Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
tsakir1
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 28, 2019 11:37 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsakir1 »

Περασα μια απο το Σπιτι του Νοτη στην Βαρκιζα....
Ηταν εξω το κορβετ το μερσεντες το μαυρο και αλλα δυο τρια αμαξια...
Συναντηση μου μυρισε....
Λετε να εχουμε τιποτα ξαφνικο ;;;
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Υπάρχει συνάντηση, όντως.
Εχουν μαζευτεί και ψήνουν παϊδάκια.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
tsakir1
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 28, 2019 11:37 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsakir1 »

Ειπα κ εγω μηπως ο Τεμπελης κανει καμια συναντηση για κανενα δισκο...
Αλλα τελικα μονο μασα !
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Χαβαλέ εκανα πιο πάνω. Πίστευα ότι το κατάλαβες.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

tsakir1 έγραψε: Πέμ Μάιος 20, 2021 1:52 pm Περασα μια απο το Σπιτι του Νοτη στην Βαρκιζα....
Ηταν εξω το κορβετ το μερσεντες το μαυρο και αλλα δυο τρια αμαξια...
Συναντηση μου μυρισε....
Λετε να εχουμε τιποτα ξαφνικο ;;;
Μπορεί να ήταν το αμάξι της συζύγου του και των παιδιών του
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
DimitrisGk
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Πέμ Απρ 19, 2018 6:38 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DimitrisGk »





Στο 10:00 και μετά γίνεται αναφορά στον Νοτη επίσης στο 30:00 λέει πως την δεκαετία του 2000-2010 οι τραγουδιστές με τις μεγαλύτερες πωλήσεις ήταν ο Πλούταρχος και ο ρεμος κάτι που δεν νομίζω να ισχύει εγώ τουλάχιστον ήξερα για Χατζηγιάννη και Νοτη
Κρύβομαι από τους άλλους και απο μένα
GiannisGr
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 22, 2018 6:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiannisGr »

Ο Νότης παρατησε καριέρα για την γυναίκα του θα με θυμηθείτε
Σύμφωνα με δημοσιεύματα του ζητούσε διαζύγιο και εκείνος έκανε τα πάντα για να μην χωρίσουνε
Όλη αυτή η αποχή εμένα μου δείχνει ότι ο όρος της επανασύνδεσης ήταν να σταματήσει να τραγουδάει
στο χώμα σου Ελλάδα μα εσυ δεν είσαι εδώ
notisfan
Δημοσιεύσεις: 334
Εγγραφή: Δευ Σεπ 07, 2015 12:52 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από notisfan »

GiannisGr έγραψε: Παρ Μάιος 21, 2021 11:09 pm Ο Νότης παρατησε καριέρα για την γυναίκα του θα με θυμηθείτε
Σύμφωνα με δημοσιεύματα του ζητούσε διαζύγιο και εκείνος έκανε τα πάντα για να μην χωρίσουνε
Όλη αυτή η αποχή εμένα μου δείχνει ότι ο όρος της επανασύνδεσης ήταν να σταματήσει να τραγουδάει
Συμφωνώ απόλυτα στο ότι η αποχή έχει να κάνει κυρίως με την προσπάθεια του Νότη να τα ξαναβρεί με το Λιμάνι του.Και η αλήθεια είναι ότι όσο και να μου λείπει δισκογραφικά...προτιμώ να είναι καλά και ευτυχισμένος.Όλη αυτή η σιγή με τρομάζει λίγο...
Ειλικρινά εύχομαι να είναι καλά.
Υ.Γ Όσο για τον χαρακτηρισμό "τεμπελης" από τον φίλο πιο πάνω....νομίζω δεν ταιριάζει ούτε στο φόρουμ,αλλά ούτε και στον καλλιτέχνη.
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Απ'την μια να ξέρουμε ότι ο Νότης συζητάει μπας και εμφανιστεί το καλοκαίρι ανάλογα με τις συνθήκες και από την άλλη να συνδέετε τα οικογενειακά του και ότι θα σωθεί με βάσει την καριέρα του με ξεπερνάει... εδώ δεν ασκήθηκε βέτο εποχές που οι πειρασμοί ήταν τεράστιοι... καταλαβαίνουμε όλοι τι εννοώ...Καλό θα είναι να μην κιτρινίζουμε σε ευαίσθητα θέματα που δεν μας αφορούν και δεν αφορούν τον καλλιτέχνη Σφακιανάκη.Γνώμη μου πάντα.
Επίσης ο Αρσενάκος μίλησε για εκδήλωση για τα 10 χρόνια της Πάνικ με προσκεκλημένους καλλιτέχνες που θα τραγουδήσουν.Όσο ζω μπορώ να ελπίζω ότι μπορεί να παραβρεθεί και ο Καλλιτέχνης...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ilias16 την Σάβ Μάιος 22, 2021 2:20 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Εδώ συνδέθηκε η παρουσία αυτοκινήτων έξω από το σπίτι του με τυχόν επαγγελματικές εξελίξεις. Δεν θα συνδέονταν τα οικογενειακά του με τα επαγγελματικά του; Λες και είμαστε σε θέση να ξέρουμε τι συμβαίνει στο σπίτι του. Ακόμα και να ξέραμε δεν μας αφορά.

Είναι όμως αυτό που είχα γράψει παλαιότερα σε κάποιον που πλέον δεν σχολιάζει εδώ μέσα ή για να είμαι πιο ακριβής, δεν σχολιάζει πλέον με εκείνο το ψευδώνυμο του, αλλά έχει αλλάξει 37 ψευδώνυμα από τότε. Ποιο είναι αυτό; Οτι έχουμε ξεπεράσει προ πολλού την γραμμή στην οποία μας επιτρέπεται να ασχολούμαστε με έναν καλλιτέχνη.

Στον βωμό της αγάπης μας (έτσι το βαφτίζουμε το ξέσκισμα και την απαξίωση, μπας και αισθανθούμε καλύτερα μεσα μας), μπορούμε να γράφουμε ότι γουστάρουμε δίχως να καταλαβαίνουμε ότι η θέση μας ως φανς δεν μας επιτρέπει να ξεπερνάμε την συγκριμένη γραμμή. Και μόνο που κάποιοι θεωρούν ότι ισχύουν ότι διαβάζουν σε κίτρινα (ορισμένες φορές και ροζ) έντυπα, απλά είναι ένα ακόμα δείγμα, ότι η πτώση ποιότητας έχει επέλθει και σε επίπεδο φανς.

Άλλο κριτική σε τραγούδια, συνεργασίες και επαγγελματικά δρώμενα, χρησιμοποιώντας επιχειρήματα και άλλο χαρακτηρισμοί και τοποθετήσεις για την προσωπική ζωή. Ίσως είναι και η κακή επίδραση του υπερβολικού φανατισμού, την οποία εχει καυτηριάσει αρκετές φορες ο Νότης, λέγοντας "Θέλω φιλάθλους όχι φανατικούς".
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
GiannisGr
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 22, 2018 6:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiannisGr »

Κρίνετε την ποιότητα μας τώρα επειδή σχολιάσαμε κάτι
Και μοιραστήκαμε την σκέψη μας.
Και οι φανατισμένοι είμαστε εμείς ;;
Μάλιστα
στο χώμα σου Ελλάδα μα εσυ δεν είσαι εδώ
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Το παραπάνω δεν είναι σχόλιο. Είναι κουτσομπολιό μεσημεριανών εκπομπών που συνοδεύεται από εικασία, χωρίς να υπάρχουν δεδομένα. Εκτός αν ζείτε στο σπίτι του Νότη και ξέρετε τι συμβαίνει. Τώρα για το τι γράφεται (ανυπόγραφα πάντα) σε σαιτ ελάχιστα θα πρέπει να μας ενδιαφέρει, όταν αυτό που γράφεται, αφορά τα προσωπικά του Νότη. Δεν είναι συζήτηση για το φόρουμ τι κάνει ο Νότης όταν κατεβαίνει από την πίστα, όταν πέφτει η αυλαία και φεύγει από το μαγαζί.

Δικαίωμα των φανς είναι να σχολιάζουν αν ενα τραγούδι είναι καλό ή όχι. Αν τους αρέσει μία συνεργασία ή όχι. Φυσικά και μπορούν να γκρινιάζουν για την καθυστέρηση ενός δίσκου και να θέλουν πιο ενεργό τον καλλιτέχνη τους. Όχι όμως να τον κρίνουν ως σύζυγο, ως πατέρα, ως άνθρωπο και να διαβάζουμε χαρακτηρισμούς όπως πιο πάνω το "τεμπέλης". Επίσης, είναι λάθος να γίνονται τοποθετήσεις για τα προσωπικά του Νότη και να τα εμπλέκουμε με τα επαγγελματικά του.

Μπορει και να είμαι λάθος. Μπορεί να μην έχω αντιληφθεί ότι πλέον είναι θεμιτό και κοινά αποδεκτό το να μπορεί ο καθένας χρησιμοποιώντας ένα ψευδώνυμο να γράφει για το τι κάνει κάποιος (ή εικάζει ότι κάνει) στην προσωπική του ζωή. Και όλα αυτά επειδή επαγγελματικά δεν κάνει αυτά που θα ήθελα εγώ ως φαν για να είμαι ικανοποιημένος. Παιδιά, χωρίς παρεξήγηση αλλά το έχουμε χάσει και ως φανς.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Notis21
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2020 9:11 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis21 »

Και εγώ παιδιά πιστεύω ότι καλό θα ήταν να μην μπλέκουμε τα προσωπικά του Νότη(ειδικά όταν δεν γνωρίζουμε κατι)..Επισης το ότι έχει κρίση ο γάμος του Νοτη γραφτηκε μονο απο μια γελοία φυλλάδα που έχει χωρίσει ανά καιρούς όλα τα επώνυμα ζευγάρια...Οπως και να χει εμάς δεν μας αφορά.
Sfakianakisfan
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Τετ Δεκ 12, 2018 1:04 am
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sfakianakisfan »

Scorpion86 έγραψε: Σάβ Μάιος 22, 2021 5:07 pm Το παραπάνω δεν είναι σχόλιο. Είναι κουτσομπολιό μεσημεριανών εκπομπών που συνοδεύεται από εικασία, χωρίς να υπάρχουν δεδομένα. Εκτός αν ζείτε στο σπίτι του Νότη και ξέρετε τι συμβαίνει. Τώρα για το τι γράφεται (ανυπόγραφα πάντα) σε σαιτ ελάχιστα θα πρέπει να μας ενδιαφέρει, όταν αυτό που γράφεται, αφορά τα προσωπικά του Νότη. Δεν είναι συζήτηση για το φόρουμ τι κάνει ο Νότης όταν κατεβαίνει από την πίστα, όταν πέφτει η αυλαία και φεύγει από το μαγαζί.

Δικαίωμα των φανς είναι να σχολιάζουν αν ενα τραγούδι είναι καλό ή όχι. Αν τους αρέσει μία συνεργασία ή όχι. Φυσικά και μπορούν να γκρινιάζουν για την καθυστέρηση ενός δίσκου και να θέλουν πιο ενεργό τον καλλιτέχνη τους. Όχι όμως να τον κρίνουν ως σύζυγο, ως πατέρα, ως άνθρωπο και να διαβάζουμε χαρακτηρισμούς όπως πιο πάνω το "τεμπέλης". Επίσης, είναι λάθος να γίνονται τοποθετήσεις για τα προσωπικά του Νότη και να τα εμπλέκουμε με τα επαγγελματικά του.

Μπορει και να είμαι λάθος. Μπορεί να μην έχω αντιληφθεί ότι πλέον είναι θεμιτό και κοινά αποδεκτό το να μπορεί ο καθένας χρησιμοποιώντας ένα ψευδώνυμο να γράφει για το τι κάνει κάποιος (ή εικάζει ότι κάνει) στην προσωπική του ζωή. Και όλα αυτά επειδή επαγγελματικά δεν κάνει αυτά που θα ήθελα εγώ ως φαν για να είμαι ικανοποιημένος. Παιδιά, χωρίς παρεξήγηση αλλά το έχουμε χάσει και ως φανς.
Καθόλου λάθος, τα λες ακριβώς όπως πρέπει να λέγονται
Θα σε περνάνε για τρελή...
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

Έτσι ακριβώς... Εδώ είμαστε για να τον κρίνουμε καθαρά καλλιτεχνικά. Δεν μας έχει δώσει ποτέ κανένα δικαίωμα να κρίνουμε τι συμβαίνει πίσω από μια κλειστή πόρτα, εκτός αν έχετε την εντύπωση πως είναι κτήμα σας και σας οφείλει να σας πει τι γίνεται μέσα από την κλειδαρότρυπα. Είναι ντροπή και μόνο να ασχολείστε με τα προσωπικά οποιουδήποτε ανθρώπου ειδικά όταν δεν σας έχει δώσει το παραμικρό δικαίωμα ο ίδιος. Ο καθένας στην προσωπική του ζωή έχει το δικαίωμα να κάνει ότι γουστάρει χωρίς να δίνει αναφορά σε κανέναν γιατί δεν πρέπει να αφορά κανέναν.
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Πριν λίγες ώρες δημοσιεύτηκε το τραγούδι του Μουκίδη που γράφτηκε (;;;) για τον κοντό.Δυστυχώς το ζήλεψα για τον δικό μας,δεν μπορώ να πω ψέματα.ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ άποψη.Εκτός ότι λείπει δισκογραφικά,λείπει και το λαϊκό ύφος στα τραγούδια του...και στις παραγωγές του...
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Trelos Notikos 2019
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 4:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Trelos Notikos 2019 »



Το τραγούδι το έχουν καταλάβει σχεδόν όλοι οτι είναι Σφακιανακικό είδος.
Αν πάτε μια βόλτα απο άτω στα σχόλια πολλοί το γράφουν.
Είναι πολύ καλό τραγούδι,ειδικά τα κουπλέ μ αρέσουν περισσότερο.
Πάντως ο μουκίδης δε νομίζω καν να έκανε κίνηση για να το πει ο Νότης,νομίζω έχει καταλάβει τη χοντρή μαλακία που έκανε!!
Εξόριστος στην 8η λεωφόρο...
Notis Salonika
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 14, 2021 4:00 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis Salonika »

Το τραγούδι αυτό προσωπικά μου άρεσε πολύ. Ό,τι και να λέμε, οι λαϊκοί ήχοι είχαν λείψει πάρα πολύ από την ελληνική δισκογραφία, κάτι που δείχνει ευτυχώς να αλλάζει εδώ και περίπου έναν χρόνο. Μακάρι κι ο Νότης όταν επιστρέψει να ακολουθήσει αυτό το μουσικό μονοπάτι και τότε είμαι σίγουρος ότι θα γίνει ένας σχετικός χαμουλης, αρκεί φυσικά να προσεχτεί η παραγωγή... Μακάρι να υπάρχει τέτοια διάθεση και τους έχω έτοιμο το "προμο": επιγραφή η επιστροφή του Άρχοντα και μουσικό χαλί η μελωδία από ένα άρτια ηχογραφημένο ζεϊμπέκικο. Ο Νότης είναι φυσικά ένας απίστευτα πολυσύνθετος καλλιτέχνης, αλλά εγώ προσωπικά κόλλησα μαζί του για το αποτύπωμα του στο αμιγώς λαϊκό τραγούδι! Όσον αφορά τώρα το κομμάτι του Λούκα, εύχομαι πραγματικά να πάει καλά. Γιατί είναι λυπηρό ημίγυμνες ή τελείως γυμνές κορασίδες που απλώς λικνιζονται και τσιριζουν ή κάτι ατάλαντοι τραπερ, τάπερ πώς τους λένε, να χτυπάνε εκατομμύρια views με τα σκουπίδια που "τραγουδάνε", ενώ κομμάτια όπως αυτό που έχουν δύο τρία όμορφα μηνύματα περνάνε συνήθως στην αφάνεια...
Notis21
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2020 9:11 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis21 »

Συγχαρητήρια στον Λουκα,πραγματικά το παιδί το ερμήνευσε πολύ ωραία.. Για τον Μουκιδη τι να πούμε;Ταλενταρα αλλα δυστυχώς τα σπάσανε με τον δικό μας και ένα τραγούδι που είναι πραγματικά κομμένο και ραμμένο για τον Νοτη καταλήγει σε χέρια άλλου..Θα ήθελα πάρα πολύ πάντως να το ακούσω από τον Νοτη αυτό το τραγούδι αλλά θα μιλάμε για θαύμα αμα γίνει κάτι τέτοιο..Κριμα.
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Προσωπικά πέρα από τα κουπλέ εξ αρχής δεν με ενθουσίασε το κομμάτι. Τώρα η ερμηνεία του Γιώρκα είναι «λίγη» για τα δικά μου γούστα, θέλει πιο δωρική ερμηνεία και ψυχή σε τέτοια κομμάτια. Για τις εκφράσεις του και την κινησιολογία του τι να πω..Γενικά το βρήκα κιτς το όλο σκηνικό.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Απάντηση