Γιάννης Πλούταρχος

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42512
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Γιάννης Πλούταρχος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42512
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Γιάννης Πλούταρχος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42512
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Γιάννης Πλούταρχος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42512
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Γιάννης Πλούταρχος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42512
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Γιάννης Πλούταρχος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
yakinthos
Δημοσιεύσεις: 15533
Εγγραφή: Τρί Αύγ 08, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Γιάννης Πλούταρχος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από yakinthos »

http://www.ogdoo.gr/epikairotita/mousik ... tin-ellada
Σύμφωνα με την IFPI, o κορυφαίος δίσκος του 2017 είναι του Πλούταρχου... με τον τίτλο Πέρα απ’ τα μάτια μου...
τι είμαι για ν' αρέσω σε όλους; Μερέντα;
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Γιάννης Πλούταρχος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

δε μας λεει για ποσες πωλησεις μιλαμε ομως..
yakinthos
Δημοσιεύσεις: 15533
Εγγραφή: Τρί Αύγ 08, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Γιάννης Πλούταρχος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από yakinthos »

Chronisgreek έγραψε:δε μας λεει για ποσες πωλησεις μιλαμε ομως..
https://www.youtube.com/watch?v=MvPE3YbcAJs :fan:
τι είμαι για ν' αρέσω σε όλους; Μερέντα;
yakinthos
Δημοσιεύσεις: 15533
Εγγραφή: Τρί Αύγ 08, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Γιάννης Πλούταρχος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από yakinthos »

Αστειεύτηκα βεβαίως. Ασφαλώς και χαίρομαι με την επιτυχία του. Του αξίζει. Όχι ότι έχω ακούσει κι όλα τα άλμπουμ του 17 για να είμαι αντικειμενικός, αλλά τραγούδια όπως αυτό, που είναι από τα αγαπημένα μου στο δίσκο, δε γράφονται συχνά:
τι είμαι για ν' αρέσω σε όλους; Μερέντα;
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Γιάννης Πλούταρχος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

Νεο σινγκλ ποτε? Θελει ενα boost τωρα
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42512
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Γιάννης Πλούταρχος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Φωταέριο - Fotaerio

Ο πρωταθλητής της νυχτερινής διασκέδασης Γιάννης Πλούταρχος,σπάζοντας το ρεκόρ πρωτιάς στην προσέλευση του κοινού στο νυχτερινό κέντρο διασκέδασης "Φωταέριο", δίνει κάθε Παρασκευή και Σάββατο τον καλύτερό του εαυτό επάνω στην πίστα, ερμηνεύοντας παλιές και νέες επιτυχίες του.
Τα κοντέρ της διασκέδασης έχουν σπάσει και για το λόγο αυτό η συνεργασία του σπουδαίου τραγουδιστή με το "Φωταέριο" θα συνεχιστεί μέχρι και το Μάιο.
yakinthos
Δημοσιεύσεις: 15533
Εγγραφή: Τρί Αύγ 08, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Γιάννης Πλούταρχος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από yakinthos »

Τι καλός χτες στο "Γοργόνες και μάγκες" που είδα! Μ' έπιασε και μια νοσταλγία για τον Πουλόπουλο, που έλεγε τότε τα περισσότερα απ' τα τραγούδια, αλλά κι ο Πλούταρχος αξιοπρεπέστατος, οφείλω να παραδεχτώ.
Επίσης η κοπέλα που είπε το "άνοιξε πέτρα" φωνάρα! Δηλαδή Φωνάρα!
Όμορφα τραγούδησαν και οι υπόλοιποι... Πετράκης, Κορινθίου, Δούκα. Και έπαιξαν και χόρεψαν. Ο δε Πετράκης πριν το Άνοιξε πέτρα έκλαιγε πραγματικά... η ψυχή της παράστασης. Κι ο Βογιατζής και η Παπαθεοδωρου...
Γενικώς πολύ όμορφο ανέβασμα.
τι είμαι για ν' αρέσω σε όλους; Μερέντα;
vangellakos
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 04, 2013 1:52 am

Re: Γιάννης Πλούταρχος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vangellakos »

Πετυχαίνω πολύ συχνά στο Cosmoradio και στο Ράδιο 1 το "Κοίταξέ με".Μήπως είναι το νέο single;
tgoj18
Δημοσιεύσεις: 4425
Εγγραφή: Δευ Ιαν 25, 2010 1:18 am

Re: Γιάννης Πλούταρχος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tgoj18 »

vangellakos έγραψε:Πετυχαίνω πολύ συχνά στο Cosmoradio και στο Ράδιο 1 το "Κοίταξέ με".Μήπως είναι το νέο single;
εδώ και 2-3 εβδομάδες. Ήδη είναι εικοσάδα στο ελληνικό airplay
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Γιάννης Πλούταρχος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

αυτο απ'το Σεπτεμβριο δν το βγαλε για σινγκλ;
vangellakos
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 04, 2013 1:52 am

Re: Γιάννης Πλούταρχος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vangellakos »

Ααα δεν το ήξερα.Εχει ανακοινωθεί επίσημα ως single;Αρχικά νομίζω πως δεν είχε βγει ως single απλώς είχε ξεχωρίσει διαδικτυακά,πριν την κυκλοφορία του δίσκου.
thodwris
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Τρί Οκτ 13, 2015 6:00 pm

Re: Γιάννης Πλούταρχος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thodwris »

Πρώτα εβγαλε το "Πέρα απ' τα μάτια μου".Μετά τον "Αλλον άνθρωπο" και τριτο σινγκλ το "Κοίταξε με".Απλά ειχε βγει το βίντεο κλιπ εδώ κ μήνες.Θα μπορούσε να επιλέξει κάποιο άλλο τόσα έχει ο δίσκος.
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Γιάννης Πλούταρχος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

εγω νομιζα δευτερο το κοιταξε με ,τριτο το αλλον ανθρωπο κ τωρα θα πηγαιναμε για τεταρτο...
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42512
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Γιάννης Πλούταρχος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Γιάννης Πλούταρχος: «Ο Παντελίδης είχε αμφισβητηθεί από τους περισσότερους στο χώρο, αλλά και από μένα τον ίδιο»

Εικόνα

Ο Γιάννης Πλούταρχος δεν ήταν αγαπητός μόνο από τον κόσμο και τους επιχειρηματίες των νυχτερινών μαγαζιών, αλλά και από τους καναλάρχες, καθώς του έχουν γίνει πολλές προτάσεις προκειμένου να ενταχθεί στο δυναμικό ενός μουσικού talent show. «Η αλήθεια είναι πως δεν έχω βοηθήσει πολύ την τηλεόραση, υπό την έννοια πως δεν θα βρουν κάτι πιπεράτο όσον αφορά τη ζωή μου. Από την άλλη, όντως μου έχουν γίνει προτάσεις για μουσικά talent shows, αλλά από φύση δεν μου αρέσει να κρίνω. Αυτό, όμως, που θα είχε ενδιαφέρον είναι να κάνουν μια εκπομπή με μουσικές αντιθέσεις: Να βάζεις ένα λαϊκό τραγουδιστή να ερμηνεύσει ένα ροκ τραγούδι και το ανάποδο. Να γίνονται ενδιαφέροντα ντουέτα από καλλιτέχνες που διαφέρει η μουσική τους κουλτούρα. Η μουσική και δη οι τραγουδιστές δεν πρέπει να έχουν ταμπέλες, γιατί το πεντάγραμμο είναι ένας παγκόσμιος κώδικας επικοινωνίας. Αν γινόταν ένα project σαν αυτό που σου προανέφερα, ίσως και να με ενδιέφερε να συμμετάσχω. Τώρα, όσον αφορά τα μουσικά talent shows, τα έχω παρακολουθήσει αποσπασματικά και ξεχώρισα παιδιά. Δεν ξέρω κατά πόσο εύκολο ήταν για τα ίδια να διαχειριστούν σωστά τη δημοσιότητα που τους δόθηκε. Το 98% των συγκεκριμένων παιδιών δεν αποκτούν μια καλλιτεχνική οντότητα».

Του υπενθυμίζω πως τόσο ο Νίκος Οικονομόπουλος όσο και ο Κωνσταντίνος Αργυρός, που αυτή τη στιγμή διαγράφουν αξιόλογες πορείες στο χώρο του τραγουδιού, προέρχονται και οι δύο από μουσικά talent shows. «Οι συγκεκριμένοι που μου ανέφερες ανήκουν στο 2% και όντως έχουν σημειώσει μια αξιόλογη πορεία». Σε αυτό το σημείο η κουβέντα μας έρχεται στον Παντελή Παντελίδη, έναν τραγουδοποιό και τραγουδιστή-φαινόμενο, με τον οποίο συνεργάστηκαν το 2014 στο νυχτερινό κέντρο Teatro. «Η συνεργασία μας αποφασίστηκε μέσα σε ένα Σαββατοκύριακο. Ο Παντελής ήταν αμφισβητήσιμος από τους περισσότερους στο χώρο μας, αλλά και από μένα τον ίδιο. Όταν, όμως, συνειδητοποίησα το μεγάλο του ταλέντο, είδα το καινούριο που έφερε ο Παντελής. Μίλησε αμέσως στις καρδιές των ανθρώπων. Με το προσωπικό του μουσικό στιλ ανέτρεψε το μέτρο στο στίχο και παρουσίασε με το δικό του τρόπο μελωδίες που ο κόσμος τις αγάπησε και ταυτίστηκε μαζί τους. Όταν τον συνάντησα από κοντά, διαπίστωσα πόσο εξαιρετικό παιδί ήταν. Ευγενέστατος. Σεβόταν και το μυρμήγκι. Έχω να σου πω μόνο τα καλύτερα. Και θα επαναλάβω πως ήταν ένα εξαιρετικά ταλαντούχο παιδί, που κανείς μας δεν το πήρε χαμπάρι από την αρχή».

Διαβάστε όλη τη συνέντευξη στο People, που κυκλοφορεί αυτή την Κυριακή, μαζί με το Πρώτο Θέμα.

http://www.peoplegreece.com/article/gia ... -ton-idio/
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42512
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Γιάννης Πλούταρχος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

EXCLUSIVE LIVE ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟ!

Εικόνα

Ο Ρυθμός 949 ετοιμάζει μια μοναδική συναυλία με τον Γιάννη Πλούταρχο αποκλειστικά για τους ακροατές του σταθμού.

Ένα exclusive live event όπου θα πραγματοποιηθεί και 2πλή πλατινένια απονομή στον αγαπημένο σας τραγουδιστή, για το CD “Πέρα απ’τα μάτια μου»

Την Τρίτη, 27 Φεβρουαρίου στις 21.00, στο Φωταέριο, αποκλειστικά για λίγους ακροατές του Ρυθμού 949!

Συντονιστείτε καθημερινά και μάθετε πως μπορείτε να κερδίστε 2πλές προσκλήσεις για ένα μοναδικό live με τον Γιάννη Πλούταρχο!

Όλες οι επιτυχίες…. αλλά και οι αποκλειστικότητες παίζουν στον Ρυθμό 949!

https://www.rythmosfm.gr/news/news-excl ... -ploytarxo
Απάντηση