Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

killbill έγραψε:Θα δεχτεί ο Πλούταρχος να μπει δεύτερο όνομα :read: αν γίνει αυτό θα είναι πρώτη φορά!
Αυτά είναι ψιλά γράμματα. Πλέον, ελάχιστα ασχολούνται οι καλλιτέχνες με το ποιος είναι δεύτερος, ποιος πρώτος. Αν ικανοποιηθούν οικονομικά και έχουν και τον χρόνο που θέλουν, τότε λένε ναι.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
takis13
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 19, 2017 11:18 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από takis13 »

Σχετικα καλη συνεργασια με Πλουταρχο. Το κακο νεο ερχεται απο τα δισκογραφικα. Δεν συμφωνω με αυτο το μεγαλο κενο αναμεσα στους δισκους. 7 τραγουδια ειναι λιγα. Ειπαμε, η δισκογραφια ειναι το αποτυπωμα του καλλιτεχνη. Μην την παραμελει ο Νοτης. Αλλα αυτος αποφασιζει. Δεν το καταλαβαινω παντως. Με εκνευριζει που η ενημερωση γινεται με γριφους, με γελοια κουιζ απο αστειες σελιδες στο fb. Γιατι εγκατελειψε το σχεδιο για τον 2ο δισκο; Γιατι αφηνει τον καιρο να περναει; Θελουμε και νεα τραγουδια. Το βαριεται το studio ο Νοτης, ξεκαθαρα.
Άβαταρ μέλους
KeepNoting
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 02, 2015 4:16 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KeepNoting »

Τα ελεγα απο νωρις για πλουταρχο :lol: :lol: :lol: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Ένα γράμμα να μου στείλεις...
auster
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 25, 2015 9:13 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από auster »

Είτε μόνος του είτε με κάποιον άλλον (Πλούταρχος, θα λέγεται αυτός; ) πάλι θα επικρατήσει.
Το θέμα παραμένει η ολιγωρία του σχετικά με τον δίσκο. Θα θέλαμε κάτι για το καλοκαίρι...κάτι σε ερωτικό. Αντε, βρε Νότη!!
bebest
Δημοσιεύσεις: 870
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 5:35 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bebest »

Εκπλησει θετικά ο Νοτης με τις συνεργασιες του τη τελευταια 2ετια αν τελικα ισχυει για Πλουταρχο..Βεβααια αυτη τη φορα να φανει και ανταξια των προσδωκοιων η συνεργασια και οχι αυτο το ξερο περσινο προγραμμα Νοτης Καρρας Νοτης χωρις καμια συνηπαρξη καμια συνεχεια-συνδεση και ροη στη διαρκεια της νυχτας.. και με εναν Καρρα απλα να κανει χαβαλε..Κι ο δικος μας βεβαια να μενει στα τυπικο κλασικο προγραμμα τις 5ετιας...Μακαρι φετος να δουλυτει γιατι και ο Πλουταρχος φωνητικα ειναι καλος και ενα ντουετο δυνατο θα μπρουσε να βγει και γενικα ωραια πραγματα.. Οσο και να μη θελουμε παντως και το θεμα με τη σειρα θα υπαρξει πιστευω ο Νοτης θα ηταν ικανοποιημενος με με κατι αντιστοιχο οπως με Ζηνα αντε λιγο παραπανω λεπτα στο Πλουταρχο...Κοινη εναρξη Πλουταρχος 1-2,3-4 Νοτης 2-3,4 με κλεισιμο... Απο την αλλη μην αποκλεισμουμε να θελει να βγαιενι απο νωρις παλι ο Νοτης γιατι το 3ωρο του το θελει ακεραιο για να χωρεσει κοινωνικα, μπαλετα ξενοφωνα κομματια κλπ κλπ..Ομως 1 προγραμμα μεγαλο ο Πλουταρχος χλωμο να το δεχτει το Καρρα το βολευε και λογω αντοχων..
ΥΓ: Για τη δισκογραφια απο την αλλη εκλπησει αρνητικα στο τελος θα περιμενουμε 3 χρονια για μια τριλογια!!
nikosp
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2014 7:05 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikosp »

Πάντως ο Πλούταρχος κάνει συνήθως 3 ώρες και βάλε πρόγραμμα.Θα πρέπει να κάνουν γενναίες υποχωρήσεις και οι δυο δεν είναι όπως με τον Καρρά που απλά ήθελε ενα πρόγραμμα μιαμιση ώρα.
Τώρα η δικιά σου η φωνή κατάντησε κραυγή!!!
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Όντως παιδιά πήγα φέτος Πλούταρχο πάνω από 3 ώρες ήταν στην πίστα μαζί με τα ντουέτα.Για μένα μακάρι να κόψουν τα τρίτα ονόματα του στυλ Ελευθερίου κτλ.
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

nikosp έγραψε:Πάντως ο Πλούταρχος κάνει συνήθως 3 ώρες και βάλε πρόγραμμα.Θα πρέπει να κάνουν γενναίες υποχωρήσεις και οι δυο δεν είναι όπως με τον Καρρά που απλά ήθελε ενα πρόγραμμα μιαμιση ώρα.
Δεν αποκλείεται να μειωθούν οι τραγουδιστές που ανοίγουν το πρόγραμμα. Πέρσι, ήταν η Ελευθερίου, η Σχοινα, η Ραλλη, η Τζιμα, ο Δάνος και ο Ηλιου. Μπορεί να μειωθούν σε τεσσερισ οι τραγουδιστές αντί για έξι.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
KeepNoting
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 02, 2015 4:16 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KeepNoting »

Περσυ σαν σημερα, ειχε ανακοινωθει Νοτης-Καρρας
Ένα γράμμα να μου στείλεις...
Άβαταρ μέλους
killbill
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 14, 2009 1:14 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killbill »

Ο Πλούταρχος μαζί με τη Βίσση έχουν τρέλα με το τραγούδι, κάνουν πρόγραμμα πάνω από 3 ώρες μόνοι τους μην πω και παραπάνω έχει τύχει να δω και τους 2 και να έχουν κάνει πρόγραμμα πάνω από 4 ώρες, πρέπει να είναι οι μοναδικοί που έχω δει αυτό το πράγμα να το κάνουν άντε και ο Πάριος που έχω δει μια φορά σχεδόν 3 ώρες! Τον Νότη έχω χρόνια να τον παρακολουθήσω δεν ξέρω πόση ώρα πρόγραμμα κάνει , οπότε μου φαίνεται αδύνατο ο Γιαννάκης να κάνει τέτοια υποχώρηση αλλά πάλι στους καιρούς που ζούμε ποτέ δεν ξέρεις!
Άβαταρ μέλους
E-Notikos7
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: Πέμ Απρ 20, 2017 7:37 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από E-Notikos7 »

killbill έγραψε:Ο Πλούταρχος μαζί με τη Βίσση έχουν τρέλα με το τραγούδι, κάνουν πρόγραμμα πάνω από 3 ώρες μόνοι τους μην πω και παραπάνω έχει τύχει να δω και τους 2 και να έχουν κάνει πρόγραμμα πάνω από 4 ώρες, πρέπει να είναι οι μοναδικοί που έχω δει αυτό το πράγμα να το κάνουν άντε και ο Πάριος που έχω δει μια φορά σχεδόν 3 ώρες! Τον Νότη έχω χρόνια να τον παρακολουθήσω δεν ξέρω πόση ώρα πρόγραμμα κάνει , οπότε μου φαίνεται αδύνατο ο Γιαννάκης να κάνει τέτοια υποχώρηση αλλά πάλι στους καιρούς που ζούμε ποτέ δεν ξέρεις!
Κάποτε κάνανε τέτοια προγράμματα. Κάποτε.
Σε ότι πιστεύω κι αγαπώ, στοιχηματίζω πάνω...
chris3m
Δημοσιεύσεις: 3253
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:44 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από chris3m »

Ίσως το πιο ενδιαφέρον μουσικό "πάντρεμα" του επερχόμενου Χειμώνα.
Αυτές είναι συνεργασίες...
Μη στέκεστε σε λεπτομέρειες... πόσο θα κάτσει στη πίστα ο ένας, πόσο ο άλλος... Ποιός θα μπει πρώτο όνομα (ποιός ενδιαφέρεται?) αν θα υποχωρήσει ο Νότης ή ο Γιάννης.
Τι βλακείες και ανωριμότητες είναι αυτά?
Μείνετε στο πόσο σημαντική συνεργασία είναι και τι θα προσφέρουν στο κοινό.
Πλέον τέτοια σχήματα πρέπει να γίνονται.
christos
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Τρί Ιαν 26, 2016 6:43 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από christos »

Καλησπέρα κι από εμένα παίδες, επιστροφή μετά από 9μήνες καθώς εκπλήρωσα τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις....
Από ότι βλέπω και από τον Scorpion αλλά και από σελίδα του Facebook, το Fantasia έχει κλείσει απλά περιμένουμε να ανακοινωθεί και επίσημα το όνομα.
http://imgur.com/JIkjTka
Πάνω απ' ολα ΕΓΩ, αυτό το εγώ που με σκοτώνει κάθε μέρα
Άβαταρ μέλους
MIA ZΩΗ ΝΟΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2015 9:08 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MIA ZΩΗ ΝΟΤΗΣ »

Κάλα θα ηταν ολες αυτες οι σελίδες που παιζουν με γρίφους να λεν τα πραγματα με το ονομά τους!
Ο Νοτης εκανε προφορικη συμφωνία με Πλούταρχο στο Φάντασια (οπως μας ειπε ο Scorpion πιο πανω) κι ας μην γινει ποτε η συνεργάσια..
nikosp
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2014 7:05 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikosp »

Scorpion γνωρίζεις μήπως το παρασκήνιο;Ηταν ιδέα του Νότη ή του Μπερτάκη η συνεργασία με Πλούταρχο;
Τώρα η δικιά σου η φωνή κατάντησε κραυγή!!!
giannis21
Δημοσιεύσεις: 387
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 14, 2016 3:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giannis21 »

ΑΝ ΓΙΝΕΙ Η ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΠΡΩΤΟ ΟΝΟΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΟΤΗΣ...ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΡΙΕΡΑ ΕΧΕΙ...ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΧΗΜΑ ΑΜΑ ΓΙΝΕΙ...ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ Ο ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ..ΚΑΙ ΘΑ ΤΑΙΡΙΑΞΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΝΟΤΗ...ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΠΕΡΣΙ ΝΑ ΠΗΓΕ ΤΡΕΝΟ ΤΟ ΣΧΗΜΑ...ΑΛΛΑ Ο ΚΑΡΡΑΣ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΟΤΑΝΕ..
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

nikosp έγραψε:Scorpion γνωρίζεις μήπως το παρασκήνιο;Ηταν ιδέα του Νότη ή του Μπερτάκη η συνεργασία με Πλούταρχο;
Αυτό που ξέρω είναι ότι ο Μπερτάκης αφού κλείνει πρώτα τον Νότη, είτε για το Fantasia είτε για το Teatro, ξεκινά την αναζήτηση για πιθανές συνεργασίες. Τις προτείνει στον Νότη κι αν ο Νότης της εγκρίνει, τότε προχωράει σε διαπραγματεύσεις με αυτά τα ονόματα. Με την σύμφωνη γνώμη του Νότη. Με τον Πλούταρχο είχε μιλήσει πριν ενάμιση μήνα και τότε ο Γιάννης του είχε απαντήσει διπλωματικά επειδή βρισκόταν κοντά σε συμφωνία με Θεοδωρίδου. Τελικά, χάλασε πριν μέρες το σχήμα αυτό κι έτσι απάντησε θετικά στον Μπερτάκη. Πλέον, έχουν περάσει στο στάδιο συζητήσεων για την ημερομηνία έναρξης. Ο Μπερτάκης θέλει τον Οκτώβριο να ξεκινήσει το σχήμα, οι καλλιτεχνες θέλουν Νοέμβριο. Κι έχουν πέσει στο τραπέζι δύο ημερομηνίες σαν επικρατέστερες. 10 Νοεμβρίου και 17 Νοεμβρίου.

Τώρα στα περί χρόνων, τα οποία τα υποστηρίζουν όλως τυχαίως κάποιοι που μπαίνουν μία φορά το χρόνο στο φόρουμ, δεν τα πολυκαταλαβαίνω. Εφόσον έχουν συμφωνήσει άπαντες τι τους ενδιαφέρει αυτούς πόσο θα εμφανίζεται ο ένας και πόσο ο άλλος? Στην τελική πάρτε κλεψύδρα να δείτε ποιος την έχει...μεγαλύτερη, την διάρκεια πάνω στην πίστα. Λίγο μας ενδιαφέρει τους υπολοίπους. Είναι μία ωραία συνεργασία. Τα υπόλοιπα περιττεύουν. Απολαύστε τέτοιες συνεργασίες τώρα που το έδαφος είναι πρόσφορο για να γίνουν και αφήστε τις μικρότητες.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Και λίγη αναδρομή στο παρελθόν. Τότε που όλοι με τόση ευκολία δήλωναν ότι "δεν θα συνεργαζόμουν με τον Νότη", ο Πλούταρχος είχε αφήσει ανοικτό το ενδεχόμενο να συνεργαζόταν με Νότη, αφού όπως σωστά λέει "δεν με ενδιαφέρει η πολιτική πεποίθηση του κάθενος, αλλά πως θα συνυπάρξω καλλιτεχνικά μαζί του για να κάνουμε το κοσμο να περνάει ωραία".

Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
ΜΑΓΔΑ
Δημοσιεύσεις: 9107
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:05 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜΑΓΔΑ »

Γιατί όμως έχουν αρχίσει οι φήμες για συνεργασία Πλούταρχου με Καρρά, τη στιγμή που έχουν προχωρήσει οι συζητήσεις με Νότη;
Life is a RollerCoaster...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

ΜΑΓΔΑ έγραψε:Γιατί όμως έχουν αρχίσει οι φήμες για συνεργασία Πλούταρχου με Καρρά, τη στιγμή που έχουν προχωρήσει οι συζητήσεις με Νότη;
Προφορική συμφωνία καταλαβαίνουμε τι είναι? Είναι ότι ναι μεν τα βρήκαμε στα ουσιώδη, αλλά αυτό δεν απαγορεύει σε κανέναν να μιλάει ταυτόχρονα με άλλον επιχειρηματία, εφόσον δεν έχουν "πέσει υπογραφές", δηλαδή δεν δούμε ανακοινώσεις. Γιατί δεν αποκλείεται κάποιος να προτείνει στον Πλούταρχο τα ίδια λεφτά αλλά με παραπάνω χρόνο ή τους ίδιους χρόνους με παραπάνω χρήματα οπότε να θελήσει να πάει εκεί. Γι' αυτό έγραψα πριν μέρες όταν ενημέρωσα περί προφορικής συμφωνίας, ότι και πέρσι υπήρξε ανάλογη συμφωνία με Πάολα όμως στο παρά δύο χάλασε γιατί βρέθηκε κάποιος που της έδωσε πολύ καλύτερα χρήματα. Γι' αυτό συμπλήρωσα στην ίδια ανάρτηση "ας περιμένουμε ανακοινώσεις για να είμαστε 100% σίγουροι." Ελπίζω να είναι κατανοητό. Τώρα αν τελικά γίνει το σχήμα με Νότη ή με Καρρά ή με τον φούφουτο, ας κάνουμε λίγο υπομονή. Και με την Θεοδωρίδου είχανε συμφωνήσει στα περισσότερα όμως σε κάποια λεπτομέρεια τα χάλασαν. Προφορική συμφωνία με τον Νότη και τον Μπερτάκη υπάρχει, είτε το πιστεύουν κάποιοι είτε όχι. Ωστόσο δεν είναι δεσμευτική. Ξαναλέω, ούτε πέρσι ήταν για την Πάολα. Λίγη υπομονή.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Απάντηση