Vegas

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Slim_Shady
Δημοσιεύσεις: 29508
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2007 3:13 pm

Re: Vegas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Slim_Shady »

Kάποιος ζωγράφος θεϊκός μας ζωγραφίζει...
Slim_Shady
Δημοσιεύσεις: 29508
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2007 3:13 pm

Re: Vegas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Slim_Shady »

Αύριο ζωντανά στη σκηνή του The X Factor Greece θα παρουσιάσουμε το νέο μας single " Oσο όσο " σε συνεργασία με τον Jimmy Gian από τους Boys and Noise.
Είστε Εεεετοιμοί? ‪#‎oso_oso‬ ‪#‎new‬ ‪#‎summer‬ ‪#‎single‬ ‪#‎cobalt‬

Όχι δεν είμαστε..έλεος με τα πιτσιρίκια πια :tourta:
Kάποιος ζωγράφος θεϊκός μας ζωγραφίζει...
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Vegas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Ξεκινάει νέα era δηλαδή?Ελπίζω να προωθήσουν βέβαια κι άλλα κομμάτια του album.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Vegas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »



Είναι το Dale με ελληνικό στίχο
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Slim_Shady
Δημοσιεύσεις: 29508
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2007 3:13 pm

Re: Vegas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Slim_Shady »



:10-pleko:
Kάποιος ζωγράφος θεϊκός μας ζωγραφίζει...
Άβαταρ μέλους
Chris
Δημοσιεύσεις: 1358
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 18, 2014 12:59 pm

Re: Vegas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chris »


Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Vegas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

patata.. oi vegas to xoun xasei ta teleytaia xronia..anti8eta skizoun oi kings kai oi rec pou fainotan oti htan pisw apo tous vegas
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Vegas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

To Dale δεν έπαιξε καθόλου,ούτε καν η ελληνική version με το Jimmy Gian.Κρίμα και το περίμενα για καλοκαιρινό single.Έπρεπε να είχαν εμφανιστεί στα MAD με αυτό.
Ελπίζω τώρα να βγάλουν το "Βαθιά νερά" που είναι το αγαπημένο κομμάτι της Μελίνας (όπως έχει δηλώσει σε συνέντευξή της) και αρέσει και σε μένα.
Γενικά μηδενική προώθηση από Cobalt.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Άβαταρ μέλους
Chris
Δημοσιεύσεις: 1358
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 18, 2014 12:59 pm

Re: Vegas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chris »

fylakas_aggelos έγραψε:To Dale δεν έπαιξε καθόλου,ούτε καν η ελληνική version με το Jimmy Gian.Κρίμα και το περίμενα για καλοκαιρινό single.Έπρεπε να είχαν εμφανιστεί στα MAD με αυτό.
Ελπίζω τώρα να βγάλουν το "Βαθιά νερά" που είναι το αγαπημένο κομμάτι της Μελίνας (όπως έχει δηλώσει σε συνέντευξή της) και αρέσει και σε μένα.
Γενικά μηδενική προώθηση από Cobalt.
Θεωρω πως καλο θα ηταν να κανουν ενα break αυτο το διαστημα.. :give_rose:
Ειρήνη
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: Παρ Ιαν 03, 2014 7:19 pm

Re: Vegas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ειρήνη »

Η Μελινα νομιζω εχει ετοιμασει τραγουδι για την Γλυκερια...Γενικα τελευταια λεει πιο συχνα οτι θελει να το γυρισει στο πιο εντεχνο
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: Vegas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Vegas

Μελίνα....θα είσαι για πάντα μέσα στην καρδιά μας. Για τις χαρές, τα γέλια, τις αγωνίες, τα εύκολα, τα δύσκολα... για όσα ζήσαμε παρέα.
Και τώρα ήρθε η ώρα να ανοίξεις τα φτερά σου. Να πετάξεις ψηλά. Πιο ψηλά. Πέτα!Και μην ξεχνάς. "Η πιο όμορφη θάλασσα
είναι αυτή που δεν έχουμε ακόμα ταξιδέψει."...

Εικόνα
I like people too much or not at all.
Άβαταρ μέλους
Chris
Δημοσιεύσεις: 1358
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 18, 2014 12:59 pm

Re: Vegas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chris »

stelios έγραψε:Vegas

Μελίνα....θα είσαι για πάντα μέσα στην καρδιά μας. Για τις χαρές, τα γέλια, τις αγωνίες, τα εύκολα, τα δύσκολα... για όσα ζήσαμε παρέα.
Και τώρα ήρθε η ώρα να ανοίξεις τα φτερά σου. Να πετάξεις ψηλά. Πιο ψηλά. Πέτα!Και μην ξεχνάς. "Η πιο όμορφη θάλασσα
είναι αυτή που δεν έχουμε ακόμα ταξιδέψει."...

Εικόνα
???
Ειρήνη
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: Παρ Ιαν 03, 2014 7:19 pm

Re: Vegas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ειρήνη »

Αποχωρησε απ'τους Vegas
NARKOTIKO
Δημοσιεύσεις: 7107
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 29, 2005 1:56 am

Re: Vegas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NARKOTIKO »

λες και πεθανε ετσι οπως το εγραψαν

η νέα τραγουδιστρια που πηρε τη θεση της τελειως διαφορετική εμφανισιακα!
Ψυχή για τα σίδερα...
johnmar94
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2015 8:41 pm

Re: Vegas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από johnmar94 »

Αυτή είναι η όμορφη ξανθιά που αντικαθιστά τη Μελίνα στους Vegas
Εικόνα
Από πολύ μικρή η Κατερίνα είχε δείξει την κλίση της στη μουσική. Θυμάται τον εαυτό της να κάνει τα παιχνίδια της μικρόφωνο και να τραγουδά ατελείωτες ώρες μέσα στο παιδικό της δωμάτιο, ποζάροντας στον καθρέφτη. Ήταν πια 10 ετών, όταν οι γονείς της την έγραψαν στο ωδείο για να παρακολουθήσει μαθήματα πιάνου. «Νιώθω πολύ χαρούμενη που οι γονείς μου αντιλήφθηκαν την κλίση μου και έκανα από μικρή μαθήματα μουσικής. Γεννήθηκα και μεγάλωσα στην Κρήτη και δυστυχώς στην επαρχία τα πράγματα είναι πολύ περιορισμένα» λέει στο People.

Τελειώνοντας το σχολείο μετακόμισε στη Αθήνα για σπουδές εφαρμογών multimedia, ενώ παράλληλα ξεκίνησε και μαθήματα φωνητικής. Ένα χρόνο αργότερα, δήλωσε συμμετοχή στο Greek Idol. Στις καρέκλες της κριτικής επιτροπής τότε κάθονταν ο Πέτρος Κωστόπουλος, η Έλλη Κοκκίνου και ο Κώστας Καπετανίδης. Τι αναμνήσεις έχει από το talent show; «Ήταν πολύ έντονη η εμπειρία! Για μένα ήταν μεγάλο σχολείο και πήρα πολλά μαθήματα. Μετά το τέλος του παιχνιδιού έκανα δειλά κάποια βήματα. Ένιωσα, όμως, ανασφάλεια και φόβο, οπότε ήμουν επιφυλακτική και έκανα πίσω σε πολλά πράγματα».
Εικόνα
Μετά το τέλος του παιχνιδιού αποφάσισε να συνεχίσει τις σπουδές της σε έναν ακόμη κλάδο, στην παρασκευή φαρμάκων και καλλυντικών. Μετά την αποφοίτησή της κατέβηκε στην Κρήτη για καλοκαιρινές διακοπές με την οικογένειά της. Εκεί βρισκόταν όταν δέχτηκε ένα τηλεφώνημα από τον Zeraw των Vegas, που της ζήτησε να κάνουν ένα ραντεβού μαζί και με τον DJ Earth. «Είχα πάρα πολύ άγχος. Στα παιδιά με είχε προτείνει μια καλή μου φίλη, που τους γνώριζε. Μόλις είδαν τα βίντεό μου, με κάλεσαν να τα πούμε από κοντά. Περάσαμε πολλές ώρες στο στούντιο συζητώντας και έφυγα με ένα πολύ όμορφο συναίσθημα. Επιστρέφοντας στη Κρήτη είπα μέσα μου πως “ακόμα και να μην προχωρήσει η συνεργασία μας, νιώθω χαρούμενη που τους γνώρισα”. Είμαι φοβερά ανασφαλής. Δεν ήξερα τι θα γίνει, αλλά ήθελα πάρα πολύ να προχωρήσει» εξομολογείται η τραγουδίστρια. Η τύχη ήταν με το μέρος της. Τέσσερις μέρες μετά την πρώτη τους συνάντηση η Κατερίνα έφτιαχνε βαλίτσα για να επιστρέψει ξανά στην Αθήνα. Το όνειρό της να γίνει η «φωνή» του pop-urban συγκροτήματος έγινε πραγματικότητα. «Την ημέρα που με πήρε τηλέφωνο ο Zeraw να μου ανακοινώσει πως θα είμαι στο γκρουπ ήμουν άρρωστη με πυρετό και δεν μπορούσα καν να μιλήσω. Τελικά, κατέληξα να τσιρίζω από τη χαρά μου. Το είπα κατευθείαν στους γονείς μου και στη μία μου αδελφή, που ήταν στο σπίτι, και χάρηκαν πάρα πολύ για τις εξελίξεις».
Εικόνα
Αλήθεια, φοβάται τη σύγκριση με τη Μελίνα; «Βέβαια! Δεν μπορώ να αποφύγω αυτή τη σύγκριση. Όμως, εγώ είμαι η Κατερίνα και, όπως είπαν τα παιδιά, θα φτιάξουν το νέο πρότζεκτ του συγκροτήματος πάνω μου. Το περιμένω πως θα υπάρξουν σχόλια, αλλά ξέρω πως θα έχω τα παιδιά δίπλα μου που θα με βοηθήσουν να διαχειριστώ ένα κακό δημοσίευμα».

Αυτή την περίοδο βρίσκεται στο στούντιο, όπου ηχογραφούν τη νέα τους δισκογραφική δουλειά. Είναι έτοιμη να βάλει για κάποιο διάστημα την προσωπική της ζωή στην άκρη; «Μου έχει δοθεί μια τεράστια ευκαιρία, την οποία δεν πρόκειται να πετάξω για κανένα λόγο. Η δουλειά είναι μοναδική μου προτεραιότητα τώρα. Ό,τι ζω είναι αυτό που ονειρευόμουν».

Είναι η Κατερίνα Κουκουράκη από το 2ο Greek Idol



http://www.peoplegreece.com/article/apo ... ous-vegas/
ADAM2
Δημοσιεύσεις: 92789
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2004 9:29 pm
Τοποθεσία: Internet
Επικοινωνία:

Re: Vegas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ADAM2 »

Τι συνέβη κι έφυγε η Μελίνα ?
Nothing lasts forever but the earth and sky
Ειρήνη
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: Παρ Ιαν 03, 2014 7:19 pm

Re: Vegas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ειρήνη »

ADAM2 έγραψε:Τι συνέβη κι έφυγε η Μελίνα ?
Ειπε οτι θελει να ασχοληθει με το εντεχνο απο δω και περα
ADAM2
Δημοσιεύσεις: 92789
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2004 9:29 pm
Τοποθεσία: Internet
Επικοινωνία:

Re: Vegas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ADAM2 »

Ειρήνη έγραψε:
ADAM2 έγραψε:Τι συνέβη κι έφυγε η Μελίνα ?
Ειπε οτι θελει να ασχοληθει με το εντεχνο απο δω και περα
Δεν το περίμενα αυτό!
Nothing lasts forever but the earth and sky
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Vegas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

Επαθε κρυσταλλια..
Ειρήνη
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: Παρ Ιαν 03, 2014 7:19 pm

Re: Vegas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ειρήνη »

Με την Μελινα ειναι καλο που γραφει η ιδια μουσικη οποτε θα μπορει να ειναι πιο ανεξαρτητη...
Απάντηση