Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Ναι, γνωστή πολέμιος του Νότη η Πέγκυ, θέλει να θάψει το όνομα του Νότη. Η οποία προ πανδημίας είχε κοντινή σχέση με τον Νότη, σε γιορτές-φαγοπότια. Ώρες-ώρες είμαστε τόσο υπερβολικοί. Κανείς δεν προσπαθεί να σβήσει το όνομα του Νότη, διότι το έχει καταφέρει ο ίδιος με την στάση του να εξαφανιστεί εδώ και δύο χρόνια (για τους δικούς του λόγους) και να μην καταγράφεται πουθενά, είτε σε πίστα, ειτε δισκογραφικά με κάποιο ραδιοφωνικό σινγκλ, είτε με κάποια τηλεοπτική-ραδιοφωνική συνέντευξη.
Μας πειράζει αν η Πέγκυ σε μία συνέντευξη στον Χατζηνικολάου δεν αναφέρθηκε σε εκείνον? Μα το έχει κάνει σε άλλες 10 συνεντεύξεις πιο πριν. Τώρα θα κριθεί η κάθε Πέγκυ και η σταση της απέναντι στον καλλιτέχνη? Απλά τώρα εστίασε στον Κακοσαίο γιατί τραγούδησαν ένα ντουέτο στην σκηνή, γιατί την τίμησε με την παρουσία του στην εκπομπή στο Μέγκα, γιατί τραγούδησε με τον γιο του. Και εστίασε εκεί κυρίως ο Χατζηνικολάου που κατεύθυνε την κουβέντα.
Μην βλέπουμε παντού φαντάσματα.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
Billys88
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τρί Οκτ 12, 2021 8:07 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Billys88 »

Scorpion86 έγραψε: Παρ Δεκ 03, 2021 2:28 pm Ναι, γνωστή πολέμιος του Νότη η Πέγκυ, θέλει να θάψει το όνομα του Νότη. Η οποία προ πανδημίας είχε κοντινή σχέση με τον Νότη, σε γιορτές-φαγοπότια. Ώρες-ώρες είμαστε τόσο υπερβολικοί. Κανείς δεν προσπαθεί να σβήσει το όνομα του Νότη, διότι το έχει καταφέρει ο ίδιος με την στάση του να εξαφανιστεί εδώ και δύο χρόνια (για τους δικούς του λόγους) και να μην καταγράφεται πουθενά, είτε σε πίστα, ειτε δισκογραφικά με κάποιο ραδιοφωνικό σινγκλ, είτε με κάποια τηλεοπτική-ραδιοφωνική συνέντευξη.
Μας πειράζει αν η Πέγκυ σε μία συνέντευξη στον Χατζηνικολάου δεν αναφέρθηκε σε εκείνον? Μα το έχει κάνει σε άλλες 10 συνεντεύξεις πιο πριν. Τώρα θα κριθεί η κάθε Πέγκυ και η σταση της απέναντι στον καλλιτέχνη? Απλά τώρα εστίασε στον Κακοσαίο γιατί τραγούδησαν ένα ντουέτο στην σκηνή, γιατί την τίμησε με την παρουσία του στην εκπομπή στο Μέγκα, γιατί τραγούδησε με τον γιο του. Και εστίασε εκεί κυρίως ο Χατζηνικολάου που κατεύθυνε την κουβέντα.
Μην βλέπουμε παντού φαντάσματα.
Βασικά στην συγκεκριμένη περίπτωση νομίζω πως ο υπερβολικός είσαι εσύ. Καταρχάς δεν ανέφερα πουθενά ότι η Πέγκυ είναι πολέμιος του νοτη, αυτά είναι δικά σου λόγια. Αναφέρθηκα στις εκπομπές που γίνονται και στους δημοσιογράφους. Τώρα πιο πάνω που έγραψα ότι ούτε η Πέγκυ δεν ανέφερε το ονόματα του, αφού όντως έτσι έγινε, Τι να πω δηλαδή ότι το ανέφερε. Στην συγκεκριμένη περίπτωση έπιασες το δέντρο και δεν είδες το δάσος. Αλλού θα επρεπε να εστιάσεις την προσοχή σου κατα την γνώμη μου. Τέλος πάντων, σταματάω εδώ
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

"Παρακολούθησα πριν την συνέντευξη της Πέγκυς στον Χατζηνικολάου και με έκπληξη διατύπωσα ότι το όνομα του νοτη δεν αναφέρθηκε πουθενά. Ούτε από την ίδια, ούτε από τον Νίκο. Το λέω αυτό γιατί έγιναν πολλές αναφορές σε πρόσωπα που συνεργάστηκε, που αγάπησε μέσα από τον χώρο της μουσικής και γενικά που έχουν προσφέρει σε αυτόν. Απλά μου κάνει εντύπωση που το όνομα του δεν αναφέρθηκε πουθενά, όποιος παρακολούθησε την συνέντευξη θα καταλάβει τι εννοώ.
Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι στο ότι όπως και σε άλλες εκπομπές (πχ αφιερώματα σε συνθέτες-στιχουργούς) προσπαθούν να θάψουν το ονόμα του μάταια. Μπορεί οι περισσότεροι από αυτούς να μην τον συμπαθούν για τον χαρακτήρα του, την καλλιτεχνική του αξία όμως όσο και να θέλουν να την κρύψουν δεν καταφέρνουν τίποτα. Οπότε καλό είναι όταν μιλάνε για μεγάλους καλλιτέχνες να βάζουν και τον μεγαλύτερο μέσα σε αυτούς".


Αυτά έγραψες πιο πάνω οπότε μια χαρά κατάλαβα και κανένα δέντρο δεν έχασα. Απλά στην προσπάθεια σου να δείξεις-βρεις το δέντρο, έχασες το δάσος.
Όσο δε για το παράδειγμα που αναφέρεις για την Γαρμπή από το μακρινό 2009, είναι κάτι που επιβεβαιώνει αυτό που έγραψα πιο πάνω για Πέγκυ και Πλούταρχο, γιατί οπως τώρα έγινε αναφορά επειδή εμφανίστηκαν μαζί πρόσφατα, έτσι και τότε ο Νότης συνεργαζόταν με την Γαρμπή στο Έναστρον, οπότε λογική και η τηλεοπτική "παρέμβαση". Για να μην το τραβάμε. Από συγκεκριμενους ανθρώπους υπαρχει εχθρική αντιμετώπιση. Από άλλους υπάρχει αρνητική προδιάθεση όπως Χατζηνικολάου. Το να τσουβαλιάζουμε και άλλους μέσα σε αυτό δεν είναι σωστό. Δεν ήταν αναγκασμένη η Πέγκυ να μιλήσει για τον Νότη. Και το ότι δεν μίλησε για εκείνον δεν ειναι κάτι που έγινε γιατί δεν θέλει να ακούγεται το όνομα του Νότη ή δεν τον εκτιμά.

Απλά ο φανατισμός υπερβαίνει την λογική τις περισσότερες φορές.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Notis21
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2020 9:11 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis21 »

Εντάξει προφανώς και εγώ πιστεύω ότι δεν έγινε εσκεμμένα..Ας μην ξεχνάμε ότι η Πεγκυ(μαζί με τον Βουρλιωτη) στήριξαν έμπρακτα τον Νοτη και συνεργάστηκαν μαζί του 2 φορές σε μια πάρα πολύ δύσκολη περίοδο που όποιος ήταν μαζί με τον Νοτη ήταν για πολλούς φασιστας ακραιος κλπ. Τώρα στο ότι πολλές φορές σε εκπομπές θάβουν το όνομα του Νότη δεν θα διαφωνήσω.
Άβαταρ μέλους
Billys88
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τρί Οκτ 12, 2021 8:07 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Billys88 »

Γνωρίζω το τι έχω γράψει δεν χρειάζεται να το ξανά στέλνεις. Και δεν υπάρχει κανένας φανατισμός. Η αναφορά μου είναι καθαρά στην αντιμετώπιση των διαφόρων εκπομπών που γίνονται κατά καιρούς από δημοσιογράφους και όχι μόνο, που ξέρουν να ασχολούνται με τον νοτη μόνο όταν αυτός κάνει δηλώσεις πολιτικού περιεχομένου. Κάνοντας την τρίχα τριχιά και προσπαθώντας να μας τον παρουσιάσουν κάτι άλλο από αυτό που όντως είναι.
Τώρα εσύ επιλέγεις να πιαστείς στο ότι εγω είπα πως η Πέγκυ δεν ανέφερε πουθενά το όνομα του νοτη. Το οποίο δεν το καταλαβαίνω όπως δεν καταλαβαίνω και την ειρωνεία σου στην αρχή. Επίσης στην εκπομπή έγιναν χίλιες δυο αναφορές σε πρόσωπα με τα οποία η Πέγκυ συνεργάστηκε παλιότερα, αυτό το γράφω επειδή επιμένεις να λες για την φετινή συνεργασία της με τον κακοσαιο.
Για να το κλείνουμε επειδή όντως το κουραζουμε. Και επειδή εδώ δεν βρισκόμαστε για να δημιουργούμε συνεχείς αντιπαραθέσεις. Μπορούμε να καταλήξουμε στο ότι συμφωνούμε ότι διαφωνούμε😎
Άβαταρ μέλους
Billys88
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τρί Οκτ 12, 2021 8:07 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Billys88 »

Notis21 έγραψε: Παρ Δεκ 03, 2021 3:49 pm Εντάξει προφανώς και εγώ πιστεύω ότι δεν έγινε εσκεμμένα..Ας μην ξεχνάμε ότι η Πεγκυ(μαζί με τον Βουρλιωτη) στήριξαν έμπρακτα τον Νοτη και συνεργάστηκαν μαζί του 2 φορές σε μια πάρα πολύ δύσκολη περίοδο που όποιος ήταν μαζί με τον Νοτη ήταν για πολλούς φασιστας ακραιος κλπ. Τώρα στο ότι πολλές φορές σε εκπομπές θάβουν το όνομα του Νότη δεν θα διαφωνήσω.
Ετσι ακριβώς όπως το λες. Δεν εχω καμία εμπάθεια για την Πέγκυ, ίσα ίσα μου είναι συμπαθέστατη και ένας από τους λόγους που συμβαίνει αυτο είναι αυτούς που προανέφερες. Γενικά στο τέλος του κειμένου που έγραψα εστιάζω αλλού την προσοχή και σε καμία περίπτωση στην στάση της Πέγκυς απέναντι στον νοτη όλα αυτά τα χρόνια
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Billys88 έγραψε: Παρ Δεκ 03, 2021 3:57 pm Γνωρίζω το τι έχω γράψει δεν χρειάζεται να το ξανά στέλνεις. Και δεν υπάρχει κανένας φανατισμός. Η αναφορά μου είναι καθαρά στην αντιμετώπιση των διαφόρων εκπομπών που γίνονται κατά καιρούς από δημοσιογράφους και όχι μόνο, που ξέρουν να ασχολούνται με τον νοτη μόνο όταν αυτός κάνει δηλώσεις πολιτικού περιεχομένου. Κάνοντας την τρίχα τριχιά και προσπαθώντας να μας τον παρουσιάσουν κάτι άλλο από αυτό που όντως είναι.
Τώρα εσύ επιλέγεις να πιαστείς στο ότι εγω είπα πως η Πέγκυ δεν ανέφερε πουθενά το όνομα του νοτη. Το οποίο δεν το καταλαβαίνω όπως δεν καταλαβαίνω και την ειρωνεία σου στην αρχή. Επίσης στην εκπομπή έγιναν χίλιες δυο αναφορές σε πρόσωπα με τα οποία η Πέγκυ συνεργάστηκε παλιότερα, αυτό το γράφω επειδή επιμένεις να λες για την φετινή συνεργασία της με τον κακοσαιο.
Για να το κλείνουμε επειδή όντως το κουραζουμε. Και επειδή εδώ δεν βρισκόμαστε για να δημιουργούμε συνεχείς αντιπαραθέσεις. Μπορούμε να καταλήξουμε στο ότι συμφωνούμε ότι διαφωνούμε😎
Βρε δεν διαφωνώ ότι υπάρχει εχθρικη αντιμετώπιση από εκπομπές. Στο γράφω και γω πιο πάνω. Η ένσταση μου είναι ότι έτσι όπως διατύπωσες το αρχικό σου σχόλιο, συμπεριλαμβάνεις και την Πέγκυ σε αυτο το εχθρικό μέτωπο. Γιατί καλώς ή κακώς εκείνη ήταν συνεντευξιαζόμενη. Και ξανα. Δεν είναι αναγκασμένη η Πέγκυ και η κάθε Πέγκυ να αναφέρει τον Νότη σε όλες τις συνεντευξεις της. Ούτε αντίστοιχα ειναι αναγκασμένος ο Νότης να αναφέρει όλες τις συνεργασίες του. Ούτε όλοι έχουν τόσο ψηλά τον καλλιτέχνη όπως εμεις για να είναι αναγκασμένοι όπως λες να ξεκινάνε και να τελειώνουν τις εκπομπές με αναφορά σε εκείνον. Π.χ. ο Γούναρης συνεργάστηκε μαζί του και έκανε ιδιαίτερη μνεία. Ο Νικολόπουλος αντίστοιχα δεν έχει πει το παραμικρό. Θα πω ότι δεν τον ανέφερε επειδή δεν τον σέβεται ή θέλει να τον σβήσει καλλιτεχνικά? Γιατί το σχόλιο σου ήταν γενικό και το τσουβάλιασμα .
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Notis21
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2020 9:11 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis21 »

Scorpion86 έγραψε: Παρ Δεκ 03, 2021 4:24 pm
Billys88 έγραψε: Παρ Δεκ 03, 2021 3:57 pm Γνωρίζω το τι έχω γράψει δεν χρειάζεται να το ξανά στέλνεις. Και δεν υπάρχει κανένας φανατισμός. Η αναφορά μου είναι καθαρά στην αντιμετώπιση των διαφόρων εκπομπών που γίνονται κατά καιρούς από δημοσιογράφους και όχι μόνο, που ξέρουν να ασχολούνται με τον νοτη μόνο όταν αυτός κάνει δηλώσεις πολιτικού περιεχομένου. Κάνοντας την τρίχα τριχιά και προσπαθώντας να μας τον παρουσιάσουν κάτι άλλο από αυτό που όντως είναι.
Τώρα εσύ επιλέγεις να πιαστείς στο ότι εγω είπα πως η Πέγκυ δεν ανέφερε πουθενά το όνομα του νοτη. Το οποίο δεν το καταλαβαίνω όπως δεν καταλαβαίνω και την ειρωνεία σου στην αρχή. Επίσης στην εκπομπή έγιναν χίλιες δυο αναφορές σε πρόσωπα με τα οποία η Πέγκυ συνεργάστηκε παλιότερα, αυτό το γράφω επειδή επιμένεις να λες για την φετινή συνεργασία της με τον κακοσαιο.
Για να το κλείνουμε επειδή όντως το κουραζουμε. Και επειδή εδώ δεν βρισκόμαστε για να δημιουργούμε συνεχείς αντιπαραθέσεις. Μπορούμε να καταλήξουμε στο ότι συμφωνούμε ότι διαφωνούμε😎
Βρε δεν διαφωνώ ότι υπάρχει εχθρικη αντιμετώπιση από εκπομπές. Στο γράφω και γω πιο πάνω. Η ένσταση μου είναι ότι έτσι όπως διατύπωσες το αρχικό σου σχόλιο, συμπεριλαμβάνεις και την Πέγκυ σε αυτο το εχθρικό μέτωπο. Γιατί καλώς ή κακώς εκείνη ήταν συνεντευξιαζόμενη. Και ξανα. Δεν είναι αναγκασμένη η Πέγκυ και η κάθε Πέγκυ να αναφέρει τον Νότη σε όλες τις συνεντευξεις της. Ούτε αντίστοιχα ειναι αναγκασμένος ο Νότης να αναφέρει όλες τις συνεργασίες του. Ούτε όλοι έχουν τόσο ψηλά τον καλλιτέχνη όπως εμεις για να είναι αναγκασμένοι όπως λες να ξεκινάνε και να τελειώνουν τις εκπομπές με αναφορά σε εκείνον. Π.χ. ο Γούναρης συνεργάστηκε μαζί του και έκανε ιδιαίτερη μνεία. Ο Νικολόπουλος αντίστοιχα δεν έχει πει το παραμικρό. Θα πω ότι δεν τον ανέφερε επειδή δεν τον σέβεται ή θέλει να τον σβήσει καλλιτεχνικά? Γιατί το σχόλιο σου ήταν γενικό και το τσουβάλιασμα .
Πάντως τώρα που το λες μου κάνει εντύπωση που ο Νικολοπουλος δεν έχει πει τίποτα..Ενώ ο Νότης έχει πάει "κόντρα" στον Καζαντζίδη για να τον υποστηρίξει και όχι μια φορά αλλά κάθε φορά που σε συνέντευξή πάει η κουβέντα στον Καζαντζίδη λέει την ιστορία για τα τραγούδια του Νικολοπουλου..
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Notis21 έγραψε: Παρ Δεκ 03, 2021 4:44 pm Πάντως τώρα που το λες μου κάνει εντύπωση που ο Νικολοπουλος δεν έχει πει τίποτα..Ενώ ο Νότης έχει πάει "κόντρα" στον Καζαντζίδη για να τον υποστηρίξει και όχι μια φορά αλλά κάθε φορά που σε συνέντευξή πάει η κουβέντα στον Καζαντζίδη λέει την ιστορία για τα τραγούδια του Νικολοπουλου..
Εχει μιλήσει για τον Νότη ο Νικολόπουλος σε παλιά συνέντευξη στον Τζίμη Πανούση, λέγοντας και καλα και όχι τόσο καλά πράγματα. Απλά αυτό που θέλω να πω είναι ότι δεν γίνεται όλοι να βγαινουν και να μιλάνε κάθε φορά για τον Νότη. Δεν είναι υποχρεωμένοι απέναντι στον κάθε Νότη. Και δεν τον έχουν όλοι τόσο ψηλά όσο εμείς. Διάβασε πιο κάτω και θα καταλάβεις...

https://www.tzimakospanousis.gr/mme/dif20/difwno020.php

Συνέντευξη σε Περιοδικό Δίφωνο - Μάιος 1997

- Χρήστος Νικολόπουλος: Νομίζω πως σήμερα δεν υπάρχουν πια ταυτότητες στα διάφορα είδη που κυκλοφορούν. Και υπάρχουν πολλά είδη στις μέρες μας. Ένα είδος είναι αυτό που τραγουδάει ο Ρουβάς. Ένα άλλο είδος είναι αυτό που τραγουδάει, ας πούμε, ο Καρβέλας, ένα άλλο αυτό που τραγουδάει ο Σφακιανάκης, ένα άλλο αυτό που τραγουδάει η Άντζελα η Δημητρίου. Πέρα από τους τραγουδιστές που συνεχίζουν στους ίδιους δρόμους τις πορείες τους, οι οποίοι και μ' αρέσουν κυρίως. Όχι πως απορρίπτω όμως και όλους τους καινούργιους. Μ' αρέσουν κι ορισμένοι. Θεωρώ, π.χ., ότι ο Σφακιανάκης έχει καλή φωνή. Αλλά τα τραγούδια αυτό που λέει... θα μπορούσε να λέει καλύτερα. Γιατί και στο μαγαζί μια φορά που πήγα, όταν λέει μερικά τραγούδια του Στράτου Διονυσίου είναι καλός.

- Τζίμης Πανούσης: Έχουνε βγει και ωραία τραγούδια.

- Χρήστος Νικολόπουλος: Ή ένα άλλο που λέει ο Σφακιανάκης, για έναν αετό.

- Τζίμης Πανούσης: Η απορία μου εμένα είναι γιατί, αφού και ο Σφακιανάκης και ο Ρουβάς έχουν ανταπόκριση στον κόσμο ό,τι και αν πουν , γιατί δεν λένε καλά τραγούδια; Αφού ό,τι και αν πουν περνάει.

- Χρήστος Νικολόπουλος: Αυτό είναι απορίας άξιoν όντως. Εγώ έχω ένσταση εδώ. Μήπως, αν πούνε άλλα, κανονικά τραγούδια, καλά τραγούδια, ο κόσμος τους θ' αντιδράσει; Γιατί τις ιστορίες αυτές δεν τις ελέγχει, κατ' εμέ, ο κάθε Σφακιανάκης.

- Τζίμης Πανούσης: Δεκτή η ένστασή σας. Και πολύ καλά έκανε κι ο Νότης, τελικά, που έκρυψε στο Rex τον Τσαρούχη της οροφής. Ήτανε ειλικρινής αυτή του η ενέργεια, γιατί τα έργα του Τσαρούχη δεν ταιριάζουν με τα δικά του.

- Χρήστος Νικολόπουλος: Από τη μεριά του, τον έβλεπε κιτς τον Τσαρούχη.

- Τζίμης Πανούσης: Τώρα, τι είναι κιτς και τι δεν είναι θα το κρίνει η... Ιστορία. Αλλά σίγουρα δεν «πήγαινε» ο Τσαρούχης με τον Σφακιανάκη.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »

Σεβασμός στον μεγάλο Τζίμη Πανούση
Αλλά λέει γιατί δε λένε και άλλα και όλο τα ίδια και τα ίδια.
Αυτο δε νομίζω ότι ταιριάζει στο Νότη.
Ο Νότης είναι απ' τους λίγους που στην εποχή της κραιπαλης και των τσουβαλιων με λεφτά που είχε μπροστά του (όσα γουσταρε έβγαζε με λίγα λόγια ) επέλεγε στη δισκογραφία του τραγούδια του προβληματισμού τα λεγόμενα κοινωνικά.
Και το ξέρουμε όλοι αυτό!

Αν έλεγε μόνο αετούς και παράλληλα και έκανε και τη κότα στα μέσα
Θα είχε τα τριπλάσια λεφτά απ' ότι έχει
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
Notis21
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2020 9:11 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis21 »

Ναι scorpion την είδα αυτή την συνέντευξη γιατί το έψαξα και εγω..Βεβαια είναι πολύ παλιά και δεν καταλαβαίνω τι εννοεί ο Νότης θα μπορούσε να λέει καλύτερα τραγούδια..Του δικαιολογώ το ότι η συνέντευξη ήταν το 1997 διότι αλλιώς δεν στέκει..Εχεις δίκιο με το ότι ο καθένας δεν είναι υποχρεωμένος να λέει για τον Νοτη σε κάθε συνέντευξη, αλλά μου έκανε εντύπωση διότι αν θυμάμαι καλά είχε ξεχωρίσει τον Νοτη απο το ξεκίνημα του και δεν το έχει αναφέρει τόσα χρόνια..Τελος πάντων μικρή σημασία έχει.
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Tο να έχει αναφερθεί η Πέγκυ στον Νότη και να έχει πέσει το δημοκρατικό ψαλίδισμα των ΑΡΔ μόνο εγώ ο καχύποπτος το σκέφτηκα με το που διάβασα τον διάλογο σας 🤔. Γενικά και από τρίτους πλέον έχει γίνει κατανοητό το στημένο εμπάργκο στον Νότη γενικότερα. Ο τρόπος αντιμετώπισης των μέσων είναι σαν να μην υπήρξε ποτέ σαν φυσικό πρόσωπο ο Νότης Σφακιανάκης.
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Notis21 έγραψε: Παρ Δεκ 03, 2021 7:35 pm Ναι scorpion την είδα αυτή την συνέντευξη γιατί το έψαξα και εγω..Βεβαια είναι πολύ παλιά και δεν καταλαβαίνω τι εννοεί ο Νότης θα μπορούσε να λέει καλύτερα τραγούδια..Του δικαιολογώ το ότι η συνέντευξη ήταν το 1997 διότι αλλιώς δεν στέκει..Εχεις δίκιο με το ότι ο καθένας δεν είναι υποχρεωμένος να λέει για τον Νοτη σε κάθε συνέντευξη, αλλά μου έκανε εντύπωση διότι αν θυμάμαι καλά είχε ξεχωρίσει τον Νοτη απο το ξεκίνημα του και δεν το έχει αναφέρει τόσα χρόνια..Τελος πάντων μικρή σημασία έχει.
Δεν θέλω να εκφέρω άποψη γιατί ο ένας δεν βρίσκεται στην ζωή, σεβόμενος αυτό. Πάντως, τα τελευταία χρονια της καλλιτεχνικής του ζωής, είχε διακωμωδήσει και παραφράσει στις παραστάσεις του κάποιες επιτυχιες του Νότη, όπως το "Μετανιώνω". Μένω εκεί και όποιος κατάλαβε-κατάλαβε.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2087
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

ilias16 έγραψε: Παρ Δεκ 03, 2021 9:17 pm Tο να έχει αναφερθεί η Πέγκυ στον Νότη και να έχει πέσει το δημοκρατικό ψαλίδισμα των ΑΡΔ μόνο εγώ ο καχύποπτος το σκέφτηκα με το που διάβασα τον διάλογο σας 🤔.
Δεν νομιζω. Ποτε εχει μιλησει τωρα τελευταια η Ζηνα για τον Νοτη?
Θελει να περασει αλλο στυλ πλεον και ολο μιλαει για τον Μητροπανο, για τον Τοκα, για την Βικυ Μοσχολιου κτλ

Φτασαμε στο σημειο να ακουμε καθημερινα το ονομα του Νοτη μονο απο τον Τσουβελα :071:
notisthess
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Παρ Οκτ 21, 2016 1:26 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από notisthess »

Ο Νότης δεν έχει ανάγκη κατά τη γνώμη μου από κανένα τρίτο καλλιτέχνη. Η απήχησή του στην κοινωνία παραμένει τεράστια. Δείτε τα views στη συνέντευξη στον Τάσο Τρύφωνος πριν από τόσα χρόνια και τα σχόλια όλων. Ο Νότης πρέπει ο ίδιος να αποφασίσει πλέον πότε θέλει να επικοινωνήσει με όλους μας και τον τρόπο. Ίσως η καλύτερη λύση θα ήταν μία επάνοδος χωρίς φανταχτερές συνεργασίες και σε χώρους που ο κόσμος του θα τον απολαμβάνει περισσότερο.
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »



Στο 50:15 λέει το και δε μπορώ
Η ορχήστρα έτσι όπως το παίξε το τραγούδι ήταν ωραίο.
Και μετά λέει κιόλας
Αγαπημένος Νότης...
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
GiannisGr
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 22, 2018 6:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiannisGr »

Trelos Notikos 2019 έγραψε: Σάβ Δεκ 04, 2021 4:21 pm

Στο 50:15 λέει το και δε μπορώ
Η ορχήστρα έτσι όπως το παίξε το τραγούδι ήταν ωραίο.
Και μετά λέει κιόλας
Αγαπημένος Νότης...
Δεν υπάρχει πλέον το βίντεο ποιος είναι;
στο χώμα σου Ελλάδα μα εσυ δεν είσαι εδώ
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »

GiannisGr έγραψε: Σάβ Δεκ 04, 2021 6:04 pm
Trelos Notikos 2019 έγραψε: Σάβ Δεκ 04, 2021 4:21 pm

Στο 50:15 λέει το και δε μπορώ
Η ορχήστρα έτσι όπως το παίξε το τραγούδι ήταν ωραίο.
Και μετά λέει κιόλας
Αγαπημένος Νότης...
Δεν υπάρχει πλέον το βίντεο ποιος είναι;
Ο Δήμος Αναστασιάδης είναι

Σε μένα το βγάζει πάντως το βίντεο ακόμη...
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Εξαιρετική εκτέλεση από Αλκαίο-Δείξιμο στα "Δεύτερα Χέρια" στο Mega. Δεν ξέρω αν ειπε και το Ωπα-Ωπα. Ωραίος ο Γιώργος και πολλά tweets που εκείνη την ώρα ζητούσαν τον Νότη στο Mega. Δεν το βλέπω να γίνεται ποτέ αλλά ok. Ο Αλκαίος απέδειξε τι χαοτική διαφορά υπαρχει από τους καλλιτέχνες της εποχής του με το σήμερα. Τι προγράμματα κάνανε τότε και τι τώρα.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »

Scorpion86 έγραψε: Κυρ Δεκ 05, 2021 1:17 am Εξαιρετική εκτέλεση από Αλκαίο-Δείξιμο στα "Δεύτερα Χέρια" στο Mega. Δεν ξέρω αν ειπε και το Ωπα-Ωπα. Ωραίος ο Γιώργος και πολλά tweets που εκείνη την ώρα ζητούσαν τον Νότη στο Mega. Δεν το βλέπω να γίνεται ποτέ αλλά ok. Ο Αλκαίος απέδειξε τι χαοτική διαφορά υπαρχει από τους καλλιτέχνες της εποχής του με το σήμερα. Τι προγράμματα κάνανε τότε και τι τώρα.
Καλλιτεχναρα ο Αλκαίος δε συγκρίνεται με τους σημερινούς σε καμία περίπτωση!!
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
Απάντηση