Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
GiannisGr
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 22, 2018 6:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiannisGr »

Trelos Notikos 2019 έγραψε: Παρ Σεπ 17, 2021 4:53 pm Ο διαχειριστής έναν εκ των βασικών φαν κλαμπ αυτό της Αθήνας έγραψε σήμερα στο φβ ότι ο Νότης αποφάσισε να μην εμφανιστεί κάπου το χειμώνα....
Τώρα αλήθεια ή ψέματα δε ξέρω γιατί δε το είδα αλλού πχ στους .eu
Απ' την άλλη δε με εκπλήσσει κιόλας
Εν μέρει καλά κάνει αν ισχύει
Όσο και αν θέλουμε να τον δούμε.
Γιατί δεν έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο ούτε γίνεται κάθε δεύτερη βδομάδα να τρώνε λουκέτο !!!
Πολύ καλά κάνει συμφωνούμε πιστεύω όλοι αρκεί η επιστροφή να είναι μεγάλη
Αρκεί να μας εκπλήξει και φωνητικά και με το προγραμμα που θα κάνει άμα είναι να έχουμε τόση αναμονή και να ακούσουμε την ίδια κασέτα στις ζωντανές εμφανίσεις και μέτριες παραγωγές σε δίσκο κάτι δεν πάει καλά
στο χώμα σου Ελλάδα μα εσυ δεν είσαι εδώ
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Trelos Notikos 2019 έγραψε: Παρ Σεπ 17, 2021 4:53 pm Ο διαχειριστής έναν εκ των βασικών φαν κλαμπ αυτό της Αθήνας έγραψε σήμερα στο φβ ότι ο Νότης αποφάσισε να μην εμφανιστεί κάπου το χειμώνα....
Ποιο φαν κλαμπ εννοείς?
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Notis21
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2020 9:11 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis21 »

Scorpion86 έγραψε: Παρ Σεπ 17, 2021 7:56 pm
Trelos Notikos 2019 έγραψε: Παρ Σεπ 17, 2021 4:53 pm Ο διαχειριστής έναν εκ των βασικών φαν κλαμπ αυτό της Αθήνας έγραψε σήμερα στο φβ ότι ο Νότης αποφάσισε να μην εμφανιστεί κάπου το χειμώνα....
Ποιο φαν κλαμπ εννοείς?
Μια σελίδα στο Instagram είναι με το όνομα notis_sfakianakis_athens_club...Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύουν οι πηγές του αλλά έτσι και αλλιώς δεν το βλέπω να εμφανίζεται πουθενα
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Πιο πολύ fan page παρά φαν κλαμπ είναι, αλλά ok. Ισχύει αυτό που έγραψαν.
Το είχα γράψει και πριν δύο μήνες. Δύσκολο με τις υπάρχουσες συνθήκες να εμφανιστεί σε μαγαζί ο Νότης, κάνοντας διαχωρισμό στο ποιος θα τον ακούσει και ποιος όχι. Επιπλέον, είναι πολύ αυστηρά τα μέτρα για τους θαμώνες, σε βαθμό να κλείσουν σε μία εβδομάδα όλα τα μαγαζιά που δούλευαν καλοκαίρι, τρώγοντας πρόστιμα.
Ούτε τους επιχειρηματίες τους συμφέρει κάτι τέτοιο.
Τη δεδομένη στιγμή θεωρώ πιο πιθανό να δούμε τον Νότη στο Mega παρά σε πίστα. Εκτός αν αλλάξουν τα δεδομένα, ανεβούν οι εμβολιασμοί και χαλαρώσουν τα μέτρα.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Notis21
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2020 9:11 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis21 »

Scorpion86 έγραψε: Παρ Σεπ 17, 2021 8:30 pm Πιο πολύ fan page παρά φαν κλαμπ είναι, αλλά ok. Ισχύει αυτό που έγραψαν.
Το είχα γράψει και πριν δύο μήνες. Δύσκολο με τις υπάρχουσες συνθήκες να εμφανιστεί σε μαγαζί ο Νότης, κάνοντας διαχωρισμό στο ποιος θα τον ακούσει και ποιος όχι. Επιπλέον, είναι πολύ αυστηρά τα μέτρα για τους θαμώνες, σε βαθμό να κλείσουν σε μία εβδομάδα όλα τα μαγαζιά που δούλευαν καλοκαίρι, τρώγοντας πρόστιμα.
Ούτε τους επιχειρηματίες τους συμφέρει κάτι τέτοιο.
Τη δεδομένη στιγμή θεωρώ πιο πιθανό να δούμε τον Νότη στο Mega παρά σε πίστα. Εκτός αν αλλάξουν τα δεδομένα, ανεβούν οι εμβολιασμοί και χαλαρώσουν τα μέτρα.
Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί δεν κάνει μια συναυλία...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Notis21 έγραψε: Παρ Σεπ 17, 2021 9:17 pm Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί δεν κάνει μια συναυλία...
Γιατί και στην συναυλία υπάρχουν οι περιορισμοί. Κι εκεί πρέπει να τηρηθούν κάποια μέτρα.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Notis21
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2020 9:11 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis21 »

Scorpion86 έγραψε: Παρ Σεπ 17, 2021 9:25 pm
Notis21 έγραψε: Παρ Σεπ 17, 2021 9:17 pm Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί δεν κάνει μια συναυλία...
Γιατί και στην συναυλία υπάρχουν οι περιορισμοί. Κι εκεί πρέπει να τηρηθούν κάποια μέτρα.
Εννοείται αλλά καμία σχέση με εκείνα των νυχτερινών κεντρων και χωρίς διαχωρισμό εμβολιασμενων ή μη.
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Notis21 έγραψε: Παρ Σεπ 17, 2021 10:00 pm
Scorpion86 έγραψε: Παρ Σεπ 17, 2021 9:25 pm
Notis21 έγραψε: Παρ Σεπ 17, 2021 9:17 pm Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί δεν κάνει μια συναυλία...
Γιατί και στην συναυλία υπάρχουν οι περιορισμοί. Κι εκεί πρέπει να τηρηθούν κάποια μέτρα.
Εννοείται αλλά καμία σχέση με εκείνα των νυχτερινών κεντρων και χωρίς διαχωρισμό εμβολιασμενων ή μη.
Πλέον, δεν υπάρχει και ο χρόνος για συναυλία. Θα χειμωνιάσει σε λίγο και δεν θα είναι εφικτό. Μονο καλοκαίρι θα μπορούσε να γινει κάτι.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Notis21
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2020 9:11 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis21 »

Scorpion86 έγραψε: Παρ Σεπ 17, 2021 11:14 pm
Notis21 έγραψε: Παρ Σεπ 17, 2021 10:00 pm
Scorpion86 έγραψε: Παρ Σεπ 17, 2021 9:25 pm
Notis21 έγραψε: Παρ Σεπ 17, 2021 9:17 pm Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί δεν κάνει μια συναυλία...
Γιατί και στην συναυλία υπάρχουν οι περιορισμοί. Κι εκεί πρέπει να τηρηθούν κάποια μέτρα.
Εννοείται αλλά καμία σχέση με εκείνα των νυχτερινών κεντρων και χωρίς διαχωρισμό εμβολιασμενων ή μη.
Πλέον, δεν υπάρχει και ο χρόνος για συναυλία. Θα χειμωνιάσει σε λίγο και δεν θα είναι εφικτό. Μονο καλοκαίρι θα μπορούσε να γινει κάτι.
Καλά ναι το ξέρω για το καλοκαίρι έλεγα..Απλά νομίζω καταλήγουμε στο ότι το βασικότερο θέμα δεν είναι οι περιορισμοί αλλά η όρεξη που απ ότι φαίνεται δεν υπάρχει.
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Εννοείται ειναι θέμα διάθεσης πάνω απ' όλα. Και όλοι αυτοί οι περιορισμοί δεν βοηθούν να βελτιωθεί η κατάσταση. Μακάρι να ήταν διαφορετικό το κλίμα για την δισκογραφική δουλειά.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »

Scorpion86 έγραψε: Σάβ Σεπ 18, 2021 12:18 am Εννοείται ειναι θέμα διάθεσης πάνω απ' όλα. Και όλοι αυτοί οι περιορισμοί δεν βοηθούν να βελτιωθεί η κατάσταση. Μακάρι να ήταν διαφορετικό το κλίμα για την δισκογραφική δουλειά.
Άρα ούτε δισκογραφικά βλέπουμε να κινείται ε?
Έστω κάποιο σινγκλ
Έστω κάτι λαηβ διαολε που δε θέλει δουλειά στο στούντιο απ' το Νότη
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
Άβαταρ μέλους
Kiousonator
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Παρ Απρ 10, 2020 6:13 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiousonator »

Άβαταρ μέλους
Kiousonator
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Παρ Απρ 10, 2020 6:13 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiousonator »

Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

O CEO της Panik, Γιώργος Αρσενάκος είπε:
«Τον Δεκέμβριο θα κάνουμε μια μεγάλη γιορτή με τους καλλιτέχνες μας για τα 10 χρό­νια της Panik. Θα παρουσιάσουμε όλες τις επιτυχίες που έχουμε κάνει την τελευταία δεκαετία. Θα λέγεται “Panik Concert”, θα γίνει στις αρχές Δεκεμβρίου και θα προβληθεί στο Mega.

Όλοι οι καλλιτέχνες που βοήθησαν να γίνει η Panik αυτό που είναι σήμερα, θα παρουσιάσουν τα τραγούδια τους με έναν άλλο τρόπο, με συνοδεία συμφωνικής ορχήστρας πενήντα ατόμων».


https://www.hit-channel.com/giorgos-ars ... nik/209055
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Notis21
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2020 9:11 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis21 »

Scorpion86 έγραψε: Τρί Σεπ 28, 2021 11:18 pm O CEO της Panik, Γιώργος Αρσενάκος είπε:
«Τον Δεκέμβριο θα κάνουμε μια μεγάλη γιορτή με τους καλλιτέχνες μας για τα 10 χρό­νια της Panik. Θα παρουσιάσουμε όλες τις επιτυχίες που έχουμε κάνει την τελευταία δεκαετία. Θα λέγεται “Panik Concert”, θα γίνει στις αρχές Δεκεμβρίου και θα προβληθεί στο Mega.

Όλοι οι καλλιτέχνες που βοήθησαν να γίνει η Panik αυτό που είναι σήμερα, θα παρουσιάσουν τα τραγούδια τους με έναν άλλο τρόπο, με συνοδεία συμφωνικής ορχήστρας πενήντα ατόμων».


https://www.hit-channel.com/giorgos-ars ... nik/209055
Πολύ δύσκολο να συμμετάσχει ο Νότης σε όλο αυτό.
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »

Notis21 έγραψε: Τετ Σεπ 29, 2021 12:16 am
Scorpion86 έγραψε: Τρί Σεπ 28, 2021 11:18 pm O CEO της Panik, Γιώργος Αρσενάκος είπε:
«Τον Δεκέμβριο θα κάνουμε μια μεγάλη γιορτή με τους καλλιτέχνες μας για τα 10 χρό­νια της Panik. Θα παρουσιάσουμε όλες τις επιτυχίες που έχουμε κάνει την τελευταία δεκαετία. Θα λέγεται “Panik Concert”, θα γίνει στις αρχές Δεκεμβρίου και θα προβληθεί στο Mega.

Όλοι οι καλλιτέχνες που βοήθησαν να γίνει η Panik αυτό που είναι σήμερα, θα παρουσιάσουν τα τραγούδια τους με έναν άλλο τρόπο, με συνοδεία συμφωνικής ορχήστρας πενήντα ατόμων».


https://www.hit-channel.com/giorgos-ars ... nik/209055
Πολύ δύσκολο να συμμετάσχει ο Νότης σε όλο αυτό.
Ισχύει
Ειδικά με όλους αυτούς του καλλιτέχνες εκεί
Που ζήτημα να συμπαθεί ο Νότης άτομα μετρημένα στο ένα δάχτυλο χαχαχαχ
Αλλά όλοι θέλουμε κάπου να τον δούμε έστω και εκεί ρε φίλε...
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
tsakir1
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 28, 2019 11:37 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsakir1 »

Aλοιμονο που θα πηγαινε !!!!
Ενταξει νομιζω εχει καταντησει κουραστικο ολο αυτο το θεμα της προσμονης...
Ο ανθρωπος δεν ενδιφερεται για το κοινο του,και ειναι πλεον ολοφανερο !!!
Σεβομαστε την αποφαση του,αλλα σορρυ μαγκες,ειναι φαουλ στο επικοινωνιακο θεμα με τους φιλαθλους του !!!
Γραψε στα φρυδια σου,καναλια και ΜΜΕ,και κανε κατι και για μας ολους !!!
Το αξιζουμε κ εμεις !!!
Ενα τραγουδι,ενας live δισκος,μια εμφανιση διαδυκτιακη....
Τροποι υπαρχουν !!!
Δεν υπαρχει καμια δικαιολογια !!!
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »

Κάποιος μου είπε ότι στην εκπομπή αφιέρωμα στο Νότη στο ράδιο σουξέ ο άνθρωπος εκεί που έκανε το αφιέρωμα είπε ότι στα πρώτα Σάββατα του Οκτωβρίου θα έχουν το Νότη για συνέντευξη!!
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
Άβαταρ μέλους
Kiousonator
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Παρ Απρ 10, 2020 6:13 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiousonator »

Trelos Notikos 2019 έγραψε: Παρ Οκτ 01, 2021 7:34 pm Κάποιος μου είπε ότι στην εκπομπή αφιέρωμα στο Νότη στο ράδιο σουξέ ο άνθρωπος εκεί που έκανε το αφιέρωμα είπε ότι στα πρώτα Σάββατα του Οκτωβρίου θα έχουν το Νότη για συνέντευξη!!
Μακάρι φίλε, 2 χρόνια από την τελευταία τηλεοπτική εμφάνιση (με Γονίδη το 19) και σχεδόν 2 από την τελευταία εμφάνιση στο Βοτανικό...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Από το 0:30 μέχρι το 01:15 και γενικά όλο το μουσικό background ποιο κομμάτι σας θυμίζει? :crazy:


Μήπως αυτό;


Με 5 χρόνια διαφορά. 2007 το πάνω, 2002 του Νότη.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Απάντηση