ELVIN-SXOLEIA TELOS!

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
nikolaspapakonstantinos
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί Μαρ 27, 2007 12:36 am
Τοποθεσία: Milano

ELVIN-SXOLEIA TELOS!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikolaspapakonstantinos »

http://www.youtube.com/watch?v=rDvTi1AQSqI
FULL HD
MUSIKI-STIXOI:MIXALIS RAKINTZIS(KE AKUGETE...)
Video Clip Production: Giannis Karmas
Cartel Studio | http://cartel.gr
Apla katapliktiko.I musiki thimizei palio katapliktiko Mixali....
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikolaspapakonstantinos την Πέμ Ιούλ 09, 2009 11:01 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
nikolaspapakonstantinos
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί Μαρ 27, 2007 12:36 am
Τοποθεσία: Milano

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikolaspapakonstantinos »

Pyrranthos
Δημοσιεύσεις: 877
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 20, 2007 3:02 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pyrranthos »

Μη χειρότερα! Ο Ρακιντζής έχει και κλώνο! :doh:
Ίδια φωνή (τύπου Κέρμιτ) και ίδιος τρόπος ερμηνείας. :o :?
ADAM2
Δημοσιεύσεις: 92789
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2004 9:29 pm
Τοποθεσία: Internet
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ADAM2 »

:shock: ίδιος...!

τον είδα και στο κλιπ του ρακιντζή και νόμιζα αρχικά ότι ήταν ο ίδιος ο μιχάλης, αλλά είναι άλλος...
Nothing lasts forever but the earth and sky
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

ok kapios na mazepsei ton rakintzi!!!!!! tora omws!!!!
Παρε ανασα και παμε...
creativeuser
Δημοσιεύσεις: 14181
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:19 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από creativeuser »

ΜΗΠΩΣ ΤΡΑΓΟΥΔΑ Ο ΡΑΚΙΝΤΖΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΠΛΑ ΚΟΥΝΑ ΤΟ ΣΤΟΜΑ?
Δως μου ένα παγάκι
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

creativeuser έγραψε:ΜΗΠΩΣ ΤΡΑΓΟΥΔΑ Ο ΡΑΚΙΝΤΖΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΠΛΑ ΚΟΥΝΑ ΤΟ ΣΤΟΜΑ?
:lol:
Παρε ανασα και παμε...
ADAM2
Δημοσιεύσεις: 92789
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2004 9:29 pm
Τοποθεσία: Internet
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ADAM2 »

creativeuser έγραψε:ΜΗΠΩΣ ΤΡΑΓΟΥΔΑ Ο ΡΑΚΙΝΤΖΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΠΛΑ ΚΟΥΝΑ ΤΟ ΣΤΟΜΑ?
δεν είναι απίθανο!! .... :shock: :shock:
Nothing lasts forever but the earth and sky
yakinthos
Δημοσιεύσεις: 15533
Εγγραφή: Τρί Αύγ 08, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από yakinthos »

Ξεπερασμένη ποπ, δεκ 85-95... άσε που μοιάζει στον Ρακιντζή.
τι είμαι για ν' αρέσω σε όλους; Μερέντα;
Vandomaniac
Δημοσιεύσεις: 1395
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:02 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Vandomaniac »

Αϊσχος!!! Το δε video clip που νομίζει (για το σκηνοθέτη λεω) ότι είναι και πολύ hi tech, είναι σα συλλογή από demo videos που χρησιμοποιεί, ξέρω 'γω, η Sony για να μας δείξει πόσο γαμάτες είναι οι τηλεοράσεις της ή το blu ray!!
supernatural22

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από supernatural22 »

Τέλειο videoclip,τέλεια ανάλυση,τέλεια μουσική...αλλά θα προτιμούσα να το λέει ο Ρακιντζής παρά αυτός
yakinthos
Δημοσιεύσεις: 15533
Εγγραφή: Τρί Αύγ 08, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από yakinthos »

supernatural22 έγραψε:Τέλειο videoclip,τέλεια ανάλυση,τέλεια μουσική...αλλά θα προτιμούσα να το λέει ο Ρακιντζής παρά αυτός

Δεν θα είχε και πολλή διαφορά... :(
τι είμαι για ν' αρέσω σε όλους; Μερέντα;
Άβαταρ μέλους
sakis1972
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 08, 2009 6:03 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sakis1972 »

Το Video Clip είναι απλά τέλειο. Φοβερή δουλειά. 10000 ΜΠΡΑΒΟ!!!
Και στον nikolaspapakonstantinos που το έκανε post.
ΜΠΡΑΒΟ και πάλι :))))))))
Από τα λίγα ποιοτικά τραγούδια που έχω ακούσει τα τελευταία χρόνια.
O elvin όντως μοιάζει στην φωνή με τον Ρακιντζή, αλλά πρίν κρίνω θα περιμένω να ακούσω όλα τα τραγούδια.
This is the world we live in!!!
nikolaspapakonstantinos
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί Μαρ 27, 2007 12:36 am
Τοποθεσία: Milano

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikolaspapakonstantinos »

http://www.youtube.com/watch?v=rDvTi1AQSqI
to link allakse.
Oti kai na lete to lete epidi diavasate Musiki stixoi Mixalis Rakintzis kai exete mia adikeologiti antipathia gia ton megalitero ellina syntheti.
Prin 10 xronia oti evgaze itan oreo...twra allakse i katastasi.ok.
To video clip einai to prwto stin Ellada me tin sigekrimeni analisi.
To komati apla einai aristurgima,musika thimizei poli dikos sou gia panta ke mi rwtas giati,stixurgika apla kalokairino na su ftiaxnei tin diathesi.
O Elvin to leei apsoga,exei poli orea emfanisi,kai syntoma tha dite kai tis musikes tu ikanotites.Kato apo tin epimelia tu kaliteru ellina syntheti ti na perimenume alloste.
Apo ton Pirea tha ksekinisume....
Vandomaniac
Δημοσιεύσεις: 1395
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:02 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Vandomaniac »

nikolaspapakonstantinos έγραψε:http://www.youtube.com/watch?v=rDvTi1AQSqI
to link allakse.
Oti kai na lete to lete epidi diavasate Musiki stixoi Mixalis Rakintzis kai exete mia adikeologiti antipathia gia ton megalitero ellina syntheti.
Prin 10 xronia oti evgaze itan oreo...twra allakse i katastasi.ok.
To video clip einai to prwto stin Ellada me tin sigekrimeni analisi.
To komati apla einai aristurgima,musika thimizei poli dikos sou gia panta ke mi rwtas giati,stixurgika apla kalokairino na su ftiaxnei tin diathesi.
O Elvin to leei apsoga,exei poli orea emfanisi,kai syntoma tha dite kai tis musikes tu ikanotites.Kato apo tin epimelia tu kaliteru ellina syntheti ti na perimenume alloste.
Apo ton Pirea tha ksekinisume....
Για μένα προσωπικά και πριν 10 χρόνια ό, τι έβγαζε άθλιο ήταν!
nikolaspapakonstantinos
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί Μαρ 27, 2007 12:36 am
Τοποθεσία: Milano

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikolaspapakonstantinos »

Diladi vadimaniac thes na mu peis oti esi kathe kalokairi den xoreyeis sta club to dikos sou gia panta,to mi mu milas gia kalokairia,pou einai ta pio diaxronika tragudia pou pezonte?Athlia komatia e?
Pali kala pou ta atoma pou ton ekanan 13 fores xriso ke 3 fores platinenio pisteyun diaforetika...
Pisteyw oti o Elvin na exei proothisei,apoti kserw ipograpse simvoleo me ti minos ke to album kikloforei semptemvrio.
Vandomaniac
Δημοσιεύσεις: 1395
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:02 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Vandomaniac »

nikolaspapakonstantinos έγραψε:Diladi vadimaniac thes na mu peis oti esi kathe kalokairi den xoreyeis sta club to dikos sou gia panta,to mi mu milas gia kalokairia,pou einai ta pio diaxronika tragudia pou pezonte?Athlia komatia e?
Pali kala pou ta atoma pou ton ekanan 13 fores xriso ke 3 fores platinenio pisteyun diaforetika...
Pisteyw oti o Elvin na exei proothisei,apoti kserw ipograpse simvoleo me ti minos ke to album kikloforei semptemvrio.
Το ότι θα τα βάλουν, θα τα ακούσω και πίνοντας το ποτό μου μπορεί να χορέψω και λίγο, δε σημαίνει ότι τα θεωρώ αριστουργήματα. Συμπαθητικά κομματάκια είναι, καλοκαιρινά, τύπου τσιχλόφουσκα, που τα ακούς και λόγω της διάθεσης τα σιγοτραγουδάς και τα χορεύεις. Όπως, π.χ., ισχύει και για το "Χριστούγεννα" της Βανδή, εκείνη την περίοδο του χρόνου.
Μην τρελαίνεσαι, για ποπ τραγουδάκια μιλάμε. Πραγματικά διαχρονικά κομμάτια θα βρεις αλλού.
Και ναι, σίγουρα δεν είμαι στα άτομα που τον έκαναν 13 φορές χρυσό και 3 φορές πλατινένιο.
supernatural22

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από supernatural22 »

Δηλαδή δεν σ'αρέσουν κομμάτια από Μαντώ,Αλέξια,Ρακιντζή,Καλλίρη,Πωλίνα,Αρβανίτη,Σαμπρίνα,Χαριτοδιπλωμένο,Κωνσταντίνα??

Αυτά τα 80's και 90's είναι πολύ πιο αυθεντικά κομμάτια από τα σημερινά...είναι οι αναμνήσεις μας!
yakinthos
Δημοσιεύσεις: 15533
Εγγραφή: Τρί Αύγ 08, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από yakinthos »

supernatural22 έγραψε:Δηλαδή δεν σ'αρέσουν κομμάτια από Μαντώ,Αλέξια,Ρακιντζή,Καλλίρη,Πωλίνα,Αρβανίτη,Σαμπρίνα,Χαριτοδιπλωμένο,Κωνσταντίνα??

Αυτά τα 80's και 90's είναι πολύ πιο αυθεντικά κομμάτια από τα σημερινά...είναι οι αναμνήσεις μας!

Τα περισσότερα μετριότατα που βαριέμαι να ξανακούσω...
τι είμαι για ν' αρέσω σε όλους; Μερέντα;
Vandomaniac
Δημοσιεύσεις: 1395
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:02 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Vandomaniac »

supernatural22 έγραψε:Δηλαδή δεν σ'αρέσουν κομμάτια από Μαντώ,Αλέξια,Ρακιντζή,Καλλίρη,Πωλίνα,Αρβανίτη,Σαμπρίνα,Χαριτοδιπλωμένο,Κωνσταντίνα??

Αυτά τα 80's και 90's είναι πολύ πιο αυθεντικά κομμάτια από τα σημερινά...είναι οι αναμνήσεις μας!
Εμένα ρωτάς; Θα σου απαντήσω πως κι εγώ με τα ίδια μεγάλωσα και πολλά από αυτά χαίρομαι όταν τα ακούω, και τα χορεύω, και θα τα ψάξω στο youtube και θα τα περάσω και στο ipod μου. Ποπ κομματάκια υπάρχουν και τώρα, υπήρχαν και τότε. Δε θα το γενικεύσω, λέγοντας πως όλα είναι πιο αυθεντικά από τα σημερινά. Θα πω ότι σήμερα η εμπορευματοποίηση της μουσικής είναι τέτοια που βγαίνουν περισσότερα σκουπίδια σε σχέση με τα '90s και τα '80s. Σε κάθε περίπτωση, όμως, και τότε υπήρχαν ωραία ποπ τραγουδάκια, και σήμερα. Από τη λίστα που παρέθεσες πιο πάνω με διάφορους τραγουδιστές που έκαναν επιτυχία την εποχή εκείνη, εγώ θα αφαιρέσω τον Ρακιντζή όχι γιατί δεν έκανε επιτυχία, αλλά γιατί προσωπικά τον βρίσκω τραγικό.
Απάντηση