Ανοικτη επιστολή Πάνου Κατσιμίχα στο Μιχάλη Χατζηγιάννη

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
Dimitris96
Δημοσιεύσεις: 862
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 28, 2007 12:16 am

Ανοικτη επιστολή Πάνου Κατσιμίχα στο Μιχάλη Χατζηγιάννη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dimitris96 »

Επιστολή του Πάνου Κατσιμίχα έτσι όπως τη δημοσίευσε το ‘7' της Κυριακάτικης Ελευθεροτυπίας. Η επιστολή απευθύνεται στον Μιχάλη Χατζηγιάννη με τον οποίο τα έχει πάρει ο Π. Κατσιμίχας διότι βγήκε και δήλωσε ότι ‘η αντιπροσωπεία του εντέχνου' έκλεισε! Και ιδού η απάντηση:


"Αγαπητό Επτά,

Διάβασα τις προάλλες τη συνέντευξη του τραγουδιστή Μιχάλη Χατζηγιάννη και ανατρίχιασα. Ξαφνικά ένα νεαρό παιδί, εκφράζοντας τη φθήνια, την αγραμματοσύνη και το θράσος της εποχής, βγαίνει ύστερα από δύο - τρεις επιτυχημένες σεζόν σαν φουσκωμένο κοκοράκι και επαίρεται ασύστολα. Θύμα των μέσων που τον ανέδειξαν και τον παρέσυραν και επικίνδυνο παράδειγμα για όλα τα νέα παιδιά που τον θαυμάζουν και τον παρακολουθούν. Και τι δεν είπε το παιδί: "Δεν έχω ανάγκη κανέναν", δεν με βοήθησε κανείς, "τα κάνω όλα μόνος μου", "δε με ενδιαφέρει τίποτα" κλπ. Και σαν να μην έφταναν αυτά, πατάει και την πεπονόφλουδα του έμπειρου δημοσιογράφου περί "ανυπόταχτων οπαδών του εντέχνου" που απέρριψαν το Μιχάλη και τρελαίνεται ο Μιχάλης και υπογράφει με τη βαριά θανατική του καταδίκη του μίζερου και δυσνόητου "έντεχνου τραγουδιού" και συνεχίζει την ξέφρενη πορεία του προς τη δόξα της "σκεπτόμενης ποπ". Καινούργιο είδος αυτό. Δική του ανακάλυψη. Επειδή όλο αυτό το "κόλπο" είναι τουλάχιστον αντιαισθητικό και εντελώς επικίνδυνο, μπαίνω στον κόπο να τον ρωτήσω: Ξέρεις που βρίσκεσαι Μιχάλη; Ξέρεις για τι πράγματα μιλάς ακριβώς; Ξέρεις ποιοι χύσανε ιδρώτα και αίμα 20 χρόνια τώρα, για να δημιουργήσουν από το τίποτα αυτό το τεράστιο συναυλιακό κοινό που γεμίζει τα καλοκαιρινά γήπεδα και θέατρα; Ξέρεις πάνω στις πλάτες ποιων πας τα καλοκαίρια και παριστάνεις τον κούκλο και θησαυρίζεις; Θα σου το πω εγώ, για να το μάθουν και οι υπόλοιποι του στιλ σου, αλλά κι αυτοί που εκτρέφονται μαζικά στα ορνιθοτροφεία των reality shows και είναι έτοιμοι να βγουν και να διαστρέψουν τα μυαλά των πιτσιρικάδων: Οι "έντεχνοι" και το "έντεχνο" που με τέτοιο θράσος βγαίνεις και φτύνεις, αυτοί οι ίδιοι είναι που άνοιξαν το δρόμο της συναυλίας και των μεγάλων ακροατηρίων. Αυτοί υπερασπίζονται εδώ και είκοσι τόσα χρόνια το ελληνικό τραγούδι και την αξιοπρέπεια του δημιουργού, αν αυτά σου λένε κάτι. Σε τι σε πείραξε εσένα άραγε το "έντεχνο" (όπως το ονομάζουν οι διάφοροι αγράμματοι); Ποιος σου έδωσε το δικαίωμα να το αποκαλείς "μαγαζί" και "αντιπροσωπεία"; Μήπως το μπέρδεψες με τα μαγαζιά που δουλεύεις; Δεν έχω τίποτα μαζί σου προσωπικά, όμως, κάποιος πρέπει να σου πει, ότι, θέλεις δε θέλεις, είσαι παράδειγμα για πολλούς πιτσιρικάδες, οπότε πρέπει να σκέφτεσαι πριν να μιλήσεις. Παρεπιπτόντως, μήπως θυμάσαι μια συναυλία που δώσαμε με τον Χάρη στη Λευκωσία το 1996; Τη διοργάνωσε ο Προσφυγικός σύλλογος ΠΑΕΚ Κερύνεια και μάζεψε γύρω στις 10.000 άτομα. Πριν από μας τραγούδησες εσύ. Ένα παιδάκι 17 ετών, σεμνό και μαζεμένο, με υπέροχη φωνή, ντυμένο και κουρεμένο κατ' εικόνα και ομοίωση του Γ. Νταλάρα. Κάποιος ήρθε μ' ένα δίσκο demo και παρακάλεσε να τον ακούσουμε και να βοηθήσουμε αν μπορούμε το Μιχάλη. Είσαι σίγουρος ότι δεν είχες, ούτε έχεις ανάγκη από κανέναν και ότι τα ξέρεις όλα; Και τότε, το βραβείο για την κατηγορία "έντεχνο τραγούδι" γιατί το παρέλαβες στα Αρίων, αφού η "αντιπροσωπεία έκλεισε"; Επειδή σου άρεσε το νάιλον αγαλματάκι;

Άκουσε λοιπόν φιλαράκο δυο πράγματα και τελειώνω: Πρώτον, μη μιλάς πολύ και απλώς τραγούδα με την όμορφη φωνή σου τα παιδικά σου τραγουδάκια. Είναι αναμφισβήτητα γλυκύτατα και χρήσιμα. Αλλιώς τι θα χόρευε η επτάχρονη κόρη μου στα πάρτι με τις φίλες της; Δεύτερο και σπουδαιότερο: Ξεκαβάλησε το καλάμι, γιατί αν φυσήξει κανένας αέρας και το γυρίσει από οριζοντίως, κάθετα, θα έχεις σοβαρό πρόβλημα. Έχεις πολύ δρόμο και πολλή δουλειά ακόμα μπροστά σου. "Ήσουνα μικρός για τέτοια ανοίγματα". Μάθε να σέβεσαι την πνευματική ζωή του τόπου που σε φιλοξενεί και σου δίνει ψωμί να φας. Τώρα μίσησέ με ελεύθερα ή κάτσε και σκέψου."

Πάνος Κατσιμίχας "

Xilia mpravo ston Pano Katsimixa

epitelous bgike enas kai eipe tin alitheia gi ayto to paidi pou mas to paizei kai megalos tragoudistis

ntroph kai aisxos
Notis Sfakianakis
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

ma posa xronia tha diavazw tin idia epistoli?!?!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: nios imouna kai gerasa
Παρε ανασα και παμε...
MEDIA
Δημοσιεύσεις: 14986
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 29, 2008 5:10 pm
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MEDIA »

kala auto egine prin kati aiwnes :lol:
Elenh otan gelas eisai poly xaritwmenh
Άβαταρ μέλους
Dimitris96
Δημοσιεύσεις: 862
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 28, 2007 12:16 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dimitris96 »

MEDIA έγραψε:kala auto egine prin kati aiwnes :lol:
kai prin 50 xronia na egine den mou pirazei emena

apla h alitheia na legete panta kai o panos katsimixas poly kala ekane kai tin eipe
Notis Sfakianakis
hakkinen
Δημοσιεύσεις: 2977
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 07, 2004 11:51 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hakkinen »

Καλό είναι όμως να κάνουμε και μια αναζήτηση στα παλιά θέματα...

Κατά τα άλλα είναι πάγια η θέση μου ότι οι Κατσιμιχαίοι έκαναν τεράστιο φάουλ και είναι κρίμα άνθρωποι που σέβεσαι καλλιτεχνικά να σε αναγκάζουν να τρέφεις πλέον μηδενικό σεβασμό γι΄αυτούς σε επίπεδο ανθρώπινο.

@νδρέας
Light a fire, drop a bomb
Άβαταρ μέλους
musicfan
Δημοσιεύσεις: 2006
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 11, 2007 9:22 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από musicfan »

Να 'ταν η ζήλια ψώρα για τους Κατσιμιχαίους... Προσβάλλοντας το Χατζηγιάννη προσβάλλει και αυτούς που τον ακούν...
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Παρε ανασα και παμε...
creativeuser
Δημοσιεύσεις: 14181
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:19 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από creativeuser »

ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ 4 ΧΡΟΝΙΑ?ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΗ Η ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ. :wink:
Δως μου ένα παγάκι
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

a mpa dinei trofh se lektores na anamasoun ampelofilosofies. :wink:
Παρε ανασα και παμε...
Entek
Δημοσιεύσεις: 17203
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2004 12:26 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Entek »

Paidia egw ftaiw pou ksanaefera tin "Rokia" sto proskinio!

einai fenete i periodos "minimata apo to 2004!!!"
Κάτι μου λέει ότι σύντομα θα 'ρθουν καλύτερες μέρες!!!
creativeuser
Δημοσιεύσεις: 14181
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:19 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από creativeuser »

Entek έγραψε:Paidia egw ftaiw pou ksanaefera tin "Rokia" sto proskinio!

einai fenete i periodos "minimata apo to 2004!!!"
ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΦΡΕΣΚΟ ΝΕΟ!Η ΑΝΝΑ ΘΑ ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΕΙ ΤΟ "EIΣΑΙ" ΣΤΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ.ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΤΗΣ ΘΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΤΑΙ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ DISCOΜΠΑΛΑ. :lol:
Δως μου ένα παγάκι
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

creativeuser έγραψε:
Entek έγραψε:Paidia egw ftaiw pou ksanaefera tin "Rokia" sto proskinio!

einai fenete i periodos "minimata apo to 2004!!!"
ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΦΡΕΣΚΟ ΝΕΟ!Η ΑΝΝΑ ΘΑ ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΕΙ ΤΟ "EIΣΑΙ" ΣΤΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ.ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΤΗΣ ΘΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΤΑΙ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ DISCOΜΠΑΛΑ. :lol:
:lol: :lol:
Παρε ανασα και παμε...
GUNNER_10
Δημοσιεύσεις: 13408
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:31 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GUNNER_10 »

creativeuser έγραψε:
Entek έγραψε:Paidia egw ftaiw pou ksanaefera tin "Rokia" sto proskinio!

einai fenete i periodos "minimata apo to 2004!!!"
ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΦΡΕΣΚΟ ΝΕΟ!Η ΑΝΝΑ ΘΑ ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΕΙ ΤΟ "EIΣΑΙ" ΣΤΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ.ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΤΗΣ ΘΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΤΑΙ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ DISCOΜΠΑΛΑ. :lol:
kai to xeimona tha emfanizetai me thn garbi tragoudontas to neo tous souxe kalitera oi dio mas.. :lol:
creativeuser
Δημοσιεύσεις: 14181
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:19 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από creativeuser »

GUNNER_10 έγραψε:
creativeuser έγραψε:
Entek έγραψε:Paidia egw ftaiw pou ksanaefera tin "Rokia" sto proskinio!

einai fenete i periodos "minimata apo to 2004!!!"
ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΦΡΕΣΚΟ ΝΕΟ!Η ΑΝΝΑ ΘΑ ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΕΙ ΤΟ "EIΣΑΙ" ΣΤΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ.ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΤΗΣ ΘΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΤΑΙ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ DISCOΜΠΑΛΑ. :lol:
kai to xeimona tha emfanizetai me thn garbi tragoudontas to neo tous souxe kalitera oi dio mas.. :lol:
AYTO EINAI 2000.EMEIΣ ΛΕΜΕ 2004 ΤΩΡΑ. :lol:
Δως μου ένα παγάκι
GUNNER_10
Δημοσιεύσεις: 13408
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:31 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GUNNER_10 »

creativeuser έγραψε:
GUNNER_10 έγραψε:
creativeuser έγραψε:
Entek έγραψε:Paidia egw ftaiw pou ksanaefera tin "Rokia" sto proskinio!

einai fenete i periodos "minimata apo to 2004!!!"
ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΦΡΕΣΚΟ ΝΕΟ!Η ΑΝΝΑ ΘΑ ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΕΙ ΤΟ "EIΣΑΙ" ΣΤΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ.ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΤΗΣ ΘΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΤΑΙ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ DISCOΜΠΑΛΑ. :lol:
kai to xeimona tha emfanizetai me thn garbi tragoudontas to neo tous souxe kalitera oi dio mas.. :lol:
AYTO EINAI 2000.EMEIΣ ΛΕΜΕ 2004 ΤΩΡΑ. :lol:
a signomi na mpw sto klima...

kala gamato den einai to esena mono??? :lol:
SD54
Δημοσιεύσεις: 2932
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:34 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SD54 »

Για 100000στή φορά παρόλο που μου αρέσει ο Μιχαλάκης... θα πω ότι αυτή η επιστολή με βρίσκει απίστευτα σύμφωνο! :wink:
...το εδώ πουθενά, το τώρα ποτέ...
Entek
Δημοσιεύσεις: 17203
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2004 12:26 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Entek »

GUNNER_10 έγραψε:
creativeuser έγραψε:
GUNNER_10 έγραψε:
creativeuser έγραψε:
Entek έγραψε:Paidia egw ftaiw pou ksanaefera tin "Rokia" sto proskinio!

einai fenete i periodos "minimata apo to 2004!!!"
ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΦΡΕΣΚΟ ΝΕΟ!Η ΑΝΝΑ ΘΑ ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΕΙ ΤΟ "EIΣΑΙ" ΣΤΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ.ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΤΗΣ ΘΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΤΑΙ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ DISCOΜΠΑΛΑ. :lol:
kai to xeimona tha emfanizetai me thn garbi tragoudontas to neo tous souxe kalitera oi dio mas.. :lol:
AYTO EINAI 2000.EMEIΣ ΛΕΜΕ 2004 ΤΩΡΑ. :lol:
a signomi na mpw sto klima...

kala gamato den einai to esena mono??? :lol:

egw sas oti para to oti ki an lene, i a8ina 8a ftasei na kanei tous olimpiakous agwnes... kai 8a nai apo tous kaliterous.

ps: i kaiti akousa 8a sinergastei me ton terzi se ena cd-single kai 8a einai kai ksanthi. Episis legete pws sintoma 8a kikloforisei neo album. Kati pou egw to apokleiw! Tha kataferei na epanakampsei?

i vissi eskise me to eisai sta mad vma, skizoun oi Paraxenes Eekones (to opoio an kai paramenei sta charts 8a epanakikloforisei sintoma se Summer Edition, kai etoimazete gia tous Olimpiakous :)

Vissi ps: i sinergasia me ton karvela kala kratei an kai mallon se 4-5 xronia mou mirizei anovria sto Londino!!!

h paparizou, cd einai auto pou ekane? kamia eurovision tin sozei.

O Sakis giortazei tin 3h 8esi sti Eurovision me to Shake It, to single egine 2P kai etoimazete, lene na perasei se mia pio "iremi" fasi!

h despina etoimazei to megalo comeback meta to Geia (kai to Collectors Edition kai to Live kai to neo moraki), pros to paron 8a tin apolafsoume se ena NEO ksenoglosso pop kommati tou foivou. Oson afora to neo album mallon legete 8a kinite se laika monopatia.

o hatzigiannis paei gia 2pli platina me to "Akatallili Skini" kai mazi me tis Paraxenes Eekones einai oi monoi diskoi tis xronias (2004) pou ginontai 2P xwris epanakikloforia. (Ase auton ton katsimixa na sklaei apo to kako tou :) )

H Haris epanakikloforei kai pali se "leukoma edition" to "Os Tin Akri Tou Ouranou Sou" to opoio paei na ginei to emporikotero album tis xronias (2004).

O Remos etoimazete na epanakikloforisei to 2pla platinenio "Mia Anapnoi" (to opoio 8a ginei 3pla platinenio)

H Kokkinou etoimazete na epanakikloforisei to platinenio "Sto Kokkino" (to opoio 8a ginei 2pla platinenio)!

O Katsimixas diskografika den ekane TIPOTA to aksiosimioto. Gia to mono pragma pou ksexorise to 2004 einai to gramma tou pros ton Hatzigianni epivevaiwnwntas to gnomiko "an i zilia htan psora..." :)


ante kai tin erxomeni evdomada to 2005!
Κάτι μου λέει ότι σύντομα θα 'ρθουν καλύτερες μέρες!!!
ADAM2
Δημοσιεύσεις: 92789
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2004 9:29 pm
Τοποθεσία: Internet
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ADAM2 »

ευχαριστούμε τον Entek για την ενημέρωση ... κάτι μου λέει ότι θα πέσει μέσα στις προβλέψεις του..!
Nothing lasts forever but the earth and sky
Άβαταρ μέλους
freddaras
Δημοσιεύσεις: 29304
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 25, 2005 12:45 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από freddaras »

εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι ονοματα με τοσο μεγαλη ιστορια και τετοιο μεγαλο παρελθον βγαινουν και κανουν τετοιες δηλωσεις...για τον μιχαλη και τον καθε μιχαλη.....
μα δεν καταλαβαινουν οτι αυτοι οι ιδιοι τον δινουν αξια......????
τι ασχολείται τωρα ο πανος και ο καθε πανος με το καθε νεο παιδι που κανει καριερα....??
τι τον νοιαζει τωρα τον κατσιμιχα για τις δηλωσεις του χατζηγιαννη.....????

ελεος ρε παιδια.....
σαν την πεγκι ζινα και την δημητριου κανουν τωρα......
και δικιο να εχει...ο τροπος που το εκφραζει ειναι απαραδεκτος.......

Ας κοιταξει ο καθενας την δουλειά του....
μουσικη θελουμε να ακουμε και οχι να διαβαζουμε καθε βδομαδα δηλωσεις...

κριμα.......

τελικα δεν σκοτωνει μονο η πειρατεια την μουσικη αλλα και η ...αντε να μην το πω και φαω κανα μπαν βραδιάτικα :lol:
This Is Not Happening
https://youtu.be/FwQhW6jmUsg
Entek
Δημοσιεύσεις: 17203
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2004 12:26 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Entek »

to xeirotero fred einai oti oxi mono den exei dikaio alla leei kai asinartisia, einai ektos topou kai xronou kai apodikniete na einai anideos. katarriptei apo monos tou auto pou les san "aksia" kai "istoria". kapoios me "aksia" kai sevasmo gia tin "istoria" tou, den leei tetoia koufa. genika o an8rwpos ginete skartos pleon!
Κάτι μου λέει ότι σύντομα θα 'ρθουν καλύτερες μέρες!!!
Απάντηση