Αντώνης Ρέμος

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
JimZ
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Τρί Φεβ 15, 2011 8:21 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από JimZ »

jdarmody έγραψε:Μου αρέσει που αναφέρεται στην κρίση στο κοινό της Μυκόνου..Ότι να ναι..Ο Ρέμος θα πρέπει να αυτοπροσδιοριστεί καλύτερα σε κάποια φάση, δε γίνεται να είσαι καλλιτεχνικά ο απόλυτος εκπρόσωπος κάθε κοσμικού event νεοπλουτισμού στη χώρα και από την άλλη στα ενδότερα να κόβεις τα λουλούδια γιατί σκέφτεσαι την κατάσταση ας πούμε..Κι άλλοι τραγουδιστές έχουν ανάγκη τα χρήματα, αλλά ο συγκεκριμένος το έχει παρακάνει. Τουλάχιστον ας κρατήσει μια σταθερή οπτική στα πράγματα.
Τι οπτική να έχει μωρε ένας αμμόρφωτος απαίδευτος άνθρωπος; Χρειάζεται και μια στοιχειώδης παιδεία και λογική σκέψη. ο Ρέμος είναι το χαρακτηριστικό παράδειγμα του Ελληνάρα νεούπλουτου που λούστηκε με τη σέσουλα τα χρήματα της εποχής των παχών αγελάδων, μετά στη κρίση το γύρισε σε φιλόπονος φιλάνθρωπος υβρίζοντας τους κακους ξένους, μετά το γύρισε υπερ του ναι... Όπου φυσά ο άνεμος και το χρημα πατριωτες.
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42685
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42685
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42685
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42685
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

ΑΚΥΡΩΣΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑΣ ΠΥΡΓΟΥ

ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ – ΜΕΛΙΝΑ ΑΣΛΑΝΙΔΟΥ

Ένα απρόοπτο σοβαρό περιστατικό αναγκάζει την παραγωγή να ακυρώσει την προγραμματισμένη για τις 10 Αυγούστου συναυλία στον Πύργο με τον Αντώνη Ρέμο και την Μελίνα Ασλανίδου. Καμιά φορά τα γεγονότα μας προλαβαίνουν. Είναι τέτοια η ροή της περιοδείας σε εξέλιξη που δεν είναι εφικτό να επαναπροσδιοριστεί νέα ημερομηνία άμεσα. Ζητούμε συγνώμη από όλους τους φίλους που είναι πολλοί και που έχουν ήδη αγοράσει τα εισιτήριά τους, τα οποία μπορούν να επιστρέψουν στα σημεία προπώλησης και να λάβουν πίσω το αντίτιμο που έχουν καταβάλλει. Ευχαριστούμε πολύ για την κατανόηση. Ο Αντώνης Ρέμος και η Μελίνα Ασλανίδου δίνουν την υπόσχεση να βρεθούν στον Πύργο στο άμεσο μέλλον.
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42685
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Εικόνα
XSLOVE
Δημοσιεύσεις: 1451
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:02 am

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από XSLOVE »

AN DEN ARESEI SOU TO SBHNOUN!!!
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

ΜΑΓΔΑ έγραψε:Δε βρίσκω κάτι άσχημο συνθετικά. Είναι όμορφο.
Στιχουργικά, ο "έντεχνος" Μωραΐτης έβγαλε τον πιο mainstream εαυτό του.
.

εμενα μ αρεσε να πω την αληθεια
Παρε ανασα και παμε...
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42685
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42685
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Χρήστος Νικολόπουλος και Αντώνης Ρέμος μαζί τον χειμώνα

Εικόνα

Ένα από τα πρώτα σχήματα που φαίνεται να έχει κλείσει για την ερχόμενη σεζόν είναι αυτό με τον Χρήστο Νικολόπουλο και τον Αντώνη Ρέμο, οι οποίοι θα εμφανιστούν μαζί στο Διογένης studio. Όπως μαθαίνουμε η συμφωνία έχει κλείσει και αυτό που μένει είναι να ανακοινωθούν οι ημερομηνίες και πιθανότατα και κάποιο άλλο όνομα ερμηνευτή ή ερμηνεύτριας που θα είναι μαζί τους.

Η πρώτη συνεργασία του συνθέτη με τον τραγουδιστή ήταν το 1999, στη δισκογραφιά, με το άλμπουμ "Πάλι απ' την αρχή". Στο δίσκο αυτό μουσική και στίχους είχαν γράψει διάφοροι καλλιτέχνες. Ο Χρήστος Νικολόπουλος υπέγραφε τη μουσική σε δύο κομμάτια σε στίχους της Ελένης Γιαννατσούλια.

Αργότερα, ο Αντώνης Ρέμος συμμετείχε στο δίσκο του συνθέτη "Δική μου η χαρά" που κυκλοφόρησε το 2003 με το τραγούδι "Νυχτερινό μου βάσανο" σε στίχους Λευτέρη Χαψιάδη.

http://www.musicpaper.gr/reportage/item ... on-xeimona
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42685
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Η συναυλία του Αντώνη Ρέμου και της Μελίνας Ασλανίδου στο Κατράκειο Θέατρο Νίκαιας αλλάζει ημερομηνία!
Θα πραγματοποιηθεί στις 17/9 ημέρα Πέμπτη.
Ο λόγος της μετακύλισης της ημερομηνίας οφείλεται στο ότι στις 16/9, που ήταν αρχικά προγραμματισμένη, θα πραγματοποιηθεί ο ποδοσφαιρικός αγώνας του Ολυμπιακού με την Μπάγερν Μονάχου.
Τα εισιτήρια που έχουν αγορασθεί ισχύουν κανονικά για την Πέμπτη 17/9. Όσοι δεν θα μπορέσουν να παρακολουθήσουν την συναυλία στις 17/9 μπορούν να εξαργυρώσουν τα εισιτήριά τους στα σημεία που τα πήραν.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42685
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Niko-Polis Blog: Το παρασκήνιο έχει πάντα πιο ενδιαφέρον!

Εικόνα

Γράφει ο Νίκος Γεωργιάδης:

Και από τη θεατρική σκηνή στη μουσική: "Χάλασε" μαθαίνω το σχήμα Αντώνη Ρέμου- Πίτσας Παπαδοπούλου που ψηνόταν για τον χειμώνα στο Diogenis Studio. Η Πίτσα Παπαδοπούλου- είπαμε, φέτος είναι η χρονιά των comeback- έκλεισε τελικά να εμφανίζεται κάθε Παρασκευή και Σάββατο στο "Περιβόλι του Ουρανού" στην Πλάκα, ενώ η πρόταση συνεργασίας για το Diogenis έγινε και στη Νατάσα Θεοδωρίδου αλλά εκείνη αρνήθηκε, αφού είχε δώσει τα χέρια με άλλον επιχειρηματία και ήθελε να τηρήσει τον λόγο της.

http://www.entertv.gr/article/387507/ni ... endiaferon
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42685
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

/Αντώνης Ρέμος & Μελίνα Ασλανίδου - Συνέντευξη τύπου για τη συναυλία τους στο Κατράκειο στις 17/9
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42685
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42685
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Συνέντευξη Αντώνης Ρέμος: “Γεμίζουν τα μάτια μου με δάκρυα βλέποντας όλα αυτά που έχουν συμβεί φέτος το καλοκαίρι”

Εικόνα

Το απόγευμα της Πέμπτης 10 Σεπτεμβρίου πραγματοποιήθηκε στο ARK στη Γλυφάδα η συνέντευξη τύπου του Αντώνη Ρέμου και της Μελίνας Ασλανίδου, με αφορμή την από κοινού συναυλία τους στο Κατράκειο Θέατρο Νίκαιας την Πέμπτη 17 Σεπτεμβρίου.

Ο Αντώνης Ρέμος μίλησε στο GetGreekMusic και στον Γιάννη Αμανατίδη γι’ αυτή τη μουσική σύμπραξη, αλλά και για τα επερχόμενα σχέδια του.

Εικόνα

Για μια ακόμα φορά λοιπόν στη σκηνή παρέα με τη Μελίνα Ασλανίδου, αυτή τη φορά στο Κατράκειο.

Είναι η επισφράγηση αυτής της συνεργασίας που έχουμε τα τελευταία χρόνια, και είναι η τελευταία μου συνεύρεση για αυτήν την περίδοο με τη Μελίνα. Θα μοιραστούμε με τον κόσμο που θα έρθει να μας δει όλες αυτές τις αναμνήσεις μας και όλες αυτές τις στιγμές που ζήσαμε μαζί και που έχουμε τραγουδήσει μαζί. Πιστεύω ότι αξίζει ο κόσμος να παρευρεθεί για να ακούσει αυτά τα τραγούδια και αυτές τις στιγμές, τις μελωδίες που μας κάναν να συγκινηθούμε, να ερωτευτούμε.

Πώς είναι που εν έτη 2015 μπορούν ακόμα να γίνονται συναυλίες και ολοκληρωμένες περιοδείες;

Αν εγκαταλείψουμε την προσπάθεια δε γίνεται. Πρέπει να καταλάβουμε ότι η ζωή πρέπει να συνεχιστεί, πρέπει να φύγουμε από τη μιζέρια μας, και πρέπει να συνεχίσουμε να προσπαθούμε με γνώμονα την αλήθεια και το σεβασμό, και η ζωή να βρίσκει τη συνέχεια της. Δεν τελειώνει η ζωή.

Όσο πιο δύσκολα είναι τα πράγματα κάθε φορά, τόσο μεγάλη προσπάθεια πρέπει να γίνεται. Αλλά πάντα με γνώμονα το σεβασμό και τις αξίες που έχουμε γύρω μας. Δε θα μας κάνουν να εγκαταλείψουμε ούτε τη χώρα μας, ούτε τις αγάπες μας. Αυτό θέλω να δώσω στον κόσμο να καταλάβει, ότι πρέπει να σταθούμε όρθιοι στα σημεία των καιρών, και στεκόμαστε όρθιοι μόνο με την αλήθεια και την καρδιά.

Έξω από το Κατράκειο θα υπάρχει μια κινητή μονάδα για να γίνει κάποιος δότης του μυελού των οστών.

Είναι μια δική μου πρωτοβουλία επειδή εγώ το ‘χω ήδη κάνει. Προσκαλλώ τους φίλους μου να το κάνουν. Είναι η πιο εύκολη διαδικασία, δεν είναι τίποτα. Παίρνουν ένα δείγμα από το σάλιο μας, και απλά δίνουμε τα στοιχεία μας και μπαίνουμε μέσα σε μια τράπεζα δεδομένων, και αν είμαστε υπερτυχεροί αυτοί που μπορούμε να σώσουμε μια ζωή, θα είναι η μεγαλύτερη ευλογία που μπορείς να νιώσεις σαν άνθρωπος. Το να έχεις σώσει με την δική σου υγεία και το δικό σου DNA τη ζωή κάποιου, δε θεωρώ ότι μπορεί να υπάρξει μεγαλύτερη ευλογία σ’ αυτόν τον κόσμο, και αυτό θα μπορεί να γίνει μόνο αν μπορείς να γίνεις δότης μυελού των οστών.

Είναι μια προσπάθεια που πρέπει να την κάνουμε στη χώρα μας, πρέπει να συνεχίσουμε να δραστηριοποιούμαστε σε ό,τι μας καλεί γύρω μας, και σε όποια κοινωνική ομάδα το έχει ανάγκη, γιατί η αλληλεγγύη είναι το μοναδικό όπλο που μπορούμε να υψώσουμε σε όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω μας. Γεμίζουν τα μάτια μου με δάκρυα βλέποντας όλα αυτά που έχουν συμβεί φέτος το καλοκαίρι, με τον τρόπο που μπήκαν οι μετανάστες μέσα στη χώρα μας. Είναι δράμα από όλες τις πλευρές. Έγιναν τόσα πολλά μέσα σε ένα καλοκαίρι και οφείλουμε να κρατήσουμε την ψυχραιμία μας και να πάμε παρακάτω.

Πριν από 1 χρόνο κυκλοφόρησες το «Γίνεται», και φέτος ακούσαμε το «Λένε». Τι θα ακούσουμε στην πορεία;

Το «Γίνεται» είναι απλά ένα remake ενός πιο παλιού μου τραγουδιού, ουσιαστικά η πρώτη μου μετά από πολλά χρόνια καινούργια μου προσπάθεια είναι το «Λένε», που είναι ένας προπομπός κάποιων πραγμάτων που θα αρχίσουν να σκάνε μέσα στο χειμώνα. Θα βγάλουμε άλλο ένα single το χειμώνα με την εταιρεία μου τη Heaven, και όσο πιο γρήγορα προλαβαίνουμε πριν τις γιορτές ή μετά τις γιορτές γύρω στο Φλεβάρη – Μάρτη, Απρίλη ή το Πάσχα θα κυκλοφορήσει και ο δίσκος.

Μπορούμε να αναφέρουμε συντελεστές του δίσκου;

Στο δίσκο έχει μεγάλο μερίδιο ο Γιώργος Σαμπάνης. Ένας καινούργιος συνεργάτης μου που γνώρισα τώρα, ένα παιδί που έχει πολύ μεγάλη όρεξη και έχει τελευταία έναν οίστρο, γεννάει πράγματα καθημερινά πολύ πολύ όμορφα και πολύ αξιόλογα, και κάποια από αυτά ταυτιστήκαν μαζί μου και γι’ αυτό και τα κάναμε τραγούδια, σε στίχους βέβαια του Νίκου Μωραϊτη που είναι πολλά χρόνια συνεργάτης και επιστήθιος φίλος, και βέβαια και με άλλους συνεργάτες. Συνεχίζουμε με το Βασίλη Γαβριηλίδη, το Δημήτρη Κοντόπουλο.. με πολλούς, αλλά δε θα ήθελα να αφήσω κανέναν απ’ έξω. Θα τους πούμε όταν θα ‘ρθει η ώρα.

Ο χειμώνας που θα σε βρει στο θέμα των νυχτερινών εμφανίσεων;

Το χειμώνα θα είμαι πάλι στο Διογένη με γνώμονα το οτι θέλω να μάθω στην επόμενη γενιά τραγούδια που έχουν πολύ μεγάλο ενδιαφέρον και πολύ μεγάλη αξία από το ελληνικό ρεπερτόριο, θέλω να σας παρουσιάσω και να μπούμε λίγο μαζί στα άδυτα των λαϊκών τραγουδιών του Χρήστου Νικολόπουλου. Θα ‘ρθουν με μια πιο σημερινή προσέγγιση και με αυτή την τεράστια μορφή του Χρήστου Νικολόπουλου που θέλω να την γνωρίσουμε μαζί, παρέα. Θα σας πάρω από το χέρι και θα σας πάω στα μονοπάτια του Χρήστου Νικολόπουλου.

Εικόνα

http://www.getgreekmusic.gr/sinenteuksi ... katrakeio/
stelios
Δημοσιεύσεις: 85030
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 4:09 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelios »

Συνέντευξη Αντώνης Ρέμος:
πριν τις γιορτές ή μετά τις γιορτές γύρω στο Φλεβάρη – Μάρτη, Απρίλη ή το Πάσχα θα κυκλοφορήσει και ο δίσκος.
Όχι εντάξει πιο συγκεκριμένος δεν θα μπορούσε να είναι. :hysterical:
Περιμένω δισκάρα πάλι.Το Λένε λατρεμένο. :belly-dance:
I like people too much or not at all.
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42685
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Κατράκειο Θέατρο Νίκαιας 17/9
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
panosif
Δημοσιεύσεις: 42685
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 11:09 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panosif »

Άβαταρ μέλους
billakos24
Δημοσιεύσεις: 12540
Εγγραφή: Σάβ Απρ 04, 2009 4:34 am

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από billakos24 »

stelios έγραψε:
Συνέντευξη Αντώνης Ρέμος:
πριν τις γιορτές ή μετά τις γιορτές γύρω στο Φλεβάρη – Μάρτη, Απρίλη ή το Πάσχα θα κυκλοφορήσει και ο δίσκος.
Όχι εντάξει πιο συγκεκριμένος δεν θα μπορούσε να είναι. :hysterical:
:lol: :lol: :lol: :fan:

Θα τολμήσω να μαντέψω 2 νέα τραγούδια μέχρι την Άνοιξη του 2016 και μέσα στην Άνοιξη του 2016 το νέο album. 3 χρόνια μετά το προηγούμενο.


Μπράβο Αντώνη και Μελίνα για τη sold out συναυλ...εεεε φτάνει πια. Μπράβο και μπράβο σε τόσα topics, βαρέθηκα. Α να χαθείτε! :whatever:

Ωραία πλάνα τράβηξε πάντως αυτός στο video πιο πάνω. :biggrin: Μαγνητοσκοπήθηκε βλέπω.
All of our endings can be found in our beginnings...
Άβαταρ μέλους
killbill
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2009 1:14 pm

Re: ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΜΟΣ THREAD

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killbill »

O Ρέμος με τον Νικολόπουλο ωραία συνεργασία! :thumbup: θα ήθελα και μια γυναίκα μαζί όμως!
Απάντηση