Γιάννης Πλούταρχος

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
tzotzos
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τρί Φεβ 02, 2010 6:04 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tzotzos »

ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΤΟΥ ΣΙΝΤΙ.ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΠΑΝΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΤΟΠ-3 ΤΟΥ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΒΑΡΘΑΚΟΥΡΗ...ΝΑ ΘΥΜΙΣΩ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΙΑ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΕΛΕΝΑ ΚΑΤΡΙΤΣΗ ΤΟ 2002 ΟΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΤΟΤΕ ΣΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ 3 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΣΚΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΒΓΑΙΝΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ <ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ>.ΤΑ 2 ΗΤΑΝ ΤΟ <ΠΙΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ> ΠΟΥ ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ Η ΚΑΤΡΙΤΣΗ ΤΟ <ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΟΥ ΚΡΑΤΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΩ> ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΩΡΑ.ΝΑ ΘΥΜΙΣΩ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΤΟ <ΠΙΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ> ΔΕΝ ΣΥΜΠΕΡΙΛΗΦΘΗΚΕ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΜΠΗΚΕ ΣΤΗΝ ΕΠΑΝΕΚΔΟΣΗ.ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΤΟΤΕ ΤΟΝ ΑΛΕΞΗ ΣΕΡΚΟ(ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ) ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΖΕΙ ΤΟΝ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΒΑΡΘΑΚΟΥΡΗ ΜΟΝΟ ΕΞΗΓΟΝΤΑΣ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ...ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ Η' ΕΣΤΩ ΝΑ ΦΘΑΣΕΙ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ.ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ.ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΕΦΥΓΕ ΣΕ ΚΑΤΙΝΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΚΑΛΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ.
minerboh

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από minerboh »

Πολύ ασχοληθήκαμε με το κλαψομούνη jr.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

O Πλούταρχος στο Μέγαρο (21/4)

(ΠΡΟΠΩΛΗΣΗ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ) Ο Γιάννης Πλούταρχος θα βρεθεί στη σκηνή του Μεγάρου Μουσικής Αθηνών όπου και θα ερμηνεύσει τα τραγούδια της παράστασης….
«Ένα παιδί μετράει τα άστρα» που βασίζεται στο ομώνυμο κλασικό βιβλίο του Μενέλαου Λουντέμη.

Την Κυριακή 21 Απριλίου στις 6μ.μ. στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών (αίθουσα Αλ.Τριάντη) ο πηγαίος και αειθαλής Κώστας Βουτσάς και ο «συνοδοιπόρος» του Θανάσης Τσαλταμπάσης θα μας σεργιανίσουν στα βήματα του Μέλιου, του παιδιού, που μετράει τα άστρα όπως μετράει τα όνειρά του, με αγωνία, προσδοκίες και αγάπη για τη ζωή. Θα φτάσουμε μαζί του στη μεγάλη πολιτεία, εκεί που βρίσκεται το σχολείο, η πραγματοποίηση του μεγάλου ονείρου. Ποτέ πριν δεν είχε πάει σε σχολείο και τώρα το Γυμνάσιο φάνταζε στην καρδιά του σαν το ωραιότερο του κόσμου μέρος. Γράμματα θα μάθαινε εκεί, γράμματα σπουδαία… Και η ελπίδα για μια ζωή διαφορετική από αυτή που ως τώρα ζούσε το μικρό ορφανό αγόρι, αρχίζει να αχνοφαίνεται με τις εξετάσεις, την πρώτη μέρα στο σχολείο…

Τη μουσική της παράστασης υπογράφει ο Γιώργος Βούκανος. Ο Γιάννης Πλούταρχος θα ερμηνεύσει τα τραγούδια του έργου συνοδεία Συμφωνικής Ορχήστρας υπό την Δ/νση του γνωστού μαέστρου Γιώργου Αραβίδη και με τη συμμετοχή της Παιδικής Χορωδίας των Εκπαιδευτηρίων Γιαννόπουλου (που αριθμεί 50 μέλη). Ο ερμηνευτής δίνει το παρόν ανιδιοτελώς.

ΕΝΑΡΞΗ ΠΡΟΠΩΛΗΣΗΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ: ΤΡΙΤΗ 26 ΜΑΡΤΙΟΥ

Προπώληση εισιτηρίων:
-Στα Ταμεία του Μεγάρου Μουσικής Αθηνών (Βασ. Σοφίας & Κόκκαλη)
- τηλεφωνικά: 210 7282333
- Ηλεκτρονικά: www.megaron.gr


http://www.ogdoo.gr/portal/index.php?op ... f=32142432
I like people too much or not at all.
manos
Δημοσιεύσεις: 6440
Εγγραφή: Παρ Ιουν 15, 2007 3:37 am

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από manos »

minerboh έγραψε:Πολύ ασχοληθήκαμε με το κλαψομούνη jr.

wstoso prosfata elege oti gia auton htan poly noris na shkonete meshmeri k twra pou htan k arrostos ta ekane ola... :tease:
Mamma Mia..πως να αντισταθώ;
minerboh

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από minerboh »

Να του πείτε του κ Βαρθακούρη οτι αν θέλει να μεγαλώσει το παιδί του σωστά θα σηκώνεται απο τις έξι το πρωί να ξαμολυθεί να βρει μια δουλειά. Και να του πείτε επίσης οτι έχω γνωρίσει άτομα τα οποία έχουν χάσει πόδια, τους αφαιρέσαν μισό πνεύμονα, σπονδυλοδεσίες, χημειοθεραπείες και δεν επέτρεψαν ούτε δευτερόλεπτο στον εαυτό τους να αναλωθούν σε κοριτσίτικα ξεσπάσματα.
Αν ηταν έτσι, γιατί δεν είπε τίποτα για το μπαμπά του που τον είχε κλάσει μεγαλοπρεπώς για τον Φοίβο? Βέβαια θα μου πείτε οτι τότε ο Φοίβος έγραφε καλά οπότε πάω πάσο. :fan:
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Ο Πλούταρχος ήταν χθες στην απονομή του Οικονομόπουλου.Ο Γιάννης καθόταν στο ίδιο τραπέζι με τον Πουνέντη.
Πήγε στο τραπέζι ο Οικονομόπουλος και ο Γιάννης μίλησε με πολύ όμορφα λόγια για εκείνον.Του είπε συγχαρητήρια του ευχήθηκε να έχει πάντα επιτυχίες,είπε ότι είναι μια λαική φωνή,χρυσο παιδί,ταπεινός πάνω στην πίστα αλλά και με τον κόσμο.Του είπε επίσης πως του αξίζουν όλα τα καλά και να λέει πάντα τέτοια ωραία τραγούδια με την υπέροχη φωνή που έχει.Τέλος τραγούδησε μόνο το ρεφρέν από το Φοβάμαι πως λέγοντας πως η βραδιά ανήκει στον Νίκο.
Εννοείται πως ο Γιάννης αποθεώθηκε από τον κόσμο. :biggrin:
I like people too much or not at all.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Εικόνα
I like people too much or not at all.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Χθες με την Ελένη Γιαννατσούλια.
Εικόνα
I like people too much or not at all.
minerboh

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από minerboh »

Ο Άδωνις μου επισκιάζει τα πάντα!!! :007: :007: :007: :007:
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

Πως είναι έτσι με αυτό το μαλλί ο Οικονομό... :fan:
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42650
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Ένα ακόμα αγαπημένο από το νέο του album είναι το Δε νοιάζεσαι.
Του πάνε πολύ αυτού του είδους τα τραγούδια. :thumbup:
Επίσης κορυφαίες στιγμές του cd τα Κάτω απ' τον ίδιο ήλιο, Πάνε τώρα τόσες μέρες και Δεν σε δίνω. :smile:
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Το περίεργο είναι ότι οι περισσότεροι συνθέτες του δίσκου έχουν γράψει κομμάτια για trash τραγουδιστές.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
kostakisss91
Δημοσιεύσεις: 2928
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 03, 2011 2:02 am
Επικοινωνία:

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kostakisss91 »

πολυ καλο τελικα το νεο του cd....ισως ειναι πολλα για πλουταρχο 18 κομματια γιατι ειναι τα περισσοτερα σε ιδιο υφος και αντε να τα ξεχωρισεις αλλα τουλαχιστον δινει αρκετο υλικο στους φανς του!
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »


από το 55 και μετά.
I like people too much or not at all.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Με ποια κριτήρια επιλέγεις τα τραγούδια κάθε φορά;

Κάνω ακρόαση με όλους τους δημιουργούς και ξεχωρίζω αυτά που ταιριάζουν πιο πολύ σε μένα. Συνήθως τραγουδάω τα πάντα, ακόμα κι αν θεωρήσω ότι δεν μου ταιριάζει κάτι. Την έχω «πατήσει» στο παρελθόν που δεν είπα κάποια τραγούδια και αυτά πήραν –ευτυχώς– τον δρόμο τους κι έγιναν επιτυχίες. Από τότε τα τραγουδάω όλα! Μου πάνε δεν μου πάνε, μ’ αρέσουν δεν μ’ αρέσουν!

Ποια ήταν αυτά;
Το «Ασυγχώρητό μου παραστράτημα» του Τερζή, το «Πες το μου ξανά» του Βέρτη και το «Κοίτα να μαθαίνεις» του Οικονομόπουλου.

Στην ερώτηση αν έχει ερμηνεύσει τραγούδια που δεν έχει «αισθανθεί» δικά του απάντησε: "Σπάνια. Έχει συμβεί δυο-τρεις φορές σε όλη μου την καριέρα, που άκουσα την επιθυμία κάποιων άλλων –είτε του παραγωγού είτε της εταιρείας είτε του ίδιου του δημιουργού– και δεν έγιναν ποτέ επιτυχία".


http://www.fthis.gr/article/298113/o-gi ... agoydistes
I like people too much or not at all.
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

stelios έγραψε: Από τότε τα τραγουδάω όλα! Μου πάνε δεν μου πάνε, μ’ αρέσουν δεν μ’ αρέσουν!
Tι λογικη ειναι αυτη? Δηλαδη για να μην χασει κανενα σουξε τραγουδαει οτι να ναι? Ετσι κι αλλιως η εταιρια θα του πει στο τελος τι τραγουδια θα πει οπως εκανε και με τα τραγουδια του Βαρθακουρη.
yakinthos
Δημοσιεύσεις: 15533
Εγγραφή: Τρί Αύγ 08, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από yakinthos »

πολύ καλήηη για να 'σαι αληθινήηη
τα όνειρα τελειώνουν όταν έρθει το πρωίιι
δεν ξερεις πωως πληρώνει μια καρδιάαα
τον έρωτα που εσύυυυ τον πούλησες φτηνάαα....
τι είμαι για ν' αρέσω σε όλους; Μερέντα;
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42650
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Γιάννης Πλούταρχος - Μαρία Κακοσαίου
Πού βρέθηκαν το βράδυ του Σαββάτου;

Εικόνα

Ο Γιάννης Πλούταρχος μαζί με τη σύζυγό του, Μαρία, διασκέδασαν στο Κύκλος Stage, το βράδυ του Σαββάτου.
Το ζευγάρι παρακολούθησε τη μουσική παράσταση της Νατάσσας Μποφίλιου "Το πέρασμα των μάγων".

Εικόνα

http://www.yupiii.gr/gossip/c48155/Gian ... saioy.html
Manolis8888

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Manolis8888 »

Πολλές έξοδοι τελευταία, συνεντεύξεις κλπ. :whatever:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Manolis8888 την Δευ Μαρ 11, 2013 3:16 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

SFAKattack10 έγραψε:
stelios έγραψε: Από τότε τα τραγουδάω όλα! Μου πάνε δεν μου πάνε, μ’ αρέσουν δεν μ’ αρέσουν!
Tι λογικη ειναι αυτη? Δηλαδη για να μην χασει κανενα σουξε τραγουδαει οτι να ναι? Ετσι κι αλλιως η εταιρια θα του πει στο τελος τι τραγουδια θα πει οπως εκανε και με τα τραγουδια του Βαρθακουρη.
Τα δοκιμάζει όλα στο studio.Δεν είναι κακό αυτό.Έχει χάσει μεγάλες επιτυχίες επειδή δεν έκρινε σωστά.Ακόμα και το Φοβάμαι πως δεν ήθελε αρχικά να το πει.
I like people too much or not at all.
Απάντηση