Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Notis21 έγραψε: Τρί Απρ 20, 2021 11:57 pmΗ έλλειψη ενός τέτοιου επιτελείου έχει φανεί και σε άλλα θέματα όπως με την αποχώρηση του Παπαδοπουλου και αργότερα της Παολα(Εκεί για παράδειγμα ακούγαμε ότι ο Νοτης είχε κόμπλεξ επειδή τα πρώτα τραπέζια έφευγαν όταν έβγαινε ο Νοτης και δεν έβγαινε κανείς να απαντήσει σε αυτές τις βλακείες)..Με λίγα λόγια προχειρότητα παντού που δεν αρμόζει στο μέγεθος του καλλιτέχνη..
Καλά ο Παπαδοπουλος, ενάμιση μήνα που φτιαχνόταν το μαγαζί, ήταν ο μόνος που δεν είχε περάσει να πει ούτε "γεια, πως πάμε". Ο Νότης ήταν καθημερινά εκεί, η Παγώνα συχνά πυκνά πήγαινε, όλοι οι υπόλοιποι σχεδόν μέρα παρά μέρα, αλλά ο Γιώργος άφαντος. Είναι η παγκοσμίως η πρώτη αποχώρηση που προέκυψε δίχως διαφωνία. Διότι δεν συζητήθηκε ποτέ πρόγραμμα. Ο Νότης δεν συνάντησε ποτέ τον Παπαδόπουλο. Στην αρχή του τον είχαν προτείνει από την πλευρά της Παγώνας και τον δέχτηκε.
Όσο για τις ασυναρτησίες ότι άδειαζαν τα τραπέζια ή ότι το μαγαζί είχε περισσότερους φανς της Παγώνας, τις διέδιδε "γνωστή" DJ-ηθοποιός-ραδιοφωνικός παραγωγός-μοντέλο ή οποία τελευταία κάνει καριέρα ως γλάστρα σε πρωινή εκπομπή. Μόνο στους wannabe celebrities είχε την πλειοψηφία η Παγώνα. Κατά τα άλλα οι κρατήσεις ήταν 65% Νοτικοί - 35% οι υπόλοιποι σε ένα μαγαζί που έβαζε 2-2.500 άτομα την βραδιά. Kαι αυτό δεν το βγάζουμε από το μυαλό μας, αλλά από τους αριθμούς που κατέγραφαν σε κρατήσεις οι μετρ του Νοτη. Μας έχουν ζαλίσει με το κοινό που έχει η Παγώνα γι' αυτο -πλην της σεζόν στο Γκάζι- έχει πάει άπατη τα τελευταία χρόνια, όπου τραγούδησε με το μαγαζί-πρόγραμμα πάνω της, με άκρως αρνητικά σχόλια για τις εμφανίσεις της.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »

Σκορπιε αυτό που λες πχ ότι ο Νότης ήταν καθημερινά στο Γκάζι να επιβλέπει εμένα μου κάνει ότι ο άνθρωπος ακόμα και τώρα κοιτάει τη παραμικρή λεπτομέρεια.
Βέβαια θα μου πείτε όπως είπε και ένας σε προηγούμενο ποστ ότι κοιτάει μόνο τα λάιβ εκεί που είναι τα φράγκα.
Εγώ το Νότη δεν τον έχω τέτοιο.
Οπότε η συνέπεια που έχει στις λεπτομέρειες δε κολλάει με την ασυνέπεια με τους δίσκους.
Εκτός αν βαριέται όντως να βγάλει νέο υλικό...
Τι να πω
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Trelos Notikos 2019 έγραψε: Τετ Απρ 21, 2021 5:00 am Σκορπιε αυτό που λες πχ ότι ο Νότης ήταν καθημερινά στο Γκάζι να επιβλέπει εμένα μου κάνει ότι ο άνθρωπος ακόμα και τώρα κοιτάει τη παραμικρή λεπτομέρεια.
Βέβαια θα μου πείτε όπως είπε και ένας σε προηγούμενο ποστ ότι κοιτάει μόνο τα λάιβ εκεί που είναι τα φράγκα.
Εγώ το Νότη δεν τον έχω τέτοιο.
Οπότε η συνέπεια που έχει στις λεπτομέρειες δε κολλάει με την ασυνέπεια με τους δίσκους.
Εκτός αν βαριέται όντως να βγάλει νέο υλικό...
Τι να πω
Ρε φίλε σορρυ κιόλας αλλά δύσκολα μπορεί κανείς να παρακολουθήσει τους συλλογισμούς σου. Γράφεις κάτι, μετά παραθέτεις κάτι που θα σου έλεγε κάποιος και μετά καταλήγεις σε κάτι τελείως διαφορετικό σα να πιστεύεις λίγο απ’ όλα.
Πόσο συχνά πήγαινε δηλαδή ο Νότης; Και τι έκανε εκεί; Πως ξέρουμε ότι ήδη δεν έμενε εκεί όπως έλεγαν στο διαμέρισμα του Μαροσούλη; Τότε λέγατε κάνει πρόβες μόνο την τελευταία εβδομάδα. Δηλαδή αν επειδή έδωσε σημασία στην ακουστική σημαίνει ότι δίνει σημασία στις λεπτομέρειες, ας το αφήσουμε καλύτερα. Δεν είναι λεπτομέρεια ο ήχος. Επίσης, καλό είναι να αποδεχθούμε ότι για κάποιο λόγο -μάλλον πιστεύει θα καούν τα τραγούδια- ο Νότης δεν θέλει να κυκλοφορήσει κάτι αυτήν την περίοδο. Τι σημαίνει αυτό; Ότι κοιτάει μόνο τα φράγκα των ζωντανών εμφανίσεων;
Όλα όσα λέτε για προστασία κλπ τα αναλαμβάνουν οι εταιρείες. Όλοι έχουν κάποιον άνθρωπο να δίνει γραμμή, να κλείνει τρύπες, να απαντά σε κάποια θέματα. Ο δικός μας δεν έχει καν εταιρεία. Ειδικά από το 2013 και μετά.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Notis21
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2020 9:11 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis21 »

Scorpion86 έγραψε: Τετ Απρ 21, 2021 2:02 am
Notis21 έγραψε: Τρί Απρ 20, 2021 11:57 pmΗ έλλειψη ενός τέτοιου επιτελείου έχει φανεί και σε άλλα θέματα όπως με την αποχώρηση του Παπαδοπουλου και αργότερα της Παολα(Εκεί για παράδειγμα ακούγαμε ότι ο Νοτης είχε κόμπλεξ επειδή τα πρώτα τραπέζια έφευγαν όταν έβγαινε ο Νοτης και δεν έβγαινε κανείς να απαντήσει σε αυτές τις βλακείες)..Με λίγα λόγια προχειρότητα παντού που δεν αρμόζει στο μέγεθος του καλλιτέχνη..
Καλά ο Παπαδοπουλος, ενάμιση μήνα που φτιαχνόταν το μαγαζί, ήταν ο μόνος που δεν είχε περάσει να πει ούτε "γεια, πως πάμε". Ο Νότης ήταν καθημερινά εκεί, η Παγώνα συχνά πυκνά πήγαινε, όλοι οι υπόλοιποι σχεδόν μέρα παρά μέρα, αλλά ο Γιώργος άφαντος. Είναι η παγκοσμίως η πρώτη αποχώρηση που προέκυψε δίχως διαφωνία. Διότι δεν συζητήθηκε ποτέ πρόγραμμα. Ο Νότης δεν συνάντησε ποτέ τον Παπαδόπουλο. Στην αρχή του τον είχαν προτείνει από την πλευρά της Παγώνας και τον δέχτηκε.
Όσο για τις ασυναρτησίες ότι άδειαζαν τα τραπέζια ή ότι το μαγαζί είχε περισσότερους φανς της Παγώνας, τις διέδιδε "γνωστή" DJ-ηθοποιός-ραδιοφωνικός παραγωγός-μοντέλο ή οποία τελευταία κάνει καριέρα ως γλάστρα σε πρωινή εκπομπή. Μόνο στους wannabe celebrities είχε την πλειοψηφία η Παγώνα. Κατά τα άλλα οι κρατήσεις ήταν 65% Νοτικοί - 35% οι υπόλοιποι σε ένα μαγαζί που έβαζε 2-2.500 άτομα την βραδιά. Kαι αυτό δεν το βγάζουμε από το μυαλό μας, αλλά από τους αριθμούς που κατέγραφαν σε κρατήσεις οι μετρ του Νοτη. Μας έχουν ζαλίσει με το κοινό που έχει η Παγώνα γι' αυτο -πλην της σεζόν στο Γκάζι- έχει πάει άπατη τα τελευταία χρόνια, όπου τραγούδησε με το μαγαζί-πρόγραμμα πάνω της, με άκρως αρνητικά σχόλια για τις εμφανίσεις της.
Δεν διαφωνώ σε τίποτα απ όσα λες αλλά στην τελική αν κάποιος βγήκε χαμένος επικοινωνιακα από τις δύο αυτές υποθέσεις περιπτώσεις είναι ο Νότης..Εκεί εστιάζω εγώ.
Άβαταρ μέλους
J&B
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 1:40 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J&B »

jdarmody έγραψε: Τετ Απρ 21, 2021 7:25 am Επίσης, καλό είναι να αποδεχθούμε ότι για κάποιο λόγο -μάλλον πιστεύει θα καούν τα τραγούδια- ο Νότης δεν θέλει να κυκλοφορήσει κάτι αυτήν την περίοδο. Τι σημαίνει αυτό; Ότι κοιτάει μόνο τα φράγκα των ζωντανών εμφανίσεων;
Μαζί σου άλλα κανείς δεν ζητάει ολόκληρο δίσκο, απλά μπορεί να κυκλοφορήσει ένα τραγούδι σαν πρόμο...
Αν και για μένα πλέον αυτό είναι το τελευταίο, προσωπικά δισκογραφικά δεν περιμένω τίποτα μετά από 3 χρόνια απουσίας, όσο σκληρό και αν ακούγεται για μένα δισκογραφικά το νιώθω σαν να έχει αποχωρήσει.
Αλλά ας κάνει μια συνέντευξη ή έστω να πει 2 λόγια κάπου, έχουμε φτάσει σε σημείο ανησυχίας πλεόν
Κοιμόμουνα και ξύπνησα μονάχα που τα αντίκρυσα...
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

Αυτή την στιγμή παίζει το live της Πέγκυς στο κανάλι της Heaven και ένα από τα τραγούδια που ερμηνεύει είναι το Λυγαριά μου του Νότη.
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

J&B έγραψε: Πέμ Απρ 22, 2021 2:43 pm
jdarmody έγραψε: Τετ Απρ 21, 2021 7:25 am Επίσης, καλό είναι να αποδεχθούμε ότι για κάποιο λόγο -μάλλον πιστεύει θα καούν τα τραγούδια- ο Νότης δεν θέλει να κυκλοφορήσει κάτι αυτήν την περίοδο. Τι σημαίνει αυτό; Ότι κοιτάει μόνο τα φράγκα των ζωντανών εμφανίσεων;
Μαζί σου άλλα κανείς δεν ζητάει ολόκληρο δίσκο, απλά μπορεί να κυκλοφορήσει ένα τραγούδι σαν πρόμο...
Αν και για μένα πλέον αυτό είναι το τελευταίο, προσωπικά δισκογραφικά δεν περιμένω τίποτα μετά από 3 χρόνια απουσίας, όσο σκληρό και αν ακούγεται για μένα δισκογραφικά το νιώθω σαν να έχει αποχωρήσει.
Αλλά ας κάνει μια συνέντευξη ή έστω να πει 2 λόγια κάπου, έχουμε φτάσει σε σημείο ανησυχίας πλεόν
Φίλε, μαζί σου κι εγώ αλλά..Προσωπικά όπως έχω πει πολλές φορές, δεν έχω προσδοκίες. Ούτε τρέφω καμία ψευδαίσθηση ότι θα επανέλθει φωνητικά ο Νότης ή ότι ο επόμενος δίσκος θα είναι άρτιος κλπ. Μακάρι να γίνει, αλλά δεν το βλέπω..Και για μένα είναι σαν να έχει αποχωρήσει. Ας ελπίσουμε ότι είναι καλά.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
GiannisGr
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 22, 2018 6:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiannisGr »

Πρώτη φορά τυχαία παρακολούθησα απόσπασμα από ένα ταλέντο σοου στον σκαι και έπεσα πάνω σε αναφορά του Αρσενακου του διευθυντή της πανικ στον Νοτη
Συγκεκριμένα είχε τραγουδήσει ένας διαγωνιζόμενος αγγλικό τραγούδι και πάνω στην κριτική του ο αρσενακος είπε έφερε σαν παράδειγμα τοννΝοτη λέγοντας ότι ενώ είναι κορυφαίος στο λαϊκό τραγούδι στο ρεπερτόριο του και συγκεκριμένα στον δίσκο εμπειριών συλλέκτης έχει και ξένα κομμάτια
στο χώμα σου Ελλάδα μα εσυ δεν είσαι εδώ
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »

Παραειναι άφωνοι σε αυτό το talent show 😂😂
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

GiannisGr έγραψε: Σάβ Απρ 24, 2021 12:12 am Πρώτη φορά τυχαία παρακολούθησα απόσπασμα από ένα ταλέντο σοου στον σκαι και έπεσα πάνω σε αναφορά του Αρσενακου του διευθυντή της πανικ στον Νοτη
Συγκεκριμένα είχε τραγουδήσει ένας διαγωνιζόμενος αγγλικό τραγούδι και πάνω στην κριτική του ο αρσενακος είπε έφερε σαν παράδειγμα τοννΝοτη λέγοντας ότι ενώ είναι κορυφαίος στο λαϊκό τραγούδι στο ρεπερτόριο του και συγκεκριμένα στον δίσκο εμπειριών συλλέκτης έχει και ξένα κομμάτια
Τις προάλλες επίσης έπεσα τυχαία πάνω σε ένα απόσπασμα που 2 διαγωνιζόμενοι είπαν το "Χειμώνας είναι" και ο Αρσενάκος ανέφερε πως ο Νότης είναι ένας από τους σημαντικότερους καλλιτέχνες που έχουμε και πως το συγκεκριμένο ντουέτο είναι ένα από τα καλύτερα ντουέτα όλων των εποχών και πως ταιριάζουν απόλυτα οι φωνές του Νότη με του Δάντη.
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Και πριν λίγες μέρες πήρε σημείο αναφοράς τον Νότη για την μπαλάντα του κυρ Μέντιου ως την καλύτερη επανεκτέλεση και την επανασύσταση του τραγουδιού στο κοινό .Προφανώς και γουστάρει τον Νότη και δεν τον αναφέρει σαν CEO της Panik.
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Άβαταρ μέλους
Kiousonator
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Παρ Απρ 10, 2020 6:13 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiousonator »

Musicshoot
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 16, 2014 12:24 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Musicshoot »

Καλημερα παιδια
εχω ψαξει ολο το youtube αλλα δεν το βρηκα και ισως το χει καποιος απο δω που κραταει αρχειο απο τις συνεντευξεις του Νότη.
Ψαχνω μια που είχε δωσει στον Γεωργαντα σε εξωτερικο νομιζω χωρο ηταν τοτε που εβγαλε αν δε κανω λαθος το Συστημα και το Αγγελουδι..
Υπαρχει πουθενα?
Notis7Arxontas
Δημοσιεύσεις: 399
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2018 1:39 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis7Arxontas »

Musicshoot έγραψε: Παρ Απρ 30, 2021 10:53 am Καλημερα παιδια
εχω ψαξει ολο το youtube αλλα δεν το βρηκα και ισως το χει καποιος απο δω που κραταει αρχειο απο τις συνεντευξεις του Νότη.
Ψαχνω μια που είχε δωσει στον Γεωργαντα σε εξωτερικο νομιζω χωρο ηταν τοτε που εβγαλε αν δε κανω λαθος το Συστημα και το Αγγελουδι..
Υπαρχει πουθενα?

Φίλε μου βρήκα αυτό το απόσπασμα. Σε αυτήν αναφέρεσαι;
Musicshoot
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 16, 2014 12:24 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Musicshoot »

ακριβως αυτη ναι . Ολοκληρη υπαρχει ?
Notis7Arxontas
Δημοσιεύσεις: 399
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2018 1:39 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis7Arxontas »

Musicshoot έγραψε: Παρ Απρ 30, 2021 2:19 pm ακριβως αυτη ναι . Ολοκληρη υπαρχει ?
Δεν την έχω βρει πουθενά φίλε δυστυχώς
Άβαταρ μέλους
Kiousonator
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Παρ Απρ 10, 2020 6:13 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiousonator »

Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2088
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Άβαταρ μέλους
Kiousonator
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Παρ Απρ 10, 2020 6:13 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiousonator »

Λέτε να έχουμε κάποιο νεότερο τώρα που ανοίγουν τα δικαστήρια ;
GiannisGr
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 22, 2018 6:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiannisGr »

Kiousonator έγραψε: Τετ Μάιος 05, 2021 10:26 pm Λέτε να έχουμε κάποιο νεότερο τώρα που ανοίγουν τα δικαστήρια ;
Εδώ έχουμε να ακούσουμε τραγούδι 2 χρόνια και περιμένουμε νέα για δικαστήρια ;; 😂😂
Πάρτε απόφαση ότι ο Νότης αποσύρθηκε για να μην απογοητευτείτε και ότι άλλο γίνει μόνο θετική έκπληξη να είναι.
Δεν είναι κακό άλλωστε και ο ίδιος το έχει πει επανειλημμένα ότι όταν πάψει να το ευχαριστιέται και δεν έχει όρεξη θα σταματήσει
στο χώμα σου Ελλάδα μα εσυ δεν είσαι εδώ
Απάντηση