ΘΕΟΦΑΝΟΥΣ:''ΜΕ ΤΟΝ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΝΤΡΕΣ''

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
MEDIA
Δημοσιεύσεις: 14986
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 29, 2008 5:10 pm
Επικοινωνία:

ΘΕΟΦΑΝΟΥΣ:''ΜΕ ΤΟΝ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΝΤΡΕΣ''

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MEDIA »

Γιώργος Θεοφάνους
"Δεν είμαι αλαζόνας"




Εικόνα

"Γιατί Νίκο Μουρατίδη δεν πήρες από το καμαρίνι την πρόσκληση που σου άφησα για την παρουσίαση του βιβλίου μου και έκανες την ίδια μέρα παρουσίαση του δικού σου βιβλίου στην Κρήτη;". Από τα πρώτα λεπτά του τελευταίου Χ- Factor , o Κύπριος συνθέτης έδωσε την απάντησή του στον άσπονδο φίλο του για όσα τον κατηγόρησε στο Downtown.




Ο Γιώργος Θεοφάνους είναι ένας συνθέτης με 3.000.000 πουλημένους δίσκους στα μπαγκάζια του και «ελάττωμα» να λέει πάντα αυτό ακριβώς που σκέφτεται. On και off κάμερα. Εν μέσω χειροκροτήματος ή –ενίοτε– και γιουχαΐσματος. Θου, Κύριε, φυλακήν τω στόματί του!



Λέει την αλήθεια –και μόνο την αλήθεια– για…

*Τη σκληρή κριτική που επιμένει να ασκεί στηνΕιρήνη, δηλώνοντας πως «Τέρμα οι πανέμορφες κοπέλες με τις μέτριες φωνές»:
«Δε βλέπω τη δισκογραφία να προχωράει με παραδείγματα σαν την Ειρήνη. Αν και, προς Θεού, δεν μπορώ να συγκρίνω την Ειρήνη με αυτά τα ονόματα που μου λες τώρα (σ.σ. Έφη Θώδη, Τζούλια Αλεξανδράτου). Η Ειρήνη είναι καλό παιδί, έχει ήθος και έχει και ωραία φωνή σχετικά με τις υπόλοιπες κοπέλες που έχουν κάνει καριέρα. Ξέρει ότι μπορεί να μην είναι μεγάλη τραγουδίστρια και το προσπαθεί. Είμαι όντως πάρα πολύ αυστηρός μαζί της, αλλά όχι μόνο με αυτήν. Έχω απαιτήσεις από όλα τα παιδιά πουείναι μέσα».

*To αν η κλιμακούμενη κόντρα του με τον ΝίκοΜουρατίδη είναι κατασκευασμένη για λόγους τηλεθέασης:
«Δεν μπορώ να πάρω καμία κατεύθυνση εγώ. Είμαι αναρχικός σε αυτά τα πράγματα και αισθάνομαι άβολα όταν προσπαθώ να μπω σε ένα ρόλο. Για αυτό, αν με δεις στο παιχνίδι, βγάζω τα ακουστικά μου. Δεν μπορώ να μου μιλάνε, δεν μπορώ να με καθοδηγούν. Θέλω να έχω καθαρή άποψη για αυτό που βλέπω απέναντί μου».

*Την τελευταία φορά που ανέχτηκε τις ιδιοτροπίες ενός ταλαντούχου ανθρώπου:
«Στη συνεργασία που ξεκίνησα με τον Γιάννη Πάριο, που τον λατρεύω και τον θεωρώ πολύ μεγάλο κεφάλαιο στην ελληνική δισκογραφία. Τρεις φορές δοκιμάσαμε να βρεθούμε και δεν τα καταφέραμε. Αν και παραμείναμε φίλοι και βγήκαν καλά πράγματα από εκεί».


*Όσους τον κατηγορούν ως αλαζόνα:
«Αυτή η λέξη είναι ο τεράστιος φόβος μου, το να μη φανεί δηλαδή αυτό που λέω ή αυτό που κάνω ως ύβρις. Γιατί αυτό είναι που καταλογίζω και στους τραγουδιστές, ότι επειδή έχουν αυλές γύρω τους, συν το συγγενολόι πουτους λέει “είσαι ο μεγάλος, είσαι ο τέλειος”, έχουν την αλαζονεία μέσα τους. Όμως αυτή την αλαζονεία και τον εγωισμό πρέπει να μάθεις να την κοντρολάρεις. Εγώ είμαι πολύ τυχερός άνθρωπος. Είμαι σαράντα χρονών και έχω κάνει το όνειρό μου πραγματικότητα.
Από τα τεσσεράμισι χρόνια μου δεν έχω κάνει τίποτα άλλο από αυτό. Ούτε μπάλα δεν έχω πιάσει ποτέ στη ζωή μου. Φαντάσου ότι πήγα πρόσφατα με το μεγάλο γιο μου σε ένα 5x5στη Γλυφάδα, καθόμουν με τους γονείς στην εξέδρα, που μου μίλαγαν για το Χ-Factor, ακούω κάποια στιγμή το διαιτητή να λέει “Θεοφάνους, σουτ!”, οπότε σηκώνομαι και του λέω “Δεν είπα κάτι”. Τόσο άσχετος είμαι».

*Την πιο σκληρή ατάκα που έχει πει σε εκτός X-Factor τραγουδιστή:
«Δε θα σου πω το όνομά του. Είναι μέσα στο στούντιο, τραγουδάει και μου λέει με χειρονομίες: “Δεν ακούω τη φωνή μου”. Οπότε γυρίζω και του λέω “Και δε χαίρεσαι για αυτό;”».


*Το αν αξίζει ο Μιχάλης Χατζηγιάννης να είναι ο μοναδικός του οποίου τα cd πουλάνε:
«Είναι εξαιρετικός ο Μιχάλης, αν και είχαμε αρκετές κόντρες στο παρελθόν. Εγώ νομίζω ότι δεν έχει λάθος κριτήριο ο κόσμος. Έχεις ακούσει εσύ κανέναν καλό δίσκο που να είναι στο συρτάρι;»




Πώς κρίνει τα υπόλοιπα μέλη της κριτικής επιτροπής:
«Ως φωνές, είναι απαράδεκτοι! Ως τηλεοπτική παρουσία, εγώ θέλω τον Γιώργο (σ.σ. Λεβέντη) να είναι ο εαυτός του. Με ενοχλεί που δεν μπορεί να πει τίποτα κακό για κανέναν και τα βλέπει όλα όμορφα και όλα ωραία, αλλά είναι η ψυχή του τέτοια. Είναι εξαιρετική πάστα ανθρώπου. Η Κατερίνα είναι καινούριος άνθρωπος στην τηλεόραση, αλλά με απίστευτες γνώσεις πάνω στο προμόσιον. Είναι πάρα πολύ όμορφη και πάρα πολύ δυναμικός άνθρωπος, αν κι εγώ,να σου πω την αλήθεια, με τις δυναμικές γυναίκες δεν τα πάω πολύ καλά, κουτουλάμε ο ένας πάνω στον άλλον. Ο Νίκος, από την άλλη, είναι upgraded από τις προηγούμενες εμφανίσεις του στην τηλεόραση. Θεωρώ ότι είναι ο καλύτερος Μουρατίδης που έχω δει ποτέ».

*Τον Σάκη ως παρουσιαστή:
«Mου αρέσει πάρα πολύ ο Σάκης. Να σκεφτείς ότι –και είναι η πρώτη φορά που το λέω αυτό– ήμουν από τους ανθρώπους που πριν κλείσω το συμβόλαιό μου ήθελα να ξέρω ότι έκλεισε και ο Σάκης. Ήθελα να είμαι σίγουρος ότι θα είναι ο Σάκης».


*Τον Σάκη ως συμμετέχοντα για δεύτερη φορά στη Γιουροβίζιον:
Γιατί να μην το κάνει; Εμένα μου αρέσει που λέει “πάω να φέρω τη νίκη”.
Αν το κάνει με χαρά και το γουστάρει, να το κάνει οπωσδήποτε. Μπορείς να κόψεις ένα άλογο την ώρα που τρέχει; Τρέχει το άλογο αυτό. Θα του πεις “όχι, δε θα πας σε αυτή την κούρσα τώρα”; Να πάει».

Για ποιους από το «X-Factor» πιστεύει ότι θα πάνε μπροστά

Από την ομάδα της Γκαγκάκη: «Όλοι. Ο Νικόλας, ο Χρήστος, ο Λούης (για το είδος που κάνει) καιο Λουκάς, ο οποίος δεν είναι όμως ο Ρέμος ή ο Πλούταρχος, δεν τον βλέπω να έχει αυτήν τη δυναμική ακόμη, αλλά μπορεί να την αποκτήσει».

Από την ομάδα του Μουρατίδη: «Ο Κλακουμάνος, χωρίς να ακούω το σημερινό Καζαντζίδη. Έχει ωραία φωνή, αλλά κάτι μου λέει όμως ότι 22 χρόνια που δουλεύει επαγγελματικά δεν έκανε καριέρα. Προφανώς κάτι άλλο φταίει. Επίσης, μου αρέσει πάρα πολύ η Κέλλυ ως εναλλακτική. Έχει όλο αυτό το ανορεξικό και περίεργο».

Από την ομάδα του Λεβέντη: «Η Ιωάννα. Δεν πιστεύω ότι κάποια από τα άλλα κορίτσια μπορεί να κάνει καριέρα».

Από τη δική του ομάδα: «Θεωρώ ότι για τα Κόκκινα Χαλιά είναι ήδη στρωμένο το χαλί. Μου αρέσει επίσης που έχουν χώρο οι Τριημιτόνιο, γιατί είναι τρία λαϊκά παιδιά που είναι ταλαιπωρημένα στην προσωπική τους ζωή. Κι αν καταφέρω να ξεκολλήσω το μυαλό του κόσμου ότι οι Juke Box δεν είναι κάτι παλιό, τότε έχουν και εκείνοι πιθανότητες να σταθούν. Γιατί είναι πέντε φωνάρες».


yupi
Elenh otan gelas eisai poly xaritwmenh
MEDIA
Δημοσιεύσεις: 14986
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 29, 2008 5:10 pm
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MEDIA »

thelw na mathw se poion tragoudisth eipe ''kalytera pou den akus th fwnh su'' :lol: :lol:
Elenh otan gelas eisai poly xaritwmenh
just feel
Δημοσιεύσεις: 28623
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 11, 2007 7:47 pm
Τοποθεσία: κυκλαδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από just feel »

ΠΑΡΑΞΕΝΟ! :lol:
λίγα και πολλά
όλα είναι στο πλάνο..
MEDIA
Δημοσιεύσεις: 14986
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 29, 2008 5:10 pm
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MEDIA »

to ti eixe kontres me ton xatzhgiannh pantws katholou parakseno..me olous eixe kapoia stigmh kontra o theofanus! :lol: :lol:
Elenh otan gelas eisai poly xaritwmenh
masilnto
Δημοσιεύσεις: 1772
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 22, 2006 12:35 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από masilnto »

MEDIA έγραψε:thelw na mathw se poion tragoudisth eipe ''kalytera pou den akus th fwnh su'' :lol: :lol:
Kαι εγώ!
creativeuser
Δημοσιεύσεις: 14181
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:19 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από creativeuser »

MEDIA έγραψε:thelw na mathw se poion tragoudisth eipe ''kalytera pou den akus th fwnh su'' :lol: :lol:
ΙΣΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΑΝΤΕΨΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΗΜΙΖΕΤΑΙ ΔΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΟΣΟ ΚΑΛΗ ΦΩΝΗ ΤΟΥ.
Δως μου ένα παγάκι
SoLiTUdE

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SoLiTUdE »

as mas pei kai kapoion pou den eixe kontra mazi tou.
masilnto
Δημοσιεύσεις: 1772
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 22, 2006 12:35 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από masilnto »

με τη Μαρινέλλα,είπε ταίριαξαν πάρα πολύ.
SoLiTUdE

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SoLiTUdE »

menei na akousoume th diapseush ths idias :lol:
creativeuser
Δημοσιεύσεις: 14181
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:19 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από creativeuser »

masilnto έγραψε:με τη Μαρινέλλα,είπε ταίριαξαν πάρα πολύ.
ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ.ΒΡΕΘΗΚΕ ΕΝΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΥΝΑΜΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙ ΑΡΝΑΚΙ.
Δως μου ένα παγάκι
Άβαταρ μέλους
paidaki
Δημοσιεύσεις: 1409
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:33 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paidaki »

masilnto έγραψε:
MEDIA έγραψε:thelw na mathw se poion tragoudisth eipe ''kalytera pou den akus th fwnh su'' :lol: :lol:
Kαι εγώ!
STON ROUBA TO EIPE. O IDIOS O THEOFANOUS EIPE OTI EINAI O ROUBAS SE SYNENTEYKSH TOU STON KOSTOPOULO STON NITRO.
creativeuser
Δημοσιεύσεις: 14181
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:19 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από creativeuser »

paidaki έγραψε:
masilnto έγραψε:
MEDIA έγραψε:thelw na mathw se poion tragoudisth eipe ''kalytera pou den akus th fwnh su'' :lol: :lol:
Kαι εγώ!
STON ROUBA TO EIPE. O IDIOS O THEOFANOUS EIPE OTI EINAI O ROUBAS SE SYNENTEYKSH TOU STON KOSTOPOULO STON NITRO.
ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΚΟΤΑ.
Δως μου ένα παγάκι
Άβαταρ μέλους
immortal
Δημοσιεύσεις: 16863
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 07, 2004 11:53 pm
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από immortal »

SoLiTUdE έγραψε:as mas pei kai kapoion pou den eixe kontra mazi tou.
Για αυτο δεν γράφει σε κανεναν αλλο και κολλησε σε 2-3 που τον ανέχονται. Καλα για Θεοδωριδου δεν ξέρω μεχρι το πασχα μπορει και να πλακωθουν αμα του πει οτι δεν της αρεσει κανενα τραγουδι

:lol:
in this mad mad world
GUNNER_10
Δημοσιεύσεις: 13408
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:31 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GUNNER_10 »

MEDIA έγραψε:thelw na mathw se poion tragoudisth eipe ''kalytera pou den akus th fwnh su'' :lol: :lol:
martakh.. :wink:
oscar
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 04, 2007 8:17 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από oscar »

θεωρω οτι ο Θεοφανους ειναι overrated ως καλιτεχνης.

Αναρωτιεμαι τι γνωμη εχει για τους One?
Entek
Δημοσιεύσεις: 17203
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2004 12:26 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Entek »

oscar έγραψε:θεωρω οτι ο Θεοφανους ειναι overrated ως καλιτεχνης.

Αναρωτιεμαι τι γνωμη εχει για τους One?
autos tou eftiaxe, ti gnomi na xei...
Κάτι μου λέει ότι σύντομα θα 'ρθουν καλύτερες μέρες!!!
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

kai ta eixe kai me ton argyri 2 xronia.. :wink:
Παρε ανασα και παμε...
Entek
Δημοσιεύσεις: 17203
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2004 12:26 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Entek »

antidoto έγραψε:kai ta eixe kai me ton argyri 2 xronia.. :wink:
oxi me ton Ektora? O Argiris poios einai?
Κάτι μου λέει ότι σύντομα θα 'ρθουν καλύτερες μέρες!!!
Krouela
Δημοσιεύσεις: 10285
Εγγραφή: Παρ Απρ 20, 2007 7:59 pm
Τοποθεσία: Cosmo-City
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Krouela »

O Ektoras ta ixe me ton Froufrou de
Krouela agapes mou, Krouela
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

eleos stamatiste

parte tilefwno kai tha ta poume lol

ksekatiniastikame pleon :lol:
Παρε ανασα και παμε...
Απάντηση