Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
GiannisGr
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 22, 2018 6:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiannisGr »

Trelos Notikos 2019 έγραψε: Τετ Αύγ 25, 2021 7:08 pm Αν ζουσε ο Καζαντζιδης ισως να το λεγε..

"Ητανε πολλές,στην πλάτη φιλικές
και χαμογελαστές οι μαχαιριές
πόνεσα αλλά,μου'μαθαν πολλά
να με αγαπάω αληθινά

Ητανε πολλές οι "λΙγες" αγκαλιές
"τα νιώθω μου" τα κάψανε φωτιές
έδωσα καρδιά όπως τα παιδιά
στάλα αιμα δεν χαριζω πια"

Έγραψε πριν λίγο ο παπασχοινας στο Facebook

Εγώ ξέρω και έναν άλλον που λέει τέτοια τραγούδια 😂😂
Όρεξη δεν υπάρχει δυστυχώς...

Μην είναι το κουπλέ από το τραγούδι που έλεγε ο Νότης και τελικά δεν θα το βγάλει ποτέ ; ....
στο χώμα σου Ελλάδα μα εσυ δεν είσαι εδώ
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

GiannisGr έγραψε: Κυρ Αύγ 29, 2021 12:30 pm
Trelos Notikos 2019 έγραψε: Τετ Αύγ 25, 2021 7:08 pm Αν ζουσε ο Καζαντζιδης ισως να το λεγε..

"Ητανε πολλές,στην πλάτη φιλικές
και χαμογελαστές οι μαχαιριές
πόνεσα αλλά,μου'μαθαν πολλά
να με αγαπάω αληθινά

Ητανε πολλές οι "λΙγες" αγκαλιές
"τα νιώθω μου" τα κάψανε φωτιές
έδωσα καρδιά όπως τα παιδιά
στάλα αιμα δεν χαριζω πια"

Έγραψε πριν λίγο ο παπασχοινας στο Facebook

Εγώ ξέρω και έναν άλλον που λέει τέτοια τραγούδια 😂😂
Όρεξη δεν υπάρχει δυστυχώς...

Μην είναι το κουπλέ από το τραγούδι που έλεγε ο Νότης και τελικά δεν θα το βγάλει ποτέ ; ....
Ε δε νομίζω ότι όλο αυτό το διάστημα κινήθηκε η δισκογραφία γενικότερα. Θα ξεκαθαρίσουν τα πράγματα από Οκτώβρη, με κάποιο τρόπο θα πρέπει να επικοινωνήσει κι ο Νότης με το κοινό του.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Βλέποντας και τις τελευταίες εξελίξεις με τα λουκέτα σε Βέρτη, Κιάμο και Γονίδη, λόγω μη τήρησης μέτρων προστασίας, δεν βλέπω ο καλλιτέχνης μας να μπαίνει στο τρυπάκι να εμφανιστεί φέτος. Όπως και πολλοί άλλοι. Εκτός αν ξαφνικά εμβολιαστεί το 90% του πληθυσμού και τα αφήσουν πιο ελεύθερα.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
Arxontasss
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 23, 2020 11:16 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arxontasss »

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Η γνώμη μου είναι η εξής. Θα σας φανεί περίεργο βέβαια διότι επικρατεί μία διαφορετική άποψη αλλά θα εξηγήσω γιατί. Η γνώμη μου λοιπόν είναι, μετά και το πιο πιθανό σενάριο, όπου δεν θα εμφανιστεί ο Νότης, ότι απέναντι μας, έχει απόλυτη συνέπεια. Και εξηγώ τον λόγω. Ο Νότης έλεγε ότι είναι ενωτικός, δεν διχάζει με τα λόγια του και τις πράξεις του. Ο Νότης έλεγε όταν τραγουδά, χορέψτε μαζί μας θέλουμε να σας μυριζουμε. Ο Νότης έλεγε ότι πάντα θέλει να μην συμβιβάζεται και να κάνει στην δουλειά του το καλύτερο. Υπάρχουν και άλλα παραδείγματα, που επειδή όσοι είμαστε εδώ ξέρουμε τι είναι ο Νότης, εάν ανατρέξει ο καθένας στην μνήμη του, θα δει ότι αυτά που λέει και πράττει τα τηρεί. Στα μάτια μου λοιπόν, η στάση του να μην εμφανιστεί, η στάση του να κάνει παύση δισκογραφικά, διότι όπως έλεγε πάλι 'καλός ο έρωτας αλλά όταν πονάει η κοινωνία δεν αρκεί " είναι λοιπόν στα μάτια μου συνεπεστατος. Κύριος. Επιβαιβεωνει τα λόγια του ξανά με πράξεις. Φυσικά και θέλω δισκογραφία, νέες εμφανίσεις, αλλά η χρονική περίοδος δεν είναι η κατάλληλη. Το καλό είναι ότι από την προσμονή μου, ακούω τραγούδια του διαμάντια που ποτέ δεν έχουν παίξει σε ραδιόφωνα, εκπομπές κτλπ. Εννοείται πως επειδή είναι η άποψη μου, δεν πάει να πει ότι είναι σωστή. Ωστόσο νιώθω όμορφα για αυτόν και χαίρομαι που ξεκουράζεται και γεμίζει τις μπαταρίες του. Του εύχομαι να είναι πάντα γερός και αυτός θα βρει τον τρόπο, τον χρόνο, τον τόπο που θα σμιξουμε πάλι. Για ένα είμαι σίγουρος. Ότι εμείς του λείπουμε περισσότερο από ότι μας λείπει αυτός. Μας έχει δείξει πόσο μας αγαπά. Καλό απόγευμα
Πάλι χαράματα ξυπνάς, με δάκρυα στα μάτια σου ~
tsakir1
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 28, 2019 11:37 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsakir1 »

Ο Νοτης την τελευταια 5ετια εχει πεσει σε τεραστια λαθη και σε πολλες αντιφασεις !!!!
Απο ανενταχτος,βρεθηκε υποστηρικτης της Χ.Α.
Εκει που ειχε ενα 20% σε εμφαση στα κοινωνικα τραγουδια,ξαφνικα εγινε πρωτεραιοτητα !!!
Πραγμα που κουρασε ακομα και το πιστο κοινο του !
Το προγραμμα στις ζωντανες εμφανισεις του,απο εκει που δεν ηξερες τι να περιμενεις,καταντησε μια κασετα με ελαχιστες αλλαγες ...
Φτανουμε σχεδον στα 4 χρονια χωρις δισκογραφικη δουλεια...
Ολα αυτα λοιπον,εμενα μου δειχνουν οτι δεν δουλευει πια..
Τα εχει αφησει στον αυτοματο που λεμε !!
Δεν μπορω να δικαιολογησω τιποτα απο τα παραπανω,και ουτε να του δωσω κανενα ελαφρυντικο ...
Δεν τον μειωνω..
Αλλα απο τον καλυτερο,παντα περιμενεις τα καλυτερα !!!
Ετσι μας ειχε μαθει ...
djnikoz
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 04, 2021 11:27 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από djnikoz »

Καλησπερα παιδια, νεος στην παρεα. Παρακολουθω τις συζητησεις σας ως προς τον καλλιτεχνη που γουσταρουμε. Σεβαστες ολες οι αποψεις, ολων των μελων. Μας λειπει πολυ παιδια. Δεν ειδα ομως καπου, αν εχω κανει λαθος συγχωρεστε με, να εχει γραφτει για τα κοινωνικα τραγουδια που εχουν βγει μεσα σε αυτο τον εναμιση χρονο. Δεν γινεται εναμιση χρονο τωρα, να βγαινουν κοινωνικα τραγουδια απο αυτους που "κραζανε" τον Νοτη γι αυτο το ειδος τραγουδιων και να μην εχει βγει η καψουρα μας με κοινωνικο και να δειξει οτι ειναι ο μονος που ξερει πως γινεται. Ενα τραγουδι για να μας ζεστανει.
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »

djnikoz έγραψε: Σάβ Σεπ 04, 2021 11:36 pm Καλησπερα παιδια, νεος στην παρεα. Παρακολουθω τις συζητησεις σας ως προς τον καλλιτεχνη που γουσταρουμε. Σεβαστες ολες οι αποψεις, ολων των μελων. Μας λειπει πολυ παιδια. Δεν ειδα ομως καπου, αν εχω κανει λαθος συγχωρεστε με, να εχει γραφτει για τα κοινωνικα τραγουδια που εχουν βγει μεσα σε αυτο τον εναμιση χρονο. Δεν γινεται εναμιση χρονο τωρα, να βγαινουν κοινωνικα τραγουδια απο αυτους που "κραζανε" τον Νοτη γι αυτο το ειδος τραγουδιων και να μην εχει βγει η καψουρα μας με κοινωνικο και να δειξει οτι ειναι ο μονος που ξερει πως γινεται. Ενα τραγουδι για να μας ζεστανει.
Για ποιο κοινωνικό λες?
Το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό είναι το για την Ελλάδα που ουσιαστικά για το Νότη γράφτηκε αλλά δε κατέληξε εκεί για τα γνωστά που ξέρουμε
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
Άβαταρ μέλους
Kiousonator
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Παρ Απρ 10, 2020 6:13 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiousonator »

Καλησπέρα! Προσπάθησα μέσω προγραμμάτων να βελτιώσω την ποιότητα του βίντεο από της εμφάνιση του Νότη στο γκάζι το '96.
Ελπίζω να υπάρχει όντως κάποια διαφορά!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kiousonator την Τρί Σεπ 07, 2021 4:46 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
djnikoz
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 04, 2021 11:27 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από djnikoz »

Trelos Notikos 2019 έγραψε: Κυρ Σεπ 05, 2021 2:47 am
djnikoz έγραψε: Σάβ Σεπ 04, 2021 11:36 pm Καλησπερα παιδια, νεος στην παρεα. Παρακολουθω τις συζητησεις σας ως προς τον καλλιτεχνη που γουσταρουμε. Σεβαστες ολες οι αποψεις, ολων των μελων. Μας λειπει πολυ παιδια. Δεν ειδα ομως καπου, αν εχω κανει λαθος συγχωρεστε με, να εχει γραφτει για τα κοινωνικα τραγουδια που εχουν βγει μεσα σε αυτο τον εναμιση χρονο. Δεν γινεται εναμιση χρονο τωρα, να βγαινουν κοινωνικα τραγουδια απο αυτους που "κραζανε" τον Νοτη γι αυτο το ειδος τραγουδιων και να μην εχει βγει η καψουρα μας με κοινωνικο και να δειξει οτι ειναι ο μονος που ξερει πως γινεται. Ενα τραγουδι για να μας ζεστανει.
Για ποιο κοινωνικό λες?
Το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό είναι το για την Ελλάδα που ουσιαστικά για το Νότη γράφτηκε αλλά δε κατέληξε εκεί για τα γνωστά που ξέρουμε
Αυτο που ειπες του Μουκιδη, η Παολα, ο Ροκκος, ο Πετρελης.
Άβαταρ μέλους
Kiousonator
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Παρ Απρ 10, 2020 6:13 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiousonator »

Άβαταρ μέλους
Kiousonator
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Παρ Απρ 10, 2020 6:13 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiousonator »

Καλησπέρα σε όλους!
Ξανά ανέβηκε η πρεμιέρα του Νότη στο Βοτανικό μετά από κάποιες αναφορές που δέχτηκα για πνευματικά.
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »

Kiousonator έγραψε: Παρ Σεπ 10, 2021 2:01 pm Καλησπέρα σε όλους!
Ξανά ανέβηκε η πρεμιέρα του Νότη στο Βοτανικό μετά από κάποιες αναφορές που δέχτηκα για πνευματικά.
Άντε να δούμε πότε θα ναι η επόμενη πρεμιέρα 😂
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
Άβαταρ μέλους
Kiousonator
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Παρ Απρ 10, 2020 6:13 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiousonator »

Trelos Notikos 2019 έγραψε: Παρ Σεπ 10, 2021 10:44 pm
Kiousonator έγραψε: Παρ Σεπ 10, 2021 2:01 pm Καλησπέρα σε όλους!
Ξανά ανέβηκε η πρεμιέρα του Νότη στο Βοτανικό μετά από κάποιες αναφορές που δέχτηκα για πνευματικά.
Άντε να δούμε πότε θα ναι η επόμενη πρεμιέρα 😂
Μάλλον εεεχουμε ακόμα φίλε :lol:
Άβαταρ μέλους
Kiousonator
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Παρ Απρ 10, 2020 6:13 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiousonator »

Άβαταρ μέλους
Kiousonator
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Παρ Απρ 10, 2020 6:13 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiousonator »

Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Ποιο τραγούδι του Νότη σας θυμίζει η εισαγωγή; :eh: :read:
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Notis21
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2020 9:11 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis21 »

Scorpion86 έγραψε: Δευ Σεπ 13, 2021 10:41 pm Ποιο τραγούδι του Νότη σας θυμίζει η εισαγωγή; :eh: :read:
Σιγανές Ψιχαλες;
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »

Scorpion86 έγραψε: Δευ Σεπ 13, 2021 10:41 pm Ποιο τραγούδι του Νότη σας θυμίζει η εισαγωγή; :eh: :read:
Θα έλεγα τη Στέλλα
Αλλά είναι τόσο γνώριμη η μουσική στα αυτιά μου που δε μπορώ να το συγκρίνω 😂
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Δεν ξέρω, αλλά εμενα για κάποιο λόγο μου θυμίζει σε ενα σημείο τα "Κερασμένα".
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »

Ο διαχειριστής έναν εκ των βασικών φαν κλαμπ αυτό της Αθήνας έγραψε σήμερα στο φβ ότι ο Νότης αποφάσισε να μην εμφανιστεί κάπου το χειμώνα....
Τώρα αλήθεια ή ψέματα δε ξέρω γιατί δε το είδα αλλού πχ στους .eu
Απ' την άλλη δε με εκπλήσσει κιόλας
Εν μέρει καλά κάνει αν ισχύει
Όσο και αν θέλουμε να τον δούμε.
Γιατί δεν έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο ούτε γίνεται κάθε δεύτερη βδομάδα να τρώνε λουκέτο !!!
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
Απάντηση