαίνει μία εταιρεία και να πανηγυρίζει ότι έκανε μία πλατίνα, διότι πλέον τα νούμερα έχουν μικρύνει αρκετά σε σχέση με άλλες εποχές. Από κει και πέρα, έγραψα ότι θα επανακυκλοφορήσει ο δίσκος με καποιες βελτιώσεις σε 2 κομμάτια και κάποιες βελτιώσεις σε λαθη που είχε το βιβλιαράκι στους συντελεστές κι αν δεν το πήρες χαμπάρι έγινε αυτή η επανακυκλοφορία. Μάλιστα και η ποιότητα χαρτιού του δίσκου είναι καλύτερη εκτός των άλλων, σε σχέση με την αρχική.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
sotirakos
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2016 11:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sotirakos »

Οτι να ναι λες. Εγω το μονο που εκανα ειναι να σχολιασω το συγκεκριμενο chart και οτι δεν περιμενα ν ειναι τεταρτος ο νοτης. Κι ακομη δε οτι ο ρεμος θα ειναι απο πανω. Ειδες πουθενα ν αναφερω οτι ο ρεμος πουλαει περισσοτερο απο τον νοτη και μαλιστα ειπες στους τελευταιους δισκους. Μαλλον εβλεπες φαντασματα παλι. Σχολιασα μονον το συγκεκριμενο chart κ τπτ παραπανω. και αν θες την αποψη μου το θεωρω εγκυρο το συγκεκριμενο chart κ δεν εχω κανενα κομπλεξ ν δεχτω οτι ο νοτης ειναι 4ος. Οπως κ δεν αμφιβαλω οτι ο νοτης μπορει ν παει πρωτος την αλλη εβδομαδα. Αντιθετως εσυ θα εκτεθεις την επομενη βδομαδα που θ βαρας παλαμακια στην μη εγκυρη πρωτια του νοτη εφοσον ετσι χαρακτηρισες την ifpi. Τωρα που ο νοτης ειναι 4ος η ifpi ειναι παραγκα ενω την αλλη βδομαδα αν ειναι πρωτος οι μετρησεις θα ειναι εγκυρες.
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

sotirakos έγραψε:Οτι να ναι λες. Εγω το μονο που εκανα ειναι να σχολιασω το συγκεκριμενο chart και οτι δεν περιμενα ν ειναι τεταρτος ο νοτης. Κι ακομη δε οτι ο ρεμος θα ειναι απο πανω. Ειδες πουθενα ν αναφερω οτι ο ρεμος πουλαει περισσοτερο απο τον νοτη και μαλιστα ειπες στους τελευταιους δισκους. Μαλλον εβλεπες φαντασματα παλι. Σχολιασα μονον το συγκεκριμενο chart κ τπτ παραπανω. και αν θες την αποψη μου το θεωρω εγκυρο το συγκεκριμενο chart κ δεν εχω κανενα κομπλεξ ν δεχτω οτι ο νοτης ειναι 4ος. Οπως κ δεν αμφιβαλω οτι ο νοτης μπορει ν παει πρωτος την αλλη εβδομαδα. Αντιθετως εσυ θα εκτεθεις την επομενη βδομαδα που θ βαρας παλαμακια στην μη εγκυρη πρωτια του νοτη εφοσον ετσι χαρακτηρισες την ifpi. Τωρα που ο νοτης ειναι 4ος η ifpi ειναι παραγκα ενω την αλλη βδομαδα αν ειναι πρωτος οι μετρησεις θα ειναι εγκυρες.
Ελληνικά γνωρίζεις? Εγραψες ή όχι "πάλι καλα που ο νοτης πουλάει 10πλασια απο τον δευτερο συμφωνα με μερικους εδω μεσα"??? Μου φαίνεται δεν καταλαβαίνετε τι διαβάζετε εδώ μέσα και το βασικότερο δεν διαβάζετε καν τι γράφετε με αποτέλεσμα να εκτίθεστε. Με αυτό το σχόλιο δεν ειρωνεύεσαι παλικάρι μου όσους γράψαμε ότι πουλάει περισσότερο? Οπότε μετά γιατί σε πειράζει η απάντηση μου? Επειδή χαρακτήρισα αστείο το ότι επειδή είναι 4ος ο Νότης και 2ος ο Ρέμος πουλάει περισσότερο ο Ρέμος? Επίσης, έγραψα θεωρητικά τι θα κάνεις σε περίπτωση που είναι 1ος ο Νότης την άλλη εβδομάδα σχετικά με το αν πουλάει περισσότερο ή λιγότερο από Ρέμο. Δεν έγραψα ότι σίγουρα θα είναι πάνω από Ρέμο. Απλά να είστε λίγο πιο σοβαροί και να μην κρίνετε και ειρωνεύεστε με βάση τα charts μίας εβδομάδας, διότι αν ο Νότης (θεωρητικά ξαναλέω) είναι πρώτος τις επόμενες δύο εβδομάδες θα πρέπει να βγουμε οι υπόλοιποι και να σας ειρωνευτούμε με την σειρά μας? Τέλος, θα επαναλάβω ότι ποτέ δεν ανέφερα ότι η ifpi είναι μη έγκυρη αλλά εξέφρασα απορία για το πως γίνεται να θυμούνται τόσο καθυστερημένα δίσκους που έχουν κυκλοφορήσει 3 εβδομάδες πριν. Μάλιστα, εάν διάβασες όλο το σχόλιο μου έγραψα ότι το πιο πιθανό ειναι να μην πήραν καν χαμπαρι τι έγινε και κάποιος να τους ενημέρωσε.

Y.Γ.: Πριν κάποιους μήνες κλαιγόσουν για το ύφος ορισμένων από εμάς εδώ μέσα και τις απαντήσεις, αλλά βλέπω κάνεις το ίδιο, πετώντας ειρωνείες και σπόντες και μετά απορείς κιόλας γιατί έχουν ύφος οι απαντήσεις απέναντι σου. Ότι δίνεις παίρνεις...Από τον Ιούνιο που μπήκες στο φόρουμ πρόλαβες να βγάλεις το συμπέρασμα για το ποιος το έχει "βρομίσει" το φόρουμ άρα ποιος πρέπει να φύγει για να ξεβρομίσει? Σοβαρέψου λίγο και χαλάρωσε όπως σου έγραψε πιο πάνω ο sfakattack. Εκτός κι αν είσαι κάνα 20χρονο που ξεσπάς πάνω σε πληκτρολόγιο. Τότε δικαιολογείσαι. :lol:
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Παιδιά είναι ντροπή να εκφραζόμαστε έτσι πόσο μάλλον σε προσωπικό επίπεδο.Κάτι πρέπει να κάνει η διαχειρίστρια γι' αυτό.Δεν είναι κουβέντα να λες να ξεβρωμίσει ο τόπος από κάποια άτομα εδώ.Έχει χαθεί το μέτρο.
Στα των πωλήσεων τώρα.Όσο δεν ανακοινώνεται από την εκάστοτε εταιρία ο ακριβής αριθμός πωλήσεων δεν πιστεύω και εγώ καμία ifpi.Επίσης ο δίσκος ανάλογα με τα δεδομένα του μια χαρά τα πηγαίνει.Υφίστανται εν μέρη ο πόλεμος αλλά φέρει τεράστια ευθύνη ο Νότης και μόνο.Επίσης τον συγκρίνουμε με τον Ρέμο.Που η λέξη συστημικός είναι συνυφασμένη με το όνομα του.Σε λίγο θα δίνει τον δίσκο του με την Athens Voice και την Free Sunday και θα πιστεύει ότι κάνει και επιτυχία.Όσο για τον Νότη θα συμφωνήσω με τον κωλοτούμπα Γιατρά ότι έχει αντίπαλο τον εαυτό του οπότε κάνεις άλλος πλην του ιδίου δεν ευθύνεται για την μέτρια πορεία τα τελευταία χρόνια.Όσα τραγούδια ήταν καλά και σουξέ αγαπήθηκαν από τον κόσμο.Τα υπόλοιπα πλην εξαιρέσεων είχαν την πορεία που τους άξιζε.

Υ.Γ το περασμένο Π-Σ-Κ είχε πάει και ο Χρυσοβέργης στο μαγαζί.
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Άβαταρ μέλους
J&B
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 1:40 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J&B »

Μου στέλνετε ΠΜ με τις πωλήσεις του δίσκου σε σύγκριση με το Ρέμο λες και μας ενδιαφέρει ο Ρεμος... Ξανά λέω το όλο θέμα έχει να κάνει με το ότι παρουσιάζετε στοιχεία τα οποία δεν αποδεικνύονται. Scorpion προφανώς και το Μαζί πούλησε βρίσκετε 38 βδομάδες στην ifpi και οι 16ΑΙ έφτασαν αισίως στις 52... Το να λες όμως πράγματα που δεν αποδεικνύονται όπως οι πλατίνες των παραπάνω δίσκων είναι ανοησία εγώ εκεί κολλάω. Πως να πιστέψω σε κάτι χωρίς στοιχεία επίσημα από την εταιρεία ή όταν οι απονομές κάνουν λόγω για πολυπλατινένιο ή δεν γίνονται καν.
Κοιμόμουνα και ξύπνησα μονάχα που τα αντίκρυσα...
Billbill
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 02, 2016 1:07 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Billbill »

Χρόνια πολλα για τις ημέρες και καλη χρονια να εχουμε με υγεια.
Λοιπον σταματήστε να τσακώνεστε για μακακιες.
Κατ αρχήν ο δισκος ειναι κοινωνικός οποτε ειναι μονο για φίλους και ζήτημα αν θα περάσουν τραγουδια στο ευρύ κοινό.
Βρίσκομαι επαρχία αυτες τις μερες και σ όσους εβαλα τα νεα τραγουδια και αναφερθήκαμε στον νοτη ( οχι σε φαν σε απλούς ανθρώπους ) το πρωτο πραγμα που μου είπανε ολοι ειναι οτι καλα γιατι ταυτίστηκε με κόμματα ;;;αυτο που λεμε και εμεις δηλαδη αρα στιγματίστηκε για τα καλα οποτε τα τραγουδια στ αυτιά των πολλών ακούγονται περισσοτερο κομματικά παρα κοινωνικα.λαθος βέβαια αυτη η γνωμη του κοσμου αλλα εδω και αιώνες ο άνθρωπος καταπιάνεται με κατι που δεν του άρεσε στ αυτιά και σταυρώνει αρον αρον χωρις λογο χωρις αιτία και χωρις να γνωρίζει.αρα λοιπον η διπλωματια ειναι το κλειδί των πάντων.
Δύσκολα θα βρεθεί άνθρωπος ο οποιος θα καταλάβει τον τροπο σκέψης του νοτη οσο εμεις οποτε εγω οταν μιλούσα για διπλωματια γι αυτον ακριβως τον λογο μιλούσα για να περάσουν ως κοινωνικα και να τύχουν κοινής αποδοχής γιατι μονο ετσι ξυπνάει ο κοσμος κσι οχι λέγοντας την αλήθεια του ο Νότης κατάμουτρα.
Μετα σπο πολλα ακούσματα θεωρώ τα πάθη το νησι το κοινωνία στο μείον και την γραβάτα ως τα καλα τραγουδια του δίσκου.
Το θεριό ειναι το πλεον αδιάφορο τραγουδι και το προξενιό χανει σε ερμηνεία απο τον νοτη γιατι ειναι λες και απλα τραγουδαει τα κουπλέ αδιάφορα.
Υ.γ οχι αλλο δημα
Υ.γ 2 , θελω ξανα Χρυσοβέργη γιατρα γιατι ειναι αυτοι οι οποίοι ξερουν τα λαϊκά καλυτερα απο όλους τους άλλους και μυρίζομαι επιτυχίες χωρις να σηκώνω διάλογο πανω σ αυτο.
Κρίνοντας απο τραγουδια που δώσανε σε άλλους την θεωρώ βέβαιη την επιτυχία.
Ο Νότης απο το 2004 και μετα αλλαξε τραγουδια έφυγε απο τα καθαυτού λαϊκά και μπήκε σε διαδικασία επιλογής μετρίων τραγουδιων απότομα πραγμα το οποίο συνεχίζει έως και σημερα γι αυτο και ολοι λενε οτι τα παλια του και τα παλια του.σ αυτο βέβαια οφείλεται και το γεγονος οτι τον εξαφάνισαν τα ραδια κτλ.πλεον ολοι περιμένουν την επομενη ατάκα του για το κόμμα του κτλ απαξιώνοντας την δουλεια του.
Για να δουμε τι θα κανει με τα ερωτικά γιατι τα κοινωνικα που θα πρέπε να απασχολούν όλους πλεον δεν απασχολούν κανεναν.ιδωμεν
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

Ο Δήμας επανακυκλοφορεί και διασκευάζει επίσημα το "Πάλι" με την δική του φωνή αυτή την φορά το δημιούργημα του :surprised:
http://youtu.be/0VGtD83RSB8
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
sotirakos
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2016 11:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sotirakos »

Ηλια βλεπω ενοχληθηκες μονο απο τον χαρακτηρισμο "ξεβρωμισει". για τους χαρακτηρισμους περι αστειοτητων και γελειοτητες για τα σχολια καποιων παιδιων ουτε λογος...

scorpion το συμπερασμα το εβγαλα διοτι οσες φορες εγιναν τσακομοι εδω μεσα με ολα τα παιδια εσυ ή ο sfackattack ήσασταν παντοτε παροντες. τυχαιο;;; κι επισης εχω παρακολουθησει συζητησεις που εχεις κανει στο youtube κι εχω βγαλει πληρες συμπερασμα για τον πολιτισμο σου. οποτε τα σκυπτρα για το ξεσπασμα του πληκτρολογιου ειναι ολα δικα σου.
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

sotirakos έγραψε:Ηλια βλεπω ενοχληθηκες μονο απο τον χαρακτηρισμο "ξεβρωμισει". για τους χαρακτηρισμους περι αστειοτητων και γελειοτητες για τα σχολια καποιων παιδιων ουτε λογος...

scorpion το συμπερασμα το εβγαλα διοτι οσες φορες εγιναν τσακομοι εδω μεσα με ολα τα παιδια εσυ ή ο sfackattack ήσασταν παντοτε παροντες. τυχαιο;;; κι επισης εχω παρακολουθησει συζητησεις που εχεις κανει στο youtube κι εχω βγαλει πληρες συμπερασμα για τον πολιτισμο σου. οποτε τα σκυπτρα για το ξεσπασμα του πληκτρολογιου ειναι ολα δικα σου.
Φίλε δεν υποστηρίζω τον Scorpion ούτε είναι προσωπικό γα σένα(δεν γνωρίζω κανέναν εδώ μέσα άλλωστε).Απλά στο μάτι το δικό μου αυτό χτύπησε αρκετά άσχημα και απλά το ανέφερα.Γενικά εδώ μέσα καλό θα είναι να κρατάμε ''όλοι μας'' ένα μέτρο.Εγώ απλά μια σύσταση έκανα αλλά εδώ μέσα κοιτάμε όλοι να τσακωθούμε για το τίποτα...
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
sotirakos
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2016 11:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sotirakos »

Κι εμενα δεν μ αρεσει να τσακωνομαστε αλλα δεν μ αρεσει κιολας να χαρακτηριζουν αστεια κ γελοια τα λεγωμενα μου. Εκανα ενα σχολιο συγκεκριμενα για το chart και απλως επεσιμανα πως καποιο παιδι εχει πει πως ο δισκος πουλαει 10πλα απο τον δευτερο κ μετα το chart αναφερθηκα πως "ταπεινωθηκαμε" με το αποτελεσμα διοτι αλλα περιμεναμε κ αλλα ειδαμε...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

sotirakos έγραψε:scorpion το συμπερασμα το εβγαλα διοτι οσες φορες εγιναν τσακομοι εδω μεσα με ολα τα παιδια εσυ ή ο sfackattack ήσασταν παντοτε παροντες. τυχαιο;;; κι επισης εχω παρακολουθησει συζητησεις που εχεις κανει στο youtube κι εχω βγαλει πληρες συμπερασμα για τον πολιτισμο σου. οποτε τα σκυπτρα για το ξεσπασμα του πληκτρολογιου ειναι ολα δικα σου.
Όταν θα κοπεί η συνήθεια ορισμένων να αφήνουν σπόντες και ειρωνείες προς άλλους με αφορμή κάποια πράγματα, τότε θα σταματήσουν και οι τσακωμοί. Όσες φορές έχω "τσακωθεί" εδώ μέσα είναι επειδή είδα σπόντες-ειρωνείες για τις πληροφορίες που δίνω και προκειμένου να τις υπερασπιστώ μέχρι τελείας, υπήρξαν εντάσεις. Όλος τυχαίως αυτές οι σπόντες προέρχονταν από συγκεκριμένα άτομα. Πολλοί έχουμε πέσει στην παγίδα της σπόντας, αλλά κάποιοι το κάνετε κατ' εξακολούθησιν. Γράφετε ένα σχόλιο κάθε 20 μέρες κι αυτό είναι σπόντα. Το σχόλιο σου από το οποίο ξεκίνησε αυτός ο μίνι τσακωμός είναι φάουλ από την πρώτη μέχρι την τελευταία λέξη. Καταρχήν μιλάς για ταπείνωση του Νότη από Ρέμο, κατά δεύτερον ειρωνεύεσαι κάποιους εδώ μέσα που λέμε ότι ο Νότης (αποδεδειγμένα) πουλάει περισσότερο από Ρέμο. Πάντα πούλαγε, πάντα θα πουλάει, πόσο μάλλον τώρα. Αν δεν υπήρχαν oι παρουσίες του σε ταλεντ σοου της πλάκας και τα κολλητιλίκια με τους δημοσιογράφους, ραδιοφωνικούς παραγωγούς και γενικότερα τους εκπροσώπους του ψευτοβλαχο-life style, ο Ρέμος δεν θα υπήρχε στον χάρτη και θα είχε την τύχη του...Βαλάντη. Και ξέρεις γιατί θα πουλάει πάντα γιατί ο Νότης έχει κάτι που δεν έχει ο Ρέμος, φανατικό κοινό. Ποτέ δεν το είχε. Φανατικούς δημοσιοσχετίστες φίλους είχε από τις παραπάνω κατηγορίες, γι' αυτό επιβίωνε καλλιτεχνικά. Τέτοια σχόλια περί ταπείνωσης στο φόρουμ του Ρέμου, όχι εδώ, δεν σας παίρνει πλέον και θα έχετε και τις ανάλογες απαντήσεις, ανάλογου ύφους.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

• Το Νησί (37.600)
• Τα Πάθη (37.000)
• Η Γραβάτα (26.200)
• Κοινωνία στο μείον (26.000)
• Το Θεριό (24.300)
• Μάνα Γη (16.200)
• Προξενιό (690.000)

Y.Γ.: Να δούμε πότε θα βγει το κλιπ.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Απάντηση