Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
notikos21
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2018 6:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από notikos21 »

Όλες οι ιστορίες που αφηγούνται οι φίλοι παραπάνω δείχνουν πόσο εμπαθείς είναι κάποιοι με τον Νότη δίχως καν να τον γνωρίσουν. Και αυτό συνέβαινε από παλιά. Κάτι οι ''μυστήριες'' δηλώσεις του, κάτι ότι έκανε τεράστια επιτυχία δίχως να γλύψει αυτούς που γλύφουν όλοι οι άλλοι, ε δεν θέλει και πολύ. Μετά ήρθαν οι δηλώσεις περί Χ.Α. σε μια εποχή που ο κάθε πικραμένος θα βρει τρόπο να πει τη γνώμη του σε χιλιάδες και έδεσε το γλυκό. Βλέπετε ενόχλησε ο Νότης τη βαθύτατα ''δημοκρατική'', ή καλύτερα υποκριτική, κουλτούρα μας. Μάλλον όμως όσοι αποκαλούν φασίστα τον Νότη ξεχνούν δύο βασικά αξιώματα: α) σε ποια πολιτική σκέψη υιοθετείται ο έλεγχος πολιτικών φρονημάτων; β) σε ποια πολιτική σκέψη δεν μπορείς να εκφράσεις την άποψή σου αν δεν συμβαδίζει με την καθεστηκυία τάξη; Ή απάντηση είναι η ίδια και στα δύο: στο φασισμό. Αυτοί είναι λοιπόν οι δήθεν δημοκράτες της εποχής μας. Και αυτή είναι η λογική τους είτε μιλάν για τον Νότη είτε για τον μανάβη της γειτονιάς τους.

ΥΓ: Είχα στείλει προ δύο ημερών ένα ηλεκτρονικό μήνυμα κάπου ότι ανεξαρτήτως πολιτικών πεποιθήσεων είναι κατάντια για την τουριστική, όπως θέλει να λέγεται, Θεσσαλονίκη να καταλαμβάνεται η κεντρική της πλατεία, και κακά τα ψέματα βιτρίνα της πόλης, από ταλαιπωρημένους ή όχι μετανάστες. Και όχι για λόγους ρατσισμού ή ξενοφοβίας αλλά για την εικόνα της πόλης μου. Μπορείτε να φανταστείτε τι μου στείλαν από κάτω. Μόνο ότι θα κατεβάσω τα τανκς δεν άκουσα ή μάλλον διάβασα. Το όλο πανηγύρι κράτησε κάνα δυο ώρες επειδή με γνωρίζει μόνο η οικογένεια μου και 2-3 φίλοι. Ο Νότης όμως επειδή είναι γνωστός πανελληνίως αντιμετωπίζει μονίμως τη λύσσα των ''δημοκρατών'' και ''ευαισθητοποιημένων'' μελών της κοινωνίας μας. ''Κοινωνία στο μείον'' θα έλεγα, αλλά με πρόλαβε ο Άρχοντας...
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

notikos21 έγραψε: Τρί Οκτ 09, 2018 9:34 am Όλες οι ιστορίες που αφηγούνται οι φίλοι παραπάνω δείχνουν πόσο εμπαθείς είναι κάποιοι με τον Νότη δίχως καν να τον γνωρίσουν. Και αυτό συνέβαινε από παλιά. Κάτι οι ''μυστήριες'' δηλώσεις του, κάτι ότι έκανε τεράστια επιτυχία δίχως να γλύψει αυτούς που γλύφουν όλοι οι άλλοι, ε δεν θέλει και πολύ. Μετά ήρθαν οι δηλώσεις περί Χ.Α. σε μια εποχή που ο κάθε πικραμένος θα βρει τρόπο να πει τη γνώμη του σε χιλιάδες και έδεσε το γλυκό. Βλέπετε ενόχλησε ο Νότης τη βαθύτατα ''δημοκρατική'', ή καλύτερα υποκριτική, κουλτούρα μας. Μάλλον όμως όσοι αποκαλούν φασίστα τον Νότη ξεχνούν δύο βασικά αξιώματα: α) σε ποια πολιτική σκέψη υιοθετείται ο έλεγχος πολιτικών φρονημάτων; β) σε ποια πολιτική σκέψη δεν μπορείς να εκφράσεις την άποψή σου αν δεν συμβαδίζει με την καθεστηκυία τάξη; Ή απάντηση είναι η ίδια και στα δύο: στο φασισμό. Αυτοί είναι λοιπόν οι δήθεν δημοκράτες της εποχής μας. Και αυτή είναι η λογική τους είτε μιλάν για τον Νότη είτε για τον μανάβη της γειτονιάς τους.

ΥΓ: Είχα στείλει προ δύο ημερών ένα ηλεκτρονικό μήνυμα κάπου ότι ανεξαρτήτως πολιτικών πεποιθήσεων είναι κατάντια για την τουριστική, όπως θέλει να λέγεται, Θεσσαλονίκη να καταλαμβάνεται η κεντρική της πλατεία, και κακά τα ψέματα βιτρίνα της πόλης, από ταλαιπωρημένους ή όχι μετανάστες. Και όχι για λόγους ρατσισμού ή ξενοφοβίας αλλά για την εικόνα της πόλης μου. Μπορείτε να φανταστείτε τι μου στείλαν από κάτω. Μόνο ότι θα κατεβάσω τα τανκς δεν άκουσα ή μάλλον διάβασα. Το όλο πανηγύρι κράτησε κάνα δυο ώρες επειδή με γνωρίζει μόνο η οικογένεια μου και 2-3 φίλοι. Ο Νότης όμως επειδή είναι γνωστός πανελληνίως αντιμετωπίζει μονίμως τη λύσσα των ''δημοκρατών'' και ''ευαισθητοποιημένων'' μελών της κοινωνίας μας. ''Κοινωνία στο μείον'' θα έλεγα, αλλά με πρόλαβε ο Άρχοντας...
Τα είπες όλα φίλε μου... Εδώ ρε φίλε έχουμε φτάσει στο σημείο να φοβόμαστε να μιλήσουμε για την Ελλάδα γιατί θα μας πούνε φασίστες ή Χρυσαυγιτες.. Λες και η Χρυσή Αυγή είναι η Ελλάδα... Καλά να μην πω άμα έχεις Ελληνική σημαία τι ακούς... Κοινωνία στο μείον δυστυχώς...
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

Παιδιά δεν ξέρω αν συναναστρέφεστε με 15χρονα. Οι περισσότεροι φίλοι μου είναι παντρεμένοι και έχουν παιδιά στην εφηβεία και έτσι μοιραία συναναστρέφομαι λόγω των γονιών τους που είναι η παρέα μου. Όλα αυτά που λέτε παραπάνω τους τα διδάσκουν στα σχολεία. Το κακό ξεκινάει από τα σχολεία. Η πλειοψηφία των παιδιών δεν συμφωνεί με όλα αυτά που τους διδάσκουν την σημερινή εποχή στα σχολεία και το ξέρουν πως τους λένε μπαρούφες.
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
notikos21
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2018 6:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από notikos21 »

81argus έγραψε: Τρί Οκτ 09, 2018 4:46 pm Παιδιά δεν ξέρω αν συναναστρέφεστε με 15χρονα. Οι περισσότεροι φίλοι μου είναι παντρεμένοι και έχουν παιδιά στην εφηβεία και έτσι μοιραία συναναστρέφομαι λόγω των γονιών τους που είναι η παρέα μου. Όλα αυτά που λέτε παραπάνω τους τα διδάσκουν στα σχολεία. Το κακό ξεκινάει από τα σχολεία. Η πλειοψηφία των παιδιών δεν συμφωνεί με όλα αυτά που τους διδάσκουν την σημερινή εποχή στα σχολεία και το ξέρουν πως τους λένε μπαρούφες.
Μεγάλη αλήθεια αυτή φίλε argus. Λόγω εξειδικευμένων σπουδών ανακάλυψα στα νιάτα μου (γεννηθείς 84') ότι τα ιστορικά και κοινωνικά εγχειρίδια του τότε σχολείου ήταν ανεπαρκέστατα και κατευθυνόμενα. Διαβάζοντας τα σημερινά βιβλία του Γυμνασίου λόγω της κόρης του κολλητού μου διαπίστωσα ότι πλέον είναι για τα σκυλιά... Εντούτοις, μιλάμε μάλλον για ένα ''μεταστατικό καρκίνο''. Η κατευθυνόμενη εκπαίδευση συνεχίζεται και στα πανεπιστήμια (όσοι έχουν περάσει από τα έδρανα θεωρητικών και ανθρωπιστικών σπουδών γνωρίζουν την ''κατεύθυνση'' των περισσότερων διδασκόντων...). Επιπλέον, υπάρχουν τα media και οι σοφοί του Διαδικτύου που όλοι φαντάζομαι έχουμε αντιληφθεί τι ρόλο έχουν. Τέλος, υπάρχει και η ατομική ευθύνη όλων μας: ας αναρωτηθούμε όλοι μας τι έχουμε κάνει στο οικείο περιβάλλον μας για να εξηγήσουμε ένα δύο πράγματα στους νεότερους μας.

ΥΓ: Φίλε Argus έπεσες σε ''πονηρεμένα'' 15χρονα; Γιατί εγώ τα δύο που γνωρίζω μπορεί να έχουν αντιληφθεί τις μπαρούφες που διδάσκονται, αλλά από την άλλη δεν έχω διαπιστώσει κάποια διάθεση να ''ψαχτούνε'' λιγάκι! Εκτός βέβαια αν πρόκειται για Facebook και Instagram :lol:
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

Νοτικέ μιλάω με 5 παιδιά 16-17 χρονών που πάνε σε 5 διαφορετικά σχολεία και όλα μου λένε τα ίδια. Μέχρι και τους Gay τους κράζουν όπως και τα Gay Parade. Επίσης τους έχουν κάνει πλύση εγκεφάλου με τον Αλλάχ στα θρησκευτικά. Τα παιδιά και στα 5 αυτά σχολεία μου έχουν πει πως έχουν αντιληφθεί τα παιχνίδια που παίζει το εκπαιδευτικό σύστημα και τον ρόλο του και όλοι οι μαθητές των σχολείων αντιδρούνε με αυτά που διδάσκονται.
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Η Panik κοινοποίησε στο Facebook μετά από σχεδόν 2 μήνες τραγούδι του Καλλιτέχνη.Το Καμία συγκεκριμένα όπως και την προτελευταία φορά.Ευχαριστούμε για την συστηματική του προώθηση...
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2088
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Εννοεις την σελιδα της panik platinum στο fb? Γιατι η αλλη σελιδα της panik records ανεβαζει τραγουδια, οχι συχνα αλλα οχι και μετα απο 2 μηνες.
Γενικα η σελιδα της panik platinum ειναι πιο πισω σε ενημερωσεις.
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

SFAKattack10 έγραψε: Πέμ Οκτ 11, 2018 1:57 am Εννοεις την σελιδα της panik platinum στο fb? Γιατι η αλλη σελιδα της panik records ανεβαζει τραγουδια, οχι συχνα αλλα οχι και μετα απο 2 μηνες.
Γενικα η σελιδα της panik platinum ειναι πιο πισω σε ενημερωσεις.
Ναι της platinum είναι, η όποια 18 Αυγούστου ανέβασε τελευταία φορά Νότη.Το λες και 2 μήνες...
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

Νομίζω δεν ισχύει η σελίδα της Platinum. Πλέον η Records τα ανεβάζει όλα ότι αφορά την Platinum. Όπως και στο YouTube το κανάλι της Records ανεβάζει τα τραγούδια της Platinum.
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Notis Arround the World :lol:
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

Ρε παιδιά έψαχνα κάτι για τον Νοτη στην Βικιπαιδεια και είδα ότι έγραφαν πως έχει κάνει ρατσιστικά και ομοφοβικα(!) σχόλια!! Πως είναι κατά των προσφύγων(Για όλους λέει, δεν αναφέρει ότι Ο Νοτης έχει μιλήσει μόνο για τους λαθραιους) ενώ λέει πως είναι και κατά της φυλάκισης ρουπακια ενώ θυμάμαι πολύ καλά ότι στον Λιαγκα είχε πει ότι όποιος σκοτώνει πρεπει να περνάει όλη του την ζωή στην φυλακή... Πως γίνεται να το αλλάξουμε αυτό ρε παιδιά ξέρει κανείς; Γράφει εντελώς αναληθής πράγματα..
sotirakos
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2016 11:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sotirakos »

Tsachno21 έγραψε: Κυρ Οκτ 14, 2018 2:13 pm Ρε παιδιά έψαχνα κάτι για τον Νοτη στην Βικιπαιδεια και είδα ότι έγραφαν πως έχει κάνει ρατσιστικά και ομοφοβικα(!) σχόλια!! Πως είναι κατά των προσφύγων(Για όλους λέει, δεν αναφέρει ότι Ο Νοτης έχει μιλήσει μόνο για τους λαθραιους) ενώ λέει πως είναι και κατά της φυλάκισης ρουπακια ενώ θυμάμαι πολύ καλά ότι στον Λιαγκα είχε πει ότι όποιος σκοτώνει πρεπει να περνάει όλη του την ζωή στην φυλακή... Πως γίνεται να το αλλάξουμε αυτό ρε παιδιά ξέρει κανείς; Γράφει εντελώς αναληθής πράγματα..
Σωστο!!! Βασικα θα επρεπε να επεμβει ο ιδιος ο Νοτης. Η βικιπαιδεια γενικοτερα και για αλλα θεματα αναφερει πολλες ανακριβειες ακομη και ψευδη στοιχεια αλλα δεν παευει να ειναι ενα αρχειο που ολοι θα ανατρεξουν να αναζητησουν πληροφοριες για οτιδηποτε. εφοσον λοιπον επροκειτο καποιος να αναζητησει πληροφοριες για τον Νοτη Σφακιανακη θα διαβασει ολες αυτες τις αηδιες. Μου κανει εντυπωση κιολας που αναγραφονται ολα με τοσο λεπτομερη αναλυση. προφανως κατι κακοβουλο κρυβεται απο πισω και πρεπει να αλλαξει. οποιος εχει γνωσεις επι του θεματος καλο ειναι να βαλουμε ενα χερακι...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Οποιος θέλει μπαίνει εκει και κάνει επεξεργασία ότι θέλει. Αν μάλιστα δεν ασχοληθεί κάποιος θα παραμένει εκεί. Κάποιος είχε μεταγράψει τον Ροναλντίνιο στον Πανθρακικό πριν χρόνια, αλλά επειδή του Ροναλντίνιο την σελίδα την επισκέπτονται κατι εκατομμύρια ημερησίως λογικο να γίνει άμεσα αντιληπτό και να το σβήσουν. Πάντως, μιλάμε για μεγάλη κατάντια για όποιον μπήκε να γράψει τέτοια πράγματα. Ξεφτιλισμένος το λιγότερο. Βρίσκουν και τα κάνουν τα νούμερα. Επειδή ο δικός μας δεν ασχολείται. Οπως δεν ασχολήθηκε με το...θέμα που δημιουργήθηκε προ ημερών από κάποιους που τσακώνονταν στο facebook για το ότι σε φωτογραφίες εμφανιζόταν αριστερά η Πάολα και όχι ο Νότης ή τον είχαν τρίτο στην φωτό τον Νοτη και πρώτα την Πάολα και τον Παπαδόπουλο και γινόταν μανούρα για περί 1ου και 2ου ονόματος. Μνημόνια μέχρι να ανατέλλει ο ήλιος στις 22:00.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2088
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα, αλλά κάποια χρόνια πριν είχα διαβάσει την αγγλική έκδοση του Wikipedia, οι αναφορές και αυτά που έγραφαν ήταν καθαρά για την επαγγελματική σταδιοδρομία του Νοτη.
Στην ελληνική έκδοση διαβάζεις πλέον ότι άλλο εκτός από τα επαγγελματικά. Να ήταν τουλάχιστον και αλήθεια...
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

Συμφωνώ με όλους σας παιδιά... Καλό θα ήταν οποίος έχει γνώση επί του θέματος να αναλάβει δράση και να τα σβήσει όλα αυτά.. Νομίζω πως δεν μπορείς να επέμβεις δικαστικά για όλα αυτά καθώς γίνονται ανώνυμα ή να βρούμε αυτόν που έγραψε όλα αυτά αλλά και πάλι δεν νομίζω να ασχοληθεί ο Νοτης
nikosp
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2014 7:05 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikosp »

Το οτι στις πληροφοριες γενικα για τον Νοτη Σφακιανακη αναφερονται οι δηλωσεις του για την Ελενη Φουρειρα τι να πω λες και ειναι απο τα βασικα γεγονοτα-σταθμους στην καριερα του.Λεει για την φυλακιση Ρουπακια οτι ηταν πολιτικα κατευθυνομενη ενω αυτο το ειχε πει για αλλα μελη της χρυσης αυγης και για τον Ρουπακια ειπε οτι θα πρεπει να περασει το υπολοιπο της ζωης του στη φυλακη.Ακομα και εδω προπαγανδα.Επισης ειναι γενικα τοσο ακυρα που δεν ξερω αν το προσεξατε αλλα γραφει οτι το ενθυμιον ειναι ηχογραφησεις απο τις εμφανισεις του στο εναστρον.
Τώρα η δικιά σου η φωνή κατάντησε κραυγή!!!
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

Παιδιά μόλις έσβησα όλα αυτά τα γελοία που γράφανε.. Αν μπορείτε μπείτε και εσείς να δείτε αν όντως έγινε με επιτυχία..
Notis7Arxontas
Δημοσιεύσεις: 400
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2018 1:39 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis7Arxontas »

Tsachno21 έγραψε: Κυρ Οκτ 14, 2018 5:31 pm Παιδιά μόλις έσβησα όλα αυτά τα γελοία που γράφανε.. Αν μπορείτε μπείτε και εσείς να δείτε αν όντως έγινε με επιτυχία..
Μπράβο ρε φίλε πέτυχε
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Tsachno21 έγραψε: Κυρ Οκτ 14, 2018 5:31 pm Παιδιά μόλις έσβησα όλα αυτά τα γελοία που γράφανε.. Αν μπορείτε μπείτε και εσείς να δείτε αν όντως έγινε με επιτυχία..
Μια χαρά φίλε δεν φαίνεται κάτι.Παιδιά καλό θα ήταν να αναλάβει κάποιος να συμπληρώσει τα του Καλλιτέχνη μετά το 2005 και ίσως θα ήταν καλύτερα να γραφτεί από την αρχή έτσι ώστε να συμπληρωθούν χρήσιμα στοιχεία για την βιογραφία του.Θα το αναλάμβανα εγώ αλλά δεν έχω βάση δεδομένων όπως πιθανόν να έχουν κάποιοι πιο παλιοί εδώ μέσα.Καλώς ή κακώς το wiki είναι το πρώτο αποτέλεσμα στην αναζήτηση για πληροφορίες για τον Νότη και πρέπει να σταματήσει η παραπληροφόρηση.
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Notis7Arxontas
Δημοσιεύσεις: 400
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2018 1:39 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis7Arxontas »

Κάποιος αναίρεσε τις πληροφορίες που έσβησε ο φίλος και είναι πάλι εκεί όπως ήταν.Τα πάντα.Ολες οι ανακρίβειες δηλαδή
Απάντηση