"STOP" από Μάρω Λύτρα και Δέσποινα Βανδή

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Stinky
Δημοσιεύσεις: 1702
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 05, 2007 10:58 am
Τοποθεσία: ....
Επικοινωνία:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stinky »

SD54 έγραψε:
Stinky έγραψε:ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΟΙΑΖΟΥΝ Η ΟΧΙ ΠΑΝΤΩΣ ΞΕΡΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΤΙ Η ΜΑΡΩ ΤΟ ΛΕΕΙ 100% ΚΑΛΥΤΕΡΑ....ΔΕΝ ΤΙΘΕΤΑΙ ΚΑΝ ΘΕΜΑ ΣΥΓΚΡΙΣΗΣ ΠΑΝΩ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ VIDEO... :lol: :lol:
Αποφάσισε... στην αρχή έβαλες αυτό το τόπικ λέγοντας ότι υπάρχουν τρελές ομοιότητες στον τρόπο που το λένε και μάλιστα ότι η Δέσποινα αντέγραψε τον τρόπο ερμηνείας της Μάρους και τώρα έρχεσαι και λές δεν ξέρω αν μοιάζουν...

Τραγικό!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΙ ΠΙΝΕΙΣ, ΕΣΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙΣ
ΤΑ ΧΕΙΣ ΧΑΜΕΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ ΓΙΑ ΣΕΝΑ... :lol: :lol:
just feel
Δημοσιεύσεις: 28623
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 11, 2007 7:47 pm
Τοποθεσία: κυκλαδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από just feel »

SD54 έγραψε:
just feel έγραψε:ΣΟΡΡΥ ΚΙ ΟΛΑΣ..ΑΛΛΑ Ο VIEWMASTER ΕΒΑΛΕ ΤΟ ΤΟΠΙΚ! ΚΑΙ ΟΧΙ Ο STINKY!

:lol:
αααααααααααααααα...

είδα φώτο της Μάρους... λέω ένας θα είναι... :lol: :lol: :lol:

που να ξέρω ότι υπάρχουν πολλοί.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

σόρρυ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:
λίγα και πολλά
όλα είναι στο πλάνο..
Viewmaster
Δημοσιεύσεις: 4679
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 18, 2007 11:47 pm
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Viewmaster »

SD54 έγραψε:
just feel έγραψε:ΣΟΡΡΥ ΚΙ ΟΛΑΣ..ΑΛΛΑ Ο VIEWMASTER ΕΒΑΛΕ ΤΟ ΤΟΠΙΚ! ΚΑΙ ΟΧΙ Ο STINKY!

:lol:
αααααααααααααααα...

είδα φώτο της Μάρους... λέω ένας θα είναι... :lol: :lol: :lol:

που να ξέρω ότι υπάρχουν πολλοί.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

σόρρυ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Νομίζω ότι όταν συμμετείχες σε ένα φόρουμ ονόματι panic4music σου είχε κάνει εντύπωση ότι υπήρχαν πολλοί φανς της και τώρα κάνεις τον ανήξερο? :wink: 8)

"Η μνήμη έχει πολλούς καθρέπτες"Ευγένιος Ο'Νηλ

8)

Υ.Γ.Κατά τα άλλα είσαι φαν του Prison και σε δικαιολογώ :lol: :lol:
SD54
Δημοσιεύσεις: 2932
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:34 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SD54 »

Viewmaster έγραψε:
SD54 έγραψε:
just feel έγραψε:ΣΟΡΡΥ ΚΙ ΟΛΑΣ..ΑΛΛΑ Ο VIEWMASTER ΕΒΑΛΕ ΤΟ ΤΟΠΙΚ! ΚΑΙ ΟΧΙ Ο STINKY!

:lol:
αααααααααααααααα...

είδα φώτο της Μάρους... λέω ένας θα είναι... :lol: :lol: :lol:

που να ξέρω ότι υπάρχουν πολλοί.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

σόρρυ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Νομίζω ότι όταν συμμετείχες σε ένα φόρουμ ονόματι panic4music σου είχε κάνει εντύπωση ότι υπήρχαν πολλοί φανς της και τώρα κάνεις τον ανήξερο? :wink: 8)

"Η μνήμη έχει πολλούς καθρέπτες"Ευγένιος Ο'Νηλ

8)

Υ.Γ.Κατά τα άλλα είσαι φαν του Prison και σε δικαιολογώ :lol: :lol:
Μια βδομάδα συμμετείχα... δν ήξερα όλα τα μέλη... ούτε πρόλαβα να τα μάθω...:lol: :lol: και είπα σόρρυ!!!!!!!!! :wink: Θα με λιθοβολήσετε όλοι οι φαν της Μάρους? :lol: :lol: :lol:
...το εδώ πουθενά, το τώρα ποτέ...
Viewmaster
Δημοσιεύσεις: 4679
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 18, 2007 11:47 pm
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Viewmaster »

Οχι... φαν της Δέσπως... εν πρόκειται να σε πυροβολήσει κανείς 8)




:lol: :lol:
creativeuser
Δημοσιεύσεις: 14181
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:19 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από creativeuser »

ΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΡΧΙKH ΤΟΥ VERSION.ΤΟΣΟ Η ΜΑΡΩ ΟΣΟ ΚΑΙ Η ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ ΤΗΝ ΕΡΜΗΝΕΙΑ THΣ SAM BROWN.
Δως μου ένα παγάκι
karvissaki
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Ιουν 17, 2008 2:54 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από karvissaki »

Omoiotites antikeimenika iparhoun. Ostoso afto den apodeikniei oti i Vandi tin antegrapse. Alla kai pali...to poion kai to vevarimeno parelthon tis "katigoroumenis" me kanoun na min to theoro kai toso apithano... :D
creativeuser
Δημοσιεύσεις: 14181
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:19 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από creativeuser »

karvissaki έγραψε:Omoiotites antikeimenika iparhoun. Ostoso afto den apodeikniei oti i Vandi tin antegrapse. Alla kai pali...to poion kai to vevarimeno parelthon tis "katigoroumenis" me kanoun na min to theoro kai toso apithano... :D
ΕΝΑΝ ΤΟΙΧΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.



:wall: :wall:
Δως μου ένα παγάκι
Viewmaster
Δημοσιεύσεις: 4679
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 18, 2007 11:47 pm
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Viewmaster »

karvissaki έγραψε:Omoiotites antikeimenika iparhoun. Ostoso afto den apodeikniei oti i Vandi tin antegrapse. Alla kai pali...to poion kai to vevarimeno parelthon tis "katigoroumenis" me kanoun na min to theoro kai toso apithano... :D
Μα πόσο Θεά/Θεός μπορεί να είσαι τελικά? :lol: :lol: :lol:
Ασφαλώς και ουδέποτε υπαινίχθηκα αντιγραφή... :wink:
Viewmaster
Δημοσιεύσεις: 4679
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 18, 2007 11:47 pm
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Viewmaster »

creativeuser έγραψε:
karvissaki έγραψε:Omoiotites antikeimenika iparhoun. Ostoso afto den apodeikniei oti i Vandi tin antegrapse. Alla kai pali...to poion kai to vevarimeno parelthon tis "katigoroumenis" me kanoun na min to theoro kai toso apithano... :D
ΕΝΑΝ ΤΟΙΧΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.



:wall: :wall:
Τελευταία, τον χρειάζεσαι η αλήθεια είναι :P :lol: :lol: :lol:
creativeuser
Δημοσιεύσεις: 14181
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:19 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από creativeuser »

Viewmaster έγραψε:
creativeuser έγραψε:
karvissaki έγραψε:Omoiotites antikeimenika iparhoun. Ostoso afto den apodeikniei oti i Vandi tin antegrapse. Alla kai pali...to poion kai to vevarimeno parelthon tis "katigoroumenis" me kanoun na min to theoro kai toso apithano... :D
ΕΝΑΝ ΤΟΙΧΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.



:wall: :wall:
Τελευταία, τον χρειάζεσαι η αλήθεια είναι :P :lol: :lol: :lol:
ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ.
Δως μου ένα παγάκι
just feel
Δημοσιεύσεις: 28623
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 11, 2007 7:47 pm
Τοποθεσία: κυκλαδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από just feel »

creativeuser έγραψε:
Viewmaster έγραψε:
creativeuser έγραψε:
karvissaki έγραψε:Omoiotites antikeimenika iparhoun. Ostoso afto den apodeikniei oti i Vandi tin antegrapse. Alla kai pali...to poion kai to vevarimeno parelthon tis "katigoroumenis" me kanoun na min to theoro kai toso apithano... :D
ΕΝΑΝ ΤΟΙΧΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.



:wall: :wall:
Τελευταία, τον χρειάζεσαι η αλήθεια είναι :P :lol: :lol: :lol:
ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ.
:lol: :lol: :lol:
λίγα και πολλά
όλα είναι στο πλάνο..
hakkinen
Δημοσιεύσεις: 2977
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 07, 2004 11:51 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hakkinen »

creativeuser έγραψε:ΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΡΧΙKH ΤΟΥ VERSION.ΤΟΣΟ Η ΜΑΡΩ ΟΣΟ ΚΑΙ Η ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ ΤΗΝ ΕΡΜΗΝΕΙΑ THΣ SAM BROWN.
Εννοείς ότι προσπάθησαν...

Η Μάρω πιο σκληρά. Όχι ότι άκουσα κάτι σπουδαίο, αλλά της Δέσποινας είναι κακό.

@νδρέας
Light a fire, drop a bomb
manos
Δημοσιεύσεις: 6440
Εγγραφή: Παρ Ιουν 15, 2007 3:37 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από manos »

karvissaki έγραψε:Omoiotites antikeimenika iparhoun. Ostoso afto den apodeikniei oti i Vandi tin antegrapse. Alla kai pali...to poion kai to vevarimeno parelthon tis "katigoroumenis" me kanoun na min to theoro kai toso apithano... :D
E EIPAME...OXI NA ANTIGRAPSEI KAI TH MARO....XORIS NA THELO NA THN YPOTIMISO...
Mamma Mia..πως να αντισταθώ;
yakinthos
Δημοσιεύσεις: 15533
Εγγραφή: Τρί Αύγ 08, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από yakinthos »

Πειράζει να πω την γνώμη μου για την Βανδή γενικώς;

Η κοπέλα έχει φωνή και παρουσία. Ο λόγος που δεν θα αγόραζα δίσκο της και δεν την παρακολουθώ, είναι ότι δεν ανέβηκε με τις δυνάμεις της, αλλά εκμεταλευόμενη την δυνατότητα της να μπορεί η φωνή της να θυμίζει άλλες, εννοώ κυρίως την Βίσση. Ας πούμε εδώ όχι μόνο δεν θυμίζει, αλλά έχει και πολύ καλή φωνή μπορώ να πω. Αλλά πως ν' ακούσεις έναν καλλιτέχνη όταν καταφέρνει να κάνει καριέρα με πλάγια μέσα... Νιώθω σαν να είμαι θύμα διαφήμισης και μόνο. Ελπίζω κάποια στιγμή να βρει το στίγμα της. Είναι κρίμα να υποτιμά το ταλέντο της. Διότι έχει.

(Τώρα όσο αφορά την Λύτρα, έλεος... δεν ασχολούμαι. Αυτό δεν μπορεί να λέγεται τραγουδίστρια.)
manos
Δημοσιεύσεις: 6440
Εγγραφή: Παρ Ιουν 15, 2007 3:37 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από manos »

yakinthos έγραψε:Πειράζει να πω την γνώμη μου για την Βανδή γενικώς;

Η κοπέλα έχει φωνή και παρουσία. Ο λόγος που δεν θα αγόραζα δίσκο της και δεν την παρακολουθώ, είναι ότι δεν ανέβηκε με τις δυνάμεις της, αλλά εκμεταλευόμενη την δυνατότητα της να μπορεί η φωνή της να θυμίζει άλλες, εννοώ κυρίως την Βίσση. Ας πούμε εδώ όχι μόνο δεν θυμίζει, αλλά έχει και πολύ καλή φωνή μπορώ να πω. Αλλά πως ν' ακούσεις έναν καλλιτέχνη όταν καταφέρνει να κάνει καριέρα με πλάγια μέσα... Νιώθω σαν να είμαι θύμα διαφήμισης και μόνο. Ελπίζω κάποια στιγμή να βρει το στίγμα της. Είναι κρίμα να υποτιμά το ταλέντο της. Διότι έχει.

(Τώρα όσο αφορά την Λύτρα, έλεος... δεν ασχολούμαι. Αυτό δεν μπορεί να λέγεται τραγουδίστρια.)
ftaiei h idia(sth periptsosh)pou h fonh ths thumizei alles?auth einai...kai den einai kammia mimos san to zaxarato...


a kai se kathe thema edo sto elliniki mousiki anaferete h despoina exo na po ego,perisotero kai apo to diko ths forum...
Mamma Mia..πως να αντισταθώ;
Viewmaster
Δημοσιεύσεις: 4679
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 18, 2007 11:47 pm
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Viewmaster »

hakkinen έγραψε:
creativeuser έγραψε:ΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΡΧΙKH ΤΟΥ VERSION.ΤΟΣΟ Η ΜΑΡΩ ΟΣΟ ΚΑΙ Η ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ ΤΗΝ ΕΡΜΗΝΕΙΑ THΣ SAM BROWN.
Εννοείς ότι προσπάθησαν...

Η Μάρω πιο σκληρά. Όχι ότι άκουσα κάτι σπουδαίο, αλλά της Δέσποινας είναι κακό.

@νδρέας
Διαφωνώ μαζί σου Αντρέα!Εγώ προσωπικά δεν άκουσα ουσιαστικές διαφορές με την Sam Brown, όπως δεν είχα ακούσει και διαφορές μεταξύ Μάρω και Thelma Houston στο Don't Leave Me This Way,όπως δεν είχα ακούσει και διαφορές μεταξύ Μάρω και Celine στο I Drove All Night :wink:
Viewmaster
Δημοσιεύσεις: 4679
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 18, 2007 11:47 pm
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Viewmaster »

yakinthos έγραψε:Πειράζει να πω την γνώμη μου για την Βανδή γενικώς;

Η κοπέλα έχει φωνή και παρουσία. Ο λόγος που δεν θα αγόραζα δίσκο της και δεν την παρακολουθώ, είναι ότι δεν ανέβηκε με τις δυνάμεις της, αλλά εκμεταλευόμενη την δυνατότητα της να μπορεί η φωνή της να θυμίζει άλλες, εννοώ κυρίως την Βίσση. Ας πούμε εδώ όχι μόνο δεν θυμίζει, αλλά έχει και πολύ καλή φωνή μπορώ να πω. Αλλά πως ν' ακούσεις έναν καλλιτέχνη όταν καταφέρνει να κάνει καριέρα με πλάγια μέσα... Νιώθω σαν να είμαι θύμα διαφήμισης και μόνο. Ελπίζω κάποια στιγμή να βρει το στίγμα της. Είναι κρίμα να υποτιμά το ταλέντο της. Διότι έχει.

(Τώρα όσο αφορά την Λύτρα, έλεος... δεν ασχολούμαι. Αυτό δεν μπορεί να λέγεται τραγουδίστρια.)
Eνα εντελώς άσχετο post 8)
eye_of_the_beast
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2007 9:16 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από eye_of_the_beast »

to STOP h maro to exei tragoydhsei live kai sthn tv se ekpomph ths seminas to 2005 :!:
hakkinen
Δημοσιεύσεις: 2977
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 07, 2004 11:51 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hakkinen »

Viewmaster έγραψε:Διαφωνώ μαζί σου Αντρέα!Εγώ προσωπικά δεν άκουσα ουσιαστικές διαφορές με την Sam Brown, όπως δεν είχα ακούσει και διαφορές μεταξύ Μάρω και Thelma Houston στο Don't Leave Me This Way,όπως δεν είχα ακούσει και διαφορές μεταξύ Μάρω και Celine στο I Drove All Night :wink:
Το ότι "πατάνε" πάνω στην πρωτότυπη ερμηνεία δε σημαίνει ότι την προσεγγίζουν κιόλας, ούτε στο μικρό τους δακτυλάκι.

Σε κάθε περίπτωση της Μάρως μου άρεσε περισσότερο, της Δέσποινας είναι χάλια μαύρα, αν και στη συγκεκριμένη συναυλία είχε χαρίσει μερικές πολύ όμορφες ερμηνείες και γενικότερα την έχω παρακολουθήσει πολλές φορές ζωντανά και την εκτιμώ σαν τραγουδίστρια.

@νδρέας
Light a fire, drop a bomb
Κλειδωμένο