Φοίβος

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists (+ Former Spicy Artists)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

nea xatzidou se 10 meres :belly-dance:
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists (+ Former Spicy Artists)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Στέλλα Καλλή
Αύριο στη ΜΙΑ το μεσημέρι με την Τατιάνα Στεφανίδου στο STAR ... έχουμε πολλά να πούμε!!
I like people too much or not at all.
ellhfan
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 30, 2011 12:21 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists (+ Former Spicy Artists)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ellhfan »

ΑΝΔΡΕΑΣ έγραψε:Το 2009 με 2010 που είχε ξεκινήσει τη λειτουργία της η Spicy είχε ακουστεί ότι είχε επενδύσει αρκετά χρήματα ο Φοίβος. Μου φαίνεται απίθανο ο ίδιος να την κλείσει τόσο εύκολα. Μάλλον πλέον προτιμάει τα σουξέ των 3 το πολύ 6 μηνών.
Τι επένδυσε; Είναι και μέτοχος στην Spicy; Εγώ ξέρω ότι είναι στη Διοίκηση της εταιρείας μόνο, μιας και είναι ο Πρόεδρος του Δ.Σ.
Επίσης ξέρω ότι βάσει Ισολογισμού της Spicy τα αποτελέσματα εις νέο της 31/12/2013 είναι ζημιές 1.000.000,00 €. (Για την ακρίβεια 973.489,85 €)
Οπότε τι περιμένει να κερδίσει από όποια επένδυση έχει κάνει;;; :fan:
Stavros
Δημοσιεύσεις: 17445
Εγγραφή: Παρ Αύγ 28, 2009 10:35 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists (+ Former Spicy Artists)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stavros »

ellhfan έγραψε:
ΑΝΔΡΕΑΣ έγραψε:Το 2009 με 2010 που είχε ξεκινήσει τη λειτουργία της η Spicy είχε ακουστεί ότι είχε επενδύσει αρκετά χρήματα ο Φοίβος. Μου φαίνεται απίθανο ο ίδιος να την κλείσει τόσο εύκολα. Μάλλον πλέον προτιμάει τα σουξέ των 3 το πολύ 6 μηνών.
Τι επένδυσε; Είναι και μέτοχος στην Spicy; Εγώ ξέρω ότι είναι στη Διοίκηση της εταιρείας μόνο, μιας και είναι ο Πρόεδρος του Δ.Σ.
Επίσης ξέρω ότι βάσει Ισολογισμού της Spicy τα αποτελέσματα εις νέο της 31/12/2013 είναι ζημιές 1.000.000,00 €. (Για την ακρίβεια 973.489,85 €)
Οπότε τι περιμένει να κερδίσει από όποια επένδυση έχει κάνει;;; :fan:
Δε νοείται δισκογραφική με ένα συνθέτη και singles. Προφανώς και θα έχει ζημιές.
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists (+ Former Spicy Artists)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

ntaxei de nomizw oti einai ta ka8ara noumera 8eloun kapoio ypologismo asxeta an leei "zhmies".. kapoios me gnwseis xrhmatooikonomikhs logistikhs as epibebaiwsei..
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists (+ Former Spicy Artists)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Ο Πετρέλης μια χαρά έβγαλε cd από την spicy με άλλους δημιουργούς.Κανένας Φοίβος δεν του έδειξε την πόρτα της εξόδου.
Για μένα απλά ο Φοίβος δεν μπορεί να γράψει πια τόσα τραγούδια ώστε να βγάλει cds σε όλους όσους είχε μαζέψει στην εταιρεία του.
Οπότε singles όποτε μπορεί και με αμφίβολα πια αποτελέσματα.Λογικό λοιπόν να φεύγουν σιγά σιγά όλοι.
I like people too much or not at all.
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists (+ Former Spicy Artists)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

tou emeinan o kallidhs k o sxoinas twra, ante k o pantazhs :fan:
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists (+ Former Spicy Artists)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Η Καλλή δεν είπε τίποτα στην συνέντευξη της στην Τατιάνα.Βασικά δεν την ρώτησαν καν για τα μελλοντικά της σχέδια. :fan:
I like people too much or not at all.
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists (+ Former Spicy Artists)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

stelios έγραψε:Η Καλλή δεν είπε τίποτα στην συνέντευξη της στην Τατιάνα.Βασικά δεν την ρώτησαν καν για τα μελλοντικά της σχέδια. :fan:
ela nte thn eida alla den.. eipe mono gia to vox..na nai kala h synenteyksh sto tralala
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists (+ Former Spicy Artists)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

meta thn vandi den apoteloun 8ema oi apoxwrhseis apo to foibo... :fan:
k h kokkinou einai sth mougga..
Άβαταρ μέλους
ΜΑΓΔΑ
Δημοσιεύσεις: 9124
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:05 am

Re: Φοίβος & Spicy Artists (+ Former Spicy Artists)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜΑΓΔΑ »

stelios έγραψε:Ο Πετρέλης μια χαρά έβγαλε cd από την spicy με άλλους δημιουργούς.Κανένας Φοίβος δεν του έδειξε την πόρτα της εξόδου.
Για μένα απλά ο Φοίβος δεν μπορεί να γράψει πια τόσα τραγούδια ώστε να βγάλει cds σε όλους όσους είχε μαζέψει στην εταιρεία του.
Οπότε singles όποτε μπορεί και με αμφίβολα πια αποτελέσματα.Λογικό λοιπόν να φεύγουν σιγά σιγά όλοι.
Το ίδιο λέμε.
Ο δίσκος του Πετρέλη είχε άλλους δημιουργούς.
Προφανώς εάν ο Πετρέλης ασκούσε πίεση στο Φοίβο για ένα δίσκο με νέο υλικό π.χ 10 τραγουδιών, να είχαμε και τη δική του αποχώρηση.
Life is a RollerCoaster...
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists (+ Former Spicy Artists)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

ΜΑΓΔΑ έγραψε:
stelios έγραψε:Ο Πετρέλης μια χαρά έβγαλε cd από την spicy με άλλους δημιουργούς.Κανένας Φοίβος δεν του έδειξε την πόρτα της εξόδου.
Για μένα απλά ο Φοίβος δεν μπορεί να γράψει πια τόσα τραγούδια ώστε να βγάλει cds σε όλους όσους είχε μαζέψει στην εταιρεία του.
Οπότε singles όποτε μπορεί και με αμφίβολα πια αποτελέσματα.Λογικό λοιπόν να φεύγουν σιγά σιγά όλοι.
Το ίδιο λέμε.
Ο δίσκος του Πετρέλη είχε άλλους δημιουργούς.
Προφανώς εάν ο Πετρέλης ασκούσε πίεση στο Φοίβο για ένα δίσκο με νέο υλικό π.χ 10 τραγουδιών, να είχαμε και τη δική του αποχώρηση.
:thumbup:
I like people too much or not at all.
manos
Δημοσιεύσεις: 6440
Εγγραφή: Παρ Ιουν 15, 2007 3:37 am

Re: Φοίβος & Spicy Artists (+ Former Spicy Artists)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από manos »

O idios o petrelhs eixe pei oti thelei disko kai epeidh o foivos de vgazei pia diskous alla mono singles to syzhthsane kai etsi evgale me allous dimiourgous.. yparxei video kapou sto youtube..
Mamma Mia..πως να αντισταθώ;
ellhfan
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 30, 2011 12:21 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists (+ Former Spicy Artists)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ellhfan »

Chronisgreek έγραψε:ntaxei de nomizw oti einai ta ka8ara noumera 8eloun kapoio ypologismo asxeta an leei "zhmies".. kapoios me gnwseis xrhmatooikonomikhs logistikhs as epibebaiwsei..
Τα αποτελέσματα εις νέο είναι το καθαρό αποτέλεσμα. Πιο καθαρό δεν γίνεται. Ο Ισολογισμός είναι πολλοί υπολογισμοί και το αποτέλεσμα των υπολογισμών αυτών είναι τα αποτελέσματα εις νέο.
happy_end
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 05, 2005 6:54 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists (+ Former Spicy Artists)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από happy_end »

ΜΑΓΔΑ έγραψε:
nick2907 έγραψε:Ρε παιδιά, μήπως έχει γίνει κάποια συμφωνία με το Φοίβο να φύγουν όλοι σταδιακά από τη spicy επειδή δεν περπάτησε το εγχείρημα?Δεν είναι λογικό να αφήνει τόσα ονόματα να φεύγουν.Μήπως θέλει να είναι αδέσμευτος και να δίνει στην τελική όπου αυτός θέλει?Ή μήπως αποφάσισε να αποσυρθεί?
Εγώ βλέπω τα πράγματα λίγο πιο απλά.

Δεν ξέρω τί πάει να πει "δεν περπάτησε το εγχείρημα".

Ο Φοίβος δείχνει να έχει αποφασίσει (προς το παρόν, τουλάχιστον) να μην ξανακάνει ολοκληρωμένους δίσκους.

Σε όσους θέλουν [ή απαιτούν] δίσκο, δείχνει την πόρτα.

Θα μείνουν δίπλα του μόνο αυτοί που αρέσκονται στα singles (κι αυτά όποτε θέλει εκείνος).
Δε συμφωνώ 100%. Η Δέσποινα ετοίμαζε δίσκο που θα έβγαινε από τη Spicy. Έφυγε έπειτα από εσωτερικές διαμάχες πχ :fan:
Τώρα το βλέπω καθαρά ...
Άβαταρ μέλους
ΜΑΓΔΑ
Δημοσιεύσεις: 9124
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:05 am

Re: Φοίβος & Spicy Artists (+ Former Spicy Artists)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜΑΓΔΑ »

Πραγματικά δεν ξέρω γιατί έφυγε η Δέσποινα από εκεί.
Θα μπορούσε να βγάλει το δίσκο της όπως έκανε και ο Πετρέλης.

Μήπως οι εσωτερικές διαμάχες που λες, είχαν να κάνουν με αυτό;
Life is a RollerCoaster...
Άβαταρ μέλους
billakos24
Δημοσιεύσεις: 12540
Εγγραφή: Σάβ Απρ 04, 2009 4:34 am

Re: Φοίβος & Spicy Artists (+ Former Spicy Artists)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από billakos24 »

stelios έγραψε:Η Καλλή δεν είπε τίποτα στην συνέντευξη της στην Τατιάνα.Βασικά δεν την ρώτησαν καν για τα μελλοντικά της σχέδια. :fan:
Γαμώτο! Και μπήκα να μάθω με τόση αγωνία! :surprised: :sad:

Συγνώμη δεν κρατήθηκα, μη με παρεξηγήσει το fan club της Στέλλας. :give_rose: (Αν υπάρχει! :fan: )
All of our endings can be found in our beginnings...
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists (+ Former Spicy Artists)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

billakos24 έγραψε:
stelios έγραψε:Η Καλλή δεν είπε τίποτα στην συνέντευξη της στην Τατιάνα.Βασικά δεν την ρώτησαν καν για τα μελλοντικά της σχέδια. :fan:
Γαμώτο! Και μπήκα να μάθω με τόση αγωνία! :surprised: :sad:

Συγνώμη δεν κρατήθηκα, μη με παρεξηγήσει το fan club της Στέλλας. :give_rose: (Αν υπάρχει! :fan: )
e monh ths den mporouse na to petaksei? ekei p lege gia to vox... ebalan ton allon na ths kanei tsontiarikes erwthseis k xasame thn ousia.. :fan:
happy_end
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 05, 2005 6:54 pm

Re: Φοίβος & Spicy Artists (+ Former Spicy Artists)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από happy_end »

ΜΑΓΔΑ έγραψε:Πραγματικά δεν ξέρω γιατί έφυγε η Δέσποινα από εκεί.
Θα μπορούσε να βγάλει το δίσκο της όπως έκανε και ο Πετρέλης.

Μήπως οι εσωτερικές διαμάχες που λες, είχαν να κάνουν με αυτό;
Δεν ξέρω πραγματικά τους λόγους που έφυγε. Η αίσθηση που έχω είναι πως δεν είχε την υποστήριξη που περίμενε και που ενδεχομένως να είχε συζητήσει. Ιδιαίτερα με το Όταν περάσει αυτή η νύχτα η κατάσταση με τα ραδιόφωνα της Αθήνας ήταν λίγο εξόφθαλμη. Μου θύμισε εποχές εμπάργκου Καίτης. :fan:
Τώρα το βλέπω καθαρά ...
Άβαταρ μέλους
ΜΑΓΔΑ
Δημοσιεύσεις: 9124
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:05 am

Re: Φοίβος & Spicy Artists (+ Former Spicy Artists)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜΑΓΔΑ »

Καμία σχέση το εμπάργκο της Καίτης και ο πόλεμος που δέχτηκε τότε.

Η Δέσποινα σε σχέση με την Καίτη έφυγε πολύ βελούδινα.
Η προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι μάλλον ο Φοίβος απαίτησε να μπουν και 1-2 τραγούδια του στο καινούργιο cd (και βέβαια να κάνουν promo μόνο σε αυτά), ο Δουλάμης και η Δέσποινα αρνήθηκαν, και τα αποτελέσματα γνωστά.
Life is a RollerCoaster...
Απάντηση