Αντώνης Ρέμος

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
nikospaok
Δημοσιεύσεις: 10776
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2008 3:52 pm
Τοποθεσία: thessaloniki

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikospaok »

Άντε θα γίνει και μπαμπάς...
Έγκυος στον 3 μήνα σου λέει η Υβόννη
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42524
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΟΖΑΝΗΣ
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42524
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

[youtube]nUF8bLIQQ8o[/youtube]
[youtube]IapyBbOR_Uo[/youtube]
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42524
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42524
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Stage by night
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42524
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Αντώνης Ρέμος - Γιάννης Ζουγανέλης - Μελίνα Ασλανίδου από τέλος Νοεμβρίου στο Διογένης studio κάθε Πέμπτη,Παρασκευή και Σάββατο.
Άβαταρ μέλους
billakos24
Δημοσιεύσεις: 12540
Εγγραφή: Σάβ Απρ 04, 2009 4:34 am

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από billakos24 »

panosif έγραψε:Αντώνης Ρέμος - Γιάννης Ζουγανέλης - Μελίνα Ασλανίδου από τέλος Νοεμβρίου στο Διογένης studio κάθε Πέμπτη,Παρασκευή και Σάββατο.

Και νέοι ηθοποιοί νομίζω είπε ο Ζουγανέλης. Μια χαρά μου φαίνεται. Και τηρεί και την υπόσχεσή του ο Αντώνης ότι θα τον βλέπουμε σε πιο clean πράγματα σε αυτή τη φάση. Και φυσικά ταιριάζει πολύ με την Μελίνα! :thumbup:

Ήμουν σίγουρος ότι θα ήταν η Μελίνα μαζί τους, λύσσαξαν sites και blogs να λένε για Πρωτοψάλτη ενώ το είχαν διαψεύσει οι συνεργάτες της μέσω face.

Με το καλό και το παιδάκι του! :biggrin:
All of our endings can be found in our beginnings...
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42524
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Εικόνα
[youtube]smd9IMeJkKk[/youtube]
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

11 cds αλλά τα διπλά τα βάζουν ξεχωριστά!επίσης έχω περιέργεια να δω αν θα έχει τα bonus tracks στα "Πάλι απ'την αρχή" & "Καρδιά μου μην ανησυχείς" & το "Με ανάστησες καρδιά μου" στο live cd,το οποίο είχε καταργηθεί.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

giati einai gia prwth fora k to 8ema h real den to eixe balei paliotera?
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42524
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Η Real είχε δώσει ανακατεμένα τα studio albums.Τα δύο live κυκλοφορούν πρώτη φορά με εφημερίδα.
Επίσης θα δοθούν με ειδική συλλεκτική κασετίνα.
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Tα έχω όλα στον εξωτερικό σκληρό μου δίσκο στα 320kbps,αλλά σκέφτομαι να τα παίρνω,σιγά 3,5 ευρώ είναι κάθε φορά!
Θα είναι τελικά οι απλές εκδόσεις των δίσκων,χωρίς booklets και χωρίς bonus tracks.To "Να'χα τη δύναμη" δεν θα περιέχεται στο live του (2001)
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42524
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42524
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Αντώνης Ρέμος: “Ο Σαμαράς κράτησε όρθια την Ελλάδα”

Για όλους και για όλα μίλησε ο δημοφιλής τραγουδιστής στα ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΑ

Εικόνα

Στην Ανθή Βούλγαρη, εφημερίδα ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΑ

Είναι αναμφισβήτητα η πιο οικεία και αγαπημένη φωνή των τελευταίων χρόνων στην Ελλάδα. Ωστόσο, η πορεία του στο τραγούδι και οι μεγάλες του επιτυχίες δεν είναι ο μοναδικός λόγος για τον οποίο έχει μπει στις καρδιές των Ελλήνων. Βλέπετε, πάνω απ’ όλα είναι ένας άνθρωπος «έξω καρδιά», όπως τον χαρακτηρίζουν οι φίλοι του, που σε κερδίζει από την πρώτη στιγμή με την απλότητα και την αφοπλιστική του ειλικρίνεια. Σπάνια δίνει συνεντεύξεις, ωστόσο όταν αποφασίσει να μιλήσει, γίνεται χείμαρρος. Ο ίδιος άνοιξε την καρδιά του στο «Secret» και μίλησε για όλους και για όλα, αποκαλύπτοντας κρυφές πτυχές του εαυτού του, αλλά και τις σκέψεις του για τα τεκταινόμενα στη χώρα μας.

Το ρολόι δείχνει λίγο μετά τις 4 και ο Αντώνης Ρέμος, Αγγλος στο ραντεβού, εμφανίζεται φορώντας ένα απλό Τ-shirt και βερμούδα. Το πλατύ του χαμόγελο και η ζεστή χειραψία του... σπάνε αμέσως τον πάγο και η συνέντευξη εξελίσσεται σε μια χαλαρή κουβέντα. Φέτος η σεζόν του Αντώνη Ρέμου ξεκίνησε από την πόλη του, τη Θεσσαλονίκη, που για ακόμη μία φορά του επεφύλαξε θερμή υποδοχή.

Εμφανίζεσαι σε μουσική σκηνή αυτό τον καιρό. Τέρμα οι πίστες;
Ναι. Ηθελα χρόνια να συνεργαστώ με τη Μελίνα (σ.σ. Ασλανίδου). Υπάρχει μεταξύ μας μια μακροχρόνια αγάπη. Την εκτιμώ ιδιαίτερα σαν καλλιτέχνιδα, αλλά και σαν άνθρωπο. Εμφανιζόμαστε σε έναν πιο εναλλακτικό χώρο. Η εποχή που διανύουμε απαιτεί να κρατάμε και εμείς, οι καλλιτέχνες, χαμηλούς τόνους. Χρειάζεται να δείξουμε κάτι πιο αληθινό στον κόσμο. Ετσι, επέλεξα να εμφανιστώ σε μουσική σκηνή, προσαρμόζοντας αντιστοίχως και τις τιμές στις ανάγκες και στο πνεύμα των ημερών. Αυτός ήταν και ο λόγος που δεν έχουμε λουλούδια. Δεν ήθελα να παρασύρω αυτούς που έρχονται να με ακούσουν και να σπαταλάνε χρήματα.

Αρα, δεν είσαι ο τραγουδιστής των πλουσίων, όπως λένε κάποιοι, λόγω των εμφανίσεών σου στη Μύκονο και σε άλλες αντίστοιχες περιπτώσεις.
Εκεί απευθυνόμαστε σε ένα άλλο κοινό. Σε δισεκατομμυριούχους από όλο τον πλανήτη. Ας μην μπερδευόμαστε λοιπόν. Στη Μύκονο απόλαυσαν ένα θέαμα παγκόσμιας εμβέλειας. Ασχολήθηκαν με αυτή τη συναυλία τα διεθνή μέσα μαζικής ενημέρωσης. Ο Χούλιο Ιγκλέσιας είναι ένα τεράστιο όνομα και η συνεύρεσή μας επί σκηνής ήταν μοναδική. Οι κακεντρεχείς μπορεί να σχολιάζουν ό,τι θέλουν. Ούτε καν τους ακούω. Η βλακεία είναι ανίκητη. Πλέον δεν με αγγίζει τίποτα. Εγώ θα συνεχίσω τον δρόμο μου. Εκεί όπου τραγουδάω, ο καθένας που θα έρθει να με ακούσει θα με ακούσει να τραγουδάω και όχι να γαβγίζω ή να μιλάω. Θα συνεχίσω να είμαι τίμιος με τον κόσμο.

Τον χειμώνα πού θα εμφανίζεσαι;
Από τον Δεκέμβρη θα είμαι μαζί με τον Γιάννη Ζουγανέλλη και ενδεχομένως και τη Μελίνα Ασλανίδου στον «Διογένη». Καταλαβαίνετε τι έχω να τραβήξω από τον Γιάννη, αλλά εσείς θα γελάτε.

Με τον επιχειρηματία του «Διογένη» έχετε πια οικογενειακή σχέση, νομίζω.
Ναι. Τον νιώθω σαν πατέρα μου. Εχουμε απίστευτη σχέση πλέον. Να σας πω μόνο πως με τον βιολογικό μου πατέρα δεν είχα σχέσεις. Μιλήσαμε έναν χρόνο πριν πεθάνει.

Θα σε δούμε φέτος στο «The Voice»;
Ναι. Είναι ένα τίμιο παιχνίδι, που δεν έχει δόσεις reality. Το παιχνίδι είναι το πρώτο πάτημα της μηχανής. Το μετά είναι θέμα των παιδιών και της εταιρείας. Δυστυχώς, από ό,τι βλέπω η εταιρεία δεν τους προωθεί όσο θα έπρεπε. Αυτός ίσως να είναι ένας ανατρεπτικός παράγοντας για όσους θα ήθελαν να συμμετάσχουν. Αυτή τη στιγμή, δεν έχω δει κανένα από τα παιδιά να κάνει κάτι.

Εσύ βγήκες μπροστά για την ομάδα σου.
Την αγάπη μου για την ομάδα μου την πλήρωσα ακριβά. Παρά τρίχα δεν ήρθε η ολοκληρωτική καταστροφή της ζωής μου. Αισθανόμουν πως δεν μπορούσα να ανασάνω. Σαν να ήμουν σε ένα κουτί χίλια μέτρα κάτω από τη θάλασσα. Ευτυχώς ο κόσμος με στήριξε. Ηρθαν δύο δίσκοι που έγιναν επιτυχίες και κατάφερα να κρατηθώ όρθιος.

Ποιοι ήταν κοντά σου στη δύσκολη στιγμή;
Η οικογένειά μου, η Υβόννη και λίγοι φίλοι.

Ηταν ακριβό το τίμημα;
Από οικονομικής άποψης, από τότε που έγινα πρόεδρος του Ηρακλή έχω πληρώσει πάρα πολλά χρήματα. Από το 2010 μέχρι σήμερα θεωρώ ότι 500 οικογένειες του Δημοσίου πληρώνονταν από εμένα. Συνεχίζω να πονάω την ομάδα και να την αγαπάω.

Τι δίδαγμα πήρες από την περιπέτειά σου;
Οτι όλα γίνονται. Μόνο τα προβλήματα υγείας δεν αντιμετωπίζονται και εγώ έχω χάσει πολύ σημαντικούς ανθρώπους στη ζωή μου. Ολα αντιμετωπίζονται. Και τα χρέη και οι φυλακές και οι χωρισμοί. Ολα.

Η σχέση σου με τον Θεό;
Προσπαθώ πάντα να λέω «δόξα τω Θεώ»και όχι συνέχεια «βοήθα Παναγία μου». Πιστεύω πολύ στον Θεό. Θέλω πραγματικά να πω ότι, παρά τα όσα ακούμε κατά καιρούς για ορισμένους, χαρακτηριζόμενους ως εκπροσώπους του Θεού επί της Γης, πρέπει να κρατήσουμε ισχυρή την πίστη μέσα μας. Εκπρόσωποί Του, άλλωστε, είμαστε όλοι μας κατά κάποιον τρόπο.

Ο χαμός του Αντώνη Βαρδή σού κόστισε;
Πολύ. Μάλιστα, στις τελευταίες συναυλίες μου δεν μπόρεσα να συγκρατήσω τα δάκρυά μου. Δεν μου αρέσει να γίνομαι γραφικός, αλλά πραγματικά συγκινήθηκα. Ο Αντώνης θα ζει πάντα μέσα από τα τραγούδια του.

Οσον αφορά στη σχέση του με την Υβόννη Μπόσνιακ και στις φήμες που κυκλοφορούν σχετικά με την εγκυμοσύνη της, αν και ιδιαίτερα φειδωλός, ο Αντώνης Ρέμος δεν επιβεβαίωσε αλλά ούτε και διέψευσε ότι θα γίνει μπαμπάς.

Περιμένετε μωράκι, όπως αναφέρουν και κάποια πρόσφατα δημοσιεύματα;
Θα σου πω μόνο πως και οι δύο είμαστε έτοιμοι να δεχτούμε ό,τι καλό στη ζωή μας.

Την Υβόννη θα την παντρευτείς;
Κάποια στιγμή ίσως να το αποφασίσουμε. Θα το μάθετε. Δεν μένει τίποτα κρυφό.

Ολη μου η δισκογραφία από τα «Π»

Φυσικά, η κουβέντα δεν ήταν δυνατό να μην κλείσει με τη μεγάλη προσφορά της εφημερίδας «ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΑ», η οποία, αρχής γενομένης από σήμερα, προσφέρει ολόκληρη τη δισκογραφία του.
«Ευχαριστώ πραγματικά την εφημερίδα “ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΑ”. Είναι όλη μου η δισκογραφία συγκεντρωμένη. Πρόκειται για μια κασετίνα που θα την πάρω κι εγώ για να την κάνω δώρο σε φίλους μου».

“Ο Σαμαράς κράτησε όρθια την Ελλάδα”

Εντονα προβληματισμένος για όσα συμβαίνουν γύρω μας, ο Αντώνης Ρέμος δηλώνει πολιτικοποιημένος και όχι φανατικός κάποιου συγκεκριμένου κόμματος. Εχει άποψη και τολμάει να την πει.

Παρακολουθείς την πολιτική;
Βεβαίως. Δεν γίνεται να μην την παρακολουθώ. Οφείλουμε όλοι να γνωρίζουμε τι γίνεται. Πρέπει να πάψουμε να είμαστε πρόβατα.

Το 2012 είχες βρεθεί και σε μια ομιλία του Αντώνη Σαμαρά. Τον στηρίζεις;
Ο Αντώνης Σαμαράς είναι προσωπικός μου φίλος και χαίρομαι που έχει αποστομώσει πολύ κόσμο. Με τις πρωτόγνωρες θυσίες των Ελλήνων, τους ελιγμούς που έκανε και με τη συμβολή των πολιτικών δυνάμεων που συνέπλευσαν μαζί του κατάφερε να κρατήσει όρθια τη χώρα στα δυσκολότερα χρόνια της σύγχρονης ιστορίας της Ελλάδας, διαψεύδοντας τους μεγαλύτερους καταστροφολόγους του κόσμου.

Η γνώμη σου για τον Αλέξη Τσίπρα;
Κάνει αντιπολίτευση, αλλά πολλές φορές με ακραίο τρόπο. Ισως να είναι ο μελλοντικός πρωθυπουργός -και γιατί όχι; Αλλά θεωρώ ότι πολλές φορές κινδυνεύει να εκτεθεί ανεπανόρθωτα με τις δηλώσεις του. Βέβαια, τους πολιτικούς τους φτύνεις και λένε ότι ψιχαλίζει. Δεν δέχομαι από ένα νέο παιδί, όπως είναι ο Αλέξης ο Τσίπρας, να λαϊκίζει, όπως οι κλασικοί πολιτικοί του παρελθόντος.

Το φαινόμενο της Χρυσής Αυγής σε φοβίζει;
Γίνανε νταήδες με τον νόμο. Είναι μια παρέα νταήδων, που θέλουν να κάνουν μαγκιές. Το να αγαπάς τον τόπο σου δεν έχει καμία σχέση με το να είσαι φασιστικά εθνικιστής.

Τις δηλώσεις του Νότη Σφακιανάκη πώς τις σχολιάζεις; Πλήρωσε το τίμημα για αυτές.
Ο Νότης δεν ξέρω τι έχει πάθει. Αντί να κάτσει να τραγουδήσει με την ωραία του φωνή και τα υπέροχα τραγούδια του, ψάχνει τρόπο να γίνει γραφικός. Είναι άξιο απορίας. Αν θέλει να ασχοληθεί με την πολιτική, ας βγει μπροστά, ας μην κάνει υπερβολές στην πίστα. Ας κατέβει στον πολιτικό στίβο και ας κάνει τον μάγκα από εκεί πληρώνοντας και το τίμημα για όσα λέει.

http://www.parapolitika.gr/parapolitika ... 1%E2%80%9D
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2088
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

panosif έγραψε:
Ο Αντώνης Σαμαράς είναι προσωπικός μου φίλος
Ειπα και γω γιατι τον ετσουξαν οι δηλωσεις του Σφακιανακη. :fryingpan:
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42524
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Κοριτσάκι περιμένει!Με το καλό να έρθει!!!!!!!!
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42524
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Zenia
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 5:52 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zenia »

Νέο cd πότε θα βγάλει ο Ρέμος?
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

ela nte
Απάντηση