ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2010 (ΜΟΝΟ!)

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2010 (ΜΟΝΟ!)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

Εικόνα
Entek
Δημοσιεύσεις: 17203
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2004 12:26 am

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2010 (ΜΟΝΟ!)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Entek »

Δεν ξέρω εαν πρέπει να λυπηθώ που θα κάνει video το Αγάπη Είναι Εσύ, ή που θα το σκηνοθετήσει η Chrisitine!
Κάτι μου λέει ότι σύντομα θα 'ρθουν καλύτερες μέρες!!!
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2010 (ΜΟΝΟ!)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

Η συνεργασία τους στο Just The Two Of Us τους οδήγησε και σε μια επαγγελματική συνεργασία!

Ο λόγος για τον Παναγιώτη Πετράκη και την Ελένη Φουρέιρα που όπως μόλις ανακοίνωσαν έχουν συνεργαστεί σε ένα ντουέτο που θα κυκλοφορήσει στις 25 Νοεμβρίου στον πρώτο προσωπικό δίσκο της Ελένης, μέσα από το Τηλέραμα!

Ένα Pop τραγούδι που έχει όλα τα προσόντα να γίνει μεγάλο Hit και το λέμε αυτό καθώς ακούσαμε ένα μικρό δείγμα του τραγουδιού από τους δύο καλλιτέχνες Live!
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2010 (ΜΟΝΟ!)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

Εικόνα
Η Φωτεινή Δάρρα, μία από τις σημαντικότερες νέες τραγουδίστριες του σήμερα, ερμηνεύει κάποια από τα δυσκολότερα ελληνικά τραγούδια όλων των εποχών και τιμά την... παράνομη και αμαρτωλή μας σχέση με τα άδικα απαξιωμένα αλλά πασίγνωστα τραγούδια της δεκαπενταετίας '60-'75.

Σήμερα πια, ο Έλληνας μπορεί να επανεξετάσει αυτό το είδος με μια πιο χαλαρή και σοφή προσέγγιση: αυτή της ίδιας της ζωής του. Τα τραγούδια αυτά θέλοντας και μη, μεγάλωσαν, στοίχειωσαν και έθρεψαν τα παιδικά και εφηβικά χρόνια μιας ολόκληρης γενιάς: ανέμελα και (αλήθεια τί περίεργο!) από τότε ήδη να νοσταλγούν προκαταβολικά το καλοκαίρι της νεότητας, που δυστυχώς τόσο σύντομα θα ήταν παρελθόν. Υπέροχα ακόμα και στην υπερβολή τους, τα "αισθηματικά" ελαφρά και ελαφρολαϊκά τραγούδια που ερμηνεύτηκαν συνταρακτικά από σπουδαίες φωνές και που ποτέ δεν ξανατραγουδήθηκαν από τότε, ακούγονται και από το νεότερο ακροατήριο με δίψα πρωτόγνωρη. Γιατί είναι τραγούδια που ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα και μιλούν στο κοινό αίσθημα χωρίς υπεκφυγές.

Η Φωτεινή Δάρρα με τα τραγούδια "του έρωτα και της αμαρτίας" τολμά να προσεγγίσει ταπεινά και να ξανασυστήσει με σύγχρονο τρόπο και χωρίς ταμπού την υπέροχη -στην υπερβολή της- ευαισθησία των τραγουδιών της δεκαπενταετίας '60-'75, φέρνοντας τα σημαντικότερα από αυτά στο σήμερα, με νέες ερμηνευτικές προσεγγίσεις και ενορχηστρώσεις. Δεκαπέντε τραγούδια αυτής της εποχής που υπογράφουν οι: Μίμης Πλέσσας, Νίκος Μαμαγκάκης, Γιώργος Μουζάκης, Αργύρης Κουνάδης τη μουσική και Ηλίας Λυμπερόπουλος, Κώστας Κινδύνης, Κώστας Πρετεντέρης, Μίνως Αργυράκης, Δανάη, Νίκος Φώσκολος, Γιώργος Γιαννακόπουλος τους στίχους.

Ερμηνεύτρια υψηλών προδιαγραφών η Φωτεινή Δάρρα ξεχωρίζει για τις ερμηνευτικές και φωνητικές επιδόσεις της τολμώντας να ερμηνεύσει με αλήθεια και πάθος τραγούδια που μετά την πρώτη τους εκτέλεση έμειναν ανέγγιχτα από επανεκτελέσεις λόγω υπερβολικών ερμηνευτικών αλλά και τεχνικών δυσκολιών.

«Αν σ' αρνηθώ, αγάπη μου», «Σε βλέπω στο ποτήρι μου», «Σ' αγαπώ (η αγάπη αυτή με πεθαίνει)», «Η σκλάβα», «Ο αναμάρτητος», «Από σένα αρχίζουν όλα», «Τώρα», είναι μερικά μόνο από τα τραγούδια που περιλαμβάνονται σε αυτό το cd που κυκλοφορεί από τη Lyra.


Καλλιτέχνης ΦΩΤΕΙΝΗ ΔΑΡΡΑ
Τίτλος ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΜΑΡΤΙΑΣ
Τιμή 15,90 €
Κωδικός disk_009772
Είδος ΕΛΛΗΝΙΚΑ
Format CD
Αριθμός δίσκων 1
Εταιρία LYRA
Ημ/νία κυκλοφορίας 2/10/2010
Κωδικός άλμπουμ 3401177023
Track listing

1: Αν Ειναι Η Αγαπη Αμαρτια
2: Σε Βλεπω Στο Ποτηρι Μου
3: Εδω Τελειωνει Ο Ουρανος
4: Ο Αναμαρτητος
5: Σταγονα, Σταγονα
6: Ενα Ψεμα Κι Εσυ
7: Μικρη Μου Σεληνη
8: Αν Σ' Αρνηθω Αγαπη Μου
9: Σ' Αγαπω
10: Η Σκλαβα
11: Τι Κριμα
12: Θα' Ρθεις Και Θα Με Βρεις
13: Η Αγαπη Μας
14: Τωρα
15: Απο Σενα Αρχιζουν Ολα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Anemos2006 την Δευ Νοέμ 22, 2010 1:51 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
axizo_polla
Δημοσιεύσεις: 3329
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 19, 2005 12:15 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2010 (ΜΟΝΟ!)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axizo_polla »

Anemos2006 έγραψε:Εικόνα
Καλλιτέχνης ΦΩΤΕΙΝΗ ΔΑΡΡΑ
Τίτλος ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΜΑΡΤΙΑΣ
Τιμή 15,90 €
Κωδικός disk_009772
Είδος ΕΛΛΗΝΙΚΑ
Format CD
Αριθμός δίσκων 1
Εταιρία LYRA
Ημ/νία κυκλοφορίας 2/10/2010
Κωδικός άλμπουμ 3401177023
Track listing

1: Αν Ειναι Η Αγαπη Αμαρτια
2: Σε Βλεπω Στο Ποτηρι Μου
3: Εδω Τελειωνει Ο Ουρανος
4: Ο Αναμαρτητος
5: Σταγονα, Σταγονα
6: Ενα Ψεμα Κι Εσυ
7: Μικρη Μου Σεληνη
8: Αν Σ' Αρνηθω Αγαπη Μου
9: Σ' Αγαπω
10: Η Σκλαβα
11: Τι Κριμα
12: Θα' Ρθεις Και Θα Με Βρεις
13: Η Αγαπη Μας
14: Τωρα
15: Απο Σενα Αρχιζουν Ολα



afieroma sti tzeni vanou kanei auti??
έχω βάρκα τα παράπονα
Greekboy
Δημοσιεύσεις: 307
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 16, 2007 8:19 pm
Τοποθεσία: USA

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2010 (ΜΟΝΟ!)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Greekboy »

International h Ivi! :lol:

Εικόνα

Εικόνα
http://itunes.apple.com/gr/album/christ ... d404239899



To blog tis Ivi's eixe grapsei oti tha kukloforisei se Ellada, Kypro, Ollandia, kai Portogalia.
http://ivi-adamou.blogspot.com/2010/10/cd.html#more
supernatural22

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2010 (ΜΟΝΟ!)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από supernatural22 »

Πάντως συμφέρει από iTunes,γιατί το original cd-single έχει 7,5€
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2010 (ΜΟΝΟ!)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

sto original CD exeis omos kai ta Covers........
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2010 (ΜΟΝΟ!)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

Νατάσα Θεοδωρίδου: « Ο δίσκος είναι Νατάσα»
Η δημοφιλής λαϊκή τραγουδίστρια Νατάσα Θεοδωρίδου, έδωσε συνέντευξη στο ένθετο People της εφημερίδας Πρώτο Θέμα και μίλησε για τη ζωή της αλλά και για τη νέα της δισκογραφική δουλειά που κυκλοφορεί την επόμενη Κυριακή από το Πρώτο Θέμα.

Με τον κύριο Γιώργο Μουκίδη συνεργάζεται για δεύτερη φορά και είναι πολύ χαρούμενη μιας και τα μηνυματα που λαμβάνει από το κοινό, στο Anodos stage, όταν ερμηνεύει τα νέα της κομμάτια είναι πολύ θετικά. «Ο δίσκος είναι Νατάσα. Δηλαδή ερωτικός, λαϊκός με αγαπησιάρικα τραγούδια»

Δεν παραλείπει να αναφερθεί και στη συνεργασία της με τον τραγουδιστή Νίκο Βέρτη: «Υπάρχει μάλιστα και ένα ντουέτο με τον Νίκο Βέρτη, με τίτλο "Έναν φίλο μου καλό θα βρω" που έχει ήδη ακουστεί στα ραδιόφωνα. Στο παρελθόν δεν είχε τύχει να συνεργαστώ με το Νίκο. Τον εκτιμώ ως καλλιτέχνη και στο στούντιο μάλιστα περάσαμε πολύ καλά.»

Εξιστορεί και το πω δημιουργήθηκε ένα ακόμη ντουέτο που θα έχει η νέα της δουλειά με το Γιώργο Μουκίδη: «Θεωρώ ότι είναι από τις πιο γλυκές και συναισθηματικές μπαλάντες σε αυτό το cd. Ο τίτλος του είναι "Καληνύχτα" και προέκυψε καθώς ένα βράδυ, επιστρέφοντας στο σπίτι, τηλεφώνησα στο Γιώργο και του ζήτησα να γράψει ένα τραγούδι για να το πούμε μαζί έτσι απλά...για να το έχουμε. Την επόμενη με πήρε και μου τραγούδησε αυτό που θα ακούσετε στο Cd.»

Δηλώνει πως όλος ο δίσκος της έχει το προσωπικό της στοιχείο. «Για μένα ο έρωτας είναι πολύ σημαντικό κομμάτι στη ζωή μου.» Συνεχίζει «Η δουλειά για μένα είναι ο κύριος μοχλός της ενέργειάς μου. Αυτό με συντηρεί και έτσι είμαι καλή και σε άλλα πράγματα.»

Από το 2006 συνεργάζεται με μεγάλα ονόματα και φέτος αποφάσισε να μην το κάνει αν και είχε δύο προτάσεις από μεγάλα ονόματα. «Επέλεξα ένα μικρό χώρο, λοιπόν σαν το "Anodos stage" , και θα ήμουν ανόητη αν με τις συνθήκες που επικρατούν πήγαινα σε ένα μεγαθήριο. Συνδύασα τη ρομαντική μου διάθεση με τη λογική ενός μικρού χώρου που δημιουργεί ασφάλεια. Όλοι προσπάθησαν να μου αλλάξουν γνώμη, αλλά ευτυχώς δεν τα κατάφεραν. Η αλήθεια είναι πως αν δεν το έκανα, θα ήμουν μαραζωμένη. Νομίζω ότι με τον Κώστα Μαρτάκη, την Ελένη Φουρέιρα και τον Ηλία Βρεττό αυτό εισπράττω και από τις αντιδράσεις του κόσμου.»

Για την παρουσία της Νάνας Μούσχουρη στο Anodos, που δεν διατηρούν φιλικη σχέση, ούτε ετοιμάζουν κάποια συνεργασία λέει: «Με είχε δει στην εκπομπή του Σπύρου Παπαδόπουλου και ήθελε να με ακούσει από κοντά. Ήταν μεγάλη τιμή για μένα και συνάμα δέος που ήρθε να με δει σε μια τόσο ιδιαίτερη μέρα της. Όταν έμαθα ότι θα έρθει να κάνει τα γενέθλιά της στο Anodos stage πήγα δυο ώρες πριν και έκανα πρόβες σε κάποια της που είπα εκείνο το βράδυ. Ο,τι και να πω γι αυτή τη μεγάλη καλλιτέχνιδα είναι λίγο. Ήρθε στο καμαρίνι μου και μου είπε κάποια πράγματα που τα κρατάω για μένα και τα οποία θα μείνουν πάντα χαραγμένα μέσα μου για όλη μου τη ζωή.»

Κλείνοντας εντύπωση προκάλεσε στην Νατάσα Θεοδωρίδου, γιατί η κυρία Μούσχουρη είπε κάτι για όλους τους καλλιτέχνες, που σημαίνει πως πρόσεχε όλους τους τραγουδιστές καθ' όλη τη διάρκεια και το πίο σημαντικό είναι ότι της άρεσε πρόγραμμα.



απο την Αριάδνη Στεφανίδου


έδωσε συνέντευξη στο ένθετο People της εφημερίδας Πρώτο Θέμα και μίλησε για τη ζωή της αλλά και για τη νέα της δισκογραφική δουλειά που κυκλοφορεί την επόμενη Κυριακή από το Πρώτο Θέμα.
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2010 (ΜΟΝΟ!)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

Εικόνα



Ένας αγγλόφωνος δίσκος της Αρλέτας που ηχογραφήθηκε με στόχο το κοινό του εξωτερικού αλλά δεν κυκλοφόρησε ποτέ.
Ένας δίσκος ξεχασμένος ακόμη και από την ίδια την Αρλέτα, βρέθηκε 35 χρόνια μετά την ηχογράφησή του στο αρχείο της Lyra και βρίσκει τώρα το δρόμο του προς τη δημοσιότητα. Πρόκειται για δέκα τραγούδια σε μουσική του Ανέστου Τριανταφύλλου (κάποια από αυτά είναι μουσικές από το άλμπουμ «Ταξιδεύοντας» που ηχογραφούνταν παράλληλα), της Αρλέτας κι ένα του Ζορζ Μουστακί (σε ελεύθερη απόδοση από τον Areski Belkacem). Οι στίχοι, όλοι στ' αγγλικά, είναι της Sasha Brewis.

Μία κυκλοφορία με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον, ένα άλμπουμ που μεταφέρει το κλίμα μιας άλλης εποχής και σίγουρα θα το χαρούν οι φίλοι των τραγουδιών της Αρλέτας.

Η Αρλέτα θυμάται:

Ήταν λίγο μετά τη χούντα... Είχα αναγκαστεί να μείνω μακριά από το τραγούδι, τέσσερα χρόνια σχεδόν. Η πορεία μου, που άρχισε το '66-'67, ανακόπηκε δυο τρία χρόνια μετά. Είχαν συμβεί πολλά δυσάρεστα, κι έτσι πίστευα ότι η σύντομη και ελπιδοφόρα σχέση μου με το τραγούδι είχε λήξει οριστικά. Ωστόσο, εκεί που έκανα υπέροχες και μακροχρόνιες διακοπές, ήρθε ένα τηλεφώνημα από τον Georges Moustaki, ο οποίος τότε είχε λαμπρή επιτυχία με τον «Μέτοικο», και βρέθηκα –τι απόλυτη ανατροπή!– να τραγουδάω στο Παρίσι, στο ιστορικό Bobino, το πιο χαριτωμένο θέατρο που έχω δει ποτέ. Πρώτη φορά έπαιζα σε θέατρο που διέθετε όλα τα μέσα για επαγγελματικές παραστάσεις. Μέχρι τότε είχα παίξει μόνο στα «κουτάκια», τις boîtes, που λάτρεψα κι εγώ κι ο κόσμος. Περίπου εκείνη την περίοδο, δε θυμάμαι ακριβώς, με προσέγγισε και πάλι η Lyra για να συμμετάσχω στην Τρίτη Ανθολογία του Γιάννη Σπανού. Στην αρχή ήθελα να αρνηθώ.

Ο χώρος του τραγουδιού ήταν πολύ τραυματικός για μένα. Τελικά, αφού απέσπασα υπόσχεση ότι μετά την Ανθολογία θα έκανα ένα δίσκο όπως ακριβώς τον ήθελα, χωρίς καμιά παρέμβαση, δέχτηκα να πω το μερίδιό μου και χαίρομαι πραγματικά που τραγούδησα μερικά ωραία τραγούδια τα οποία αγαπήθηκαν πολύ. Αυτό είναι το γνωστό αποτέλεσμα της συμφωνίας. Το άγνωστο είναι το Ταξιδεύοντας, με τραγούδια τριών νέων τότε συνθετών, τα περισσότερα με δικούς μου στίχους. Η προετοιμασία συνέπεσε με ένα διάστημα που είχα φύγει στην Αγγλία για λίγο. Γύρισα, η χούντα έπεσε, πήγα στο Παρίσι. Επιστρέφοντας στην Ελλάδα, άρχισα να ολοκληρώνω το Ταξιδεύοντας και παράλληλα προέκυψαν και τα τραγούδια του Demo. Τα περισσότερα είναι μουσικές του Ανέστου Τριανταφύλλου από το Ταξιδεύοντας. Δύο είναι με μουσική δική μου και ένα ελεύθερη απόδοση του «J'ai vu des Rois Serviles» του Georges Moustaki. Οι αγγλικοί στίχοι είναι όλοι της Sasha Brewis. Η πρόθεση ήταν να γίνει μια απόπειρα για το εξωτερικό – η εποχή ήταν πολύ πρόσφορη. Η Lyra μας έδωσε μια μέρα studio στην πάλαι ποτέ Columbia, με ηχολήπτη τον Στέλιο Γιαννακόπουλο νομίζω, και ιδού το αποτέλεσμα. Ωστόσο ο Αλέκος Πατσιφάς, ιδιοκτήτης και διευθυντής της Lyra, ήταν απολύτως αντίθετος με το εξωτερικό, για άγνωστους, δικούς του λόγους, και δεν έκανε τίποτα. Η ιστορία αυτή με είχε πολύ πειράξει. Μετάνιωσα πικρά που μπήκα στο studio να γράψω αυτά τα τραγούδια και απώθησα εκείνη την ηχογράφηση τόσο, ώστε την ξέχασα εντελώς.

Δεν είχα καμία διάθεση για νέους καβγάδες με τον Πατσιφά, έφτανε που με θεωρούσε την αναιδέστερη τραγουδίστρια που είχε γνωρίσει ποτέ του. Κάπως έτσι συνέχισα στη Lyra μέχρι το θάνατό του, γεγονός που με λύπησε βαθιά. Ήταν άνθρωπος καλλιεργημένος, μοναδικός και ανεπανάληπτος, κι εγώ αγαπώ ιδιαίτερα τις εξαιρέσεις. Όταν λοιπόν πριν από λίγους μήνες μού είπαν ότι στο αρχείο της Lyra βρέθηκε ταινία με δέκα τραγούδια μ' εμένα στα αγγλικά, απόρησα. Δε θυμόμουν τίποτα. Το «ξύλο» που είχα φάει τότε με είχε κάνει να λησμονήσω εντελώς την ύπαρξή τους. Και ήμουν στην αρχή τελείως αρνητική στο να κυκλοφορήσουν αυτά τα τραγούδια. Αν τελικά το δέχτηκα ήταν γιατί το ήθελε ο Γιώργος Μακράκης – και γιατί το χρωστάω στη Sasha Brewis, για τη δουλειά της που δεν την είδε ποτέ να κυκλοφορεί. Εγώ νιώθω πια ξένη μ' εκείνη την ηρωική εποχή, τις τότε φιλοδοξίες μου. Το μόνο που επιθυμώ είναι κάποιοι φίλοι να χαρούν αυτά τα τραγούδια.

Με αγάπη

Αρλέτα
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2010 (ΜΟΝΟ!)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

Εικόνα

Το ολοκαίνουργιο video clip της Έλενας Παπαρίζου!!!

Δείτε το καινούργιο βίντεο κλιπ της Έλενας Παπαρίζου για το ρεμίξ του κομματιού "Γύρνα με στο χθες"
http://www.mad.tv/video/player.swf
tgoj18
Δημοσιεύσεις: 4425
Εγγραφή: Δευ Ιαν 25, 2010 1:18 am

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2010 (ΜΟΝΟ!)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tgoj18 »

http://www.youtube.com/watch?v=AZXI63dQI7U

Albert Hammond feat. Helena Paparizou "Tangled Up In Tears"
black_gold
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 04, 2010 2:10 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2010 (ΜΟΝΟ!)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από black_gold »

black_gold έγραψε:
black_gold έγραψε:Το επερχόμενο album του Χρήστου Δάντη, το οποίο κυκλοφορεί κατά πάσα πιθανότητα στα τέλη Νοεμβρίου, θα λέγεται "Τα δικά μας τραγούδια" και θα περιέχει ντουέτο (έκπληξη) με τον...... Χρήστο Θηβαίο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :whatever:
update

τίτλος του album: Τα δικά μας τραγούδια

μουσική: Χρήστος Δάντης
στίχοι: Βασίλης Καπερνάρος (ο δικηγόρος)

συμμετοχές: Χρήστος Θηβαίος, Δημήτρης Μητροπάνος, Πασχάλης Τερζής (οι 2 από τους 3 με ντουέτο, ο 3ος δεν ξέρω)

Το album κυκλοφορεί σύντομα με κάποια εφημερίδα. :whatever:
το update του update

Τελικά ο Χρήστος Θηβαίος θα ερμηνεύει solo ένα τραγούδι των Δάντη / Καπερνάρου στο album του Δάντη. Λογικά θα υπάρχει στο cd ένα ντουέτο με τον Μητροπάνο και άλλο ένα με τον Τερζή!!

Επίσης, ο Χρήστος Δάντης θα συμμετέχει σε amstel live τα γυρίσματα του οποίου θα γίνουν σήμερα. Η εκπομπή προβάλλεται κάθε Κυριακή βράδυ στον ΣΚΑΙ. :whatever:
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2010 (ΜΟΝΟ!)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

Δείτε backstage απο τα γυρίσματα για το νέο video clip της Βασιλικής Νταντά για το τραγούδι "Μόνη μου"
http://www.youtube.com/watch?v=OUCRnrhl ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=b48fTUUo ... r_embedded
Σκηνοθεσία: Μανώλης Τζιράκης
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2010 (ΜΟΝΟ!)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2010 (ΜΟΝΟ!)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

Ακούστε το πρώτοι! «Το καλύτερο ψέμα» Μιχάλης Χατζηγιάννης
tralala.gr

http://www.tralala.gr/music-news/newson ... ero-psemma
stathis2b
Δημοσιεύσεις: 1093
Εγγραφή: Τρί Ιαν 27, 2009 8:51 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2010 (ΜΟΝΟ!)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stathis2b »

ΓΙΩΡΓΟΣ ΛΙΑΝΟΣ - Ποιος

http://www.youtube.com/watch?v=CZgDznoR2oc
stathis2b
Δημοσιεύσεις: 1093
Εγγραφή: Τρί Ιαν 27, 2009 8:51 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2010 (ΜΟΝΟ!)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stathis2b »

Ακούστε το πρώτοι! «Το καλύτερο ψέμα» Μιχάλης Χατζηγιάννης

Με τίτλο «Το καλύτερο ψέμα» ο Μιχάλης Χατζηγιάννης κάνει ξανά την έκπληξη χαρίζοντας μας ένα από τα ωραιότερα τραγούδια της καριέρας του!



Μετά την πρώτη τους συνεργασία στο «Καλοκαίρι μου»ο Μιχάλης Χατζηγιάννης επιλέγει και πάλι τον στιχουργό Νίκο Γρίτση. Την μουσική όπως πάντα γράφει ο ίδιος ο Μιχάλης. Μια μουσική απρόσμενη, δυναμική αλλά και μελωδική ταυτόχρονα, που απογειώνεται μέσα από την ξεχωριστή ερμνηνεία του!

H μπαλάντα «Το καλύτερο ψέμα» αποτελεί τον προάγγελο από το νέο ομώνυμο album του Μιχάλη Χατζηγιάννη, που κυκλοφορεί στις αρχές Δεκεμβρίου. Ο Μιχάλης Χατζηγιάννης γνωρίζει καλύτερα από όλους με τα τραγούδια του να μας φτιάχνει τη διάθεση, να μας δημιουργεί εικόνες και να μιλά στην ψυχή και στην καρδιά μας.

Η μπαλάντα της χρονιάς απο τον σημαντικότερο Έλληνα τραγουδιστη της γενιάς του!

http://www.tralala.gr/music-news/newson ... ero-psemma
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2010 (ΜΟΝΟ!)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

Το νέο τραγούδι του Διονύση Μακρή σε στίχους και μουσική του Βασίλη Καρρά.
http://www.youtube.com/watch?v=kaB-x6HO ... r_embedded
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΝΕΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ 2010 (ΜΟΝΟ!)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

Το νέο cd της Άντζελας Δημητρίου κυκλοφορεί σε λίγες μέρες απο τη Lobby music ενώ εμφανίζεται στο Polis Star με τον Λευτέρη Πανταζή και τον Θέμη Αδαμαντίδη.

http://www.youtube.com/watch?v=nyetOWOJ ... re=related
Κλειδωμένο