Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Notis7Arxontas
Δημοσιεύσεις: 399
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2018 1:39 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis7Arxontas »

jdarmody έγραψε: Τετ Ιαν 13, 2021 9:14 pm
J&B έγραψε: Τετ Ιαν 13, 2021 9:00 pm
jdarmody έγραψε: Τετ Ιαν 13, 2021 8:48 pm Τα τραγούδια μια χαρά είναι, στο ποιοτικό αποτέλεσμα των δίσκων γενικότερα αναφέρομαι. Τα δυο δισκάκια της τριλογίας είναι κοροϊδία από άποψη ηχογράφησης!
Για μένα ως τώρα είναι καλύτερη από την 1η τριλογία από πλευράς τραγουδιών.
Το κοινωνικό δισκάκι δεν μπορώ να πω ότι έδωσε και κάτι. Πέρα από τα Πάθη, τα υπόλοιπα ούτε ιδιαίτερα τραγούδια είναι ούτε σωστά ηχογραφημένα. Στο Ματωμένο Δάκρυ είναι απολαυστική η φωνή του. Άρα +1.
Στο ερωτικό σκέλος, ξεκάθαρα υπερέχουν το Εσύ και το Καμία. Αν περνούσε και πιο γλυκιά ερμηνεία σε κάποια τμήματα του τραγουδιού και γενικά αν τα είχε ηχογραφήσει σωστά, θα μιλούσαμε για ύμνους. Αντικειμενικά στο Ματωμένο Δάκρυ τον απολαμβάνεις πολύ περισσότερο φωνητικά, πχ στο Ξέχασε με.
Δεν θα μπορούσα να συμφωνώ περισσότερο μαζί σου φίλε μου. Αν ο Νότης είχε την φώνη που είχε στο ματωμένο δάκρυ και σε συνδυασμό με μια καλή ηχογράφηση θα μιλούσαμε όντως για ύμνους και κυρίως το ΕΣΥ για μένα.
Άβαταρ μέλους
Arxontasss
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 23, 2020 11:16 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arxontasss »

Πιστεύω πως ο Νότης μαζεύει δυνάμεις. Και έχω την εντύπωση ότι επειδή ξεκουράζεται, δεν θα πιστεύουμε ότι ακόμα έχει τέτοιο λαρύγγι. Εντάξει άργησε, αλλά νομίζω θα μας ανταμείψει. Πάντα το έκανε. Πάντως επιμένω. Αν δεν τελειώσει η δική, να γνωρίζει ότι όλα καλά, όλα τέλος, δεν θα είναι άνετος, να χώσει, να τραγουδήσει. Είναι λογικό. Τόσο καιρό περιμένουμε τι είναι 2 μήνες. Όλα αυτά βέβαια δικές μου εικασίες. Για ενα όμως πράγμα είμαι σίγουρος. Ότι δεν τα παράτησε. Και θα το δούμε όλοι ξανά μαζί, να λέμε τον πόνο μας από τις κομματάρες και την φωνάρα του
Πάλι χαράματα ξυπνάς, με δάκρυα στα μάτια σου ~
Notis21
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2020 9:11 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis21 »

Arxontasss έγραψε: Πέμ Ιαν 14, 2021 11:37 am Πιστεύω πως ο Νότης μαζεύει δυνάμεις. Και έχω την εντύπωση ότι επειδή ξεκουράζεται, δεν θα πιστεύουμε ότι ακόμα έχει τέτοιο λαρύγγι. Εντάξει άργησε, αλλά νομίζω θα μας ανταμείψει. Πάντα το έκανε. Πάντως επιμένω. Αν δεν τελειώσει η δική, να γνωρίζει ότι όλα καλά, όλα τέλος, δεν θα είναι άνετος, να χώσει, να τραγουδήσει. Είναι λογικό. Τόσο καιρό περιμένουμε τι είναι 2 μήνες. Όλα αυτά βέβαια δικές μου εικασίες. Για ενα όμως πράγμα είμαι σίγουρος. Ότι δεν τα παράτησε. Και θα το δούμε όλοι ξανά μαζί, να λέμε τον πόνο μας από τις κομματάρες και την φωνάρα του
Φίλε το δικαστήριο είναι της πλάκας δεν μπορούνε να του κάνουν τίποτα..Στην χειρότερη των περιπτώσεων να αναγκαστεί να πληρώσει ένα ποσό που για τον Νοτη δεν είναι τίποτα οπότε προχωράμε...Επειδή έγινε και μια αναφορά στον τελευταίο δίσκο πιστεύω ότι το Με την Πλάτη στον τοίχο είναι το καλύτερο και πιο "νοτικο" τραγούδι των τελευταίων ετών!
tsakir1
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 28, 2019 11:37 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsakir1 »

Ολοι εδω μεσα,αυτο ελπιζουμε και αυτο θελουμε να ελπιζουμε..
Οτι ο Νοτης μαζευει δυναμεις,και οτι θα μας "ανταμειψει" με τραγουδια που αρμοζουν στο ονομα του Νοτη....
Αυτο ειναι το αισιοδοξο σεναριο...
Αν μεσα στην καραντινα,δεν δουλεψει λιγο με τους συνεργατες του,ετσι ωστε να κανει μια ανανεωση του προγραμματος στις live εμφανισεις,θα ειναι μεγαλο φαουλ !
Ειναι ευκαρια,εχει χρονο πολυ,να δημιουργησει κατι φοβερο για τα τελευταια χρονια που θα εμφανιζεται !
Για ποσο ακομα πολλοι υμνοι θα μενουν ξεχασμενοι ;;;
Αν παραμεινει η ιδια κασετα στο live,πραγματικα πλεον θα πρεπει να παραδεχτουμε οτι ο Νοτης πλεον εμφανιζεται αγγαρεια και λογω μεροκαματου !!!
Σηκω και φυγε,αγαπη αλκοολικη,δεν πονεσα,μα εσυ με καις,δανειο ζωης,δυο βοριαδες,θελω να ζησω τωρα αλλιως,καψε,δευτερα χερια,καλοσυνη σου,ερωτα με την αγρυπνια,ερωτας ειναι ερωτας,δεν θα πας πουθενα κλπ κλπ
Και ποσα ακομα !!!
Τετοιο υλικο και μενει αχρησιμοποιητο !!!
Σκεφτειτε να δουλευε με τους μουσικους του,και να εφτιαχνε μια ενοτητα με ποτ πουρι τετοιων ταγουδιων...
Θα επεφτε το μαγαζι ....
Οπως εχω ξαναπει,η νυχτα εχει δυσκολεψει..
Ο ανταγωνισμος ειναι μεγαλος...
Ο αλλος πλεον μετραει τα λεφτα που δινει...
Αν ο Νοτης με την δυναμη της ερμηνειας που εχει...
Βαλει στο προγραμμα του,τους υμνους του...
Τοτε χωρις καμια υπερβολη,ολη η ελλαδα θα περασει να τον ακουσει...
Θελει δουλεια ομως αυτο,αρκετη δουλεια ....
tsakir1
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 28, 2019 11:37 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsakir1 »

Οταν θες να εισαι ενεργος και ανταγωνιστικος,επιβαλεται να εισαι δημιουργικος !!
Η εκφραση 'ο νοτης δεν εχει τιποτα να αποδειξει',για εμενα δεν ισχυει...
Ναι μεν εχει πετυχει πααααρα πολλα,αλλα απο την στιγμη που εισαι στο γηπεδο ενεργος,πρεπει να προπονεισαι και να εισαι ανταξιος της ιστοριας σου !!!!
Να κανω εναν παραλληλισμο με ανθρωπους του αθλητισμου..
Σπανουλης - Διαμαντιδης
Πηραν τα παντα,κατεκτησαν τα παντα,τιτλους,διακρισεις,τα παντα!!
Ο ενας σταματησε γιατι θεωρησε οτι δεν μπορουσε να δωσει κατι παραπανω..
Ο αλλος συνεχισε,και με σκληρη δουλεια,προσπαθει να μεινει ανταγωνιστικος για την ηλικια του !!!
Δεν ειπε κανενας,ελα μωρε εχω παρει τα παντα,εγω δεν θα κανω προπονηση,δεν εχω κατι να αποδειξω,θα μπαινω μεσα στον αγωνα και θα παιζω....
Για να παιζω,οσο αντεχω,πρεπει να δουλεψω ακομα πιο πολυ....
Ετσι και ο Νοτης μας,απο την στιγμη που εχει ακομα καποια χρονια,πρεπει να δουλεψει...
Τι σημαινει,δεν εχω κατι να αποδειξω ;
Αν δεν εχει κατι να αποδειξεις,κρεμασε το μικροφωνο σου...
Και δεν θα σου πει κανεις τιποτα !!!!
Εχεις τραγουδησει τα παντα,εχεις γραψει ιστορια!!!
Οσο ομως εισαι στο παιχνιδι,επιβαλεται να δουλευεις και η δουλεια σου να φαινεται στο δικο σου γηπεδο !!!!!!!!
GiannisGr
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 22, 2018 6:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiannisGr »

Παρακολουθώ την εκπομπή του Σπύρου Παπαδόπουλου και έχει και τον Χολίδη ο οποίος είπε μέχρι στιγμής 3-4 τραγούδια όλα επανεκτελέσεις που λέει και ο Νότης
Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο η όχι
Υπάρχω, Τα μαύρα μάτια σου , τα φιλια σου είναι φωτιά , άστρα μην με μαλώνετε
στο χώμα σου Ελλάδα μα εσυ δεν είσαι εδώ
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »

GiannisGr έγραψε: Σάβ Ιαν 16, 2021 11:28 pm Παρακολουθώ την εκπομπή του Σπύρου Παπαδόπουλου και έχει και τον Χολίδη ο οποίος είπε μέχρι στιγμής 3-4 τραγούδια όλα επανεκτελέσεις που λέει και ο Νότης
Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο η όχι
Υπάρχω, Τα μαύρα μάτια σου , τα φιλια σου είναι φωτιά , άστρα μην με μαλώνετε
Η σημερινή εκπομπή που ήταν αφιερωμένη στο Γιαννιά?
Χαχαχαχαχ
Έχει πέσει πολύ ο Παπαδόπουλος
Περασμένα μεγαλεία και αυτά....

Εντωμεταξυ
Δε ξέρω αν κάνει λάθος το αυτί μου αλλά και ο Γιαννιάς προς το ρεμο κάνει και αυτός
Ένα αυτί που δε ξέρει καλά άνετα τον μπερδεύει.
Καλά δε μιλάμε για αργυρό που κάνει καριέρα με το στυλ του Ρέμου 😂
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
GiannisGr
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 22, 2018 6:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiannisGr »

Ο Γονίδης ανακοίνωσε διαδικτυακή συναυλία στις 14 Φεβρουαρίου όπου θα έχει μαζί του διάφορους καλεσμένους καλλιτέχνες που θα επιλέξει ο ίδιος αλλά ακόμη δεν έχουν ανακοινωθεί
Λέτε μιας και ήταν μαζί στον βοτανικό να του κανει κάποια πρόταση του Νοτη και αν ναι να γίνει κανένα θαύμα ;

Μιας και αναφέρθηκα για συναυλία άκουγα αποσπάσματα από την συναυλία στην Αλβανία ,πραγματικά τα έδωσε όλα
Εκείνη την μέρα τελικά άμα θέλει μπορεί να αποδώσει πολύ περισσότερο.Πως και δεν έβγαλε το κανάλι που το διοργάνωσε κανένα βίντεο μεγάλης διαρκείας να το ανεβάσουν;
Είχε ένα μικρό απόσπασμα μόνο επαγγελματικά τραβηγμένο θα μπορούσε να γίνει τηλεοπτική παρουσίαση όπως το εναστρον αν υπάρχει το υλικό που λογικά θα υπάρχει
στο χώμα σου Ελλάδα μα εσυ δεν είσαι εδώ
Notis21
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2020 9:11 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis21 »

GiannisGr έγραψε: Δευ Ιαν 18, 2021 6:31 pm Ο Γονίδης ανακοίνωσε διαδικτυακή συναυλία στις 14 Φεβρουαρίου όπου θα έχει μαζί του διάφορους καλεσμένους καλλιτέχνες που θα επιλέξει ο ίδιος αλλά ακόμη δεν έχουν ανακοινωθεί
Λέτε μιας και ήταν μαζί στον βοτανικό να του κανει κάποια πρόταση του Νοτη και αν ναι να γίνει κανένα θαύμα ;

Μιας και αναφέρθηκα για συναυλία άκουγα αποσπάσματα από την συναυλία στην Αλβανία ,πραγματικά τα έδωσε όλα
Εκείνη την μέρα τελικά άμα θέλει μπορεί να αποδώσει πολύ περισσότερο.Πως και δεν έβγαλε το κανάλι που το διοργάνωσε κανένα βίντεο μεγάλης διαρκείας να το ανεβάσουν;
Είχε ένα μικρό απόσπασμα μόνο επαγγελματικά τραβηγμένο θα μπορούσε να γίνει τηλεοπτική παρουσίαση όπως το εναστρον αν υπάρχει το υλικό που λογικά θα υπάρχει
Απίθανο να πάει ο Νοτης..Προσωπικα πιστεύω μια τέτοια διαδικτυακή συναυλία έπρεπε να την κάνει ο Νότης..Όπως έκανε η Βισση..Με την δική του ορχήστρα, με πρόβες και όποιος θέλει να κλείνει θέση μέσω viva..Όλα αυτά με την προϋπόθεση ότι είναι υγιής..
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2088
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

GiannisGr έγραψε: Δευ Ιαν 18, 2021 6:31 pm Λέτε μιας και ήταν μαζί στον βοτανικό να του κανει κάποια πρόταση του Νοτη και αν ναι να γίνει κανένα θαύμα ;
Μπα... δεν κανουν οι θεοι τωρα πια θαυματα. :biggrin:
tsakir1
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 28, 2019 11:37 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsakir1 »

Θεωρουμε θαυμα μια επικοινωνια του καλλιτεχνη Νοτη,με το κοινο του το οποιο στεκεται διπλα του σχεδον 30 χρονια.
Απογοητευση .....
Δεν ξερω τι αλλο να πω !!!
Καμια οργανωση....
Καμια μεθοδικοτητα....
Και προβλημα υγειας να υπαρχει...θα μπορουσε να φτιαξει ενα οπτικοποιημενο σποτακι,που να λεεο παλιοπαιδα σε λιγο θα τα κανω ολα καταλληλα για να σμιξουμε παλι !!!
Κατι ρε γαμωτο !!!
Πλεον η απογοητευση αρχιζει και ζεστενεται σε αρκετο κοσμο....
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »

Καλά είπαμε
Όχι και απογοήτευση ρε μάγκες.
Σε όλους λείπει
Αλλά έχει 30 δίσκους
Βάλτε και ακούστε 😂
Όπως θα έλεγε και ο ίδιος.
Θα επιστρέψει....
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Το βάλτε και ακούστε τους 30 δίσκους εμένα σαν Ηλίας και Παναθηναϊκός μου ηχεί σαν να ακούω..." βάλε να δεις πορείες του παρελθόντος στην Ευρώπη...και κάποια στιγμή θα ξαναγίνεις Ευρωπαίος".Αυτά από μένα.
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
GiannisGr
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 22, 2018 6:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiannisGr »

ilias16 έγραψε: Τρί Ιαν 19, 2021 4:56 pm Το βάλτε και ακούστε τους 30 δίσκους εμένα σαν Ηλίας και Παναθηναϊκός μου ηχεί σαν να ακούω..." βάλε να δεις πορείες του παρελθόντος στην Ευρώπη...και κάποια στιγμή θα ξαναγίνεις Ευρωπαίος".Αυτά από μένα.
Τι τραβάμε και εμείς αδερφέ περασμένα μεγαλεία διηγώντας τα να κλαις και στον αθλητισμό και στην μουσική 😂
στο χώμα σου Ελλάδα μα εσυ δεν είσαι εδώ
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2088
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Notis21
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2020 9:11 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis21 »

SFAKattack10 έγραψε: Τετ Ιαν 20, 2021 1:53 am
Ο άλλος έχει τον Πανταζή για συνέντευξη που υποτίθεται θα μιλήσει για την ζωή του και την πορεία του και τον ρωτάει για την σύλληψη του Σφακιανακη..Οτι να ναι..
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »

Άσχετος ο δημοσιογράφος.
Έτσι ρώτησε στο άσχετο και για την Άντζελα Δημητρίου!!
Αν είχε κανά Νότη απέναντι αμφιβάλω αν θα μπορούσε να γίνει κουβέντα
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
tsakir1
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 28, 2019 11:37 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsakir1 »

Λιζετα Καλημερη - Λες και τα ονειρευτηκα

Ενα κομματι που παει γαντι στον Νοτη,με την ερμηνεια του θα το εκτοξευε...
Τοβειχα στειλει στον παλιο του μαεστρο...
Άβαταρ μέλους
Arxontasss
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 23, 2020 11:16 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arxontasss »

Πολύ μου λείπει ρε παιδιά. Κάθομαι με όσα περνάμε σκέφτομαι, και όταν ηρεμώ βάζω να τον ακούσω, και πάντα η ίδια σκέψη.. Δεν θα ξαναβγεί τέτοιος καλλιτέχνης. Ακούω την φωνή του, και μου έρχεται στο μυαλό τα λόγια του ο χαρακτήρας του όλα. Τίποτα να είναι καλά μόνο. Είμαστε πολύ τυχεροί που τον ζήσαμε.. Όταν περάσουν τα χρόνια, θα λένε ιστορίες, γεγονότα, στιγμές, τραγούδια και θα λένε τι πέρασε. Εμείς τον ζήσαμε. Θέλω να πιστεύω, θα τα κάνει όλα κατάλληλα και θα σμιξουμε πάλι. Καλό βράδυ νοτακια
Πάλι χαράματα ξυπνάς, με δάκρυα στα μάτια σου ~
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2088
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Απάντηση