Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »

Επειδή και γω τώρα το είδα
Μια κοπέλα που αναφέρεται ως κοντινό πρόσωπο έχει γράψει ότι ο Νότης δεν είναι καλά και μακάρι να γίνει να επιστρέψει σύντομα.
Στη συνέχεια κάποιος τη ρωτάει τι έχει και απαντάει το εξής:
δεν μπορώ να πω είναι κάτι πολύ προσοπικο αυτό που περνάει δεν είναι καθόλου καλά δυστυχώς το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι διορθώνεται αρκεί να το θέλει ο ίδιος κ να μην αφισει τον εαφτο του να τον ρίξει κ άλλο. Καλό βράδυ.

Τώρα τι πιστεύεις και τι όχι δύσκολο να πεις
Ο καθένας γράφει ότι θέλει.
Εγώ το μόνο άτομο που νομίζω ξέρει σε τι κατάσταση είναι ο Νότης εκτός απ' τη στενή του οικογένεια είναι ο ανιψιός του και ο μαέστρος...
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Εντάξει απ' ότι κατάλαβα δεν αναφέρεται σε πρόβλημα υγείας, οπότε είναι κάτι θετικό αυτό. Γενικά, δεν μας έκανε σοφότερους. Δεν χρειάζεται να είμαστε μάντεις ή κοντινά πρόσωπα του καλλιτέχνη για να καταλάβουμε ότι δεν είναι καλά. Δεν θα απείχε, έχοντας εξαφανιστεί από παντού αν ήταν καλά, ψυχολογικά. Το είχα γράψει και παλαιότερα. Εχει πει πολλάκις σε συνεντεύξεις του ότι θα εμφανίζεται όσο αισθάνεται καλά. Αν δεν αισθάνεται καλά δεν θα εμφανίζεται.
Μακάρι να αλλάξει αυτό σύντομα και να μην υπάρξει μια πρόωρη απόσυρση του από το τραγούδι. Κάτι που δεν θέλω να πιστεύω ότι θα ισχύσει.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
Billys88
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τρί Οκτ 12, 2021 8:07 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Billys88 »

Το πρόσωπο που ανέφερα πιο πάνω ως "κοντινό πρόσωπο" του νοτη ( Το δήθεν το έγραψα διότι δεν ξέρω αν ισχύει) έγραψε αρχικά το εξής 《λείπεις πάρα πολύ νοτη ελπίζω να συνέλθεις και να γίνεις καλά》 Μετά από ερωτήσεις που δέχτηκε για το τι συνέβη απάντησε 《 Δεν μπορώ να πω είναι κάτι πολύ προσωπικό αυτό που περνάει, δεν είναι καθόλου καλά. Δυστυχώς το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι διορθώνεται αρκεί να το θέλει ο ίδιος και να μην αφήσει τον εαυτό του να τον ρίξει κι άλλο》 στην συνέχεια ένα παλικάρι της απάντησε 《είστε δηλαδή κοντινό του άτομο... δώστε του την θετική ενέργεια μας και να μείνει αγωνιστής στα δύσκολα όπως τον ξέρουμε》 και τέλος του απάντησε 《 Του μιλήσαμε, τώρα η απόφαση είναι δική του》

Τα έγραψα όσο πιο κατανοητά μπορούσα. Τώρα το ποσό αληθεύουν όλα αυτά δεν το γνωρίζω, εγώ απλά μεταφέρω το τι ειπώθηκε. Το λογικό πάντως για εμένα είναι ότι ένας άνθρωπος ο οποίος πέρασε όλα αυτά που πέρασε ο Νότης μας, θα είχε σίγουρα μια ψυχολογική πτώση, μικρή ή μεγάλη. Γι'αυτό που είμαι σίγουρος είναι ότι σε ότι κατάσταση κι αν βρίσκεται θα την ξεπεράσει και θα επιστρέψει δυνατότερος. Τώρα το πότε θα γίνει αυτό μένει να το δείξει ο χρόνος.
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »

Άρα από αυτά να υποθέσουμε ότι επιλέγει να μην εμφανιστεί γιατί ψάχνει να τα βρεί με τον εαυτό του όπως λέει και ο ίδιος ή είναι επειδή δεν είναι σύμφωνος με τα μέτρα και το εμβόλιο που γράφουν κάποια φαν κλαμπ ?
Ιδού το ερώτημα
Πάντως αυτά τά τελευταία 2 και παραπάνω Χρόνια μέχρι τώρα που ο Νότης είναι ουσιαστικά ανενεργός που είδα 2-3 καλλιτέχνες μεγάλα ονόματα όπως τα λένε κατάλαβα ότι ο 62αρης Νότης του βοτανικού παρ όλο που δεν ήταν ο Νότης του 2009 πχ πάλι πλάκα τους και έκανε από θέμα φωνής
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
Notis21
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2020 9:11 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis21 »

Trelos Notikos 2019 έγραψε: Κυρ Νοέμ 28, 2021 3:24 pm Άρα από αυτά να υποθέσουμε ότι επιλέγει να μην εμφανιστεί γιατί ψάχνει να τα βρεί με τον εαυτό του όπως λέει και ο ίδιος ή είναι επειδή δεν είναι σύμφωνος με τα μέτρα και το εμβόλιο που γράφουν κάποια φαν κλαμπ ?
Ιδού το ερώτημα
Πάντως αυτά τά τελευταία 2 και παραπάνω Χρόνια μέχρι τώρα που ο Νότης είναι ουσιαστικά ανενεργός που είδα 2-3 καλλιτέχνες μεγάλα ονόματα όπως τα λένε κατάλαβα ότι ο 62αρης Νότης του βοτανικού παρ όλο που δεν ήταν ο Νότης του 2009 πχ πάλι πλάκα τους και έκανε από θέμα φωνής
Δεν νομίζω ότι η άποψη του Νότη σχετίζεται με τα εμβόλια και όσα φαν κλαμπ το κανουν αυτό είναι τραγικοί..Αν ο Νότης είναι αντίθετος θα βγει να το πει αυτος.Το να παίρνεις δηλώσεις πριν από 6 χρόνια και να τις "πουλας" για δηλώσεις κατά του εμβολίου είναι απαράδεκτο. Εικάζω(διότι μόνο αυτό μπορούμε να κάνουμε) ότι το πρόβλημα του Νότη είναι ψυχολογικό.Του έπεσαν αρκετά τα τελευταία χρόνια και σε συνδυασμό με το ότι καταλαβαίνει πως πλέον οι δυνάμεις του λιγοστεύουν έχει πέσει ψυχολογικά.Δεν είναι πρωτοφανές για έναν άνθρωπο με μεγάλη καριέρα..Αν ισχύουν τα παραπάνω πιστεύω πως την δύναμη θα την ξαναβρει μέσα από το τραγούδι και από τον κόσμο που τον έχει στηρίξει και έχει να του δώσει ακόμα αρκετή αγάπη..
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Trelos Notikos 2019 έγραψε: Κυρ Νοέμ 28, 2021 3:24 pm Άρα από αυτά να υποθέσουμε ότι επιλέγει να μην εμφανιστεί γιατί ψάχνει να τα βρεί με τον εαυτό του όπως λέει και ο ίδιος ή είναι επειδή δεν είναι σύμφωνος με τα μέτρα και το εμβόλιο που γράφουν κάποια φαν κλαμπ ?
Ιδού το ερώτημα
Πάντως αυτά τά τελευταία 2 και παραπάνω Χρόνια μέχρι τώρα που ο Νότης είναι ουσιαστικά ανενεργός που είδα 2-3 καλλιτέχνες μεγάλα ονόματα όπως τα λένε κατάλαβα ότι ο 62αρης Νότης του βοτανικού παρ όλο που δεν ήταν ο Νότης του 2009 πχ πάλι πλάκα τους και έκανε από θέμα φωνής
Καθαρα ψυχολογικο είναι το θέμα. Ετσι το αντιλαμβάνομαι. Ούτε μέτρα ούτε τίποτα. Όταν δεν έχει ακουστεί καν και έχει εξαφανιστεί σε βαθμό να μην δίνει ούτε μία ραδιοφωνική συνέντευξη, δεν είναι τα μέτρα που τον επηρεάζουν. Τα μέτρα θα τον επηρέαζαν αν φαινόταν έστω και με κάποιο τραγούδι, έστω σαν σινγκλ ή ότι συζητάει με μαγαζιά αλλά τον κρατάει πίσω το θέμα των μέτρων. Επεσαν κοντα δύο γεγονότα, το ένα η απώλεια της μητέρας του και το αλλο η υπόθεση με τον έλεγχο στο τζιπ, όπου τον περιφέραν σαν τον χειρότερο εγκληματία, ε δεν θέλει πολύ.

Δεν είναι παραπάνω από δύο χρόνια ανενεργος. Τελευταίες εμφανισεις ήταν μέσα Μαρτίου του 2020 στον Βοτανικό και τότε επειδή είχε προαναγγελθεί το φινάλε του σχήματος πριν διακοπεί λόγω πανδημίας, είχε κλειστεί και μαγαζί στην Θεσσαλονίκη για να ανεβεί οπως ήταν το σχήμα, κάτι που έχει επιβεβαιώσει μέσω συνέντευξης του και ο Γονίδης. Οι εξελίξεις με τα λοκ νταουν το ακύρωσαν. Μετά ήρθαν τα παραπάνω γεγονότα και απομακρύνθηκε γενικά από ολα.
Notis21 έγραψε: Κυρ Νοέμ 28, 2021 3:44 pm Δεν νομίζω ότι η άποψη του Νότη σχετίζεται με τα εμβόλια και όσα φαν κλαμπ το κανουν αυτό είναι τραγικοί..Αν ο Νότης είναι αντίθετος θα βγει να το πει αυτος.Το να παίρνεις δηλώσεις πριν από 6 χρόνια και να τις "πουλας" για δηλώσεις κατά του εμβολίου είναι απαράδεκτο.
Συμφωνώ απολυτα και το έχω γραψει εδώ μέσα και παλαιότερα. Στο περιστατικό με το τζιπ όταν του έγινε έλεγχος ήταν προβλεπόμενος με τα χαρτιά, μηνύματα μετακίνησης.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2087
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Πλάκα κάνουμε τώρα; Πόσο δύσκολο είναι να καταλάβει κάποιος ότι το πρόβλημα δεν ήταν τα μέτρα;
Δηλαδή αν ήθελε να τραγουδήσει δεν θα μπορούσε να κάνει μια συναυλία το καλοκαίρι όπου σε ανοιχτό χώρο δεν υπάρχει διαχωρισμός;
Ειναι δικό του θέμα όπως και να το κάνουμε
GiannisGr
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 22, 2018 6:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiannisGr »

Κάποιοι από εσάς γνωρίζεται τι συμβαίνει και καλώς η κακώς δεν θέλετε να το μοιραστείτε μαζί με τους υπόλοιπους.
Παρόλα αυτά οποίος έχει άκρες ας μας πει πως μπορούμε να βοηθήσουμε οι υπόλοιποι κάπως να του μεταφέρουμε ένα μήνυμα να του στείλουμε ένα γράμμα με τις ευχές μας να δει ότι έχει τον κόσμο του μαζί του ότι και να περνάει καλό θα του κάνει μια έμπρακτη στήριξη.
στο χώμα σου Ελλάδα μα εσυ δεν είσαι εδώ
tsakir1
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 28, 2019 11:37 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsakir1 »

Εμενα παντως,αυτη η αποχη ....
Νομιζω οτι ειναι βαση σχεδιου !!!
Την ειχε μελετησει την αποχη αυτη,και οι συνθηκες της τελευταιας διετιας,τον ευνοησαν να εξαφανιστει !!
Ο Νοτης εξαφανιστηκε,επελεξε να μην καψει καποιο νεο τραγουδι ...
Δεν εμφανιζεται πουθενα....
Ουτε σε μαγαζι,ουτε σε συνεντευξη ....
Ο Νοτης θελει να μας λειψει πολυ ...
Ειναι 62 πλεον,και ξερει καλα οτι η αντιστροφη μετρηση εχει αρχισει...
Εξαφανιστηκε για να κανει την μεγαλη επιστροφη...
Μια επιστροφη οπω στα Αστερια ....
Να κανει κανα δυο συνεργασιες και μετα να αποχωρησει γεματος !!!
Δεν ειναι ουτε ασχημα ψυχολογικα,ουτε τιποτα...
Μια χαρα ειναι...
Υπομονη μονο παιδια !!!
Να ξερετε κατι ...
Τωρα που ολοι νομιζουν οτι τον τελειωσαν,αυτος θα κανει εμφανιση μεγατονων !!!
Θα τους βουλωσει ολους !!!!
Notis21
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2020 9:11 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis21 »

tsakir1 έγραψε: Τρί Νοέμ 30, 2021 1:15 am Εμενα παντως,αυτη η αποχη ....
Νομιζω οτι ειναι βαση σχεδιου !!!
Την ειχε μελετησει την αποχη αυτη,και οι συνθηκες της τελευταιας διετιας,τον ευνοησαν να εξαφανιστει !!
Ο Νοτης εξαφανιστηκε,επελεξε να μην καψει καποιο νεο τραγουδι ...
Δεν εμφανιζεται πουθενα....
Ουτε σε μαγαζι,ουτε σε συνεντευξη ....
Ο Νοτης θελει να μας λειψει πολυ ...
Ειναι 62 πλεον,και ξερει καλα οτι η αντιστροφη μετρηση εχει αρχισει...
Εξαφανιστηκε για να κανει την μεγαλη επιστροφη...
Μια επιστροφη οπω στα Αστερια ....
Να κανει κανα δυο συνεργασιες και μετα να αποχωρησει γεματος !!!
Δεν ειναι ουτε ασχημα ψυχολογικα,ουτε τιποτα...
Μια χαρα ειναι...
Υπομονη μονο παιδια !!!
Να ξερετε κατι ...
Τωρα που ολοι νομιζουν οτι τον τελειωσαν,αυτος θα κανει εμφανιση μεγατονων !!!
Θα τους βουλωσει ολους !!!!
Είσαι υπερβολικά αισιόδοξος φίλε.. Δεν νομίζω ότι ο Νότης στα 62 του έχει περιθώριο για στρατηγικές αποχές.
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

1 χρόνος ακριβώς συμπληρώνεται σήμερα από το περιστατικό με το τζιπ.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
tsakir1
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 28, 2019 11:37 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsakir1 »

Οχι φιλε,αισιοδοξος δεν ειμαι !!!
Αλλα το βλεπω ρεαλιστικα !!!
Οσο εγωιστης και να ειναι,καποια στιγμη θα καταλαβαινε την μετριοτητα στις εμφανισεις του απο το τεατρο και μετα !!
Ταλαιπωρημενος φωνητικα...
Με καμια ορεξη για καποια προσθεση τραγουδιων στα live του ..
Ειχε καταντησει κασετοφωνο ....
Τα τελευταια χρονια ηταν μια αγγαρεια για αυτον !!!
Ο Γονιδης εβγαινε για 1 ωρα περιπου και ειχε κανει μια επιλογη τραγουδιων αψογη...
Εκανες κεφι ....
Ο Νοτης τα ιδια παντελακι μου τα ιδια παντελη μου !!!
Κουπλε αυτος και ρεφρεν ο κοσμος ....
Και μη μου πειτε ,οτι ειναι 62 και τετοιες αηδιες ...
Οτνα τραγουδας σε μαγαζια πρωτης γραμμης,επιβαλεται να ανανεωνεσαι ....
Αλλιως κατσε σπιτι σου και βλεπε νετφλιξ !!!
apopseisaiedw
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 30, 2021 10:02 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από apopseisaiedw »

Καλησπέρα σε όλους.
Νέο μέλος όμως παρακολουθώ το forum αρκετό καιρό.
Με τα τραγούδια του νότη μεγαλώνουμε.
Όνειρο ζωής να δω τον άρχοντα μας από κοντά έστω και μία φορά.
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »

tsakir1 έγραψε: Τρί Νοέμ 30, 2021 6:37 pm Οχι φιλε,αισιοδοξος δεν ειμαι !!!
Αλλα το βλεπω ρεαλιστικα !!!
Οσο εγωιστης και να ειναι,καποια στιγμη θα καταλαβαινε την μετριοτητα στις εμφανισεις του απο το τεατρο και μετα !!
Ταλαιπωρημενος φωνητικα...
Με καμια ορεξη για καποια προσθεση τραγουδιων στα live του ..
Ειχε καταντησει κασετοφωνο ....
Τα τελευταια χρονια ηταν μια αγγαρεια για αυτον !!!
Ο Γονιδης εβγαινε για 1 ωρα περιπου και ειχε κανει μια επιλογη τραγουδιων αψογη...
Εκανες κεφι ....
Ο Νοτης τα ιδια παντελακι μου τα ιδια παντελη μου !!!
Κουπλε αυτος και ρεφρεν ο κοσμος ....
Και μη μου πειτε ,οτι ειναι 62 και τετοιες αηδιες ...
Οτνα τραγουδας σε μαγαζια πρωτης γραμμης,επιβαλεται να ανανεωνεσαι ....
Αλλιως κατσε σπιτι σου και βλεπε νετφλιξ !!!
Όλοι ψάχνουμε απαντήσεις
Γιατί και ο Νότης δε γουστάρει να ανοίγεται και να λέει πολλά πολλά για τη ζωή του άλλως θα ξέραμε και τι παίζει ακριβώς.

Αλλά νομίζω λίγο το χεις μπερδέψει
Απ' τη μια λες είναι θέμα στρατηγικής να λείψει στο κόσμο και να κάνει καμ μπακ φωτιά.
Απ' την άλλη λες ότι ο ίδιος είναι μια μετριότητα τα τελευταία χρόνια.
Ο Νότης και η λέξη μετριότητα δε ταιριάζουν
Δε πα να μη του βγαίνει και η φωνή καθόλου
Ο τύπος μόνο που μιλάει η φωνή του είναι εθιστική.
Τουλάχιστον για μένα
Λέω ρε γαμωτο δε γίνεται απλά να μιλάει και αυτο ακούγεται Τόσο ωραίο..
Τουλάχιστον μετριότητα έτσι όπως το καταλαβαίνω εγώ
Σίγουρα στασιμότητα ναι θα συμφωνήσω και για τα τραγούδια που λες θα συμφωνήσω.

Θα μπορούσε να χει κανει λάιβστριμ στη καραντίνα?
Ανετααα
Αν ήθελε
10 προτάσεις θα χε
Έτσι είναι ο Νότης όμως

Αν ήμασταν στο ,90 κάτι που έφτιαχνε ακόμη όνομα ίσως να το έκανε.


Τέλος πάντων
Δε νομίζω ότι δε Γουστάρει να τραγουδήσει
Αλλα έλεγε στο βοτανικό
Μου λείπετε πολύ και το σπίτι μου είναι πλέον η σκηνή .
Μακάρι να δώσει πόνο σύντομα
Γιατί ο καιρός περνάει
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

ilias16 έγραψε: Τρί Νοέμ 30, 2021 11:46 pm
Παλίκαρος. Μετα το ζεϊμπέκικο της Ευδοκίας του βγαινει η κομματάρα της Αλεξίου και αυτός ξαναβάζει "Μα εγώ είμαι Έλληνας". Και όταν του λένε ότι ξαναέπαιξε αυτό το κομμάτι, εκείνος απαντάει "Ξανά". Τον έφτιαχνε ψυχολογικά. Μάλιστα, το κομμάτι ειναι μαζί με τις ατάκες του Κλαιβ Όουεν από τους 300, είναι αυτά που επιλέγει συνήθως να ακούγονται κατά την είσοδο του στο ρινγκ.

Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
Kiousonator
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Παρ Απρ 10, 2020 6:13 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiousonator »

Ψιλο-άκυρο σχόλιο, βρήκα αυτό το βιντεάκι από το Σώμα Μου σε πολύ καλή ανάλυση, πραγματικά απίστευτη.
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2087
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Άβαταρ μέλους
Billys88
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τρί Οκτ 12, 2021 8:07 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Billys88 »

Παρακολούθησα πριν την συνέντευξη της Πέγκυς στον Χατζηνικολάου και με έκπληξη διατύπωσα ότι το όνομα του νοτη δεν αναφέρθηκε πουθενά. Ούτε από την ίδια, ούτε από τον Νίκο. Το λέω αυτό γιατί έγιναν πολλές αναφορές σε πρόσωπα που συνεργάστηκε, που αγάπησε μέσα από τον χώρο της μουσικής και γενικά που έχουν προσφέρει σε αυτόν.
Καταλαβαίνω ότι μπορεί να είναι επιλογή του νοτη να μην θέλει να εμφανιστεί σε κάποιο μικρό βιντεάκι όπου θα μιλάει για την Πέγκυ, όπως γίνεται συχνά στην συγκεκριμένη εκπομπή. Η οπως για παράδειγμα είχε κάνει και αυτός για την Καίτη όταν αυτή είχε πάει στο πάμε πακέτο. Απλά μου κάνει εντύπωση που το όνομα του δεν αναφέρθηκε πουθενά, όποιος παρακολούθησε την συνέντευξη θα καταλάβει τι εννοώ.
Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι στο ότι όπως και σε άλλες εκπομπές (πχ αφιερώματα σε συνθέτες-στιχουργούς) προσπαθούν να θάψουν το ονόμα του μάταια. Μπορεί οι περισσότεροι από αυτούς να μην τον συμπαθούν για τον χαρακτήρα του, την καλλιτεχνική του αξία όμως όσο και να θέλουν να την κρύψουν δεν καταφέρνουν τίποτα. Οπότε καλό είναι όταν μιλάνε για μεγάλους καλλιτέχνες να βάζουν και τον μεγαλύτερο μέσα σε αυτούς😉
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Billys88 την Παρ Δεκ 03, 2021 1:28 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »

Billys88 έγραψε: Παρ Δεκ 03, 2021 1:14 pm Παρακολούθησα πριν την συνέντευξη της Πέγκυς στον Χατζηνικολάου και με έκπληξη διατύπωσα ότι το όνομα του νοτη δεν αναφέρθηκε πουθενά. Ούτε από την ίδια, ούτε από τον Νίκο. Το λέω αυτό γιατί έγιναν πολλές αναφορές σε πρόσωπα που συνεργάστηκε, που αγάπησε μέσα από τον χώρο της μουσικής και γενικά που έχουν προσφέρει σε αυτόν.
Καταλαβαίνω ότι μπορεί να είναι επιλογή του νοτη να μην θέλει να εμφανιστεί σε κάποιο μικρό βιντεάκι όπου θα μιλάει για την Πέγκυ, όπως γίνεται συχνά στην συγκεκριμένη εκπομπή. Η οπως για παράδειγμα είχε κάνει και αυτός για την Καίτη όταν αυτή είχε πάει στο πάμε πακέτο. Απλά μου κάνει εντύπωση που το όνομα του δεν αναφέρθηκε πουθενά, όποιος παρακολούθησε την συνέντευξη θα καταλάβει τι εννοώ.
Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι στο ότι όπως και σε άλλες εκπομπές (πχ αφιερώματα σε συνθέτες-στιχουργούς) προσπαθούν να θάψουν το ονόματα του μάταια. Μπορεί οι περισσότεροι από αυτούς να μην τον συμπαθούν για τον χαρακτήρα του, την καλλιτεχνική του αξία όμως όσο και να θέλουν να την κρύψουν δεν καταφέρνουν τίποτα. Οπότε καλό είναι όταν μιλάνε για μεγάλους καλλιτέχνες να βάζουν και τον μεγαλύτερο μέσα σε αυτούς😉
Σε κάποιο σημείο
Εκεί με τον Πλούταρχο νομίζω που είπε ότι συναντήθηκαν για πρώτη φορά στο στούντιο του Χρυσοβέργη μάλλον για τραγούδια του Νότη πήγαν να κάνουν Ντέμο χαχαχ
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
Απάντηση