Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Notis21
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2020 9:11 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis21 »

Αν ισχύει το ότι υπάρχει υλικό από live εκτελέσεις των τελευταίων ετών (απο την Πύλη Αξιου είχε ακουστεί) τότε θεωρητικά απομένει μόνο η εντολή του Νοτη για να αρχίσει η δουλειά που δεν νομίζω να είναι τόσο χρονοβόρα και να βγει τουλάχιστον ένας live δίσκος...Πραγματικα δεν ξέρω τι μπορεί να έχει σχεδιάσει(ίσως και τίποτα)...
Στην τελική επειδή έχω δει εδώ στο φόρουμ πολλά άτομα να ασχολούνται με το αντικείμενο δεν μας δίνουν το υλικό να φτιάξουμε εμείς τον δίσκο να τον γουστάρουμε; :lol:
Άβαταρ μέλους
J&B
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 1:40 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J&B »

J&B έγραψε: Κυρ Φεβ 07, 2021 1:44 pm Υ.Γ. αν δεν κάνω λάθος στην panik υπεύθυνος ρεπερτορίου είναι ο Μπενέτος....
EDIT: Λίγο που το έψαξα δεν είναι απλά υπεύθυνος ρεπερτορίου αλλά κάνει και επιμέλεια παραγωγής σε τραγουδιστές όπως ο Καραφώτης :crazy:
Κοιμόμουνα και ξύπνησα μονάχα που τα αντίκρυσα...
Apolitos77
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2020 5:11 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Apolitos77 »

Ένας από τους λόγους που έχει κολλήσει ο live δίσκος είναι και υπόθεση με τον Μουκιδη.
Αν τα ξαναβρούν ίσως και να προχωρήσει ο δισκος.
Γνωριζω οτι ο Μουκιδης θέλει να τα ξαναβρεί με τον Νοτη.
Ο Νότης δεν γνωρίζω αν θέλει.. Ένα τηλεφώνημα υπόθεση είναι.
Μεταξύ τους κάτι έχει συμβεί το οποίο γνωρίζουν μόνο 3 με 4 ατομα.
Από κει και πέρα ούτε που με νοιάζει τι είναι αυτό.. Αρκεί να τα βρούνε.
Θα είναι καλό για όλους.
Οτι και να έγινε πάντως το λάθος είναι από την πλευρά του Μουκιδη που βγήκε δημόσια και έκανε ότι έκανε. Και ο Νότης να φταίει (που από όσο γνωρίζω φταίει), το λάθος είναι του Μουκιδη. Δεν πραττουν έτσι οι άντρες.
Άβαταρ μέλους
ΜΑΓΔΑ
Δημοσιεύσεις: 9120
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:05 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜΑΓΔΑ »

Παρακαλείσθε οι πιο θερμόαιμοι να ανταλλάσσετε προσωπικά μηνύματα μεταξύ σας.
Αλλιώς θα με αναγκάσετε να κλειδώσω το θέμα μέχρι να ηρεμήσετε.
Life is a RollerCoaster...
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »

Εγώ που μίλησα και με κασσαμπαλη πάντως.
Οι λέξεις του ήταν ότι προς το παρών δεν έχει προχωρήσει κάτι.
Για το αν θα βγει έστω ένα τραγούδι...
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
tsakir1
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 28, 2019 11:37 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsakir1 »

Καμια εταιρεια δεν εχει καμια ευθυνη για τον Νοτη !
Ο Νοτης ειναι ο καλλιτεχνης που λεει ΟΧΙ σε οτι δεν του αρεσει!!
Η σταδιακη πτωση του Νοτη οφειλεται κατα 90% στον ιδιο και στις επιλογες του !!!
Για να καταλαβω,οταν ο Νοτης ηταν στην κορυφη το 90-2000,ηταν λογω ικανοτητας του και επιλογων,και ξαφνικα φτασαμε στο 2020 και κραζουμε την εταιρεια του Νοτη επειδη ο Νοτης δεν εχει ορεξη να τραγουδησει ;
Ας μην χαιδευουμε τα αφτια κανενος εδω μεσα ...
Εδω να λεμε αληθειες !!!
Ο Νοτης εχει μεινει στασινος την τελευταια 5ετια και δεν φταιει κανεις,παρα μονο ο ιδιος !
Ο Νοτης εχει 'βαρυνει',και δεν εχει ορεξη για πολλα πραγματα!
Notorious
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2014 10:58 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notorious »

Έβλεπα χτες το αφιέρωμα στον Στράτο στο Mega...4ωρο αφιέρωμα με μεγάλα τραγούδια παρέλασαν αρκετοί καταξιωμένοι του χώρου από τραγουδιστές μέχρι συνθέτες. Σίγουρα ο Νότης θα έπρεπε να είχε θέση σε αυτό...και όχι να ακούμε τον "Στράτο" από τον Σταν..το γιατί είναι άλλη κουβέντα και δεν έχει σημασία πλέον...Όπως έχει πει και ο Παναγιωτάκης (Γιαννούλης) ο Νότης έχει το εκτόπισμα του Στράτου...Άκου βρε φίλε, Βρέχει φωτιά στην Στράτα μου, Γιατί Θεέ μου η ζωή, Γύρισε Κοντά μου, Αγάπη μου Επικίνδυνη, Ποιος το είπε για τους μάγκες, Καρδιά μου Αλήτισσα, Της γυναίκας η Καρδιά, Παλιατζής, Και τι δεν κάνω, Μόνο ένα θαύμα....τραγούδια που ο Νότης έχει βάλει στις εμφανίσεις του και τα έχει ερμηνεύσει με τον δικό του άρτιο τρόπο, με στιβαρότητα και με σεβασμό...ελπίζω κάποια στιγμή ο Νότης να κάνει τουλάχιστον ένα δικό του αφιέρωμα στον Στράτο ή εάν κυκλοφορήσει κάποιο live να βάλει μερικά..
Βλέποντας αυτό σκεφτόμουν, ότι ο Νότης τελικά πρέπει να είναι ο μοναδικός τραγουδιστής που εδώ και ένα χρόνο δεν έχει εμφανιστεί πουθενά, ούτε τηλεόραση, ούτε ραδιόφωνο, ούτε συνέντευξη, ούτε ένα τραγούδι...όλοι άλλοι κάτι έχουν κάνει...κάπου τους έχεις δει...του έχω όμως εμπιστοσύνη γιατί η δυναμική και η υπόστασή του είναι τεράστια...με μια μόνο εμφάνιση, με ένα μόνο νέο τραγούδι μπορεί να αφυπνίσει το κοινό του ανά πάσα στιγμή...εδώ το αφύπνισε μόνο και μόνο που τον είδαμε 10'' στα δικαστήρια...
Άβαταρ μέλους
J&B
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 1:40 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J&B »

Notis21 έγραψε: Κυρ Φεβ 07, 2021 2:09 pm Αν ισχύει το ότι υπάρχει υλικό από live εκτελέσεις των τελευταίων ετών (απο την Πύλη Αξιου είχε ακουστεί) τότε θεωρητικά απομένει μόνο η εντολή του Νοτη για να αρχίσει η δουλειά που δεν νομίζω να είναι τόσο χρονοβόρα και να βγει τουλάχιστον ένας live δίσκος...Πραγματικα δεν ξέρω τι μπορεί να έχει σχεδιάσει(ίσως και τίποτα)...
Στην τελική επειδή έχω δει εδώ στο φόρουμ πολλά άτομα να ασχολούνται με το αντικείμενο δεν μας δίνουν το υλικό να φτιάξουμε εμείς τον δίσκο να τον γουστάρουμε; :lol:
Θυμάται κανείς ποια χρόνια στην Πύλη είχε γίνει ηχογράφηση;
Κοιμόμουνα και ξύπνησα μονάχα που τα αντίκρυσα...
GiannisGr
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 22, 2018 6:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiannisGr »

J&B έγραψε: Δευ Φεβ 08, 2021 6:22 pm
Notis21 έγραψε: Κυρ Φεβ 07, 2021 2:09 pm Αν ισχύει το ότι υπάρχει υλικό από live εκτελέσεις των τελευταίων ετών (απο την Πύλη Αξιου είχε ακουστεί) τότε θεωρητικά απομένει μόνο η εντολή του Νοτη για να αρχίσει η δουλειά που δεν νομίζω να είναι τόσο χρονοβόρα και να βγει τουλάχιστον ένας live δίσκος...Πραγματικα δεν ξέρω τι μπορεί να έχει σχεδιάσει(ίσως και τίποτα)...
Στην τελική επειδή έχω δει εδώ στο φόρουμ πολλά άτομα να ασχολούνται με το αντικείμενο δεν μας δίνουν το υλικό να φτιάξουμε εμείς τον δίσκο να τον γουστάρουμε; :lol:
Θυμάται κανείς ποια χρόνια στην Πύλη είχε γίνει ηχογράφηση;
Αν δεν κάνω λάθος το 2016 που είχα πάει γινόταν ηχογράφηση
Γενικά μου φαίνεται και λόγο άκυρο να βγάλει ζωντανό δίσκο ηχογραφημένο πριν 5 χρόνια
Εκτός και αν μαζέψει υλικό από όλη την καριέρα του τότε θα αξίζει τον κόπο
στο χώμα σου Ελλάδα μα εσυ δεν είσαι εδώ
Notis21
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2020 9:11 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis21 »

J&B έγραψε: Δευ Φεβ 08, 2021 6:22 pm
Notis21 έγραψε: Κυρ Φεβ 07, 2021 2:09 pm Αν ισχύει το ότι υπάρχει υλικό από live εκτελέσεις των τελευταίων ετών (απο την Πύλη Αξιου είχε ακουστεί) τότε θεωρητικά απομένει μόνο η εντολή του Νοτη για να αρχίσει η δουλειά που δεν νομίζω να είναι τόσο χρονοβόρα και να βγει τουλάχιστον ένας live δίσκος...Πραγματικα δεν ξέρω τι μπορεί να έχει σχεδιάσει(ίσως και τίποτα)...
Στην τελική επειδή έχω δει εδώ στο φόρουμ πολλά άτομα να ασχολούνται με το αντικείμενο δεν μας δίνουν το υλικό να φτιάξουμε εμείς τον δίσκο να τον γουστάρουμε; :lol:
Θυμάται κανείς ποια χρόνια στην Πύλη είχε γίνει ηχογράφηση;
Χωρίς να είμαι σίγουρος νομίζω ότι είχα ακούσει για το 2018 που πήγε με την Ζήνα όμως μπορεί να είναι και το 2016 που λέει ο φίλος...Πάντως είχε ακουστει επισης ότι συνέχισαν να ηχογραφούν και στο Γκαζι...Δεν ξέρω ποια είναι η αλήθεια γιατί όλα είναι φήμες..
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

J&B έγραψε: Δευ Φεβ 08, 2021 6:22 pm
Notis21 έγραψε: Κυρ Φεβ 07, 2021 2:09 pm Αν ισχύει το ότι υπάρχει υλικό από live εκτελέσεις των τελευταίων ετών (απο την Πύλη Αξιου είχε ακουστεί) τότε θεωρητικά απομένει μόνο η εντολή του Νοτη για να αρχίσει η δουλειά που δεν νομίζω να είναι τόσο χρονοβόρα και να βγει τουλάχιστον ένας live δίσκος...Πραγματικα δεν ξέρω τι μπορεί να έχει σχεδιάσει(ίσως και τίποτα)...
Στην τελική επειδή έχω δει εδώ στο φόρουμ πολλά άτομα να ασχολούνται με το αντικείμενο δεν μας δίνουν το υλικό να φτιάξουμε εμείς τον δίσκο να τον γουστάρουμε; :lol:
Θυμάται κανείς ποια χρόνια στην Πύλη είχε γίνει ηχογράφηση;
Την χρονιά που πήγε με τον Καρρα.
Pals4
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τετ Ιαν 27, 2021 3:59 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pals4 »

Μια ερώτηση γιατί δεν γνωρίζω.. η συναυλία για Χρυσοβέργη ακυρώθηκε; Αναβλήθηκε; Τι συνέβη;
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »

Pals4 έγραψε: Τρί Φεβ 09, 2021 3:17 pm Μια ερώτηση γιατί δεν γνωρίζω.. η συναυλία για Χρυσοβέργη ακυρώθηκε; Αναβλήθηκε; Τι συνέβη;
Πέρασαν σχεδόν 2 χρόνια από τότε
Οπότε λογικά ακυρώθηκε...
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
telos me...telos
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τρί Φεβ 09, 2021 5:02 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από telos me...telos »

Pals4 έγραψε: Τρί Φεβ 09, 2021 3:17 pm Μια ερώτηση γιατί δεν γνωρίζω.. η συναυλία για Χρυσοβέργη ακυρώθηκε; Αναβλήθηκε; Τι συνέβη;
Στην αρχη αναβληθηκε και μετα αφου περασε πολλυς καιρος ακυρωθηκε.
telos me...telos
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τρί Φεβ 09, 2021 5:02 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από telos me...telos »

SFAKattack10 έγραψε: Δευ Φεβ 08, 2021 9:38 pm
J&B έγραψε: Δευ Φεβ 08, 2021 6:22 pm
Notis21 έγραψε: Κυρ Φεβ 07, 2021 2:09 pm Αν ισχύει το ότι υπάρχει υλικό από live εκτελέσεις των τελευταίων ετών (απο την Πύλη Αξιου είχε ακουστεί) τότε θεωρητικά απομένει μόνο η εντολή του Νοτη για να αρχίσει η δουλειά που δεν νομίζω να είναι τόσο χρονοβόρα και να βγει τουλάχιστον ένας live δίσκος...Πραγματικα δεν ξέρω τι μπορεί να έχει σχεδιάσει(ίσως και τίποτα)...
Στην τελική επειδή έχω δει εδώ στο φόρουμ πολλά άτομα να ασχολούνται με το αντικείμενο δεν μας δίνουν το υλικό να φτιάξουμε εμείς τον δίσκο να τον γουστάρουμε; :lol:
Θυμάται κανείς ποια χρόνια στην Πύλη είχε γίνει ηχογράφηση;
Την χρονιά που πήγε με τον Καρρα.
Νομιζω οτι με Καρρα ειχαν τραγουδησει μονο Αθηνα και πηγε μονος του Σαλονικα μετα.
Michalis13
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Δεκ 01, 2020 8:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Michalis13 »

Μαζι πηγαν κ πυλη αξιου!
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »

Παίδες ξέρει κανείς γιατί το προφίλ του Νότη στο Spotify δεν είναι verified με το μπλε σημα εφόσον είναι το official?
Δε θα έπρεπε η εταιρεία να το κάνει?
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
Krouela
Δημοσιεύσεις: 10285
Εγγραφή: Παρ Απρ 20, 2007 7:59 pm
Τοποθεσία: Cosmo-City
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Krouela »

Ite o kalitexnis, ite to management, ite i eteria prepi na to kani afto. Profanos kanis den asxolithike.
Krouela agapes mou, Krouela
telos me...telos
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τρί Φεβ 09, 2021 5:02 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από telos me...telos »

Καπου ειχα διαβασει οτι ο Νοτης ειναι πρωτος σε views στο youtube. Το spotify δεν το ξερουν πολλοι και ισως για αυτο να μην ασχολειται η εταιρεια.
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

telos me...telos έγραψε: Τετ Φεβ 10, 2021 11:17 am Καπου ειχα διαβασει οτι ο Νοτης ειναι πρωτος σε views στο youtube. Το spotify δεν το ξερουν πολλοι και ισως για αυτο να μην ασχολειται η εταιρεια.
Mε 1.4 εκατομμύριο χρήστες στην Ελλάδα δεν το λες και άγνωστο...
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Απάντηση