Πάολα

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
supernatural22

Re: Η Πάολα ηχογραφεί το νέο της άλμπουμ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από supernatural22 »

Oxi,emena live de m'aresei h fwnh ths...Ta mhxanhmata thn kanoun na akougetai!
ADAM2
Δημοσιεύσεις: 92789
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2004 9:29 pm
Τοποθεσία: Internet
Επικοινωνία:

Re: Η Πάολα ηχογραφεί το νέο της άλμπουμ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ADAM2 »

Stavros έγραψε:Paidia exei gamata songs gia vradina mpouzoukia... Skule katastaseis ktl... :belly-dance:
είναι πολύ καλή στο είδος που εξυπηρετεί
Nothing lasts forever but the earth and sky
MusicLover
Δημοσιεύσεις: 7163
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2008 1:30 pm
Τοποθεσία: KRHTH

Re: Η Πάολα ηχογραφεί το νέο της άλμπουμ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MusicLover »

supernatural22 έγραψε:Oxi,emena live de m'aresei h fwnh ths...Ta mhxanhmata thn kanoun na akougetai!
E OXI ΔΑ....ΦΩΝΑΡΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ LIVE. ΣΤΟ ΛΑΪΚΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ, ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΔΗΛΑΔΗ. ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΟΜΜΜΑΤΙΑ ΑΠΟ ΚΑΤΑΞΙΩΜΕΝΟΥΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ.
Μαλλί, βάτα συμπεθέρα, ντέφι-ντέφι.
chris3m
Δημοσιεύσεις: 3253
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:44 pm

Re: Η Πάολα ηχογραφεί το νέο της άλμπουμ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από chris3m »

MusicLover έγραψε:
supernatural22 έγραψε:Oxi,emena live de m'aresei h fwnh ths...Ta mhxanhmata thn kanoun na akougetai!
E OXI ΔΑ....ΦΩΝΑΡΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ LIVE. ΣΤΟ ΛΑΪΚΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ, ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΔΗΛΑΔΗ. ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΟΜΜΜΑΤΙΑ ΑΠΟ ΚΑΤΑΞΙΩΜΕΝΟΥΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ.
Φωνάρα δεν έχει με την καμία!
Απλά είναι καλή ξεσηκωτικο - σκυλού και γεμίζει σκυλο - μάγαζα με ...άποψη!
MusicLover
Δημοσιεύσεις: 7163
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2008 1:30 pm
Τοποθεσία: KRHTH

Re: Η Πάολα ηχογραφεί το νέο της άλμπουμ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MusicLover »

chris3m έγραψε:
MusicLover έγραψε:
supernatural22 έγραψε:Oxi,emena live de m'aresei h fwnh ths...Ta mhxanhmata thn kanoun na akougetai!
E OXI ΔΑ....ΦΩΝΑΡΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ LIVE. ΣΤΟ ΛΑΪΚΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ, ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΔΗΛΑΔΗ. ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΟΜΜΜΑΤΙΑ ΑΠΟ ΚΑΤΑΞΙΩΜΕΝΟΥΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ.
Φωνάρα δεν έχει με την καμία!
Απλά είναι καλή ξεσηκωτικο - σκυλού και γεμίζει σκυλο - μάγαζα με ...άποψη!
Nα σου υπενθυμίσω ότι η ξεσηκωτικο-σκυλού εμφανίζεται σε μαγαζιά όπως ΠΥΛΗ ΑΞΙΟΥ και ΒΟΤΑΝΙΚΟΣ, σε μεγαζιά δηλαδή που η Καίτη ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ έχει 4 χρόνια να πατήσει.. :roll:
Μαλλί, βάτα συμπεθέρα, ντέφι-ντέφι.
chris3m
Δημοσιεύσεις: 3253
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:44 pm

Re: Η Πάολα ηχογραφεί το νέο της άλμπουμ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από chris3m »

MusicLover έγραψε:
chris3m έγραψε:
MusicLover έγραψε:
supernatural22 έγραψε:Oxi,emena live de m'aresei h fwnh ths...Ta mhxanhmata thn kanoun na akougetai!
E OXI ΔΑ....ΦΩΝΑΡΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ LIVE. ΣΤΟ ΛΑΪΚΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ, ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΔΗΛΑΔΗ. ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΟΜΜΜΑΤΙΑ ΑΠΟ ΚΑΤΑΞΙΩΜΕΝΟΥΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ.
Φωνάρα δεν έχει με την καμία!
Απλά είναι καλή ξεσηκωτικο - σκυλού και γεμίζει σκυλο - μάγαζα με ...άποψη!
Nα σου υπενθυμίσω ότι η ξεσηκωτικο-σκυλού εμφανίζεται σε μαγαζιά όπως ΠΥΛΗ ΑΞΙΟΥ και ΒΟΤΑΝΙΚΟΣ, σε μεγαζιά δηλαδή που η Καίτη ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ έχει 4 χρόνια να πατήσει.. :roll:
Το ότι εμφανίζεται σε μαγαζιά όπως η "Πύλη Αξιού" ή ο "Βοτανικός" τι θέλεις να πεις? ότι είναι στην "πρώτη γραμμή" των καλλιτεχνών?
Στις καλές εποχές του Ελληνικού τραγουδιού (πριν καμια 7ετία έστω...) και εκτός κρίσης (φυσικά και αυτό...) πιστεύεις πως θα την επέλεγε κάποιος από τους εν λόγω επιχειρηματίες για το μαγαζί του...??? Όταν οι επιλογές περιορίζονταν στα ονόματα Βίσση, Σφακιανάκης, Γαρμπή, Ρουβάς, Ρέμος, Βανδή, Πλούταρχος!
Δεν θυμάμαι αν η Θεοδωρίδου έχει καν τραγουδήσει ποτέ στην "Πύλη Αξιού", έχει όμως αυτό να κάνει?

Στην "Πύλη Αξιού" μπορεί να τραγουδήσει η Πάολα, ο Μακρόπουλος, ο οποιοσδήποτε αλλά όταν πέρυσι ήταν η Βίσση πήρε αμέσως άλλη αίγλη! Πλέον δεν υπάρχουν μαγαζιά υπάρχουν καλλιτέχνες... ο καθένας μπορεί να είναι οπουδήποτε θέλει ή τον θέλουν!!!! δεν μεγαλώνει η αξία σου όμως με αυτό.
Όσο για την Καίτη είναι άτοπο στην συγκεκριμένη αναφορά, γιατί εκεί που έχει τραγουδήσει η Καίτη η Πάολα ούτε σαν θαμώνας δεν έχει πάει...οπότε άστο

Άποψη σου και σεβαστή! αλλά για μένα είναι και θα είναι πάντα μια δευτερά-τζα σκυλού που γεμίζει κάποιους χώρους μόνο για κέφι! Δεν μπορεί να προσφέρει κάτι άλλο ούτε και να εξελιχθεί....όποιος και αν της γράψει!
sakis88888
Δημοσιεύσεις: 1759
Εγγραφή: Τρί Αύγ 08, 2006 12:00 pm

Re: Η Πάολα ηχογραφεί το νέο της άλμπουμ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sakis88888 »

poly poiotita edw mesa re paidi mou

antiviwsi na sas perasei :tourta:
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Re: Η Πάολα ηχογραφεί το νέο της άλμπουμ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

chris3m έγραψε:Άποψη σου και σεβαστή! αλλά για μένα είναι και θα είναι πάντα μια δευτερά-τζα σκυλού που γεμίζει κάποιους χώρους μόνο για κέφι! Δεν μπορεί να προσφέρει κάτι άλλο ούτε και να εξελιχθεί....όποιος και αν της γράψει!

+10000000000000000000000000000000000000000000000000000
Παρε ανασα και παμε...
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: Η Πάολα ηχογραφεί το νέο της άλμπουμ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

apo tote pou emfanizete me ton mazonaki.........egine to epikentro tou kosmou......sigoura tha akoumeolo kai perisotero dioti ginete gnosti ....
creativeuser
Δημοσιεύσεις: 14181
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:19 pm

Re: Η Πάολα ηχογραφεί το νέο της άλμπουμ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από creativeuser »

Όποτε και να έβγαινε η Πάολα,επιτυχία θα έκανε.Μήπως αυτοί που βγήκαν στα 90's(Τριαντάφυλλος,Στέλλα Γεωργιάδου κλπ κλπ) ήταν καλύτεροι;Δεν είναι σημείο των καιρών μας να βγαίνουν τραγουδιστές και να κάνουν επιτυχία χωρίς να καταλαβαίνουμε το γιατί.Γινόταν ΠΑΝΤΑ.Ο χρόνος είναι αυτός που κρατάει αυτούς που αξίζουν ενώ αυτούς που δεν αξίζουν τους πετάει το σύστημα.
Δως μου ένα παγάκι
happy_end
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 05, 2005 6:54 pm

Re: Η Πάολα ηχογραφεί το νέο της άλμπουμ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από happy_end »

creativeuser έγραψε:Όποτε και να έβγαινε η Πάολα,επιτυχία θα έκανε.Μήπως αυτοί που βγήκαν στα 90's(Τριαντάφυλλος,Στέλλα Γεωργιάδου κλπ κλπ) ήταν καλύτεροι;Δεν είναι σημείο των καιρών μας να βγαίνουν τραγουδιστές και να κάνουν επιτυχία χωρίς να καταλαβαίνουμε το γιατί.Γινόταν ΠΑΝΤΑ.Ο χρόνος είναι αυτός που κρατάει αυτούς που αξίζουν ενώ αυτούς που δεν αξίζουν τους πετάει το σύστημα.

muchacha! :fan:
Τώρα το βλέπω καθαρά ...
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Πάολα: Ποιους αποκαλεί «γκέτο» και «μαφία» του τραγουδιού;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

Χωρίς φόβο και μιλώντας άνευ περιστροφών, η Πάολα, κάνει λόγο για ανθρώπους που κρύβονται πίσω από κυκλώματα στο χώρο του τραγουδιού, οι οποίοι βοηθούν συγκεκριμένους καλλιτέχνες και φυσικά όχι αφιλοκερδώς. «Με πειράζει όμως που πέντε άνθρωποι, το “γκέτο”, που εγώ τους θεωρώ “μαφία” και είναι ψιλοάσχετοι, λένε “Θα παίξουμε αυτό κι αυτό”. Δεν πληρώνω και ούτε θέλω να το κάνει κανείς για εμένα. Αν το δικό μου τραγούδι δεν είναι ωραίο, να μην το παίξουν, αλλά όχι γιατί και καλά είναι λαϊκό. Ρε παλικάρια, εσείς που ζείτε στο Λ.Α; Και εγώ ακούω Sepultura, αλλά δεν μπορώ να τραγουδήσω τραγούδια τους, γιατί είστε Έλληνες και θέλετε να χορέψετε με κλαρίνο. Το παίζουν ξαφνικά όλοι...Μαντόνα. Αφού δεν είσαι η Μαντόνα. Δεν γεννήθηκες εκεί, δεν ξέρεις την νοοτροπία αυτή, γιατί είσαι κακός μίμος; Παραδέχομαι τους ανθρώπους που ακούν μουσική για την ψυχούλα τους. Μη μου λανσάρεις όμως εμένα αυτό το σκηνικό γιατί είσαι "σύστημα" και πρέπει να το φάω. Δεν θα το κάνω», δηλώνει η ταραγουδίστρια. Συνεχίζει δηλώνοντας πως δεν έχει πιάσει κανέναν από τους παράγοντες και να του πει γιατί δνε παίζει κάποιο τραγούδι της. Όπως είπε: «Όχι. Έχω ακούσει να λιώνουν ένα κομμάτι στο ραδιόφωνο και να βλέπεις τον καλλιτέχνη live και να μην ξέρεις από ποια πόρτα να φύγεις, και έχω δει να μην παίζουν κάποιους καλλιτέχνες, να μπαίνεις στο μαγαζί που τραγουδάνε και να μην μπορείς να ξεκολλήσεις τα μάτια σου από πάνω τους. Εκεί τελειώνουν όλα. Θέλεις να μου "πουλήσεις" κάποιον που δεν είναι τίποτα για Θεό; "Πούλησέ τον μου, μέχρι να τον δω. Όταν τον δω θα τον απομυθοποιήσω και αυτόν αλλά και εσένα που μου τον "πούλησες"».
πηγή:ΕΓΩ
Παρε ανασα και παμε...
MusicLover
Δημοσιεύσεις: 7163
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2008 1:30 pm
Τοποθεσία: KRHTH

Re: Πάολα: Ποιους αποκαλεί «γκέτο» και «μαφία» του τραγουδιού;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MusicLover »

ΘΕΑ. ΝΑ ΑΓΙΑΣΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΗΣ!
Μαλλί, βάτα συμπεθέρα, ντέφι-ντέφι.
supernatural22

Re: Πάολα: Ποιους αποκαλεί «γκέτο» και «μαφία» του τραγουδιού;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από supernatural22 »

Aυτό μάλλον πρέπει να μεταφερθεί στην κατηγορία Κους Κους,όπου υπάρχει και άλλο θέμα για Πάολα!
deba
Δημοσιεύσεις: 89731
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:16 pm
Επικοινωνία:

Re: Πάολα: Ποιους αποκαλεί «γκέτο» και «μαφία» του τραγουδιού;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από deba »

ό,τι και να πούμε πάντως είναι μαγκιά της μεγάλη που όταν εμφανίζεται σε μαγαζιά γίνεται χαμός και που έχει τόσους υποστηρικτές χωρίς να είναι από το ένα περιοδικό στο άλλο και από τη μία εκπομπή στην άλλη κάνοντας δημόσιες σχέσεις για να προωθεί τη δουλειά της!

τώρα για τους μίμους της Μαντόνα...οκ...δεν ακούμε όλοι μόνο κλαρίνο όσο και αν το διασκεδάζουμε κάποιες φορές
καλό είναι να υπάρχει και το ποπ και το ροκ κλπ φτάνει να είναι καλές οι παραγωγές
υπάρχουν άτομα που αγαπούν το ποπ ή το dance αλλά δεν ακούν ξένα κομμάτια γιατί θέλουν να ακούν τη γλώσσα τους!
Αγκαλιαστείτε...δεν ξέρω γιατί, αλλά κάνει καλό.
deba
Δημοσιεύσεις: 89731
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:16 pm
Επικοινωνία:

Re: Πάολα: Ποιους αποκαλεί «γκέτο» και «μαφία» του τραγουδιού;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από deba »

supernatural22 έγραψε:Aυτό μάλλον πρέπει να μεταφερθεί στην κατηγορία Κους Κους,όπου υπάρχει και άλλο θέμα για Πάολα!
το άλλο θέμα έχει να κάνει με κους-κους
εδώ μιλάει για τη μουσική που πιστεύει ότι αρέσει στον Έλληνα και για το σύστημα στην ελληνική show biz
σε αυτόν τον τομέα να μείνει! :wink:
Αγκαλιαστείτε...δεν ξέρω γιατί, αλλά κάνει καλό.
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Re: Πάολα: Ποιους αποκαλεί «γκέτο» και «μαφία» του τραγουδιού;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

supernatural22 έγραψε:Aυτό μάλλον πρέπει να μεταφερθεί στην κατηγορία Κους Κους,όπου υπάρχει και άλλο θέμα για Πάολα!

κουμαντο στα θεματα του Μιχαλη supernatural! :hysterical:
Παρε ανασα και παμε...
ADAM2
Δημοσιεύσεις: 92789
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2004 9:29 pm
Τοποθεσία: Internet
Επικοινωνία:

Re: Πάολα: Ποιους αποκαλεί «γκέτο» και «μαφία» του τραγουδιού;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ADAM2 »

καλά τα λέει η Πάολα, αλλά όσο δεν την παίζουν τα media, άλλο τόσο χαμό κάνει στα κέντρα όπου εμφανίζεται
Nothing lasts forever but the earth and sky
antidoto
Δημοσιεύσεις: 35870
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 12:26 pm
Τοποθεσία: London

Re: Πάολα: Ποιους αποκαλεί «γκέτο» και «μαφία» του τραγουδιού;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από antidoto »

ADAM2 έγραψε:καλά τα λέει η Πάολα, αλλά όσο δεν την παίζουν τα media, άλλο τόσο χαμό κάνει στα κέντρα όπου εμφανίζεται

eidika sti saloniki
Παρε ανασα και παμε...
axizo_polla
Δημοσιεύσεις: 3329
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 19, 2005 12:15 pm

Re: Πάολα: Ποιους αποκαλεί «γκέτο» και «μαφία» του τραγουδιού;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axizo_polla »

pes ta paola!!!! etsi!!!! :give_rose: :give_rose: :give_rose:
έχω βάρκα τα παράπονα
Απάντηση