ΤΑ 5 ΠΙΟ ΕΜΠΟΡΙΚΑ ΣΧΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΣΕΖΟΝ ΕΩΣ ΤΩΡΑ!!!!

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
just feel
Δημοσιεύσεις: 28623
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 11, 2007 7:47 pm
Τοποθεσία: κυκλαδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από just feel »

ADAM2 έγραψε:αναμενόμενο να είναι αυτά τα σχήματα! η Πέγκυ τελικά σκίζει ...
+1 :wink:
λίγα και πολλά
όλα είναι στο πλάνο..
Άβαταρ μέλους
Dimitris96
Δημοσιεύσεις: 862
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 28, 2007 12:16 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dimitris96 »

GUNNER_10 έγραψε:
FAN_KAITIS έγραψε:
Dimitris96 έγραψε:
GUNNER_10 έγραψε:
Dimitris96 έγραψε:
freddaras έγραψε:ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ ΓΑΡΜΠΗ!!!!!!!!!!!!!
:o :o :o :o :o
sxhma me ton arxonta exei ti perimenes?
pisteuw ontws pws einai ena sxima pou genika prodiathetei genika ton opiodipote peran twn fan..
ontws exeis dikio h garmph einai to kerasaki stin tourta :wink:

ayto twra itan kakia na ypothesw????????? :roll:
ti kakia re antrwpe kai esi..
eipe pos kai h kaith sinevale sto oti to magazi saronei.. :wink:
etsi akrivws 8)
Notis Sfakianakis
yakinthos
Δημοσιεύσεις: 15533
Εγγραφή: Τρί Αύγ 08, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από yakinthos »

Αν είναι δυνατόν να μην έχουν στα πρώτα τον Μητροπάνο, που είναι όπως λένε η χρονιά του...
GUNNER_10
Δημοσιεύσεις: 13408
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:31 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GUNNER_10 »

yakinthos έγραψε:Αν είναι δυνατόν να μην έχουν στα πρώτα τον Μητροπάνο, που είναι όπως λένε η χρονιά του...
lene ayta me thn megaliteri apixisi.. :wink:
MEDIA
Δημοσιεύσεις: 14986
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 29, 2008 5:10 pm
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MEDIA »

h pegky pantws kseskizei!kathe vrady pita to vox!
Elenh otan gelas eisai poly xaritwmenh
MusicLover
Δημοσιεύσεις: 7163
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2008 1:30 pm
Τοποθεσία: KRHTH

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MusicLover »

E kala den einai kai toso dyskolo na ginei pita... Oute Athinwn arena einai oute diogenhs! :wink:
Μαλλί, βάτα συμπεθέρα, ντέφι-ντέφι.
MEDIA
Δημοσιεύσεις: 14986
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 29, 2008 5:10 pm
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MEDIA »

mwre stis meres mas ola einai dyskola!bravo sth pegky!!!!!
Elenh otan gelas eisai poly xaritwmenh
creativeuser
Δημοσιεύσεις: 14181
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:19 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από creativeuser »

GUNNER_10 έγραψε:
Entek έγραψε:
MEDIA έγραψε:de sas kanei entypwsh pu den einai marinella-parios mesa??
auto to sxima telika einai xameno sxima!
ki oloi nomizame oti 8a htan no1! ti egine telika? ps: den exw akousei KANENA sxoleio gia auti ti sinergasia, kai kamia afisa...

phge kaneis? eide kaneis tpt?
den paei kala genika ayto exw akousei..
ΤΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ.ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ.
Δως μου ένα παγάκι
Entek
Δημοσιεύσεις: 17203
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2004 12:26 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Entek »

creativeuser έγραψε:
GUNNER_10 έγραψε:
Entek έγραψε:
MEDIA έγραψε:de sas kanei entypwsh pu den einai marinella-parios mesa??
auto to sxima telika einai xameno sxima!
ki oloi nomizame oti 8a htan no1! ti egine telika? ps: den exw akousei KANENA sxoleio gia auti ti sinergasia, kai kamia afisa...

phge kaneis? eide kaneis tpt?
den paei kala genika ayto exw akousei..
ΤΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ.ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ.
mporei kaneis na mas pei kati gia to sxima auto? na valei kamia afisa h' kati? agnooume tin iparksi tou!
Κάτι μου λέει ότι σύντομα θα 'ρθουν καλύτερες μέρες!!!
creativeuser
Δημοσιεύσεις: 14181
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:19 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από creativeuser »

Entek έγραψε:
creativeuser έγραψε:
GUNNER_10 έγραψε:
Entek έγραψε:
MEDIA έγραψε:de sas kanei entypwsh pu den einai marinella-parios mesa??
auto to sxima telika einai xameno sxima!
ki oloi nomizame oti 8a htan no1! ti egine telika? ps: den exw akousei KANENA sxoleio gia auti ti sinergasia, kai kamia afisa...

phge kaneis? eide kaneis tpt?
den paei kala genika ayto exw akousei..
ΤΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ.ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ.
mporei kaneis na mas pei kati gia to sxima auto? na valei kamia afisa h' kati? agnooume tin iparksi tou!
Α SORRY ΕΓΩ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΜΙΛΑΓΑΝ. :lol: :lol: :lol: :lol:
Δως μου ένα παγάκι
MEDIA
Δημοσιεύσεις: 14986
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 29, 2008 5:10 pm
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MEDIA »

Εικόνα

auth einai h afisa tu magaziou!eixe akoustei oti tha kanane kai neo ntoueto gia to disko ths marinellas!!!!!!
Elenh otan gelas eisai poly xaritwmenh
creativeuser
Δημοσιεύσεις: 14181
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:19 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από creativeuser »

MEDIA έγραψε:Εικόνα

auth einai h afisa tu magaziou!eixe akoustei oti tha kanane kai neo ntoueto gia to disko ths marinellas!!!!!!
Η ΑΦΙΣΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΛΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΩΝ ΔΡΟΜΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΟΥΣ.
Δως μου ένα παγάκι
MEDIA
Δημοσιεύσεις: 14986
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 29, 2008 5:10 pm
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MEDIA »

sto diogenh auth exoun apeksw nomizw pantws! :lol:

einai gia to promo to sximatos telos pantws!fetinh einai h photo!
Elenh otan gelas eisai poly xaritwmenh
MEDIA
Δημοσιεύσεις: 14986
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 29, 2008 5:10 pm
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MEDIA »

+mia kritikh apo to exodos!

Όταν η Μαρινέλλα συνάντησε τον Πάριο, προέκυψε μια σπουδαία συνεργασία. Δύο φωνές ταυτισμένες με την ιστορία του ελληνικού τραγουδιού, σε ένα πρόγραμμα-σταθμό.

Φτάνοντας έξω από το Διογένης Studio σκέφτομαι πόσες νύχτες έχουμε όλοι περάσει σε αυτόν το χώρο. Όταν βρίσκομαι στην είσοδο, εντυπωσιάζομαι από την υποδοχή και από το χώρο, που έχει το πιο classy outfit νυχτερινού κέντρου. «Μια luxurious σκηνή στην Αθήνα για chic enough crowd», σκέφτομαι και βρίσκομαι στο τραπέζι μου.

Ένα κουαρτέτο εγχόρδων, δύο βιολιά και δύο βιολοντσέλα παίζουν κλασικά κομμάτια μπροστά στη σκηνή. Πρωτότυπη ιδέα! Η αυλαία ανοίγει και πίσω από τα δύο μεγάλα πανό κρύβονται οι δύο πολύ σημαντικοί καλλιτέχνες.

Είκοσι χρόνια μετά, ο ερωτικός Γιάννης Πάριος και η ξεχωριστή Μαρινέλλα ξανά μαζί! Ερμηνεύουν αντικριστά ένα νέο τραγούδι γραμμένο ειδικά για το πρόγραμμα και συνεχίζουν με ένα παλιό τους ντουέτο: την «Κούρσα Θανάτου». Ακολουθούν το «Αχ, Αγάπη», το «Θα ’θελα να Ήσουν», το «Καμιά Φορά» και το «Γράμμα». Οθόνες που θυμίζουν «Matrix» κάνουν το σκηνικό πραγματικά εντυπωσιακό.

Ο Χάρης Βαρθακούρης, μια φρέσκια παρουσία στο ελληνικό τραγούδι, έρχεται για να πει τις «Αδέσποτες Νύχτες», το «Τίποτα» και τα «Βράδια τ’ Αξημέρωτα». Ένα χορευτικό που περιλαμβάνει από Abba μέχρι Madonna κρατάει αμείωτο το ενδιαφέρον, μέχρι να εμφανιστεί και πάλι ο Γιάννης Πάριος.

Ένας τοίχος από λαμπτήρες (το σκηνικό έχει επιμεληθεί ο Μανώλης Παντελιδάκης) ταιριάζει απόλυτα στη στιγμή. Ο κόσμος χειροκροτά και ξεκινά αυτό που περιμέναμε: ένα ποτ πουρί με όλα τα τραγούδια του Γιάννη Πάριου –από το πιο καινούριο «Το Πουλάω το Σπίτι», μέχρι το «Μου ’χεις Κάνει τη Ζωή μου Κόλαση», τα «Δάχτυλα» και το «Πιο Καλή η Μοναξιά» σε ντουέτο με το γιο του Χάρη.
Ο Γιάννης Πάριος ζει πραγματικά την ερμηνεία του και βάζει πάθος στη νύχτα. Όταν μάλιστα τραγουδά το «Caruso», όλοι σηκώνονται όρθιοι και καταχειροκροτούν.

Και μετά έρχεται η Μαρινέλλα. Πρώτο τραγούδι το «Άνοιξε Πέτρα», σε μια εκδοχή μόνο με κρουστά. Το σκηνικό γίνεται δύο ημικύκλια από νέον κι ένας ακορντεονίστας με μαρινιέρα, που θυμίζει παριζιάνο, τη συνοδεύει στο «Δεν Είναι που Φεύγεις». Και μετά συνεχίζει με όλα τα μεγάλα της τραγούδια: «Σταλιά Σταλιά», «Για Κοίτα με στα Μάτια», «Πάλι θα Κλάψω», «Τολμώ» και πάει λέγοντας. Σεμνή και συνάμα θεατρική, ερμηνεύει το «Δυο Μέρες Μόνο», τη «Σωτηρία της Ψυχής» και «Οι Φίλοι μου Χαράματα», κάνοντας μια πολύ γλυκιά αναφορά στη Γαλάνη, την Πρωτοψάλτη και την Αλεξίου.

Επιστρέφει ο Γιάννης Πάριος, για να πουν μαζί κάποια από τα πιο γνωστά και αγαπημένα λαϊκά –δέκα τραγούδια που κάνουν πραγματικά τον κόσμο να σηκωθεί και να χορέψει. Η σκηνοθεσία του Σταμάτη Φασουλή είναι εξαιρετική: ταιριάζει απόλυτα σε αυτές τις φωνές. Κι ύστερα συνεχίζει ο Γιάννης Πάριος μέχρι τελικής πτώσεως, πράγμα που σημαίνει: «Το Σημάδι», το «Αδιέξοδο», το «Συγνώμη που σ’ Αγάπησα Πολύ», «Τι Θέλεις να Κάνω», το «Περαία μου, Περαία μου, με το Σαρωνικό σου» μέχρι το «Απορώ», με το οποίο τελειώνει και το πρόγραμμα.

Τόσο συγκινητικό και ανθρώπινο, τόσο ουσιαστικό και αληθινό, το πρόγραμμα αυτό μας θυμίζει ότι το ελληνικό τραγούδι έχει μεγάλη ιστορία και ακόμα μεγαλύτερη παρακαταθήκη.
Elenh otan gelas eisai poly xaritwmenh
Απάντηση