Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Πήρε το μάτι μου χθες, σε δύο fan pages του Νοτη, να υπάρχει ένα προφίλ ονόματι Notis Sfakianakis LiveChat, το οποίο έμπαινε στα σχόλια κυρίως γυναικών και παρουσιαζόταν ως ο Νότης. Ευχαριστούσε τον κόσμο για την υποστήριξη του και τον καλούσε για συζήτηση και περαιτέρω. Υπάρχουν άνθρωποι που φοβάμαι ότι θα την πατήσουν από αυτόν τον απατεώνα.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Notis21
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2020 9:11 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis21 »

Scorpion86 έγραψε: Τετ Δεκ 22, 2021 12:55 pm Πήρε το μάτι μου χθες, σε δύο fan pages του Νοτη, να υπάρχει ένα προφίλ ονόματι Notis Sfakianakis LiveChat, το οποίο έμπαινε στα σχόλια κυρίως γυναικών και παρουσιαζόταν ως ο Νότης. Ευχαριστούσε τον κόσμο για την υποστήριξη του και τον καλούσε για συζήτηση και περαιτέρω. Υπάρχουν άνθρωποι που φοβάμαι ότι θα την πατήσουν από αυτόν τον απατεώνα.
Θα την πατήσει σίγουρα κάποιος αν δεν την έχει πατήσει ήδη..Ποιος ξέρει τι θα τους ζητήσει..Αν μπορείς στείλε στις σελίδες που τον βρήκες να ανεβάσουν ποστ για το συγκεκριμένο προφίλ μπας και την γλιτώσουν μερικοί..Δυστυχώς υπάρχουν αρκετοί που θα πιστέψουν ότι είναι όντως ο Νότης
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

Ζούμε σε πολύ δύσκολες εποχές και το ηλεκτρονικό έγκλημα είναι η μεγαλύτερη μάστιγα της εποχής. Πρέπει ο Νότης να έχει τα μάτια του 14 γιατί δεν ξέρεις σε τι παγίδα μπορεί να σε μπλέξει ο άλλος αν θέλει να σου κάνει κακό. Ο καθένας μπορεί να μπει σε κάποιο προφίλ και να σου κάνει ανεπανόρθωτη ζημιά αν το θέλει. Πρέπει κάποια στιγμή να το πάρει και ο ίδιος στα σοβαρά αυτό το θέμα και να κινηθεί αναλόγως πριν είναι πολύ αργά γιατί όσο δεν κάνει κάτι αυτοί αλωνίζουν. Είναι θέμα τιμής και υπόληψης. Δεν μπορεί ο καθένας να παρουσιάζεται σαν να είσαι εσύ και δεν ξέρεις τι μπορεί να ζητάει από τον κόσμο. Ο άλλος μέχρι και λεφτά μπορεί να βγάζει εις βάρος κάποιου. Δεν είναι κάτι που έχει να κάνει με την επαγγελματική υπόσταση κάποιου αλλά με την υπόσταση σαν προσωπικότητα.
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Notis21 έγραψε: Τετ Δεκ 22, 2021 3:46 pm
Scorpion86 έγραψε: Τετ Δεκ 22, 2021 12:55 pm Πήρε το μάτι μου χθες, σε δύο fan pages του Νοτη, να υπάρχει ένα προφίλ ονόματι Notis Sfakianakis LiveChat, το οποίο έμπαινε στα σχόλια κυρίως γυναικών και παρουσιαζόταν ως ο Νότης. Ευχαριστούσε τον κόσμο για την υποστήριξη του και τον καλούσε για συζήτηση και περαιτέρω. Υπάρχουν άνθρωποι που φοβάμαι ότι θα την πατήσουν από αυτόν τον απατεώνα.
Θα την πατήσει σίγουρα κάποιος αν δεν την έχει πατήσει ήδη..Ποιος ξέρει τι θα τους ζητήσει..Αν μπορείς στείλε στις σελίδες που τον βρήκες να ανεβάσουν ποστ για το συγκεκριμένο προφίλ μπας και την γλιτώσουν μερικοί..Δυστυχώς υπάρχουν αρκετοί που θα πιστέψουν ότι είναι όντως ο Νότης
Του τα σβήσανε απ' ότι είδα αλλά υπάρχουν δεκαδες σελίδες για να βρει κάποιους ανυποψίαστους. Το προφίλ (page) του το βλέπω πάντως.
Αυτό είναι https://www.facebook.com/Notis-sfakiana ... 534729646/
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Να τος πάλι...
Εικόνα
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »

Scorpion86 έγραψε: Πέμ Δεκ 23, 2021 1:22 am Να τος πάλι...
Εικόνα
Τρελά πράγματα...
Report κάντε όσοι περισσότεροι μπορούμε
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
Άβαταρ μέλους
ΜΑΓΔΑ
Δημοσιεύσεις: 9042
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:05 am

Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜΑΓΔΑ »

Προσοχή: Ακολουθεί χιουμοριστικό κείμενο.

Εικόνα
Life is a RollerCoaster...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

ΜΑΓΔΑ έγραψε: Παρ Δεκ 24, 2021 2:42 pm Προσοχή: Ακολουθεί χιουμοριστικό κείμενο.

Εικόνα
:hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical:
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2087
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Trelos Notikos 2019 έγραψε: Τρί Δεκ 21, 2021 7:05 pm
Notis21 έγραψε: Τρί Δεκ 21, 2021 6:08 pm Πριν από λίγο είχε ραδιοφωνική συνέντευξη στον ρυθμό ο Οικονομοπουλος και πραγματικά ήταν σαν άκουγα τον Νότη..Μεταξυ άλλων ανέφερε σε ένα σημείο την φράση <<ειμαι ότι βλέπεις και ακούς>> που είναι σήμα κατατεθέν του Νοτη όλα αυτά τα χρόνια..Δεν ξέρω αν το κάνει επίτηδες(δεν νομίζω) αλλά σίγουρα είναι πολύ επηρεασμένος και καλλιτεχνικά αλλά και σε θέμα προσωπικότητας από τον Νότη και δεν το λέω ως αρνητικό..Προσωπικα από τους τραγουδιστές της γενιάς του τον βάζω στην κορυφή.
Όχι 100% αλλά 1000% επηρεασμένος
Και δε νομίζω να το χει παραδεχτεί κιόλας.
Αν θυμάμαι καλά όσες φορές τον ρώτησαν ποιους θαύμαζε έχει πει Πάριο κλπ και τον Νότη δεν τον έχει αναφέρει.
Τέλος πάντων
Σίγουρα όμως ναι είναι ο κορυφαίος της γενιάς του συμφωνώ.
Ωραία λαϊκή φωνή .
Και νομίζω ότι το άκουσα που είχε πει ο γιατρας το είχε γράψει για το Νότη αλλά εκείνη την περίοδο ο Νότης είχε σταματήσει να παίρνει τραγούδια ....
johnytzitzi
Δημοσιεύσεις: 776
Εγγραφή: Τετ Σεπ 18, 2013 1:14 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από johnytzitzi »

Εικόνα

Χθες το είχε στο Αρτ το βράδυ κατά τη 1.
Δυστυχώς δεν το είδα για να το γράψω κιόλας, ένας φιλος μου το έστειλε.
Ήταν από τη σεζόν 2007-08 που έβγαινε με τα Κλεμμένα ή το Πάρτα (ανάλογα τα κέφια) και είχε τους γυμνούς κορμούς από πίσω.
Κρύβομαι απ’ τα παιχνίδια τα στημένα
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »


Καλησπέρα και χρόνια πολλά... Ορίστε εδώ είναι!
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
Pals4
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τετ Ιαν 27, 2021 3:59 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pals4 »

Ήταν ολόκληρο λάιβ ή κάποια αποσπάσματα;;;
Επίσης έχει κανείς αποθηκεύσει το βιντεοκλίπ του "άκουσε με καλά";; Θυμάμαι είχα διαβάσει ότι κάποιος το είχε.
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2087
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Άβαταρ μέλους
Billys88
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τρί Οκτ 12, 2021 8:07 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Billys88 »

Καλή χρονιά σε όλους, με υγεία και χαρά. Ας ελπίσουμε ότι θα είναι η χρονιά που θα κάνει την επιστροφή του ο καλλιτέχνης μας
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Καλή χρονιά σε όλους. Και μακάρι να ξεμπερδεύουμε σύντομα με ολο αυτό που ζούμε δύο χρονια τώρα, και να ξαναδούμε από κοντα τον καλλιτέχνη μας.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
Siempre
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τρί Δεκ 20, 2016 11:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Siempre »

Δεν γίνεται να μην έχουμε νέα από τον Νότη. Δεν γίνεται να είναι τόσο αδρανής ό,τι κι αν περνάει. Δεν το χωράει ο νους μου. Εύχομαι το καλοκαίρι να ξεμπερδέψουμε με αυτό το αστείο που ζούμε και να ξανά ζήσουμε τον Νότη για μια ακόμα 5ετία τουλάχιστον. Άρχοντα περιμένουμε live εμφανίσεις , ζωντανούς δίσκους κλπ.
Άβαταρ μέλους
Dimitris96
Δημοσιεύσεις: 862
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 28, 2007 12:16 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dimitris96 »

Siempre έγραψε: Τρί Ιαν 11, 2022 12:50 am Δεν γίνεται να μην έχουμε νέα από τον Νότη. Δεν γίνεται να είναι τόσο αδρανής ό,τι κι αν περνάει. Δεν το χωράει ο νους μου. Εύχομαι το καλοκαίρι να ξεμπερδέψουμε με αυτό το αστείο που ζούμε και να ξανά ζήσουμε τον Νότη για μια ακόμα 5ετία τουλάχιστον. Άρχοντα περιμένουμε live εμφανίσεις , ζωντανούς δίσκους κλπ.
Άμα δεν αλλάξουν οι καταστάσεις πολυ δυσκολα να ξανα δούμε τον Νότη σε ζωντανή εμφάνιση!
Δεν βλέπω να αλλάζουν όποτε….
Notis Sfakianakis
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2087
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Εδω δεν βγαζει ουτε ενα τραγουδι και περιμενετε ζωντανη εμφανιση?
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2087
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Notis21
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2020 9:11 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis21 »

Έχει καταντήσει γραφικό αυτό που για να πουν μια καλή κουβέντα για τον Νοτη ως καλλιτέχνη πετάνε το "διαφωνω με όσα λέει αλλά.. "..Τοσο πολύ φοβούνται να πούνε την άποψη τους; Μόνο στον Νοτη γίνεται αυτο...Και στην τελική άμα τους βάλεις να σου πουνε ποια είναι αυτά τα ολα που διαφωνούν στα μισά και παραπάνω θα συμφωνήσουν..Ναι σε κάποια θέματα έχει εκφράσει αμφιλεγόμενες απόψεις που μπορούν να κριθούν από τον καθένα αλλά να τον παρουσιάζουν σαν έναν τρελό που απλά τραγουδάει καλά είναι απαράδεκτο.
Απάντηση