ΤΕΛΙΚΑ ΗΤΑΝ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΔΙΣΚΟΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ...

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
musicfan
Δημοσιεύσεις: 2006
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 11, 2007 9:22 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από musicfan »

sow έγραψε:poli oreo cd ontos :!:

emena to agapimeno mou itan to otan tha fevgis :)
:wink:
GUNNER_10
Δημοσιεύσεις: 13408
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:31 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GUNNER_10 »

yakinthos έγραψε:Θεικά:
Το γράμμα
Όταν θα φεύγεις
Πως μπορώ να σε ξεχάσω
Πες μου γιατί μελαγχολείς
Πουκάμισο
κ.α.

Υπερθεικό:
Κλείνω αργά τα βλεφαρά μου

Βρείτε δίσκους που να έχουν τόσα διαμάντια σ' αυτή την δεκαετία. Άντε να είναι κι άλλοι 5.
den exeis akousei vivi paidaki mou..ti na katalaveis.. :?
yakinthos
Δημοσιεύσεις: 15533
Εγγραφή: Τρί Αύγ 08, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από yakinthos »

Τι είναι το ''vivi'' ;
τι είμαι για ν' αρέσω σε όλους; Μερέντα;
GUNNER_10
Δημοσιεύσεις: 13408
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:31 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GUNNER_10 »

yakinthos έγραψε:Τι είναι το ''vivi'' ;
mastralexi... 8)
happy_end
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 05, 2005 6:54 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από happy_end »

yakinthos έγραψε:
Βρείτε δίσκους που να έχουν τόσα διαμάντια σ' αυτή την δεκαετία. Άντε να είναι κι άλλοι 5.
Αυτό που για σένα είναι διαμάντι για άλλους είναι μια κουράδα. Αντικειμενικό στη μουσική δεν υφίσταται.
Τώρα το βλέπω καθαρά ...
yakinthos
Δημοσιεύσεις: 15533
Εγγραφή: Τρί Αύγ 08, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από yakinthos »

GUNNER_10 έγραψε:
yakinthos έγραψε:Τι είναι το ''vivi'' ;
mastralexi... 8)
Α, οκ... :D
τι είμαι για ν' αρέσω σε όλους; Μερέντα;
yakinthos
Δημοσιεύσεις: 15533
Εγγραφή: Τρί Αύγ 08, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από yakinthos »

happy_end έγραψε:
yakinthos έγραψε:
Βρείτε δίσκους που να έχουν τόσα διαμάντια σ' αυτή την δεκαετία. Άντε να είναι κι άλλοι 5.
Αυτό που για σένα είναι διαμάντι για άλλους είναι μια κουράδα. Αντικειμενικό στη μουσική δεν υφίσταται.
Σίγουρα, αλλά κάτι πολύ καλό, είναι πολύ καλό, ακόμα κι αν δεν μας αρέσει το νιώθουμε, νομίζω.
Κι εγώ έχω καλλιτέχνες και τραγούδια που δεν μου πάνε, αλλά αντιλαμβάνομαι ότι είναι πολύ καλά, απλώς μπορεί σε μένα να μη λένε κάτι.
Ο Χατζηγιάννης π.χ. αν σου πω ότι δεν με ενδιαφέρει καθόλου... αλλά αντιλαμβάνομαι ότι αρέσει, είναι σύγχρονος, αφορά.
τι είμαι για ν' αρέσω σε όλους; Μερέντα;
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

Xairomai poy eksakolouthw na exw tin idia apopsi me tote... :lol:
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
happy_end
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 05, 2005 6:54 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από happy_end »

Ναι, υάκινθε, αλλά το ότι αφορά δε σημαίνει ότι ταυτόχρονα είναι και πολύ καλός. Για τον συγκεκριμένο, πχ, δεν πιστεύω πως είναι καλός τραγουδοποιός, παρ' όλο που αφορά, ούτε και καλός περφόρμερ. Εξαρτάται και ποιούς αφορά, τί μερίδα κόσμου.
Τώρα το βλέπω καθαρά ...
Vandomaniac
Δημοσιεύσεις: 1395
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:02 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Vandomaniac »

yakinthos έγραψε:
happy_end έγραψε:
yakinthos έγραψε:
Βρείτε δίσκους που να έχουν τόσα διαμάντια σ' αυτή την δεκαετία. Άντε να είναι κι άλλοι 5.
Αυτό που για σένα είναι διαμάντι για άλλους είναι μια κουράδα. Αντικειμενικό στη μουσική δεν υφίσταται.
Σίγουρα, αλλά κάτι πολύ καλό, είναι πολύ καλό, ακόμα κι αν δεν μας αρέσει το νιώθουμε, νομίζω.
Κι εγώ έχω καλλιτέχνες και τραγούδια που δεν μου πάνε, αλλά αντιλαμβάνομαι ότι είναι πολύ καλά, απλώς μπορεί σε μένα να μη λένε κάτι.
Ο Χατζηγιάννης π.χ. αν σου πω ότι δεν με ενδιαφέρει καθόλου... αλλά αντιλαμβάνομαι ότι αρέσει, είναι σύγχρονος, αφορά.
Εγώ πάλι ενώ αντιλαμβάνομαι ότι αρέσει, δεν τον βρίσκω καθόλου σύγχρονο. Απλά θεωρώ ότι, με ορισμένες εξαιρέσεις, τα τραγουδάκια του είναι αρκετά άχρωμα, άγευστα, άοσμα ώστε να αρέσουν σε όλους, χωρίς να "θίγουν" κανέναν.
yakinthos
Δημοσιεύσεις: 15533
Εγγραφή: Τρί Αύγ 08, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από yakinthos »

Δεν τα πιστεύω αυτά πλέον Χάπι. Δεν πιστεύω ότι υπάρχει ανώτερο και κατώτερο κοινό, ανώτεροι και κατώτεροι καλλιτέχνες. Θεωρώ ότι είναι απόψεις έως και επικίνδυνες για μένα.
Το να υποτιμάς το κοινό κάποιου επειδή ο ''κάποιος'' δεν σ' αρέσει, είναι πολύ άσχημο κάτα την γνώμη μου.
Δες αυτούς που ακούνε έντεχνα μόνο, από την πολύ υποτίμηση προς το ποπ έχουν γίνει τόσο είρωνες και δήθεν που δεν τους αντέχω δευτερόλεπτο.
τι είμαι για ν' αρέσω σε όλους; Μερέντα;
yakinthos
Δημοσιεύσεις: 15533
Εγγραφή: Τρί Αύγ 08, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από yakinthos »

Vandomaniac κάπως έτσι είναι πλέον όλη η μουσική βιομηχανία. Δεν θίγουν κ.τ.λ. όπως λες κι εσύ. Τραγουδάκια σε όλα τα είδη μουσικής. Κάποιες εξαιρέσεις υπάρχουν, αλλά ελάχιστες.
τι είμαι για ν' αρέσω σε όλους; Μερέντα;
GUNNER_10
Δημοσιεύσεις: 13408
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:31 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GUNNER_10 »

yakinthos έγραψε:Δεν τα πιστεύω αυτά πλέον Χάπι. Δεν πιστεύω ότι υπάρχει ανώτερο και κατώτερο κοινό, ανώτεροι και κατώτεροι καλλιτέχνες. Θεωρώ ότι είναι απόψεις έως και επικίνδυνες για μένα.
Το να υποτιμάς το κοινό κάποιου επειδή ο ''κάποιος'' δεν σ' αρέσει, είναι πολύ άσχημο κάτα την γνώμη μου.
Δες αυτούς που ακούνε έντεχνα μόνο, από την πολύ υποτίμηση προς το ποπ έχουν γίνει τόσο είρωνες και δήθεν που δεν τους αντέχω δευτερόλεπτο.
se ayto symfwnw...
happy_end
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 05, 2005 6:54 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από happy_end »

όταν πάω στη συναυλία του Χατζηγιάννη στο ΟΑΚΑ και βρίσκομαι ανάμεσα σε μια μικρομέγαλη μο#νοθύελλα 12-15 χρονών :lol:
Αυτο εννοώ σε τί κοινό απευθύνεται, όχι τόσο το "επίπεδο" του κοινού, αν και πιστεύω ότι υπάρχουν διαβαθμίσεις και ότι η παιδεία παίζει τον ρόλο της στη μουσική που επιλέγει κανείς αλλά και στο πόσο ψάχνεται. Μπορεί κανείς να ακούει όλα τα χαζοσουξεδάκια που πλασάρονται, αλλά ταυτόχρονα να είναι ανοιχτός και σε ό, τι νέο. Κάποιος άλλος δεν το σηκώνει το διαφορετικό.
Ειδάλλως, θα άκουγαν όλοι το "Άξιον εστί", και θα το καταλάβαιναν κιόλας.
Τώρα το βλέπω καθαρά ...
yakinthos
Δημοσιεύσεις: 15533
Εγγραφή: Τρί Αύγ 08, 2006 12:12 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από yakinthos »

Ακολουθεί επεξεργασμένο μήνυμα:
happy_end έγραψε:πάω στη συναυλία του Χατζηγιάννη και βρίσκομαι ανάμεσα σε μια μικρομέγαλη μο#νοθύελλα 12-15 χρονών :lol: Μπορεί κανείς να είναι ανοιχτός. Κάποιος άλλος δεν το σηκώνει.

:wink: Μπράβο μεγάλε...! :mrgreen:
τι είμαι για ν' αρέσω σε όλους; Μερέντα;
GUNNER_10
Δημοσιεύσεις: 13408
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:31 am

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GUNNER_10 »

yakinthos έγραψε:Ακολουθεί επεξεργασμένο μήνυμα:
happy_end έγραψε:πάω στη συναυλία του Χατζηγιάννη και βρίσκομαι ανάμεσα σε μια μικρομέγαλη μο#νοθύελλα 12-15 χρονών :lol: Μπορεί κανείς να είναι ανοιχτός. Κάποιος άλλος δεν το σηκώνει.

:wink: Μπράβο μεγάλε...! :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
happy_end
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 05, 2005 6:54 pm

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από happy_end »

:oops: Kαι καλά ο υάκινθιος...


Αλλά κι εσύ, τέκνον Γκάνερ;
Τώρα το βλέπω καθαρά ...
Απάντηση