Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
MIA ZΩΗ ΝΟΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2015 9:08 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MIA ZΩΗ ΝΟΤΗΣ »

Ρε παιδιά στο Ινστα που ανεβάσει η σελίδα στορυ με κατι στοίχους τι παιζει ; Ποιο τραγούδι ειναι ψάχνω και δεν βρίσκω τίποτα....
Φιλε αν εννοεις το στορυ που αναρτησε το notissfakianakis eu ειναι στιχοι απο το τραγουδι Βαπτισμα πυρος απο το δισκο Με το Ν και με το Σ του 1993
Άβαταρ μέλους
Siempre
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τρί Δεκ 20, 2016 11:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Siempre »

Καλησπέρα παιδιά. Θα κατέβω Αθήνα το Σάββατο γιατί Δευτέρα φεύγω απο Πειραιά διακοπές και λέω να πάω Ακρωτήρι. Έχω κάποιες απορίες.
1) Τί ώρα βγαίνει ο κοντός;
2) Υπάρχει κανονικά μπαρ στο μαγαζί που μπορώ να πιώ ποτό; Αν ναι, πόσο κοστίζει;
nikosp
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2014 7:05 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikosp »

Siempre έγραψε: Τετ Ιούλ 11, 2018 11:19 am Καλησπέρα παιδιά. Θα κατέβω Αθήνα το Σάββατο γιατί Δευτέρα φεύγω απο Πειραιά διακοπές και λέω να πάω Ακρωτήρι. Έχω κάποιες απορίες.
1) Τί ώρα βγαίνει ο κοντός;
2) Υπάρχει κανονικά μπαρ στο μαγαζί που μπορώ να πιώ ποτό; Αν ναι, πόσο κοστίζει;
1) 2 παρά τέταρτο περίπου
2)Ναι υπάρχει και είναι και σε καλή θέση βλέπεις μια χαρά.15 ευρώ η είσοδος με ποτό.
Τώρα η δικιά σου η φωνή κατάντησε κραυγή!!!
Billbill
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 02, 2016 1:07 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Billbill »

Σωτηρακο, ο Νότης δεν άλλαξε το σκεπτικό του και την στάση του ( αν και δίνει αυτό το στιγμα) , απλά πλέον πληρώνει τις δημόσιες τοποθετήσεις περί συγκεκριμένου κόμματος και όλα αυτά που συνέβησαν τον τελευταίο καιρό. Και λέω πληρώνει γιατί πλέον δεν μπορεί να εκφραστεί ελεύθερα επειδή τον περιμένουν στην γωνία άπαντες. Τα χει μπερδέψει τόσο πολύ που ακόμα και ο ίδιος έχει χάσει την μπάλα με τόσο πόλεμο.
Αν υποστήριζε τα λεγόμενα του μέχρι το 2012 σήμερα ο Νότης θα ήταν ο νέος Θεοδωράκης όπου τα τραγούδια του θα έπαιζαν σε πορείες και όλοι θα λέγανε τα καλύτερα και θα τον είχαν όλοι ψηλά. Έτσι θα επιτελουσε και το έργο το οποίο έχει δηλώσει ότι έχει έρθει στην γη. Δηλαδή να τραγουδά κοινωνικά τραγούδια και να ξυπνά τον κόσμο. Αλλά αλλά........
Ο Μανώλης ο βλάχος έχει διορθώσει τον ήχο στα λαιβ. Πλέον είναι πιο καθαρός. Έτσι μου φαίνεται ( άσχετο επί του θέματος).
nikosp
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2014 7:05 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikosp »

Billbill έγραψε: Τετ Ιούλ 11, 2018 3:26 pm Ο Μανώλης ο βλάχος έχει διορθώσει τον ήχο στα λαιβ. Πλέον είναι πιο καθαρός. Έτσι μου φαίνεται ( άσχετο επί του θέματος).
Ισχύει και εγώ το παρατήρησα.Πολύ καλύτερος ο ήχος.
Τώρα η δικιά σου η φωνή κατάντησε κραυγή!!!
sotirakos
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2016 11:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sotirakos »

Billbill έγραψε: Τετ Ιούλ 11, 2018 3:26 pm Σωτηρακο, ο Νότης δεν άλλαξε το σκεπτικό του και την στάση του ( αν και δίνει αυτό το στιγμα) , απλά πλέον πληρώνει τις δημόσιες τοποθετήσεις περί συγκεκριμένου κόμματος και όλα αυτά που συνέβησαν τον τελευταίο καιρό. Και λέω πληρώνει γιατί πλέον δεν μπορεί να εκφραστεί ελεύθερα επειδή τον περιμένουν στην γωνία άπαντες. Τα χει μπερδέψει τόσο πολύ που ακόμα και ο ίδιος έχει χάσει την μπάλα με τόσο πόλεμο.
Αν υποστήριζε τα λεγόμενα του μέχρι το 2012 σήμερα ο Νότης θα ήταν ο νέος Θεοδωράκης όπου τα τραγούδια του θα έπαιζαν σε πορείες και όλοι θα λέγανε τα καλύτερα και θα τον είχαν όλοι ψηλά. Έτσι θα επιτελουσε και το έργο το οποίο έχει δηλώσει ότι έχει έρθει στην γη. Δηλαδή να τραγουδά κοινωνικά τραγούδια και να ξυπνά τον κόσμο. Αλλά αλλά........
Ο Μανώλης ο βλάχος έχει διορθώσει τον ήχο στα λαιβ. Πλέον είναι πιο καθαρός. Έτσι μου φαίνεται ( άσχετο επί του θέματος).
Θα συμφωνησω με το σκεπτικο σου.
panagos
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 12, 2016 1:55 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panagos »

Την Παρασκευή που μας πέρασε ήμουν μέσα. Κατέβηκα από Θεσσαλονίκη για να γιορτάσω τα γενέθλια μου. Ο χώρος εξαιρετικός. Εξυπηρέτηση πολύ καλή. Κόσμο είχε αρκετό, όχι όμως σαν την πρεμιέρα. Ο Νότης κλασικά κορυφή, αν και η φωνή ήταν λίγο κλεισμένη. Κατάφερα να τραβήξω με το κινητό 4 τραγούδια σε πολύ καλή ποιότητα (Από το φως του φεγγαριού, Τι να μου πεις και συ, Κοινωνία στο μείον -society under zero όπως είπε- και Τα πάθη). Επειδή δεν έχω ανεβάσει ποτέ στο youtube, όποιος θέλει του στα στέλνω στο messanger.

ΥΓ1. johnytzitzi είσαι μήπως εκείνος με την άσπρη μπλούζα και το ηλεκτρονικό τσιγάρο που ανέβηκε στη σκηνή 2-3 φορές;

ΥΓ2. Το πάρκινγκ να ξέρετε στοιχίζει 10 ευρώ.

ΥΓ3. Έχω την εντύπωση πως ο Γιώργος Καλούδης ήταν κανονικά, απλά έχει αφήσει μούσια.

ΥΓ4. Ήταν μια μορφή που στην τελευταία ώρα του προγράμματος και κάθε φορά που τελείωνε ο Νότης ένα τραγούδι του φώναζε Έξω βρέχειιιι. Τελικά δεν το είπε...
Άβαταρ μέλους
MIA ZΩΗ ΝΟΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2015 9:08 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MIA ZΩΗ ΝΟΤΗΣ »

Ο Νότης κλασικά κορυφή, αν και η φωνή ήταν λίγο κλεισμένη. Κατάφερα να τραβήξω με το κινητό 4 τραγούδια σε πολύ καλή ποιότητα (Από το φως του φεγγαριού, Τι να μου πεις και συ, Κοινωνία στο μείον -society under zero όπως είπε- και Τα πάθη). Επειδή δεν έχω ανεβάσει ποτέ στο youtube, όποιος θέλει του στα στέλνω στο messanger.
Φιλε καλημερα θα ηθελα το ''τι να μου πεις και εσυ'' αν μπορεις να μου το στειλεις στη σελιδα μου στο facebook Μια ζωη Notis Sfakianakis
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

nikosp έγραψε: Τετ Ιούλ 11, 2018 4:41 pm
Billbill έγραψε: Τετ Ιούλ 11, 2018 3:26 pm Ο Μανώλης ο βλάχος έχει διορθώσει τον ήχο στα λαιβ. Πλέον είναι πιο καθαρός. Έτσι μου φαίνεται ( άσχετο επί του θέματος).
Ισχύει και εγώ το παρατήρησα.Πολύ καλύτερος ο ήχος.
Ανέβασαν την φωνή...σωστή η παρατήρηση σας.Αν και σε κάποια τραγούδια έβγαζαν φλατ ήχο τα ηχεία ίσως επειδή είναι ο χώρος ανοιχτός βέβαια για να μην έχουμε echo.
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Άβαταρ μέλους
makis celica
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Παρ Μάιος 22, 2015 1:02 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από makis celica »

Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Δύο εμφανίσεις θα γίνουν στην Κύπρο. Αυτό ξέρω εγώ. 29 και 30 Σεπτεμβρίου. Απλά η πρώτη ακόμα δεν έχει οριστικοποιηθεί 100%. Είχε πάει ο Μίλτος Καρατζάς και τις έκλεισε. Θα γίνουν οι απαραίτητες εργασίες για να ειναι ο χώρος όπως πρέπει γιατί έχει θέματα.

Υ.Γ.: Εγινε μία πρώτη κουβέντα μεταξύ Νότη και Βλάχου για τον χορευτικό δίσκο. Ουσιαστικά ενημερώθηκε για το πόσα κομμάτια έχουν μαζευτεί. Ακόμα έχουμε πολύ δρομο μπροστά για να ξεκινήσουν οι διαδικασιες.

Υ.Γ.2: Εχει και καποιες ακόμα προτάσεις για συναυλίες εκεί γύρω στο Σεπτέμβριο. Καμία ειλημμένη απόφαση για την ώρα, αφού ήδη έχει μία γεμάτη σεζόν και θέλει να πάει και δυο γεμάτους μήνες στην Κω.

Υ.Γ.3: Νότης-Ρέμος για Φαντασία τον επόμενο χειμώνα (2019-2020). Δεν έκατσε για φέτος για πολλούς λόγους. Ο Νότης έχει συμφωνήσει προφορικά με το Fever για δεύτερη συνεχόμενη σεζόν, ο Ρέμος έχει κανονίσει σχήμα με Βανδή αλλά και κάποια τηλεοπτικά πράγματα φέτος και γενικά δεν έκατσε για φέτος και το έκλεισαν για του χρόνου. Πρώτα ο Θεός...γιατί όταν κάτι γίνεται ένα χρόνο πριν, έχει το ρίσκο να χαλάσει μέχρι τότε. Υπομονή.

Υ.Γ.4: Για φέτος τι γίνεται που θέλει δυνατή συνεργασία για να βγει η χρονιά. Η Πέγκυ απέρριψε πρόταση για εκ νέου συνεργασία και ακούγεται ότι ίσως σκεφτεί αρχικά να προτείνει στην Καίτη να συνεχίσουν και στο Fever το χειμώνα, βρίσκοντας ένα πιο υπολογισιμο όνομα για 3ο προκειμένου να βγει η σεζόν αξιοπρεπώς. Ψηλά στην...λίστα των υποψηφίων ο Σταμάτης Γονίδης (για δεύτερο όνομα όχι τρίτο :wink: ).
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
Stavrosl10
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Μάιος 11, 2018 1:52 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stavrosl10 »

πηγα το Σαββατο ακρωτηρι ο αρχοντας ειπε Ηρθα κι αποψε στα σκαλοπατια σου και Κουραγιο που θα βρω,φανταστικη βραδια γενικοτερα! Σε πολλα κεφια και τα δυο Σαββατα που πηγα! Μην με παρετε στο ψιλο αλλα μου εχει κατσει οτι ετοιμαζει ζωντανο δισκο :lol: λιγο οι επιλογες των τραγουδιων λιγο η παρουσια του βλαχου εκει.. :give_rose:
ΥΓ Θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στον σκορπιον για ολα οσα μας μεταφερει εγω περιμενω πως και πως αυτα που γραφει
Μα όταν αλλάζει ο καιρός πως με πονάει...
Άβαταρ μέλους
Dimitris96
Δημοσιεύσεις: 862
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 28, 2007 12:16 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dimitris96 »

Stavrosl10 έγραψε: Παρ Ιούλ 13, 2018 4:43 pm Μην με παρετε στο ψιλο αλλα μου εχει κατσει οτι ετοιμαζει ζωντανο δισκο :lol: λιγο οι επιλογες των τραγουδιων λιγο η παρουσια του βλαχου εκει.. :give_rose:
Ο Βλάχος ειναι προς το παρών ο Ηχολήπτης του Νότη Γι αυτο ειναι κάθε βράδυ παρών.
Μετα την απαγόρευση του Μουκίδη λογικό ειναι να ακούσουμε διαφορετικά τραγουδια πλέον...
Εύχομαι μετα την τριλογία να μας χαρίσει και έναν τελευταίο διπλό ζωντανό δισκο
Μας τον χρωστάει πιστεύω :mrgreen:
Notis Sfakianakis
Jim83
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 1:16 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jim83 »

Παιδιά καλησπέρα. Το Σάββατο που έρχεται θα κάνω ταξίδι αστραπή για να δω τον άρχοντα. Δύο ερωτήσεις αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα. Εξυπηρετεί κάποιο λεωφορείο από αεροδρόμιο για κάπου κοντά στο ακρωτήρι και σε ποια στάση πρέπει να κατέβω? Επίσης πιάτσα ταξί υπάρχει κοντά στο μαγαζί για την επιστροφή? Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
george98
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2016 2:00 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από george98 »

Jim83 έγραψε: Κυρ Ιούλ 15, 2018 11:52 am Παιδιά καλησπέρα. Το Σάββατο που έρχεται θα κάνω ταξίδι αστραπή για να δω τον άρχοντα. Δύο ερωτήσεις αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα. Εξυπηρετεί κάποιο λεωφορείο από αεροδρόμιο για κάπου κοντά στο ακρωτήρι και σε ποια στάση πρέπει να κατέβω? Επίσης πιάτσα ταξί υπάρχει κοντά στο μαγαζί για την επιστροφή? Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
Εικόνα

Φίλε από το αεροδρόμιο το Χ96 είναι αυτό που σε βολεύει περισσότερο. Στην 2η Ελληνικού πρέπει να κατέβεις αλλά και πάλι έχει απόσταση αν θες να πας με τα πόδια. Μπορείς να πάρεις και το τραμ για μία στάση από Άγιο Αλέξανδρο και να κατέβεις 2η Αγίου Κοσμά. Από εκεί είναι περίπου 10 λεπτά με τα πόδια μια ευθεία. Για πιάτσα ταξί μετά δεν ξέρω τι παίζει. Στην πρεμιέρα που είχα πάει δεν είδα μετά πιάτσα.
Το πρόσωπο του καθενός είναι ψυχής καθρέπτης
Jim83
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 1:16 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jim83 »

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε!
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

DimitrisGk
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Πέμ Απρ 19, 2018 6:38 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DimitrisGk »

Αφού κατέληξε να έχει 0 likes και πάνω από 30 dislikes κατέβασαν το τραγικό βίντεο με τον αλευρα σίγουρα ρόλο έπαιξαν και τα σχόλια που όλα τον έκραζαν και κανένα δεν ήταν θετικό
Κρύβομαι από τους άλλους και απο μένα
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Α, τοσο υπερασπιστηκαν την δουλεια τους? :geek:
Άβαταρ μέλους
makis celica
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Παρ Μάιος 22, 2015 1:02 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από makis celica »


Παιδια εδω ειναι με την Καιτη στη πιστα ??
Απάντηση