Νατάσα Θεοδωρίδου

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Sampa@song
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Τετ Δεκ 17, 2014 5:42 pm

Re: Νατάσα Θεοδωρίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sampa@song »

Κι έλεγα τι μου θύμιζε το νέο τραγούδι της Βανδή. Ίδιο το ρεφρέν. Σοκ.

Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42407
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Νατάσα Θεοδωρίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42407
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Νατάσα Θεοδωρίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42407
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Νατάσα Θεοδωρίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Νατάσα Θεοδωρίδου: Νέα τραγούδια και MEGA-λο ρεβεγιόν

Εικόνα

Με τρία νέα τραγούδια έκπληξη, live εκπομπές στο instagram με δεκάδες χιλιάδες viewers και ένα μεγάλο τηλεοπτικό ρεβεγιόν στο Mega, απαντά η Νατάσα Θεοδωρίδου στην κρίση της μουσικής εν μέσω πανδημίας.

Σε λίγο καιρό κυκλοφορεί από την Heaven music το νέο της τραγούδι σε μουσική Γιώργου Σαμπάνη και στίχους Νίκου Μωραίτη. Θεοδωρίδου και Σαμπάνης ενώνουν ξανά τις δυνάμεις τους μετά από μια σειρά μεγάλων επιτυχιών όπως το «Αστα όλα κι έλα», το «Επειδή με ξέρω», το «Μη μου πεις για πάντα», ο «Χαρτοπόλεμος» κ.α.

Η Νατάσα Θεοδωρίδου ετοιμάζει όμως και μια επανεκτέλεση του τραγουδιού του Γιώργου Σαμπάνη «Επιλογή». Το τραγούδι αυτό θα συμπεριληφθεί στη δισκογραφική δουλειά που ετοιμάζει η στιχουργός Ελεάνα Βραχάλη με τραγούδια που έχει γράψει η ίδια.

Η μεγάλη έκπληξη όμως είναι η συνεργασία της Θεοδωρίδου με τους Πυξ- Λαξ. Συνεργασία για την επανεκτέλεση της μεγάλης τους επιτυχίας «Τί είναι αυτό που μας ενώνει». Έχει ήδη ηχογραφηθεί και όποιος την άκουσε μιλάει για τελείως φρέσκια εκδοχή του τραγουδιού.

Κι αφού τα νυχτερινά κέντρα είναι κλειστά επ´ αόριστον και η συνεργασία με τον Γιάννη Πάριο αναβλήθηκε, η Νατάσα Θεοδωρίδου ετοιμάζει ένα μεγάλο ρεβεγιόν για την παραμονή των Χριστουγέννων στο «Σπίτι με το Mega».

Μέχρι τότε δίνει ραντεβού στο κοινό της μέσα τα live της στο instagram που έχει καθιερώσει με μεγάλη επιτυχία.

https://youfly.com/mousiki/natasa-theod ... 3LzjLWA97E
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42407
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Νατάσα Θεοδωρίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Νέο τραγούδι

Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42407
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Νατάσα Θεοδωρίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42407
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Νατάσα Θεοδωρίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42407
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Νατάσα Θεοδωρίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42407
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Νατάσα Θεοδωρίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42407
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Νατάσα Θεοδωρίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42407
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Νατάσα Θεοδωρίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42407
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Νατάσα Θεοδωρίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

ΚαρατζιάςΚαρδίτσα
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 13, 2018 5:11 pm

Re: Νατάσα Θεοδωρίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΚαρατζιάςΚαρδίτσα »

Η Νατάσα μέσα στο 2021 θα βγάλει ολοκληρωμένο άλμπουμ?
Sampa@song
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Τετ Δεκ 17, 2014 5:42 pm

Re: Νατάσα Θεοδωρίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sampa@song »

Για μένα ποιος ρωτάει για μένα που χωρίς εσένα πάλι σ' αγαπώ.💗 Τι υπερκομματάρα έβγαλε η Νατάσα. Αύριο και το video clip.
ΚαρατζιάςΚαρδίτσα
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 13, 2018 5:11 pm

Re: Νατάσα Θεοδωρίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΚαρατζιάςΚαρδίτσα »

Καταπληκτικό το καινούργιο τραγούδι της Νατάσας .Συγχαρητήρια σε Σαμπάνη και Μωραίτη.
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42407
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Νατάσα Θεοδωρίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Άβαταρ μέλους
ΜΑΓΔΑ
Δημοσιεύσεις: 9042
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:05 am

Re: Νατάσα Θεοδωρίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜΑΓΔΑ »

Τέλειο.
Η επιτομή του "Όταν αγαπάς και δε σ' αγαπούν".
Μπράβο!
Life is a RollerCoaster...
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42407
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Νατάσα Θεοδωρίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Sampa@song
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Τετ Δεκ 17, 2014 5:42 pm

Re: Νατάσα Θεοδωρίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sampa@song »

Την άκουσα σε ένα βιντεάκι με τον Αργυρό να τη συνοδεύει στο πιάνο. Λογικά από αυτό το αφιέρωμα θα είναι. Πόσο όμορφα και μελωδικά τραγουδάει 😍
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42407
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Νατάσα Θεοδωρίδου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Νατάσα Θεοδωρίδου: «Μόνο για τη μουσική πιστεύω στο “για πάντα”»

Εικόνα

Η μεγάλη συνέντευξη που έδωσε στο ανανεωμένο ΟΚ! που κυκλοφορεί με «ΤΑ ΝΕΑ»

Η Νατάσα Θεοδωρίδου εγκαινιάζει τη νέα εποχή του περιοδικού ΟΚ! που κυκλοφορεί εκτάκτως σήμερα με τα «ΤΑ ΝΕΑ», έχοντας περάσει πλέον στην Barking Well Media του Νίκου Κοκλώνη.

Η δημοφιλής λαϊκή τραγουδίστρια φωτογραφήθηκε για το περιοδικό και μίλησε στον Νίκο Γεωργιάδη για το γεγονός ότι μπήκε στα 50, τις κόρες της αλλά και τις τηλεοπτικές προτάσεις που έχει δεχτεί.

Εικόνα

Η περιπέτεια της Χριστιάνας και η σχέση της με τις κόρες της
Μία φορά σε είδα πρόσφατα να σοβαρεύεις πολύ, όταν αποπειράθηκαν να «χτυπήσουν» το παιδί σου. Εκεί δεν χωρούσε χιούμορ φαντάζομαι.


Βεβαίως δεν χωρούσε χιούμορ. Τους ανθρώπους που είναι γύρω μου και είναι η ζωή μου, όπως είναι τα παιδιά μου, δεν θέλω να τους αγγίζει κανείς. Το θεωρώ αναξιοπρεπές να έχεις πρόβλημα με κάποιον και να ασχολείσαι με ένα μέλος της οικογένειάς του. Και αυτό το αντιμετώπισα. Έγραψα μόνη μου ένα κείμενο, χωρίς να ρωτήσω κανέναν, και το ανέβασα. Δεν μίλησα με κανέναν, έδειξα τη δική μου θέση, τα πράγματα πήραν τον δρόμο τους και η αλήθεια, φυσικά, φανερώθηκε.

Σε πόνεσε αυτό που έγινε;

Εμένα καθόλου. Μόνο για τη Χριστιάνα μου στενοχωρήθηκα γιατί είναι ένα πλάσμα μοναδικό, ένα πλάσμα καλό και ήταν πολύ άδικο αυτό που συνέβη. Από εκεί και πέρα, εγώ κρατάω τη δύναμή μου για πραγματικές στενοχώριες, όχι γι’ αυτά που φεύγουν σε ένα απόγευμα, όπως και έγινε.

Τα παιδιά σου είναι ενήλικα, έχουν πάρει πια τον δρόμο τους. Ένιωσες κάποια στιγμή την ανάγκη να τα θωρακίσεις από την εισβολή της δημοσιότητας;

Και όμως δεν χρειάστηκε να το κάνω. Έχω δύο εκπληκτικά κορίτσια, η καθεμία καταφέρνει μόνη της αυτό που θέλει για τον εαυτό της. Ποτέ δεν κάναμε μια τέτοια συζήτηση γιατί δεν τα εξέθεσα όταν ήταν μικρά. Όταν πλέον ενηλικιώθηκαν, είχαν τον απόλυτο έλεγχο της δικής τους ζωής. Εγώ θα ανακατευτώ μόνο όταν δω ότι υπάρχει κίνδυνος. Θέλω τα παιδιά μου να ζουν όπως εκείνα θέλουν, με τους δικούς τους κανόνες και νόρμες. Εγώ απλά οφείλω να είμαι κοντά όταν χρειάζονται τη βοήθειά μου. Η καθεμιά τους κάνει τη ζωή που επιλέγει να κάνει και εγώ είμαι πάντα δίπλα τους.

Ποια σου θυμίζει περισσότερο τον εαυτό σου;

Και οι δύο. Η Χριστιάνα μου έχει την ελευθερία και τη χαρά, ενώ η Αντριάνα μου τη σταθερότητα και τη στιβαρότητα.

Η Αντριάνα σπουδάζει ακόμα, έτσι;

Είναι στο τρίτο έτος, αλλά σπουδάζει τώρα από απόσταση. Την έχω πάλι σπίτι, κοντά μου, ξαναγυρίσαμε στα παλιά!

Φαντάζομαι ότι όταν έφυγε και η μικρή από το σπίτι θα ήταν λίγο περίεργο.

Όταν έφυγε και η Αντριάνα, τον πρώτο χρόνο το διασκέδασα – μην ξεχνάς ότι από τα 24 μου μεγαλώνω παιδιά. Υπήρχε μια ωραία μοναχικότητα στην αρχή. Μετά είπα «όχι, αυτό δεν είναι ωραίο», αλλά δεν μπορούσα να δώσω λύση και έπρεπε να εγκλιματιστώ. Τώρα, με την πανδημία, ξαναγύρισαν, αύριο θα ξαναφύγουν – η Χριστιάνα ήδη γύρισε πριν από λίγες μέρες στο Λονδίνο και δουλεύει σε μεγάλη δικηγορική εταιρεία. Έτσι είναι η ζωή…

Τα παιδιά πρέπει να έχουν λόγο στην προσωπική ζωή των γονιών τους;

Θα σου έλεγα «όχι», όπως κι εγώ δεν επεμβαίνω στη ζωή τους.

Τα 50 και η εξωτερική της εμφάνιση

Έχασες κιλά για τη δουλειά ή γιατί απλά το ήθελες ως γυναίκα;

Μα πού είναι όλα αυτά τα κιλά που λένε ότι έχασα, γιατί πώς ήμουν πριν; (Γελάει.) Έχω την εντύπωση ότι εμείς τριγυρνάμε έξω και πίσω μας ακολουθεί μια ζυγαριά και μια αριθμομηχανή. Η ζυγαριά λέει πόσα κιλά είσαι και η αριθμομηχανή πόσο χρόνων είσαι. Άνθρωποι δεν είμαστε; Λίγο τρώμε, παχαίνουμε. Εγώ δεν είχα αυξομειώσεις απίστευτες. Δεν έχω ζυγιστεί ποτέ στη ζωή μου, δεν ξέρω πόσα κιλά είμαι, στον λόγο μου. Από τα ρούχα μου καταλαβαίνω αν έχω πάρει.

Όταν άλλαξες δεκαετία, ένιωσες ένα σφίξιμο μέσα σου;

Όταν μπήκε το 5 μπροστά εννοείς; Όχι. Μόνο χαρά γιατί είναι πολλά αυτά που υπάρχουν δίπλα μου. Πρώτον, τα παιδιά μου, το ένα έχει κλείσει τα 25 και το άλλο τα 20. Πόσο έπρεπε να είμαι, 35; Δεν γίνεται. Είναι γεμάτα χρόνια, ωραία χρόνια. Όταν στη δουλειά σου κοιτάζεις πίσω και χαμογελάς με όσα έχεις δημιουργήσει, αυτό μεταφράζεται σε εμπειρία, χαρά –ακόμα και τις δύσκολες στιγμές θα βάλω μέσα–, το πρόσημο βγαίνει θετικό. Το 5 είναι απλά ένας αριθμός. Και ας ακούγεται κοινότοπο ή μια υπεκφυγή. Το ότι μια γυναίκα μπορεί να είναι 50 ετών δεν σημαίνει απολύτως τίποτα και θέλω να πιστεύω ότι το αποδεικνύω. Εμένα η ενέργειά μου, η διάθεσή μου, το πρόσωπό μου, η κατασκευή μου είναι στο κόκκινο. Δεν δέχομαι να αφεθώ στην καραντίνα. Βεβαίως προσέχω να μη θέσω σε κίνδυνο τον εαυτό μου και τους γύρω μου, αλλά δεν μπορώ να καθίσω στιγμή. Τα ζω όλα στο κόκκινο και θέλω γύρω μου την ενέργεια της δημιουργίας, να μην αφήνεις αυτό για το οποίο έχεις πασχίσει τόσα χρόνια. Να είμαι δίπλα στο καινούριο, να το προλαβαίνω και να με προλαβαίνει.

Σκέφτηκες ποτέ να αποσυρθείς για ένα μικρό διάστημα, όπως έκανε η κουμπάρα σου η Ελένη;

Όχι, δεν το έχω νιώσει ακόμα και δεν θέλω να το νιώσω. Μου είναι πραγματικά δύσκολο να ζήσω χωρίς το τραγούδι. Αναπνέω γι’ αυτό. Είναι ένας χώρος που με κάνει να νιώθω μεγάλη ασφάλεια. Είναι ο δικός μου κόσμος που θέλω να αποδίδω τα μέγιστα μέσα σε αυτόν.

Ένα άλλο τραγούδι σου που μου αρέσει πολύ είναι το «Μη μου πεις για πάντα». Αλήθεια, εσύ πιστεύεις στο «για πάντα»;

Μόνο για τη μουσική το πιστεύω.

Δεν είναι λίγο απαισιόδοξο να ξεκινάς μια σχέση έχοντας στο μυαλό ότι μια μέρα θα τελειώσει;

Βεβαίως και δεν ξεκινάς έτσι. Με το τραγούδι όμως νιώθω ότι θα μείνουμε παρεούλα μέχρι το φινάλε – εξαιρώ, φυσικά, από αυτή τη συζήτητη τα παιδιά μου.

Και στο τέλος πάντα δικαιώνεσαι. Ακόμα και ο Τριαντάφυλλος, από εκεί που είχε θέμα μαζί σου, πλέον σε υπερασπίζεται παντού με σθένος.

Θα σου απαντήσω κάτι για όλους τους ανθρώπους. Όσοι πέρασαν από τη ζωή μου και δημιουργήσαμε κάτι ωραίο, έτσι μένουν στο μυαλό μου. Γι’ αυτό βλέπεις ότι δεν απαντάω ποτέ. Όχι γιατί θέλω να αποφύγω το κουτσομπολιό στα Μέσα –δεν με ενδιαφέρει καθόλου αυτό–, αλλά γιατί για μένα μεγαλύτερη σημασία έχει ότι με τον Τριαντάφυλλο βρεθήκαμε και κάναμε πολύ ωραία τραγούδια. Οπότε όλα τα άλλα δεν με στενοχωρούν, γιατί ούτε τα ακούω ούτε τα βλέπω ούτε γελάω. Υπάρχουν πολλές στιγμές στη ζωή μας που είναι περίεργες. Αλλά δεν μένω ποτέ σε αυτές.

Οι τηλεοπτικές προτάσεις

Δεν πιστεύεις ότι θα περνούσες καλά στην τηλεόραση; Όλα τα μουσικά talent shows σε είχαν προσεγγίσει για την επιτροπή.

Δεν ξέρω. Αν το ήξερα, θα ήμουν εκεί. Εγώ θέλω να έχω μόνο μία ιδιότητα, αυτή είναι η πετριά μου. Όταν μιλούσα με ένα μεγάλο στέλεχος της τηλεόρασης που κάναμε αλλεπάλληλα ραντεβού για να με πείσει να πάω σε μια τέτοια εκπομπή, του έλεγα: «Όταν λένε το όνομά μου, θέλω να σκέφτονται μόνο μία ιδιότητα, αυτή της τραγουδίστριας». Αυτός είναι ένας μεγάλος αγώνας γιατί χάνω πάρα πολλά. Η τηλεόραση έχει μεγάλη δύναμη, ειδικά σε ό,τι αφορά το διαφημιστικό κομμάτι. Θαυμάζω πολύ τους συναδέλφους που το κάνουν, κάθομαι και τους παρακολουθώ με χαρά. Μπορεί να λέω και εγώ εκείνη τη στιγμή με φίλους «τώρα εγώ τι θα έλεγα αν ήμουν εκεί;» και να γελάμε. Διάλεξα αυτό τον δρόμο, όχι γιατί θεωρώ τον εαυτό μου καλύτερο, αλλά γιατί δεν θέλω κάτι άλλο για το όνομά μου.

https://znews.gr/showbiz/greece/natasa- ... DDVhBshq9w
Απάντηση