Βιβή Μαστραλέξη - Συνεχίζει στην #1 της i.f.p.i!!!

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
elli4ever
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 06, 2007 10:45 pm

Βιβή Μαστραλέξη - Συνεχίζει στην #1 της i.f.p.i!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elli4ever »

Βιβή Μαστραλέξη
Με κολακεύει που αρέσω στους άνδρες! Είναι σέξι, διεκδικεί με πάθος τα όνειρα της και σκοπεύει να αντέξει στο χρόνο. Η Βιβή Μαστραλέξη μοιράζεται με το «AVANTI» τις εμπειρίες της...

- Πριν από λίγες ημέρες κυκλοφόρησε η νέα δισκογραφική δουλειά σου, με τίτλο «Σε βλέπω». Είσαι ευχαριστημένη με το ότι αν και μόλις πέρυσι μπήκες στο χώρο, έχεις γίνει ήδη αναγνωρίσιμη;
«Χαίρομαι πάρα πολύ και θέλω να ευχαριστήσω την εταιρεία μου, τη Virus Music, γιατί με στήριξε. Ένιωσα ότι δικαιώθηκα για όλα αυτά τα χρόνια που είμαι στο χώρο και δουλεύω. Μπορεί να έκανα την πρώτη μου δουλειά πριν από ένα χρόνο, αλλά βρίσκομαι στο χώρο του τραγουδιού δέκα χρόνια. Πέρυσι όμως αισθάνθηκα έτοιμη να κάνω το βήμα και να περάσω στη δισκογραφία, γιατί δεν ήθελα να είναι κάτι επιπόλαιο».

- Δεν στενοχωριόσουν που επί δέκα χρόνια δεν είχες φτάσει στο σημείο να δικαιωθούν οι προσπάθειες σου;
«Η δυνατότητα να κάνω δισκογραφία υπήρχε, αλλά θεωρούσα σημαντικό να μπορώ να υποστηρίξω αυτό που κάνω. Με την περσινή δουλειά νομίζω ότι κέρδισα ταυτότητα στο χώρο».

- Ξεκίνησες, παρ' όλα αυτά, με την επανεκτέλεση ενός τραγουδιού της Θώδη.
«Κοίτα, το πρώτο μου CD είχε έντεκα τραγούδια, από τα οποία ξεχώρισε η διασκευή του "Είσαι νινί ακόμα" που ήταν ήδη γνωστό. Βοήθησε και το βιντεοκλίπ που σκηνοθέτησε ο Γιώργος Γκάβαλος. Το βάρος, λοιπόν, δόθηκε εκεί».

- Αντιμετώπισες δυσκολίες όλα αυτά τα χρόνια μέχρι να καθιερωθείς;
«Ναι. Σ' αυτόν το χώρο τα πράγματα δεν είναι εύκολα, αλλά πιστεύω πως όταν είσαι καλός δεν χάνεσαι».


Η πλαστική, η Θέλξη και τα... πουλιά!

- Μου έκανε εντύπωση που τόλμησες να πεις ότι έχεις κάνει πλαστική στήθους.
«Γιατί να κολλήσω; Είναι απόλυτα φυσιολογικό για τα δεδομένα της εποχής. Στο καμαρίνι έρχονται και με βρίσκουν κοριτσάκια 16 και 18 χρονών και μου λένε ότι θέλουν να κάνουν πλαστική. Είναι στην καθημερινότητα μας».

- Ήταν προσωπική επιθυμία σου να το κάνεις ή θεώρησες πως από τη στιγμή που μετρά τόσο πολύ η εμφάνιση στο τραγούδι, θα πουλήσεις καλύτερα τον εαυτό σου;
«Απλώς έτσι θα ένιωθα καλύτερα και γι' αυτό το έκανα. Εξάλλου, έχουν περάσει τόσα χρόνια από τότε -σχεδόν εννιά- και σχεδόν το έχω ξεχάσει».

- Έχεις κάνει από τότε κάποια άλλη πλαστική;
«Όχι. Στο μέλλον δεν ξέρω τι θα γίνει. Αν νιώσω την ανάγκη να ανανεωθώ, γιατί να μην το κάνω; Μου αρέσει όμως η ιδέα ότι οι γυναίκες αποφασίζουν να βελτιώσουν τον εαυτό τους. Εδώ και οι άνδρες πλέον κάνουν πλαστικές επεμβάσεις».

- Τελικά, η εμφάνιση είναι το σημαντικότερο κριτήριο για να κάνεις καριέρα στη showbiz;
«Πιστεύω ότι είναι πολύ σημαντικό κριτήριο κι αυτό. Αρχικά πρέπει να έχεις φωνή, αν θέλεις να λέγεσαι τραγουδιστής γιατί δεν μπορείς να κοροϊδεύεις τον κόσμο όταν έρχεται να σε δει. Βασικό και κύριο στοιχείο είναι η φωνή. Μετά μετρούν η εμφάνιση και ο χαρακτήρας του καλλιτέχνη».

- Υπήρξαν εμπόδια στο δρόμο σου, όλα αυτά τα χρόνια στο τραγούδι;
«Εμπόδια υπάρχουν σε όλες τις δουλειές. Κι αυτή είναι δύσκολη δουλειά, πρέπει κάθε μέρα να αγωνίζεσαι και να διεκδικείς πράγματα. Συνάντησα πολλά εμπόδια, αλλά τελικά ίσως ήταν για καλό».

- Υπήρχαν δηλαδή τραγουδιστές που ήταν ανταγωνιστικοί απέναντι σου;
«Υπάρχουν αυτά και τα έχω στο μυαλό μου ως δεδομένα. Δεν με ενοχλούν, δεν με στενοχωρούν και δεν με πειράζουν. Εξάλλου, πιστεύω απόλυτα πως ό,τι είναι να γίνει θα γίνει. Το θέμα είναι να δημιουργούμε μια καλή βάση, για να μπορούμε να αντιμετωπίζουμε κάθε φορά αυτό που μας συμβαίνει».

- Πέρυσι είχε δημοσιοποιηθεί μια κόντρα που είχατε με τη Θέλξη...
«Εγώ τη Θέλξη τη γουστάρω, γιατί είναι πολύ ωραία γυναίκα, αγωνίζεται κι αυτή χρόνια στο χώρο και τα έχει καταφέρει!».

- Είναι αλήθεια ότι από μικρή φοβάσαι τα πουλιά κι ότι δεν βγαίνεις έξω την ημέρα γι' αυτόν το λόγο;
«Ναι. Όντως, δεν βγαίνω στην Αθήνα γιατί έχει πολλά πουλιά. Στη Γλυφάδα επίσης έχει απίστευτα πολλά περιστέρια. Και ξέρεις, κυρίως τα περιστέρια φοβάμαι, γιατί είναι εξοικειωμένα με τον κόσμο και δεν φοβούνται να σε πλησιάσουν. Εγώ τρομάζω, γι' αυτό και τα αποφεύγω».

- Δεν προσπάθησες να ξεπεράσεις τη φοβία σου;
«Όχι, γιατί φοβάμαι τόσο πολύ που δεν νομίζω ότι θα το ξεπεράσω ποτέ!».


Κεφάλαιο άνδρες!

- Πώς λειτουργούν οι άνδρες απέναντι σου;
«Με κολακεύει πολύ το γεγονός ότι αρέσω στους άνδρες. Από εκεί και πέρα, πιο πολύ μ' αρέσει που έρχονται στο μαγαζί γυναίκες φίλες, όμορφες κοπέλες που μου μιλάνε με τα καλύτερα λόγια και τους αρέσουν τα τραγούδια και το πρόγραμμα... Πριν από χρόνια μπορεί να ενθουσιαζόμουν με το ότι αρέσω σε έναν άνδρα και να μιλούσα διαφορετικά. Πλέον αυτό είναι καθημερινό φαινόμενο για μένα, ενώ η συμπάθεια από τις γυναίκες και τα μικρά παιδιά με εντυπωσιάζει»...

- Ποιο είναι το πιο τρελό πράγμα που έχει κάνει ένας θαυμαστής σου; Έχει πετάξει κάποιος, ας πούμε, 200 πανέρια λουλούδια για πάρτη σου;
«Και πεντακόσια... Αλλά δεν το θεωρώ φοβερό, γιατί αυτό είναι κάτι που συνέβαινε έτσι κι αλλιώς».

- Έχεις φτάσει ποτέ στα πρόθυρα του γάμου; Θέλεις να παντρευτείς;
«Έχω στο μυαλό μου τη δουλειά. Με ενδιαφέρει πρώτα η επαγγελματική καταξίωση. Από εκεί και πέρα, είχα κάποιες σχέσεις αλλά δεν μπορώ να πω ότι θέλησα ποτέ να φθάσω στο γάμο. Θέλω να παντρευτώ κάποια στιγμή, αλλά αυτό είναι και θέλημα Θεού. Προκύπτει χωρίς να το προγραμματίσεις».

- Δεν έχει ξυπνήσει το μητρικό φίλτρο μέσα σου; Δεν θέλεις να κάνεις παιδιά;
«Αυτή τη στιγμή που μιλάμε, δεν νομίζω. Βέβαια αυτά τα πράγματα αλλάζουν. Μπορεί να βρεθεί ένας άνδρας και να δω ότι μπορώ να κάνω οικογένεια μαζί του».

- Τι πρέπει να έχει ένας άνδρας για να σε κερδίσει;
«Να είναι αξιοπρεπής ευγενικός έξυπνος και σοβαρός Θέλω ο σύντροφος μου να έχει θετική ενέργεια, να μπαίνω στο σπίτι και να είναι καλά. Όταν έχω μια σχέση, δίνομαι ολοκληρωτικά. Κάνω πράγματα για το σύντροφο μου και ζω τη σχέση στο έπακρο».

- Είσαι παραδοσιακή γυναίκα;
«Ναι. Απολύτως!».

-Τι λείπει από τη ζωή σου;
«Τίποτα»

-Τι εύχεσαι για το νέο χρόνο;
«Να έχουμε όλοι υγεία».


Από το ΓΙΑΝΝΗ ΒΙΤΣΑ
Φωτογράφος: ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΝΤΕΛΗΣ
Styling: Πάνος Σταυριανός
Make up: Ντίνα Μακρή
Μαλλιά: Αλεξάνδρα Αφεντάκη
Τα ρούχα είναι Vassilios Kostetsos haute couture (Κανάρη 8, Κολωνάκι, τηλ.: 210 3607354). Παπούτσια Prasini (Τσακάλωφ 7-9, Κολωνάκι, τηλ.: 210 3646258).

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος elli4ever την Δευ Φεβ 11, 2008 12:58 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
just feel
Δημοσιεύσεις: 28623
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 11, 2007 7:47 pm
Τοποθεσία: κυκλαδες

Re: Βιβή Μαστραλέξη - Avanti

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από just feel »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Παρε ανασα και παμε...
ADAM2
Δημοσιεύσεις: 92789
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2004 9:29 pm
Τοποθεσία: Internet
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ADAM2 »

την είδα χτες στο δελτίο ειδήσεων του σταρ και το μόνο που έκανε είναι να κοιτάει την κάμερα με το γνωστό της βλέμμα και να σουφρώνει τα χείλια! :shock:
Nothing lasts forever but the earth and sky
elli4ever
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 06, 2007 10:45 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elli4ever »

dld???
:lol:
fan
Δημοσιεύσεις: 644
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 01, 2005 1:09 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fan »

i vivi thea fovatai ta ptina 8) :lol: ..akou vitsio :roll:
ΕΓΩ ΝΑ ΖΩ,ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ..ΜΑ ΗΤΑΝ ΣΤΗΜΕΝΟΣ Ο ΑΓΩΝΑΣ
ADAM2
Δημοσιεύσεις: 92789
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2004 9:29 pm
Τοποθεσία: Internet
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ADAM2 »

elli4ever έγραψε:dld???
:lol:
το βλέμμα που σε...καθηλώνει!!!
Nothing lasts forever but the earth and sky
elli4ever
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 06, 2007 10:45 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elli4ever »

i vivi ine mia thea o,ti kai na lete!
:lol:
mwre tha thn deis se 2-3 xronia proto onoma se kanena romeo(exei dulepsei ekei ki olas propersi)kai ta epomena topic tha einai "i vivi mastralexi sthn heaven"!
:lol:
SD54
Δημοσιεύσεις: 2932
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:34 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SD54 »

elli4ever έγραψε:i vivi ine mia thea o,ti kai na lete!
:lol:
mwre tha thn deis se 2-3 xronia proto onoma se kanena romeo(exei dulepsei ekei ki olas propersi)kai ta epomena topic tha einai "i vivi mastralexi sthn heaven"!
:lol:
Aυτό μας έλειπεεε... :lol: :lol: :lol:
...το εδώ πουθενά, το τώρα ποτέ...
elli4ever
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 06, 2007 10:45 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elli4ever »

giati oxi???
:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
immortal
Δημοσιεύσεις: 16863
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 07, 2004 11:53 pm
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από immortal »

elli4ever έγραψε:giati oxi???
:lol: :lol: :lol:
Γιατι δεν τα χει με τον Μπάμπη
in this mad mad world
elli4ever
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 06, 2007 10:45 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elli4ever »

pote mhn les pote...
:lol: :lol: :lol:
ADAM2
Δημοσιεύσεις: 92789
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2004 9:29 pm
Τοποθεσία: Internet
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ADAM2 »

μα τι άλλο θ ακούσουμε? όχι άλλη Βιβή, όχι άλλο κάρβουνο!!!!!!!!!!! :evil: :evil:
Nothing lasts forever but the earth and sky
elli4ever
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 06, 2007 10:45 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elli4ever »

teliwse auth apo thes/niki,sto ERWS pou itan?!?
:lol:
ADAM2
Δημοσιεύσεις: 92789
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2004 9:29 pm
Τοποθεσία: Internet
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ADAM2 »

elli4ever έγραψε:teliwse auth apo thes/niki,sto ERWS pou itan?!?
:lol:
μας χάλασε την πόλη!
Nothing lasts forever but the earth and sky
Άβαταρ μέλους
immortal
Δημοσιεύσεις: 16863
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 07, 2004 11:53 pm
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από immortal »

Καπου εδω πρεπει να αδει καπου την ειδα σε μια αφίσσα μου φαίνεται...
in this mad mad world
elli4ever
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 06, 2007 10:45 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elli4ever »

Βιβή Μαστραλέξη: Σε βλέπω (Virus Music)


Ένας δίσκος λίγες λέξεις
Το προηγούμενο δισκάκι που άκουσα ήταν το νησιώτικο, ετούτο κουνιέται..! Προς όλες τις κατευθύνσεις.
Φωνητικώς εννοώ ότι κουνιέται.
Σα να το βλέπω εκείνο το ρε, μέσα στη βάρκα που τη χτύπησε ο τυφώνας στο μέσω του πελάγους να πηγαίνει και να έρχεται και να προσπαθεί να κρατήσει το κεφάλι του έξω από το σκάφος για να μη λερώσει. Και σου έχω πει εκατό φορές να παίρνεις μια δραμαμίνη πριν ξεκινήσεις τέτοιου είδους ακουστικά ταξίδια, αλλά εκεί εσύ. Γουστάρεις να το ακούς το ‘άλφα’ να τη φέρνει τρεις φορές βόλτα την κλίμακα μέχρι να καταλήξει σε ποια κατεύθυνση πάει.

Ποια κομμάτια πρόσεξες;
Πρόσεξα ότι η Βιβή στο εξώφυλλο φοράει ένα μαύρο με μια τρύπα στην περιοχή του στέρνου, η οποία τρύπα αφήνει να διαφανεί ένα.. υπερπληθωριστικό μπούστο με το οποίο η καλή Βιβή, αντιμετωπίζει όλα τα τραγούδια του παρόντος.

Στιχάκια...
«Η καρδιά σου είναι σκάρτη
(με εισαγωγή από τουμπελέκι για την μαϊμού)
Τα αισθήματά σου απάτη
Τα μηνύματα σου ψέμα
Κι όσα έταξες σε μένα»
[«Σκάρτη», λέγεται το ανωτέρω και το πάει η Βιβή σπρωχτό]

Δυο τρία πράγματα που ξέρω...
Η ηλεκτρονική διεύθυνση είναι: www.legend.gr

CD το οποίο... Κόλαση/μου ‘χεις κάνει τη ζωή μου κόλαση, στην εντατική/ θα με βρεις εκεί, Κρίση/ έχω πάθει κρίση.. κ.λπ. σουξέ άλλων τα οποία περιγράφουν επακριβώς το τι συμβαίνει εδώ μέσα.

Τελικά να τον αγοράσω;
Δεν ξέρω ποιο είναι καλύτερο: να φαντασιώνεσαι ότι η Βιβή σε γρατζουνάει ή ότι σε δαγκώνει; Όποιο από τα δύο κι αν διαλέξεις πάντως, έχω την εντύπωση ότι θα πρέπει να πονάει. Αν τα πάρεις και όλα όσα δείχνει ότι μπορεί να σου κάνει η Βιβή πρέπει να πονάει πάρα πολύ, μαζοχιστούλη μου.

Γεωργία Λαιμού.
Έχεις κάτι στο μυαλό σου; Πες το μου μ' ένα e-mail...: gplemos@e-go.gr


ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ/tracks:
1. Σ’ αγαπώ πολύ πολύ
2. Σπαρακτικά
3. Σε βλέπω
4. Μια στιγμή
5. Σκάρτη
6. Υποσυνείδητο
7. Λιώνω
8. Κολασμένα
9. Τ’ ακούς αλήτη μου
10. Θα σε πιάσω
11. Εσύ είσαι για μένα όλα
12. Δεν κυκλοφορώ
13. Ντροπή σου
14. Υποφέρω

ΕΡΜΗΝΕΥΤΕΣ:
Βιβή Μαστραλέξη
ΣΥΝΘΕΤΕΣ/ΣΤΙΧΟΥΡΓΟΙ:
Λάκης Ζέρβας, Ευτύχης, Pascal, Ανδρέας Κομπόσης, Χρήστος Γαλανός
ΣΥΝΘΕΤΕΣ:
Ευρυπίδης Νικολαϊδης, Βασίλης Γαβριηλίδης
ΣΤΙΧΟΥΡΓΟΙ:
Αργύρης Αράπης, Ανδρέας Λάμπρου
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ:
DAT
elli4ever
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 06, 2007 10:45 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elli4ever »

ΕΚΠΛΗΞΗ ΑΠΟ ΒΙΒΗ ΜΑΣΤΡΑΛΕΞΗ!
Το album της βρίσκεται στη πρώτη θέση του επίσημου δείκτη τοποθετήσεων της Ifpi, αφήνοντας πίσω πολύ δυνατά ονόματα!

:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
immortal
Δημοσιεύσεις: 16863
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 07, 2004 11:53 pm
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από immortal »

elli4ever έγραψε:ΕΚΠΛΗΞΗ ΑΠΟ ΒΙΒΗ ΜΑΣΤΡΑΛΕΞΗ!
Το album της βρίσκεται στη πρώτη θέση του επίσημου δείκτη τοποθετήσεων της Ifpi, αφήνοντας πίσω πολύ δυνατά ονόματα!

:lol: :lol: :lol:
ΕΤΣΙ ΕΤΣΙ :lol:
in this mad mad world
sweetbear
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 26, 2007 9:48 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sweetbear »

immortal έγραψε:
elli4ever έγραψε:ΕΚΠΛΗΞΗ ΑΠΟ ΒΙΒΗ ΜΑΣΤΡΑΛΕΞΗ!
Το album της βρίσκεται στη πρώτη θέση του επίσημου δείκτη τοποθετήσεων της Ifpi, αφήνοντας πίσω πολύ δυνατά ονόματα!

:lol: :lol: :lol:
ΕΤΣΙ ΕΤΣΙ :lol:



ΚΟΙΤΑ ΠΡΟΜΟ ΤΟ ΝΙΝΙ... :lol: :lol: :lol: :lol:
TASTE MY DUST!!!
Κλειδωμένο