Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Notis21
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2020 9:11 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis21 »

jdarmody έγραψε: Πέμ Μάιος 13, 2021 9:31 pm
Notis21 έγραψε: Πέμ Μάιος 13, 2021 8:45 pm Παιδιά νομίζω το είχε γράψει πριν την σύλληψη του Νοτη..Απλα μετά ήρθε το γεγονός και κουμπωσε.
Αν θυμάμαι καλά είχε κάνει την ανάρτηση κι είχε γράψει «άντε μην τα πάρω και γράψω τραγούδι»
Μπορεί και να έχεις δίκιο, δεν είμαι σίγουρος 100%.
GiannisGr
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 22, 2018 6:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiannisGr »

Μην έχουμε παρωπίδες το τραγούδι είναι παρά πολύ καλό και η ερμηνεία από το δείγμα που ακούμε είναι και αυτή αρκετά καλή.
Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε τις ερμηνείες του νοτη με κανέναν άλλον γιατί εμείς μόνο που ακούμε μια νότα από το στόμα του ανατριχιάζουμε.
Παρόλα αυτά εγώ χαίρομαι που θα βγει το τραγούδι και θα το ακούω ευχάριστα έστω και αν το πει κάποιος άλλος εκτός του Νοτη ,εξάλλου η ερμηνεία και γενικά ο συγκεκριμένος πατάει πάνω στον Νοτη όπως ο Οικονομόπουλος και ερμηνεύουν με έναν τρόπο
Που εμένα μαρεσει..
στο χώμα σου Ελλάδα μα εσυ δεν είσαι εδώ
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »

GiannisGr έγραψε: Πέμ Μάιος 13, 2021 10:23 pm Μην έχουμε παρωπίδες το τραγούδι είναι παρά πολύ καλό και η ερμηνεία από το δείγμα που ακούμε είναι και αυτή αρκετά καλή.
Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε τις ερμηνείες του νοτη με κανέναν άλλον γιατί εμείς μόνο που ακούμε μια νότα από το στόμα του ανατριχιάζουμε.
Παρόλα αυτά εγώ χαίρομαι που θα βγει το τραγούδι και θα το ακούω ευχάριστα έστω και αν το πει κάποιος άλλος εκτός του Νοτη ,εξάλλου η ερμηνεία και γενικά ο συγκεκριμένος πατάει πάνω στον Νοτη όπως ο Οικονομόπουλος και ερμηνεύουν με έναν τρόπο
Που εμένα μαρεσει..
Καλά ναι
Ο συγκεκριμένος πατάει φουλ σε Οικονομόπουλο.
Φαίνεται ξεκάθαρα!!
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
psaroulis
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2018 10:38 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από psaroulis »

jdarmody έγραψε: Πέμ Μάιος 13, 2021 9:31 pm
Notis21 έγραψε: Πέμ Μάιος 13, 2021 8:45 pm Παιδιά νομίζω το είχε γράψει πριν την σύλληψη του Νοτη..Απλα μετά ήρθε το γεγονός και κουμπωσε.
Αν θυμάμαι καλά είχε κάνει την ανάρτηση κι είχε γράψει «άντε μην τα πάρω και γράψω τραγούδι»
Έτσι είναι κ από κάτω είχε γράψει τους στίχους από το ρεφρέν.

Το τραγούδι είναι πολύ καλό, ίσως ότι καλύτερο έχει γράψει την τελευταία 10ετια. Κρίμα για μένα κρίμα. αν το έλεγε ο Νότης αυτό παιδιά θα ήταν ο ύμνος που μας έχει λείψει. Όνειρο ήταν κ αυτό κ πάει όπως αλλά τόσα.
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Ας πρόσεχε ο Μουκίδης. Μετά από τέτοια συμπεριφορά είναι αδύνατο να πει τραγούδι του ο Νότης. Κατά τα λοιπά έχει δυνατά κουπλέ, το ρεφρέν οκ, προσωπικά δεν τρελάθηκα κιόλας. Άπατο θα πάει το κομμάτι, βγήκε και σε λάθος περίοδο κατά τη γνώμη μου.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
tsakir1
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 28, 2019 11:37 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsakir1 »

Παιδια ο Νοτης εχει τελειωσει και εχει παραιτηθει απο την ελληνικη δισκογραφια.
Καλυτερα μην βγαλει τιποτα...
Βαρεθηκαμε την μετριοτητα απο αυτον.
Μπαλαντες με ηλεκτρικες κιθαρες,ζειμπεκικα που γινανε με το ζορι ατμοσφαιρικες μπαλαντες,δευτερες φωνες και τριτες,ολα μετρια και προς τα κατω !
Ειχαμε που ειχαμε την αρρωστημενη εμμονη στα κοινωνικα...
Βρηκαμε τον μπελα μας τωρα με τις ηλεκτρικες κιθαρες και τα ψευτοροκ τραγουδια !!
Ξεχασε το μπουζουκι....το παραπεταξε....
Νοτη μαγκα,φιρμα εγινες με το μα εσυ με καις,με το εισαι ενα πιστολι,με τον αετο κλπ κλπ
Δεν εγινες με τα προβατα και τις αραχνες !!!
Καπου τα μπερδεψες Νοτη...
Κουρασες και λιγο με τα χρυσαυγιτικα σου ξεσπασματα..
Κινηθηκες και στην μετριοτητα...
Ηρθε και ο covid ....
Και ηταν θεμα χρονου η αντιστροφη μετρηση...
Ο,τι αφηνεις λενε....σε αφηνει...
Και εσυ μας εχεις αφησει Νοτη ...

Κριμα γιατι τουλαχιστον το τελος το περιμενα διαφορετικο!!!
Άβαταρ μέλους
Arxontasss
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 23, 2020 11:16 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arxontasss »

Είσαι λάθος. Και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί βγάζεις αυτήν την χολή. Υπέροχα είναι τα πρόβατα, υπέροχος και ο αετος. Επειδή αναμένεις κάτι που δεν έρχεται, σου βγαίνει σε θυμό, εγωισμό και λες αφού δεν γίνεται αυτό που θέλω, ας το απαξίωσω κιόλας να μην το θέλουν και οι άλλοι. Μπράβο ωραίος είσαι
Πάλι χαράματα ξυπνάς, με δάκρυα στα μάτια σου ~
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

Αν δεν επανέλθει ο Νότης θα είναι σαν να κάνει την χάρη όλων εκείνων που θέλουν εδώ και χρόνια να τον αφανίσουν. Θα τους δώσει την ικανοποίηση και θα πουν το καταφέραμε. Μόνο και μόνο γι' αυτό πρέπει να επιστρέψει.
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »

Εδώ η πλήρης σιγή εδώ και ένα χρόνο απ'τη μεριά του έκανε και κάποιους Νοτικους να λένε λόγια που δε νομίζω ότι εννοούν κιόλας.
Αλλά όχι και να λέμε ρε μάγκες
Καλύτερα να σταματήσει
Έχουμε βαρεθεί τις μετριότητες?
Ότι υλικό έβγαλε ο Νότης τα τελευταία χρόνια για μένα μια χαρά ποιοτικό είναι.
Αν λες ότι ξέφυγε απ' το λαϊκό εν μέρει θα συμφωνήσω.
Αλλά μη το ονομάζεις μετριότητα.
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Απορία...Αυτές τις μέρες για κάποιο λόγο δεν μου εμφανίζεται πουθενά το προφίλ lenazevgara.eu...Συμβαίνει και σε σας ή έφαγα μπλοκ να ξέρω να μην ανησυχώ...
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Notis21
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2020 9:11 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis21 »

ilias16 έγραψε: Κυρ Μάιος 16, 2021 12:10 am Απορία...Αυτές τις μέρες για κάποιο λόγο δεν μου εμφανίζεται πουθενά το προφίλ lenazevgara.eu...Συμβαίνει και σε σας ή έφαγα μπλοκ να ξέρω να μην ανησυχώ...
Έφαγες μπλοκ..Τους είχες γράψει τίποτα;
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Notis21 έγραψε: Κυρ Μάιος 16, 2021 1:42 am
ilias16 έγραψε: Κυρ Μάιος 16, 2021 12:10 am Απορία...Αυτές τις μέρες για κάποιο λόγο δεν μου εμφανίζεται πουθενά το προφίλ lenazevgara.eu...Συμβαίνει και σε σας ή έφαγα μπλοκ να ξέρω να μην ανησυχώ...
Έφαγες μπλοκ..Τους είχες γράψει τίποτα;
Με τις υγείες μας...Θα χαίρετε ο κοντός για το κοινό δυο ταχυτήτων που καλλιεργείται...Όχι πέρα από την κριτική προ μηνών και την δημόσια διαφωνία στο φεις που είχα με τον κλασσικό με τα 1000 προφίλ εδώ μέσα δεν ξανά ασχολήθηκα.
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Notis21
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2020 9:11 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis21 »

ilias16 έγραψε: Κυρ Μάιος 16, 2021 1:53 am
Notis21 έγραψε: Κυρ Μάιος 16, 2021 1:42 am
ilias16 έγραψε: Κυρ Μάιος 16, 2021 12:10 am Απορία...Αυτές τις μέρες για κάποιο λόγο δεν μου εμφανίζεται πουθενά το προφίλ lenazevgara.eu...Συμβαίνει και σε σας ή έφαγα μπλοκ να ξέρω να μην ανησυχώ...
Έφαγες μπλοκ..Τους είχες γράψει τίποτα;
Με τις υγείες μας...Θα χαίρετε ο κοντός για το κοινό δυο ταχυτήτων που καλλιεργείται...Όχι πέρα από την κριτική προ μηνών και την δημόσια διαφωνία στο φεις που είχα με τον κλασσικό με τα 1000 προφίλ εδώ μέσα δεν ξανά ασχολήθηκα.
Χαχαχαχα φακέλωμα κανονικό δηλαδή..Τραγικα πράγματα.
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »

ilias16 έγραψε: Κυρ Μάιος 16, 2021 1:53 am
Notis21 έγραψε: Κυρ Μάιος 16, 2021 1:42 am
ilias16 έγραψε: Κυρ Μάιος 16, 2021 12:10 am Απορία...Αυτές τις μέρες για κάποιο λόγο δεν μου εμφανίζεται πουθενά το προφίλ lenazevgara.eu...Συμβαίνει και σε σας ή έφαγα μπλοκ να ξέρω να μην ανησυχώ...
Έφαγες μπλοκ..Τους είχες γράψει τίποτα;
Με τις υγείες μας...Θα χαίρετε ο κοντός για το κοινό δυο ταχυτήτων που καλλιεργείται...Όχι πέρα από την κριτική προ μηνών και την δημόσια διαφωνία στο φεις που είχα με τον κλασσικό με τα 1000 προφίλ εδώ μέσα δεν ξανά ασχολήθηκα.
Σε βάλανε στα απόρρητα έγγραφα να ξες ..
Και αν κατάλαβα και ποιος είσαι
Έχουν διαρρεύσει και το όνομα σου χωρίς και την έγκριση σου .
Αλλά είπαμε
Εμείς δεν είμαστε Νοτικοι
Επειδή έχουμε αντιρρήσεις με το επίσημο φαν κλαμπ ή επειδή κάποιοι που δεν μένουμε και Αθήνα μόνιμα δε πάμε κάθε βδομάδα στις νοτικές βραδιές!!!
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Trelos Notikos 2019 έγραψε: Κυρ Μάιος 16, 2021 4:50 am
ilias16 έγραψε: Κυρ Μάιος 16, 2021 1:53 am
Notis21 έγραψε: Κυρ Μάιος 16, 2021 1:42 am
ilias16 έγραψε: Κυρ Μάιος 16, 2021 12:10 am Απορία...Αυτές τις μέρες για κάποιο λόγο δεν μου εμφανίζεται πουθενά το προφίλ lenazevgara.eu...Συμβαίνει και σε σας ή έφαγα μπλοκ να ξέρω να μην ανησυχώ...
Έφαγες μπλοκ..Τους είχες γράψει τίποτα;
Με τις υγείες μας...Θα χαίρετε ο κοντός για το κοινό δυο ταχυτήτων που καλλιεργείται...Όχι πέρα από την κριτική προ μηνών και την δημόσια διαφωνία στο φεις που είχα με τον κλασσικό με τα 1000 προφίλ εδώ μέσα δεν ξανά ασχολήθηκα.
Σε βάλανε στα απόρρητα έγγραφα να ξες ..
Και αν κατάλαβα και ποιος είσαι
Έχουν διαρρεύσει και το όνομα σου χωρίς και την έγκριση σου .
Αλλά είπαμε
Εμείς δεν είμαστε Νοτικοι
Επειδή έχουμε αντιρρήσεις με το επίσημο φαν κλαμπ ή επειδή κάποιοι που δεν μένουμε και Αθήνα μόνιμα δε πάμε κάθε βδομάδα στις νοτικές βραδιές!!!
Εγώ μια χαρά και στις Νοτικές πάω και εγκρίνω και την όλη αυτή φάση αλλά στα υπόλοιπα που μπορεί να μην μου αρέσουν θα σχολιάσω αναλόγως.Επειδή κατηγορήθηκε άτομο εδώ μέσα για λεγόμενα δικά μου πήρα θέση και τα χρεώθηκα εγώ ως όφειλα.Δεν με απασχολεί και που διαρρεύσε...στα σόσιαλ μου άλλωστε με ονοματεπώνυμο υπογράφω και προσωπικα δεν έχω με κανέναν...άλλος μας έβριζε δημόσια τους χρήστες του φόρουμ και μετά έγραφε εγώ αν ήμουν μέλος των eu θα σας πήγαινα στα δικαστήρια,σας αφήνω να μαντέψετε ποιος...τέλος πάντων θα αρκεστώ στην δισκογραφιούλα των 400 τραγουδιών του...
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Άβαταρ μέλους
J&B
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 1:40 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J&B »

Υπάρχει κπάποιος λόγος που ασχολούμαστε ακόμα με τους eu;
Εγω δεν έχω κανένα πρόβλημα σε προσωπικο επίπεδο, ούτε τους ξέρω ούτε με ξέρουν. Για μένα οι ενστάσεις μου είναι στην απουσία του fan club και στο ότι δίνουν λόγο στον κάθε ψεκασμένο. Νομίζω έξαιτιας τους αλλά και εξαιτίας των πολλών ρεσιτάλ ανοησίας που έχει δώσει κατά καιρούς και ο ίδιος ο Νότης, έχει μαζευτεί κόσμος απο το κάτω ράφι. Κάποτε το κοινό του Νότη ήταν γαμάτο, τώρα έιναι @$# τα. Καλώς ή κακώς τουλάχιστον το notis.gr, που ούτε έκει ήξερα κάποιον προσωπικά, έκανε δουλειά και σίγουρα ήταν πολύ πιο ενεργό σε πρεμιέρες, εκδρομές κτλ. Τώρα αν κάποιοι θεωρούν ότι οι Νοτικές βραδιές αφορούν κάποιον ή ότι προσφέρουν κάτι, σορρύ αλλά ίσως πρέπει να κοιταχτούν σε κανέναν γιατρό.
Το μονο που δεν τους κατηγορώ και θεωρώ αδικό προς τους eu είναι αυτα που λέμε για Ζευγαρά κτλ. Προφάνως τα παιδιά έχουν κάποιες επαγγελματικές άκρες με τα καλλιτεχνικά κτλ οπότε στρέφονται προς τα κει, αμα περιμένουν από το Νότη σώθηκαν και αυτοί.
Επίσης επειδή κάποιος τις προάλλες είπε ότι έχει να βγάλει 2 χρόνια δίσκο, θα τον στεναχωρήσω... Περπάταμε ήδη στον τέταρτο χρόνο δισκογραφικής απουσίας...
Κοιμόμουνα και ξύπνησα μονάχα που τα αντίκρυσα...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

J&B έγραψε: Κυρ Μάιος 16, 2021 3:13 pm Υπάρχει κπάποιος λόγος που ασχολούμαστε ακόμα με τους eu;
Εγω δεν έχω κανένα πρόβλημα σε προσωπικο επίπεδο, ούτε τους ξέρω ούτε με ξέρουν. Για μένα οι ενστάσεις μου είναι στην απουσία του fan club και στο ότι δίνουν λόγο στον κάθε ψεκασμένο. Νομίζω έξαιτιας τους αλλά και εξαιτίας των πολλών ρεσιτάλ ανοησίας που έχει δώσει κατά καιρούς και ο ίδιος ο Νότης, έχει μαζευτεί κόσμος απο το κάτω ράφι. Κάποτε το κοινό του Νότη ήταν γαμάτο, τώρα έιναι @$# τα. Καλώς ή κακώς τουλάχιστον το notis.gr, που ούτε έκει ήξερα κάποιον προσωπικά, έκανε δουλειά και σίγουρα ήταν πολύ πιο ενεργό σε πρεμιέρες, εκδρομές κτλ. Τώρα αν κάποιοι θεωρούν ότι οι Νοτικές βραδιές αφορούν κάποιον ή ότι προσφέρουν κάτι, σορρύ αλλά ίσως πρέπει να κοιταχτούν σε κανέναν γιατρό.
Το μονο που δεν τους κατηγορώ και θεωρώ αδικό προς τους eu είναι αυτα που λέμε για Ζευγαρά κτλ. Προφάνως τα παιδιά έχουν κάποιες επαγγελματικές άκρες με τα καλλιτεχνικά κτλ οπότε στρέφονται προς τα κει, αμα περιμένουν από το Νότη σώθηκαν και αυτοί.
Επίσης επειδή κάποιος τις προάλλες είπε ότι έχει να βγάλει 2 χρόνια δίσκο, θα τον στεναχωρήσω... Περπάταμε ήδη στον τέταρτο χρόνο δισκογραφικής απουσίας...
Η «ηγεσία» του notis.gr είχε άλλο επίπεδο. Σίγουρα ήταν πιο ενεργό, πιο στιβαρό, μέχρι και συνέντευξη στο Νότη είχαν κάνει με ερωτήσεις μας. Αν και δεν μου αρέσει ο διαχωρισμός, η συμπεριφορά που κυριαρχεί στους eu έχει απομακρύνει πάρα πολύ κόσμο σε συνδυασμό με συγκεκριμένες πολιτικές πεποιθήσεις. Όλα αυτά έχουν ως αποτέλεσμα να μην μπορεί να δημιουργηθεί σοβαρό φαν κλαμπ αφού οι ίδιοι εκλαμβάνουν την όποια διαφωνία σχετική με το Νότη ως προσωπική επίθεση και έχουν αποκλείσει ή απομακρύνει άθελα τους πολύ κόσμο.
Βέβαια να λέμε την αλήθεια, ο ίδιος ο Νότης στράφηκε σε συγκεκριμένο κοινό. Ο ίδιος υπέπεσε όπως πολύ σωστά λες σε ένα διαρκές ρεσιτάλ ανοησίας, το οποίο πραγματικά όσο και να προσπαθεί να αποκρυπτογραφήσει κανείς το σκεπτικό και τις προθέσεις του Νότη, στο πέρασμα του χρόνου φαντάζει ακόμη πιο ανόητο.
Βέβαια, άλλες εποχές κιόλας επί notis.gr. Ενεργός Νότης, πιο δραστήριος, περισσότερα νέα, δεν τρωγόμασταν με τα ρούχα μας. Τότε ανέβαινε ένα βίντεο στο YouTube από τις ζωντανές εμφανίσεις του και ήμασταν ευτυχισμένοι.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

J&B έγραψε: Κυρ Μάιος 16, 2021 3:13 pm Υπάρχει κπάποιος λόγος που ασχολούμαστε ακόμα με τους eu;
Εγω δεν έχω κανένα πρόβλημα σε προσωπικο επίπεδο, ούτε τους ξέρω ούτε με ξέρουν. Για μένα οι ενστάσεις μου είναι στην απουσία του fan club και στο ότι δίνουν λόγο στον κάθε ψεκασμένο. Νομίζω έξαιτιας τους αλλά και εξαιτίας των πολλών ρεσιτάλ ανοησίας που έχει δώσει κατά καιρούς και ο ίδιος ο Νότης, έχει μαζευτεί κόσμος απο το κάτω ράφι. Κάποτε το κοινό του Νότη ήταν γαμάτο, τώρα έιναι @$# τα. Καλώς ή κακώς τουλάχιστον το notis.gr, που ούτε έκει ήξερα κάποιον προσωπικά, έκανε δουλειά και σίγουρα ήταν πολύ πιο ενεργό σε πρεμιέρες, εκδρομές κτλ. Τώρα αν κάποιοι θεωρούν ότι οι Νοτικές βραδιές αφορούν κάποιον ή ότι προσφέρουν κάτι, σορρύ αλλά ίσως πρέπει να κοιταχτούν σε κανέναν γιατρό.
Το μονο που δεν τους κατηγορώ και θεωρώ αδικό προς τους eu είναι αυτα που λέμε για Ζευγαρά κτλ. Προφάνως τα παιδιά έχουν κάποιες επαγγελματικές άκρες με τα καλλιτεχνικά κτλ οπότε στρέφονται προς τα κει, αμα περιμένουν από το Νότη σώθηκαν και αυτοί.
Επίσης επειδή κάποιος τις προάλλες είπε ότι έχει να βγάλει 2 χρόνια δίσκο, θα τον στεναχωρήσω... Περπάταμε ήδη στον τέταρτο χρόνο δισκογραφικής απουσίας...
Εγώ θα διαφωνήσω στο κομμάτι Νοτικές.Είτε πας είτε όχι υπάρχει κοινό που θέλει να βγει και να διασκεδάσει αποκλειστικά με Νότη.Επειδή οι εμφανίσεις του στον χρόνο αραίωσαν ήρθε και κούμπωσε ως αντίδοτο για τους θαυμαστές του Νότη.Για να έχει αντέξει στον χρόνο η Νοτική μάλλον κάτι γινόταν καλά συν την ανταπόκριση του κοινού...
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Hardivic
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Μαρ 06, 2020 7:02 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Hardivic »

Το Notis.gr ήταν κάτι τεράστιο. Καμία σχέση με τους eu ή με το φόρουμ εδώ. Μέλη πολλά και ενεργά, συζητήσεις καθημερινές για πολλά θέματα και 100αδες καταχωρήσεις, συμφωνίες, ασυμφωνίες, έξοδοι νοτικές και μη. Είχαμε πάει για καφέδες, είχαμε πάει για 5x5, και πού δεν είχαμε πάει. Είχαν δημιουργηθεί παρέες. Βέβαια όπως γράφτηκε ήταν και άλλες εποχές για τον Νοτη. Ήταν (όχι όπως τη δεκαετία του ‘90) ενεργότατος, με συχνή δισκογραφία, με 4 εμφανίσεις κάθε εβδομάδα, με συναυλίες.
Notorious
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2014 10:58 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notorious »

Το κάθε fan club πρέπει να έχει ως στόχο να ενώνει και όχι να διχάζει. Αυτό είναι το νόημα...Έτσι επιτυγχάνεται και η ουσιαστική στήριξη προς τον καλλιτέχνη. Όταν όμως αντιμετωπίζεις τον κόσμο του εκάστοτε καλλιτέχνη ως μερίδιο αγοράς τότε θα αρχίσεις να διεκδικείς αποκλειστικότητες, επισημότητες και να καταφέρεσαι επιθετικά προς τους υπόλοιπους. Λες και έχεις κάτι να χωρίσεις ή δεν υπάρχουν άλλα προβλήματα...ξεχνώντας την ισχύ εν τη ενώσει..λες και στις εποχές REX υπήρχαν site και fan club...λες και τον νοιάζει τον Νότη όταν πας στο μαγαζί ή όταν μπαίνεις στο καμαρίνι του αν είσαι μέλος σε κάποιο fan clun..παιδιάστικα πράγματα
Το notis.gr πάντως τον πέτυχε και με το παραπάνω τον σκοπό του. Άλλες εποχές βέβαια, χωρίς social media και likes, με το Νότη στα καλύτερά του και ένα κοινό υπερ-δραστήριο...Δημιούργησε μεγάλες παρέες, φιλίες, έφερε σε επαφή πολύ κόσμο με σχέσεις που κρατάνε μέχρι και σήμερα...μοιραστήκανε την τρέλα...Συνεντεύξεις, συμμετοχή σε video clip (Εγώ δεν είμαι σαν τους άλλους & Δεν Υποχωρώ), παρουσιάσεις, απονομές, event στις πρεμιέρες, εκδρομές σε συναυλίες σε Πάτρα & Λονδίνο και σε πρεμιέρες στην Θεσσ/κη, συναντήσεις, υλικό, συζητήσεις, ημερολόγιο εμφανίσεων του Νότη και άλλα πολλά...Τί συζητάμε τώρα..ανεπανάληπτες στιγμές...Και κυρίως δεν ασχολήθηκε με άλλους και δεν μπήκε σε τρυπάκι αντιπαραθέσεων....παρά τα όποια κακόβουλα σχόλια...Και όσο για την αναγνώριση ο αριθμός των μελών και των συμμετοχών τα λέει όλα...και όταν σου δίνει συνέντευξη ο ίδιος ο Νότης δεν χρειάζεται να διεκδικήσεις "officiality"...και φυσικά ποτέ κανένας Νότης δεν έκλεισε κανένα notis.gr. Απλά οι διαχειριστές τους όταν δεν μπορούσαν να ασχοληθούν άλλο έπρεπε να παραδώσουν την σκυτάλη αλλού...όπως έγινε και με το notis tk..που παρέδωσε σε άτομα με όρεξη και μεράκι και απογειώθηκε το site ως notis.gr...Σίγουρα και γίνανε μετέπειτα ενδιαφέρουσες προσπάθειες...αλλά οι συγκυρίες δεν ήταν ευνοϊκές, κάπου χάθηκε ο αυθορμητισμός και το πραγματικό νόημα ενός fan club αλλά και η τρέλα του κόσμου...όπως και να έχει ο θαυμασμός στον καλλιτέχνη παραμένει και πάντα θα υπάρχουν νότικοι να μοιράζεσαι πράγματα...ίσως όχι με την τρέλα των προηγούμενων 10ετίων, πιο ώριμα πλέον, άλλα με την ίδια ανατριχίλα όταν ακούς τραγούδια του.
Απάντηση