Τα σχηματα του χειμωνα 2013...

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Gshore
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Δευ Σεπ 16, 2013 7:43 pm

Re: Τα σχηματα του χειμωνα 2013...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gshore »

Mα καλα η Πεγκυ ηταν Θεσσαλονικη...Δηλαδη ενταξει αυτοι οι τρομπες οι δημοσιογραφοι απλα δε παλευονται...ηρεμα με τις σαλτσες...
Άβαταρ μέλους
fylakas_aggelos
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2012 1:50 pm

Re: Τα σχηματα του χειμωνα 2013...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fylakas_aggelos »

Έχω να πάω μπουζούκια από το Σεπτέμβριο.Πέρυσι πήγα πάνω από 10 φορές,για φέτος θέλω να πάω Βίσση-Ρέμος,Γαρμπή-Μαζώ,Νατάσσα-Ρόκκος,αν τύχει κ είμαι μόνος μου κάποια φορά,και βρω καλή παρέα που να θέλει.Πάντως ούτε Βέρτη,ούτε Αργυρό,ούτε Καλίδη-Χολίδη που την έχουν δει πρώτα ονόματα.Το κακό είναι ότι οι γνωστοί μου πάνε όλο σε αυτά.
ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ...
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42527
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Τα σχηματα του χειμωνα 2013...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Πανικός στη νύχτα! Κλείνει το ένα σχήμα μετά το άλλο- Ποιοι έμειναν χωρίς δουλειά και ποιοι το παλεύουν.

Εικόνα

Είναι άγραφος νόμος ότι ο Ιανουάριος είναι ο μαύρος μήνας για τα μπουζούκια. Ειδικά φέτος που η κρίση φαίνεται να σαρώνει τα πάντα και η ανοχή των επιχειρηματιών να μειώνεται, τα πράγματα δείχνουν ακόμη πιο σκούρα.

Εν αρχή ήταν το σχήμα Κοκκίνου-Γονίδης- Καλή στην Ιερά οδό που έκλεισε ύστερα από δυο μόλις μέρες παραστάσεων στις αρχές του περασμένου Δεκέμβρη. Την απάντηση στο γιατί την έδωσε ο Σταμάτης Γονίδης λέγοντας το αυτονόητο « δεν είχαμε κρατήσεις». Κρίση φαίνεται να επικρατεί και στο σχήμα Θεοδωρίδου- Ρόκκος – Μαρτάκης στο «Κέντρο Αθηνών» που σκοπεύουν να μειώσουν τις εμφανίσεις τους από τις δυο μέρες τη βδομάδα σε μία. Σήμερα δε ανακοινώθηκε και το τέλος της συνεργασίας του Νότη Σφακιανάκη με το μαγαζί «Έναστρον» ύστερα από 4 βδομάδες λειτουργίας ενώ χλιαρά αλλά ικανοποιητικά κινείται και ο Νίκος Βέρτης στο «Φαντασία». Το ίδιο μπορεί να ειπωθεί και για το σχήμα Καρράς-Οικονομόπουλος-Φουρέιρα στο «Fever».

Βέβαια υπάρχει και η άλλη όψη του νομίσματος. Ο Παντελής Παντελίδης με την Πάολα που εμφανίζονται στο « Teatro» και κάθε βράδυ γίνεται το αδιαχώρητο, ενώ εντυπωσιακό comeback έχει κάνει η Καίτη Γαρμπή στο «Φωταέριο» που μαζί με τον Γιώργο Μαζωνάκη γεμίζουν ασφυκτικά κάθε βράδυ. Όμως, το συμπέρασμα είναι ένα. Τα μπουζούκια έχουν αλλάξει. Τα μεγάλα ονόματα ο κόσμος δείχνει να τα σνομπάρει και να οδηγείται σε μουσικά κλαμπ, όπως στο «Acro» που τραγουδάει ο Γιώργος Σαμπάνης η σε μικρές μουσικές σκηνές. Δεν είναι τυχαίο που σκίζει ο Πάνος Μουζουράκης και ο Θάνος Αλευράς με το Burlesque στο « Σταυρό του Νότου». Τα νυχτοκάματα έχουν πέσει και όλοι είναι προβληματισμένοι. Το τρίπτυχο λουλούδια-άφθονο αλκοόλ-πρώτο τραπέζι πίστα θεωρείται πια παρωχημένο, ξεπερασμένο και απωθεί τους θαμώνες.

Τέλος, όσο για τα στοιχήματα Βίσση- Ρέμος στο «Pantheon Arena» και Πρωτοψάλτη- Αρβανιτάκη στο Διογένη που ξήλωσαν τα τραπέζια και έβαλαν θεατρικές καρέκλες φαίνεται ότι αποδίδει στο ταμείο και στις διαθέσεις του κόσμου ,ασχέτως αν οι καλλιτέχνες δέχθηκαν να μειώσουν τα κασέ τους αφού απουσιάζουν τα λουλούδια και τα ποτά.Τα μπουζούκια όπως τα ξέρουμε έχουν πια αλλάξει και αν δεν το αντιληφθούν γρήγορα και οι επιχειρηματίες σε λίγο θα γίνουν είδος προς εξαφάνιση. Όσο για το ποιος είναι ο νικητής στην φετινή δύσκολη νυχτερινή Αθήνα είναι η Πάολα και ο Παντελής Παντελίδης. Κανείς άλλος.

http://joytv.gr/%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B ... /#gallery7
Ether
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 22, 2010 2:05 pm

Re: Τα σχηματα του χειμωνα 2013...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ether »

Skizei h Kaitoyla :fan: :fan: :fan:
Living for the dawn keeps me hanging on
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: Τα σχηματα του χειμωνα 2013...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

Επίσης ο Νότης δεν είναι 4 εβδομάδες... Μην λέμε ότι θέλουμε... :10-pleko:
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
Gshore
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Δευ Σεπ 16, 2013 7:43 pm

Re: Τα σχηματα του χειμωνα 2013...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gshore »

O τυπας εχει αφησει εκτος καμια 10ρια μαγαζια πρωτης ταξεως εκτος ετσι...καλα νταξ τωρα βασικα αυτος πρεπει να χει γραμμη με teATRO και ριχνει τρελο σπρωξιμο εχω παρατηρησει.Υπερβολικος για ακομα μια φορα.
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42527
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Τα σχηματα του χειμωνα 2013...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Gshore έγραψε:O τυπας εχει αφησει εκτος καμια 10ρια μαγαζια πρωτης ταξεως εκτος ετσι...καλα νταξ τωρα βασικα αυτος πρεπει να χει γραμμη με teATRO και ριχνει τρελο σπρωξιμο εχω παρατηρησει.Υπερβολικος για ακομα μια φορα.
O Λεμπιδάκης κάνει τις δημόσιες σχέσεις του μαγαζιού και γι' αυτό γράφει συνέχεια για το πόσο καλά πάει.
Είναι γνωστό πάντως πως το Teatro σκίζει και δεν αμφισβητείται.
Gshore
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Δευ Σεπ 16, 2013 7:43 pm

Re: Τα σχηματα του χειμωνα 2013...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gshore »

Εχει αφησει εξω Vox,Ποσειδωνιο,Frangelico,Caramela,Fever αυτα πανω-κατω.

Δεν ειπα πως δε σκιζει αλλα βαζει και πολυ σαλτσα ο Λεμπιδακης,χωρια του οτι αναμασαει τα ιδια και τα ιδια.

Μιλαω για τους καλλιτεχνες που φιλοξενουνε αυτα,μη παρεξηγηθω.

Και να μη ξεχναμε καλο θα'ταν οτι και σε μαγαζια δευτερης ταξεως[π.χ Premiera Live που ειναι τωρα ο Τριανταφυλλος] γινεται τρελος πανικος.Δε τα λεω ετσι αυτα εχω παει.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Gshore την Σάβ Ιαν 25, 2014 6:35 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42527
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Τα σχηματα του χειμωνα 2013...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Gshore έγραψε:Εχει αφησει εξω Vox,Ποσειδωνιο,Frangelico,Caramela,Fever αυτα πανω-κατω.

Δεν ειπα πως δε σκιζει αλλα βαζει και πολυ σαλτσα ο Λεμπιδακης,χωρια του οτι αναμασαει τα ιδια και τα ιδια
Σου εξήγησα το γιατί.
Το Fever το αναφέρει αν και απ' όσο ξέρω πάει πολύ καλά και όχι χλιαρά όπως γράφει.
Τα υπόλοιπα είναι μαγαζιά με νεανικά σχήματα.
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42527
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: Τα σχηματα του χειμωνα 2013...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Gshore έγραψε:
Και να μη ξεχναμε καλο θα'ταν οτι και σε μαγαζια δευτερης ταξεως[π.χ Premiera Live που ειναι τωρα ο Τριανταφυλλος] γινεται τρελος πανικος.Δε τα λεω ετσι αυτα εχω παει.
Καλά δε νομίζω ότι ενδιαφέρει κανέναν το πως πάει το μαγαζί του Τριαντάφυλλου. :fan:
Gshore
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Δευ Σεπ 16, 2013 7:43 pm

Re: Τα σχηματα του χειμωνα 2013...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gshore »

Παραδειγμα εδωσα μη χανεσαι. :smile:

Και σε μαγαζια μικρα τα γεμιζει ο κοσμος εν μεσω κρισης...

Υ.Γ Οσο για τον Νταφυ ανεβαινει παλι σταθερα :wink:
Απάντηση